Konta dla seniora

Coraz częściej zdarza się, że seniorzy szukają ofert otwarcia kont bankowych, przystosowanych specjalnie dla nich. Przed założeniem takiego konta, warto rzecz jasna zastanowić się, który bank przedstawia najkorzystniejszą opcję. Dobrze jest znać szczegóły dotyczące opłat oraz możliwości, które przychodzą wraz z założeniem rachunku.

Lista kont chwilowo pusta ;(

Coraz częściej zdarza się, że seniorzy szukają ofert otwarcia kont bankowych, przystosowanych specjalnie dla nich. Przed założeniem takiego konta, warto rzecz jasna zastanowić się, który bank przedstawia najkorzystniejszą opcję. Oprócz tego dobrze jest znać szczegóły dotyczące opłat oraz możliwości, które przychodzą wraz z założeniem rachunku w danej instytucji finansowej. Ile to kosztuje? Na co zwracać uwagę? Śpieszmy rozwiać te oraz inne wątpliwości.

Konto bankowe dla seniora

Seniorzy bardzo cenią sobie prostotę w prowadzeniu konta oraz niskie koszty z tym związane. Wobec tego o wiele chętniej wybierają oferty banków, które jasno przedstawiają warunki współpracy i wykaz dostępnych usług. Wiele instytucji oferuje możliwość otwarcia konta dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w finansach. Wobec tego seniorzy, którzy nigdy nie mieli własnego rachunku w banku, mają ułatwione zadanie przy jego założeniu. Wyspecjalizowani doradcy przeprowadzą osoby starsze przez cały proces, pokazując przy tym zasady obsługi swojego konta oraz przedstawiając warunki umowy.

Bardzo ważna dla seniorów okazuje się również opinie środowiska, w którym żyją. Częściej wybierają oni oferty banków polecane przez rodzinę, czy znajomych, uważając je za sprawdzone i godne zaufania. Dużą rolę grają tu również wszelkie rankingi ofert banków dostępne w Internecie. Osoby starsze szukając najkorzystniejszego wyboru dla siebie, często sugerują się tego typu zestawieniami. Okazują się być dla nich bardzo pomocne i zazwyczaj wybierają propozycje instytucji finansowych z czołówki. Podsumowując, najlepsze konto osobiste dla seniora to takie, które jest darmowe, przejrzyste i łatwe zarówno w założeniu, jak i późniejszej obsłudze.

Jak założyć konto dla seniora?

Konto bankowe dla seniora można w prosty sposób założyć w oddziale banku. Z uwagi na obecnie panującą pandemię koronawirusa, zaleca się jednak skorzystanie z Internetu lub telefonu. Niektóre banki oferują możliwość założenia osobistego rachunku po odbyciu właśnie rozmowy telefonicznej. Umowa jest podpisywana i dostarczana za pośrednictwem kuriera, podobnie jak ma się to w przypadku świadczenia usług z branży telekomunikacyjnej. Przed założeniem konta warto oczywiście zaznajomić się z warunkami umowy oraz opiniami innych klientów. Końcowa decyzja powinna być poprzedzona odpowiednim porównaniem jak największej ilości ofert. Dzięki temu ostateczny wybór będzie najbardziej odpowiedni, a oferta najkorzystniejsza.

W założeniu konta dla seniora za pośrednictwem Internetu może pomóc rodzina na przykład syn lub córka. Osoby starsze mogą nie być zbyt zaznajomione z nowszymi technologiami, zatem taka forma pomocy może być nieoceniona w przypadku przebrnięcia przez wszystkie etapy założenia konta. Decydując się na wizytę w placówce banku, seniorzy mogą liczyć na fachową obsługę wyspecjalizowanego doradcy, który pomoże wybrać korzystną ofertę i jednocześnie sprawnie przeprowadzi ich przez cały proces otwarcia rachunku. Niektóre z banków umożliwiają otwarcie konta również poprzez aplikację w telefonie.

Co będzie potrzebne do założenia konta osobistego przez seniora? Na ogół nic poza tym, co jest standardowo wymagane przy tego typu działaniach, czyli dane osobowe oraz dowód osobisty. Umowa o świadczenie usług bankowych, w tym wypadku otwarcie konta, staje się ważna po jej podpisaniu przez klienta.

Bankowość dla starszych osób – na co zwrócić uwagę?

Istnieje wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę przy zakładaniu konta dla seniorów. Pierwszym z nich jest na pewno przejrzystość umowy i zawartych w niej warunków korzystania z usług banku. Seniorzy cenią sobie proste i jasne zasady. Przy okazji zakładania konta w placówce lub przez telefon istnieje zawsze możliwość dopytania o szczegóły umowy. Dzięki temu można rozwiać wszelkie wątpliwości za sprawą rozmowy z doradcą.

Seniorzy bardzo często wspierają finansowo swoje dzieci lub wnuki. Zdarza się również, że jest na odwrót, i to ich potomkowie pomagają właśnie im. Wówczas dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy senior będzie miał konto w tym samym banku co jego rodzina. Pozwoli to na błyskawiczne przelewy zarówno w jedną, jak i drugą stronę. Poza tym młodsi użytkownicy kont w tym samym banku będą mogli pomóc seniorom w rozwiązaniu ewentualnych problemów, jakie mogą pojawić się w związku z codziennym użytkowaniem rachunku.

Kolejną ważną rzeczą są koszty założenia i korzystania z konta. Powinny być jak najniższe. Brak opłat związanych z przelewami pomiędzy różnymi bankami będzie dodatkowym atutem, na który osoby starsze na pewno zwrócą uwagę.

Cyberbezpieczeństwo jest bardzo istotną sprawą w dzisiejszych czasach. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku kont bankowych. Warto obeznać się szczegółowo z procedurami bezpieczeństwa, takimi jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe lub okresowa zmiana hasła. Dobrze jest porozmawiać na ten temat z doradcą w banku, przy okazji zakładania konta. Dzięki temu seniorzy będą mogli być spokojni o swoje oszczędności.

Łatwy dostęp do konta oszczędnościowego również jest ważnym atutem. Dobra oferta w tym zakresie bankowości to coś, na co szczególnie zwracają uwagę.

Jak banki rozwiązują problemy zgłaszane przez seniorów?

Seniorzy są bardzo ważnymi klientami dla wszystkich instytucji finansowych. Wobec tego ich zadowolenie ze świadczonych usług stawiają sobie na pierwszym miejscu. Jednak często starsi ludzie zgłaszają pewne problemy, które napotykają podczas użytkowania swojego konta osobistego. W jaki sposób banki ustosunkowują się do nich i jak je rozwiązują? Wiele zależy od charakteru zgłaszanego problemu. Zwykle bardzo pomocna okazuje się rozmowa telefoniczna z konsultantem. Specjalista znający się na bankowości skutecznie może pomóc w rozwianiu wszelkich wątpliwości i zażegnaniu wszelkich problemów. Infolinie są zwykle otwarte przez cały dzień, wobec czego można skorzystać z pomocy niemal w każdym momencie.

W dobie koronawirusa wiele oddziałów banków obsługuje seniorów w pierwszej kolejności. Starsze osoby bowiem nadal stanowią największą grupę, jeśli chodzi o załatwianie spraw bankowych w placówkach. Potraktowanie seniorów w sposób priorytetowy pozwala zatroszczyć się o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Wizyta w placówce może okazać się o wiele bardziej pomocna niż rozmowa telefoniczna. Wtedy też łatwiej jest osobom starszym zilustrować swój problem konsultantowi, a jemu z kolei prościej objaśnić sposób na jego zażegnanie.

Świat technologiczny z roku na rok coraz bardziej przyspiesza. Nie inaczej ma się sprawa z bankowością internetową oraz mobilną. Wiele seniorów ma jednak problemy z przystosowaniem się do tempa następujących zmian. Wskutek tego banki wychodzą naprzeciw ich problemom i rozwiązują je za pomocą biuletynów informacyjnych, które są swoistym kompendium wiedzy na temat nowszych technologicznie sposobów bankowości. Opracowane w takich biuletynach zagadnienia są przedstawione przejrzyście i rzeczowo, wobec czego każdy senior nie powinien mieć problemów z edukowaniem się za ich pośrednictwem.

Konta dla seniorów – jakie oferty są najlepsze?

Konto w banku dla seniora musi spełniać kilka wymogów, dzięki którym będzie dla nich atrakcyjniejsze i chętniej wybierane. Jak już zostało wcześniej wspomniane, koszty prowadzenia takiego konta powinny być ograniczone do minimum. Poza tym liczy się przede wszystkim prostota i przejrzystość. Na rynku usług finansowych istnieje wiele instytucji, które umożliwiają wybór właśnie takich kont. Zatem, które oferty okażą się najlepsze i najkorzystniejsze?

Nest Bank oferuje bezpłatne konto dla seniora, które powinno przypaść do gustu każdemu starszemu człowiekowi. Poza tym ma możliwość otwarcia lokaty lub konta oszczędnościowego, co jest jego dodatkowym atutem. Praktycznie zerowy koszt prowadzenia konta, karty oraz wypłacania pieniędzy z bankomatów sieci Euronet sprawia, że Nest Konto jest jednym z najatrakcyjniejszych dla seniorów. Warto zatem prześledzić szczegóły oferty oraz warunki umowy.

Interesującą ofertę prezentuje również Bank Pocztowy. Przy spełnieniu określonych warunków, konto i karta również okazują się darmowe. Ponadto bardzo ciekawą usługą jest możliwość wypłacenia i przyniesienia pieniędzy do domu przez listonosza. To bardzo komfortowa opcja, z której mogą skorzystać seniorzy rzadko wychodzący z domu. Oprócz tego wpłata i wypłata środków na poczcie jest całkowicie darmowa. Korzystanie z bankomatów PlanetCash jest bezpłatne, natomiast w przypadku innych obowiązuje niska prowizja w wysokości 1 zł.

Get In Bank i oferowane konto „Proste Zasady” to kolejna możliwość, mogąca przypaść do gustu osobom starszym. Prowadzenie konta jest bezpłatne, przy dokonaniu minimum jednej transakcji bezgotówkowej miesięcznie. Karta z kolei jest darmowe bez dodatkowych warunków. Konto Get In Banku reklamuje się również możliwością korzystania z przejrzystej aplikacji mobilnej, z której obsługą pomogą zawarte w niej wskazówki. Dodatkowa, korzystna oferta konta oszczędnościowego sprawia, że „Proste Zasady” z całą pewnością może spodobać się wielu seniorom.

Istnieje wiele ofert zawierających darmowe konto dla seniora. Warto jest jednak określić swoje potrzeby i cele prowadzenia konta. Dzięki temu wybór takowego będzie o wiele bardziej trafiony, a samo korzystanie z konta okaże się proste i przyjemne.

Rachunek płatniczy dla seniora – jakie daje możliwości?

Rachunek płatniczy związany z kontem osobistym seniora posiada wiele funkcji, które w znaczący sposób mogą ułatwić codzienne płatności. Dokonywanie transakcji za pośrednictwem Internetu pozwala na korzystanie z usług wielu sklepów internetowych. Możliwość prostego w wykonaniu przelewu znacząco ułatwia cały proces przekazywania pieniędzy członkom rodziny lub opłacenia rachunków.

Transakcje zbliżeniowe dokonywane za pomocą karty są o wiele wygodniejsze niż korzystanie z tradycyjnej formy pieniędzy. W dzisiejszych czasach niemalże każdy sklep umożliwia płatności bezgotówkowe. Dodatkowo noszenie mniejszej ilości gotówki w portfelu wpływa korzystnie na bezpieczeństwo. W przypadku kradzieży kartę można zastrzec, co uchroni seniorów przed utratą swoich środków z konta.

Dodatkowym atutem prowadzenia rachunku płatniczego jest możliwość śledzenia i planowania swoich wydatków. W aplikacji mobilnej lub stronie internetowej banku użytkownik widzi wszystkie dokonywane transakcje. Dostępna jest również opcja wprowadzenia odpowiednich limitów płatności, co pozwoli ograniczyć zbędne wydatki.

Opłaty bankowe związane z prowadzeniem konta dla seniora

Opłaty przy prowadzeniu rachunków bankowych dla seniorów zwykle nie są zbyt wysokie. W większości przypadków konta są darmowe, jeśli zostaną spełnione określone warunki. Do najczęściej występujących należy przykładowo konieczność wykonania określonej ilość transakcji bezgotówkowych na miesiąc. Warunkiem może być również osiągnięcie łącznej wartości transakcji bezgotówkowych (na przykład minimum 300 zł na miesiąc). Po spełnieniu tego warunku, karta lub konto jest darmowe. W przeciwnym razie należy liczyć się z opłatą w wysokości od kilku złotych wzwyż (w zależności od banku).

Równie popularnym warunkiem w przypadku niepobierania należności za prowadzenie konta, jest regularne wpływanie środków pieniężnych o określonej wartości. Może to być na przykład świadczenie z ZUS, tak jak w przypadku konta w Banku Pocztowym.

Prawdopodobnie jedyną odczuwalną opłatą może okazać się konieczność zapłaty określonej kwoty pieniężnej, w przypadku wpłacania, bądź wypłacania środków w oddziale banku. Jednakże, by to zrobić, nie jest konieczna wizyta w placówce. Wystarczy znaleźć odpowiedni bankomat/wpłatomat, dzięki czemu można uniknąć dodatkowych kosztów.

Z reguły przedstawione w umowie warunki potrzebne do darmowego konta, nie są zbyt trudne w wykonaniu. Przy standardowym korzystaniu z konta spełniają się same w trakcie użytkowania. Sprawia to, że opłaty bankowe są w istocie ograniczone do minimum, a prowadzenie konta dla seniora okazuje się bezpłatne. Często forma takich warunków może zaważyć o decyzji podjętej przez seniora odnośnie założenia konta w danej placówce.

0 0 głosy
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rekomendacja
Santander: HIT!! Zgarnij 350 zł premii z „Kontem Jakie Chcę” oraz 70 zł na zakup do CCC, łącznie aż 420 zł!
Trwa do:
30.06.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: HIT! Zgarnij 350 zł w gotówce oraz 150 zł do Biedronki albo RTV EURO AGD z „Kontem Jakie Chcę”!
Trwa do:
20.12.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
BNP Paribas: Zgarnij do 350 zł w gotówce LUB 450 zł w e-kodach do sklepu Decathlon z Kontem Otwartym na Ciebie!
Trwa do:
30.11.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
BNP Paribas: Zgarnij do 420 zł w gotówce, e-kodach do Costa Coffee i allegro z Kontem Otwartym na Ciebie!
Trwa do:
31.10.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Santander: Zgarnij 300 zł premii z Kontem Jakie Chcę!
Trwa do:
31.08.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: Zgarnij 350 zł premii z „Kontem Jakie Chcę” oraz do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie!
Trwa do:
31.10.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: HIT Powrócił! Zgarnij 350 zł premii z „Kontem Jakie Chcę” oraz 70 zł na zakup do CCC, łącznie aż 420 zł!
Trwa do:
30.09.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Polecana
Millennium: Zgarnij do 250 zł premii z Kontem 360°!
Trwa do:
08.11.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Polecana
Millennium: Zgarnij 150 zł premii i 100 zł do wydania na Amazon.pl z Kontem 360°
Trwa do:
10.09.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Santander: HIT!! Zgarnij aż 350 zł premii z „Kontem Jakie Chcę”
Trwa do:
30.06.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Polecana
Millennium: Zgarnij 250 zł premii i 250 zł do sklepu internetowego Huawei z Kontem 360°
Trwa do:
25.06.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła