Konta młodzieżowe

Pierwsze konto bankowe to dla nastolatka wyjątkowa chwila. Udanie się do instytucji bankowej założenie rachunku to wydarzenie konstytuujące młodego człowieka jako pełnoprawnego obywatela, samodzielnie decydującego o sobie i swoich finansach. Przed otwarciem takiego konta dobrze jest przeanalizować różne parametry.

Lista kont chwilowo pusta ;(

Pierwsze konto bankowe to dla nastolatka wyjątkowa chwila. Udanie się do instytucji bankowej założenie rachunku to wydarzenie konstytuujące młodego człowieka jako pełnoprawnego obywatela, samodzielnie decydującego o sobie i swoich finansach. Przed otwarciem takiego konta dobrze jest przeanalizować różne parametry, które będą zachęcać młodego człowieka do wygodnego korzystania z rachunku i nauki zarządzania finansami.

Konta młodzieżowe

Banki wkładają wiele wysiłku w przyciągnięcie do swojej oferty nowych klientów. Dlatego nie powinno dziwić, że instytucje finansowe odpowiadają na potrzeby nastolatków oraz studentów. Konto dla młodych ludzi to nie tylko okazja do systematycznego odkrywania różnych tajników świata finansów, ale niewątpliwie wygodne zarządzanie swoimi środkami finansowymi. Przede wszystkim posiadanie konta młodzieżowego to wygoda. Nastolatek posiada dostęp do środków w każdej chwili, a nawet w sytuacji, w której wyda ostatnią złotówkę, może liczyć na to, że na koncie nastąpi szybkie zasilenie przez rodziców. Takie konto to nowoczesna wersja skarbonki, z tą różnicą, że w dzisiejszych czasach nastolatek nie idzie do sklepu z gotówką, tylko najczęściej robi zakupy w sklepach internetowych, posługuje się kartą płatniczą, wypłaca z bankomatów (kartą lub BLIKIEM) i cieszy się z jeszcze większej ilości korzyści, jakie dają funkcje bankowości elektronicznej. Konto dedykowane młodym ludziom powoli staje się praktycznym standardem i biletem do współczesnego świata. Dlatego rachunek taki powinien być wybierany świadomie i dawać jak najwięcej możliwości osobie rozpoczynającej przygodę z samodzielnym życiem finansowym.

Mówiąc o koncie bankowym dla młodych ludzi, można wyróżnić dwa jego zasadnicze rodzaje. Pierwszy, to konto przeznaczone dla osób poniżej 18 roku życia i rodziców, którzy nadal mają kontrolę nad finansami swojego dziecka. Drugi to konto dla młodzieży w postaci np. Konta studenckiego. Tego typu konto może otworzyć osoba pełnoletnia w dowolnym wybranym przez siebie banku. Jest to o tyle istotne, że w trakcie studiów studenci często podejmują pracę w niepełnym wymiarze godzin, gdzie może być wymagane konto przez pracodawcę lub uczelnię w celu przelewania tam przyznanego stypendium. Teoretycznie, konto młodzieżowe nie różni się od zwykłego konta osobistego. Jedyne różnice mogą być widoczne w wysokościach opłat związanych z jego działalnością oraz braku konieczności posiadania regularnych dochodów. Najczęściej banki nie pobierają opłat od nastolatków ani studentów za korzystanie z konta lub są symboliczne. Wynika to z polityki banków, które w młodszych klientach widzą ogromny potencjał, i  chcą przyzwyczaić ich do swojej marki, zapewniając sobie przez to aktywną grupę nabywców innych produktów bankowych w przyszłości. Aby zachęcić młodych ludzi do otwarcia konta, banki często stosują różne zachęty w postaci bonusów lub rabatów na kursy językowe, warsztaty oraz bilety na różne imprezy.

Wśród ofert kilku banków znajdują się także konta oszczędnościowe dla młodzieży. Pozwalają one nie tylko na oszczędzanie, ale i zwiększanie swoich oszczędności. Banki nagradzają oszczędność młodych ludzi. Nauka zarządzania pieniędzmi przez młodego człowieka, często odbywa się z bonusami za regularne oszczędzanie.

Jak założyć konto młodzieżowe?

Najlepsze konta młodzieżowe są dostępne za pośrednictwem zawartych na stronach banków formularzy, które w intuicyjny sposób przeprowadzają przez proces otwierania rachunku. Wniosek online to najłatwiejszy i najszybszy sposób na otwarcie konta osobistego dla młodych. Wypełnienie tego formularz trwa zaledwie w kilka minut. Do tego najczęściej wystarcza dowód osobisty albo paszport lub legitymacja szkolna i dowód osobisty rodzica. Standardową opcją otwarcia konta młodzieżowego jest oczywiście wizyta w oddziale banku. To w dalszym ciągu jeden z popularnych sposobów otwarcia konta, choć na pewno nie najszybszy. Konto dla młodych można także otworzyć przez telefon. Połączenie telefoniczne w niektórych wypadkach jest wystarczające. To alternatywne rozwiązanie np. dla dzieci, które mają trudności w poruszaniu się oraz korzystaniu z urządzeń elektronicznych. Telefoniczny wniosek o otwarcie konta dla młodzieży nie trwa długo, a w jego wypełnieniu pomaga doradca. Możesz to zrobić równie dobrze bez wychodzenia z domu. Otwierając konto dla młodych ludzi nie trzeba przedstawiać bankowi żadnych zaświadczeń, legitymacji studenckiej czy indeksu uczelni. Wystarczy posiadanie dowodu osobistego i znajdowanie się w przedziale wiekowym od 18 do 26 lat.

Otwarcie rachunku płatniczego przez Internet wykorzystuje nowoczesne systemy autoryzacyjne, umowę można podpisać zdalnie lub za pośrednictwem kuriera, wysyłanego przez bank. Oczywiście cała procedura będzie inna dla konta młodzieżowego dla dzieci niepełnoletnich (13 lat lub starszych). Wtedy rodzic będzie mógł założyć taki rachunek płatniczy np. korzystając z bankowości elektronicznej. Dorośli zainteresowani założeniem konta młodzieżowego mogą to zrobić samodzielnie: mają do dyspozycji wszystkie metody, które udostępnia bank, a cała procedura trwa zwykle kilkanaście minut.

Jakie są zalety posiadania konta młodzieżowego?

Konto dla młodych to cała paleta możliwości. Dzięki niemu zapłacisz błyskawicznie za zakupy na aukcjach w serwisach internetowych, a także w różnych w sklepach online. Przy pomocy takiego konta doładowujesz telefon bez ruszania się z przed komputera, mając przy sobie kartę płatniczą, nie musisz nosić przy sobie gotówki – to wyraźnie zwiększa bezpieczeństwo. Możliwość płacenia telefonem za zakupy to kolejna zaleta kont młodzieżowych. Najpierw należy się jednak upewnić, czy smarfton posiada opcję umożliwiającą takie płatności. Najważniejsze jest to, czego nauczysz się dzięki posiadaniu własnego rachunku – zarządzanie własnymi pieniędzmi pozwala na zdobycie praktycznej wiedzy na temat finansów, oszczędzania środków i korzystania z różnych innych usług oraz produktów banku.

Jakie konto dla młodzieży wybrać?

Konta młodzieżowe można porównać, dzięki jednej z dostępnych w internecie stron ukazujących rankingi, prezentujące zalety, jak i wady poszczególnych ofert. W tabelkach ukazane są tam wszystkie opłaty, jakie wiążą się z użytkowaniem danego konta, obsługą karty oraz wykonywanymi na koncie operacjami.

Całkowicie bezpłatne konto, które nie wiąże się z opłatami za wydanie i użytkowanie karty oferuje mBank, ING oraz BNP Paribas. W przypadku tego ostatniego, aby możliwe było otwarcie rachunku, klientem banku musi być jednak również rodzic. Dodatkowo, w przypadku Santandera bezpłatne są również przelewy natychmiastowe wykonywane przez internet.

PKO Bank Polski oferuje tak zwane Pierwsze konto, przeznaczone dla młodzieży w wieku od 13 do 18. Prezentuje on ofertę Bank w smartfonie, który dzięki aplikacji mobilnej IKO umożliwia rozliczanie się ze znajomymi. Daje też możliwość skorzystania z wielu walutowej karty do konta, dzięki której możliwe są płatności w zagranicznych sklepach internetowych, bez prowizji wynikającej z przewalutowania.

W przypadku niemal wszystkich banków oferujących konta dla młodych bezpłatne są wypłaty z bankomatów obcych na terenie kraju oraz darmowe wpłaty gotówki we wpłatomatach. Każdy bank daje także możliwość korzystania z płatności mobilnych, aplikacji oraz dodatkowych korzyści.

Konto młodzieżowe – jaka jest wysokość opłat za kartę i prowadzenie rachunków?

Konta bankowe dla nastolatków charakteryzują bardzo dobre warunki. Prowadzenie rachunku w każdym przypadku na rynku, jest darmowe. Nie ma również opłat za kartę. Ani za jej wydanie, ani najczęściej za użytkowanie. Dzieje się tak w mBanku, Pekao, ING i BNP Paribas.

W PKO banku polskim wystarczające jest zrobienie kartą lub blikiem zaledwie dwóch transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Jeżeli karta pozostanie przez cały okres rozliczeniowy nieaktywna, opłata za nią wyniesie 3,90 zł. Opłatę za użytkowanie karty, pobiera także Santander, w sytuacji braku jakichkolwiek płatności.

W kontach młodzieżowych bezpłatne są również przelewy na telefon i internetowe przelewy krajowe wykonywane w mobilnej aplikacji. Wypłaty blikiem i zakupy dokonywane przez internet, także nie wiąże się z żadnymi opłatami

Elastyczne korzystanie z środków na koncie – aplikacje mobilne i bankowość internetowa

Świat bankowości elektronicznej zmienił sposób, z jakiego korzystamy z różnego rodzaju produktów finansowych. Warto zatem zadbać o to, aby konto dla młodych ludzi stanowiło przepustkę do wielu nowoczesnych narzędzi, takich jak płatności BLIK, Google Pay czy też Apple Pay. Dzięki nim, możliwe będzie wygodne korzystanie z bankowości internetowej i mobilnej, z poziomu aplikacji mobilnej. Płatności za transakcje zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym będą wtedy szybkie a młodzi ludzie nabiorą ważnego dla nich poczucia bycia nowoczesnym i modnym. Zakupy w sklepach internetowych staną się przy takich rozwiązaniach nie tylko proste i szybkie, ale także całkowicie bezpieczne. Rachunki bankowe, wykorzystujące potencjał jaki dają płatności BLIK, pozwalają również m.in. na wykonywanie szybkich przelewów na numer telefonu, wypłaty z bankomatów bez konieczności użycia karty czy udostępnianie czeków BLIK wskazanym osobom, co umożliwia otrzymywanie środków nawet bez konieczności smartfona z dostępem do Internetu. Dostęp do bankowości internetowej to praktyczny i efektywny obowiązek, a rozwiązania, jakie oferowane są przez poszczególne instytucje, mogą wykazywać znaczne różnice. Aplikacje mobilne dają możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej oraz kart, poprzez operatorów biletów mobilnych. We współpracy z innymi operatorami, w niektórych bankach utworzono także przydatne funkcje, w których odbiorca może poprosić kogoś o przelew, w wyniku czego nadawca przekazuje pieniądze przelewem na telefon.

Młodzi ludzie, którzy dokonali otwarcia pierwszego konta bankowego, z pewnością szybko nauczą się korzystania z bankowości elektronicznej także na komputerze stacjonarnym. Taka bankowość daje często więcej możliwości niż mobilna aplikacja. Z przyczyn bezpieczeństwa, banki ograniczają możliwości dokonywania operacji na urządzeniach mobilnych, do pewnej wysokości kwotowej.

Rabaty, promocje, oferty specjalne – korzyści z posiadania konta młodzieżowego.

Konto młodzieżowe można nieraz otworzyć otrzymując od organizatora promocji specjalne premie oraz szereg innych korzyści. PKO Bank Polski czasami oferuje swoim klientom w promocji bon na kwotę 100 zł do wykorzystania w sklepie internetowym Empik oraz w innych sklepach.
Konto dla młodzieży niesie ze też ze sobą możliwość otwarcia dodatkowego konta, które umożliwia oszczędzanie. W takim przypadku przewidziane są różnego rodzaju bonusy za regularne odkładanie pieniędzy. Do systematycznych wpłat dokonywanych odstępach miesięcznych banki dorzucają dodatkowe bonusy. Konta młodzieżowe, które oferowane są chociażby przez bank Millennium, również nagradzane są premią. Można tam liczyć, w niektórych wersjach promocji, nawet na 250 zł. Założenie konta dla młodych w mBanku, związane jest z programem oszczędnościowym Moje cele oraz mOkazje, dzięki czemu możliwe są różnego rodzaju zniżki, a także zwrot pieniędzy za zakupy. W ofercie banku ING znajduje się aż 160 zł premii za otwarcie konta, natomiast w Banku Pekao aż 200 zł premii. W dłuższej perspektywie, dobrą propozycją, przyciągającą młodych ludzi do danego banku, są programy lojalnościowe, pozwalające na zbieranie punktów wymienianych w dalszej kolejności na atrakcyjne nagrody.

Konto bankowe dla młodzieży oferuje coraz większa ilość banków działających na polskim rynku. Istnieje też możliwość otworzenia konta na rewelacyjnych warunkach, w przypadku osób, które są już pełnoletnie, ale nadal się uczą. Banki posiadają w swojej ofercie także konta oszczędnościowe dla młodzieży, które umożliwiają regularne odkładanie części kieszonkowego. Rachunki bankowe dla młodych charakteryzują rewelacyjne warunki, wyraźnie różniące się od tych, oferowanych osobom dorosłym. Coraz częściej konto dla dziecka otworzyć można w bardzo łatwy sposób, przy pomocy internetu. Konto młodzieżowe daje dziecku możliwość oswojenia się ze światem finansów i mądre zarządzanie dostępnymi środkami.

0 0 głosy
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rekomendacja
Millennium: HIT! Zgarnij aż 360 zł premii z Kontem 360°! [skrócony okres karencji!]
Trwa do:
31.01.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander 300 zł + 70 zł do CCC
Trwa do:
31.08.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: HIT!! Zgarnij 350 zł premii z „Kontem Jakie Chcę” oraz 70 zł na zakup do CCC, łącznie aż 420 zł!
Trwa do:
30.06.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: HIT! Zgarnij 350 zł w gotówce oraz 150 zł do Biedronki albo RTV EURO AGD z „Kontem Jakie Chcę”!
Trwa do:
20.12.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
BNP Paribas: Zgarnij do 350 zł w gotówce LUB 450 zł w e-kodach do sklepu Decathlon z Kontem Otwartym na Ciebie!
Trwa do:
30.11.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
BNP Paribas: Zgarnij do 420 zł w gotówce, e-kodach do Costa Coffee i allegro z Kontem Otwartym na Ciebie!
Trwa do:
31.10.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Santander: Zgarnij 300 zł premii z Kontem Jakie Chcę!
Trwa do:
31.08.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: Zgarnij 350 zł premii z „Kontem Jakie Chcę” oraz do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie!
Trwa do:
31.10.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: HIT Powrócił! Zgarnij 350 zł premii z „Kontem Jakie Chcę” oraz 70 zł na zakup do CCC, łącznie aż 420 zł!
Trwa do:
30.09.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Polecana
Millennium: Zgarnij do 250 zł premii z Kontem 360°!
Trwa do:
08.11.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Polecana
Millennium: Zgarnij 150 zł premii i 100 zł do wydania na Amazon.pl z Kontem 360°
Trwa do:
10.09.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła