Revolut – jak działa i ile kosztuje karta wielowalutowa? Kiedy warto z niej korzystać?

Dollar, euro and polish zloty money background

Czym jest Revolut i jak działa w praktyce?

Przy dokonywaniu płatności poza granicami kraju, prowizja pobierana przez banki i kantory jest często przyczyną wzrostu kosztów i zmniejszenia zasobności portfela. Przy wykonywaniu przelewu pojawia się pytanie, jaki przelicznik walutowy będzie decydował o końcowej kwocie, a także czy zostaną naliczone dodatkowe prowizje za płatność na zagraniczny numer rachunku.

Rozwiązaniem tego problemu jest innowacyjna usługa finansowa, czyli Revolut. Na terenie Polski można z niego korzystać od 2018 roku. Od tego czasu z miesiąca na miesiąc posiada coraz większą liczbę użytkowników, ze względu na korzyści i oszczędności jakie zapewnia. Mimo, iż Revolut nie ma jeszcze miana instytucji bankowej, cieszy się rosnącą popularnością, a także zyskuje pozytywne opinie użytkowników. Czym jest i jak działa Revolut? Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze informacje o aplikacji i karcie Revolut.

Szczegóły karty wielowalutowej

Revolut jest firmą, która została założona przez dwóch pracowników banków w Wielkiej Brytanii. Ich głównym celem przy rozpoczęciu działalności było umożliwienie Europejczykom płatności oraz wykonywania przelewów w różnych walutach, bez dodatkowych kosztów i prowizji. Aplikacja oraz karta Revolut zapewnia usługi finansowe, wykonywanie przelewów w wielu walutach oraz zakup kryptowalut. Karta Revolut nie jest bankiem (obecnie stara się o taki status), nie ma udziałów w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, a także nie jest objęta Nadzorem Komisji Finansowej.

Działanie karty otrzymanej po zamówieniu opiera się o system prepaid, czyli przedpłacony, natomiast użytkownicy posiadają możliwość wyrobienia pięciu wirtualnych kart. Karta walutowa Revolut jest dostępna dla użytkowników po zainstalowaniu aplikacji, gdyż ona jest panelem sterującym i podstawową jednostką dla działania konta. Kurs Revolut ustalany jest międzybankowo, z czego wynika brak naliczenia dodatkowych opłat za przewalutowanie. Przy dużych sumach, które przelewane są z jednego kraju do drugiego tradycyjną drogą są to zaskakujących rozmiarów koszty.

Jakie waluty obsługuje aplikacja i karta Revolut?

Revolut obsługuje stale rosnącą liczbę walut. Najpopularniejszymi są:

 • złotówki
 • euro
 • dolar amerykański
 • funt brytyjski
 • frank szwajcarski
 • korona norweska.

Revolut – jak działa karta oraz kurs wymiany walut

Konto Revolut jest obecnie jednym z najlepszych narzędzi finansowych do wykonywania zagranicznych przelewów oraz dokonywania płatności. Wszystkie transakcje zostają rozliczone kursem międzybankowym, co oznacza najkorzystniejsze rozwiązanie dla posiadacza karty. Przewalutowanie odbywa się wyłącznie między bankami, czyli waluta zostaje zmieniona od razu na tą, w której realizowana jest płatność, a nie najpierw na euro czy dolary, co nalicza dodatkowe koszty. Praca aplikacji w momencie dokonywania płatności automatycznie dokonuje wymiany. Kolejnym atutem karty Revolut jest bezpłatne korzystanie z bankomatów na całym świecie.

W momencie zarejestrowania konta w aplikacji Revolut utworzone zostają subkonta, które operują inną walutą. W momencie wyjazdu za granicę wystarczy aktywować konto w walucie, która obowiązuje w danym kraju. Jeśli skończą się fundusze, automatycznie zostaną pobrane z pierwotnego konta i ponownie przewalutowane.

W aplikacji z każdego, dostępnego subkonta można korzystać jak z tradycyjnej bankowości. Można doładować je gotówką, wymieniać waluty, przelewać pieniądze, płacić online, a także wypłacać środki z bankomatu. Jak doładować Revolut? Zasilenie konta Revolut mozna wykonać na trzy sposoby: poprzez przelew miedzy kontami, poprzez kartę płatniczą lub kredytową oraz dzięki Google Pay lub Apple Pay.

Często problemem jest odpowiedź na pytanie jak zamówić kartę Revolt oraz jak długo się na nią oczekuje. Kartę można zamówić, dzięki panelowi sterowania aplikacji, składając odpowiedni wniosek, a czas oczekiwania jest zazwyczaj podobny do karty z tradycyjnego banku.

Revolut – jakie funkcje zapewnia właścicielowi konta?

 • założenie konta online w kilka minut,
 • opcja kontroli wydawanych pieniędzy,
 • wysyłanie powiadomienia o pobraniu środków przy płatności kartą,
 • opcja sejfy valut (przy płatności, karta automatycznie zaokrągla wydawaną kwotę, a reszta zostaje odłożona do skarbonki),
 • opcja przekazania darowizny na dowolny cel.

Jakie dodatkowe opłaty kryją się za kartą wielowalutową?

Standardowa wersja konta Revolut jest całkowicie darmowa. Pozwala na założenie głównego konta, oraz subkont, które dysponują wybranymi walutami. Dodatkową opłatą wynikającą z posiadania aplikacji i karty Revolut są:

 • koszty wysłania fizycznej karty, którą można wypłacać pieniądze z bankomatu,
 • koszty konta premium, których posiadanie zapewnia dodatkowe korzyści i funkcje,
 • w każdy weekend przy każdorazowym przewalutowaniu dostaje doliczona prowizja, w wysokości 0,5% do walut podstawowych (w których są subkonta) oraz 1% do pozostałych,
 • przelewy i wypłaty niestabilnych walut niosą za sobą doliczenie 1 procentowej prowizji (dotyczy waluty ukraińskiej oraz tajlandzkiej),
 • wypłacanie USD na konto posiadane w złotówkach powoduje naliczenie prowizji 4.09$ oraz kosztów prowizyjnych pośredników – 40 USD.

Jakie obowiązują limity w bezpłatnej wersji karty Revolut?

Podstawowa wersja konta Revolut daje użytkownikowi sporo korzyści. Właściciele aplikacji nałożyli dwa główne limity na standardowych użytkowników. Dotyczą one:

 • wypłat z bankomatu – limit darmowej wypłaty z bankomatu wynosi 800 zł,
 • kwoty przewalutowania w miesiącu – kwota, jaką właściciel konta może przewalutować bez prowizji w ciągu miesiąca wynosi 20000 zł,
 • Revolut w ostatnim czasie wprowadził dodatkowy limit, który pozwala na pięć wypłat z bankomatu w miesiącu, które są darmowe,
 • najnowszym, wprowadzonym limitem jest ilość przelewów międzynarodowych. Obecnie użytkownik konta standard ma możliwość wykonania jednego, darmowego przelewu, każdy kolejny wiąże się z opłatą w wysokości 2,5 zł.

Czy karta Revolut daje możliwość handlu kryptowalutami?

Innowacyjność i nowoczesność systemu finansowego Revolut umożliwia zakup pięciu najważniejszych kryptowalut, czyli:

 • Bitcoina
 • Bitcoina Cash
 • Ethereum
 • Litecoina
 • Ripple.

Obsługiwanie ich, sprzedawanie i kupowanie działa na podobnej zasadzie, co przewalutowanie. W aplikacji można otworzyć subkonto, które będzie przeznaczone dla konkretnej kryptowaluty.

Revolut w ich operowaniu opiera się o kurs z głównej giełdy tymi walutami, czyli Bitstamp, a dodatkowo nakłada swoją marżę, która obecnie wynosi 1,5%. W momencie, gdy właściciel konta zdecyduje się na zakup danej kryptowaluty Revolut zaczyna próbować sfinalizować transakcję. Kiedy dojdzie do jej zakończenia, zysk trafia na konto właściciela.

Karta Revolut – czy korzystanie z karty wielowalutowej jest bezpieczne?

Revolut jest systemem finansowym, który jest całkowicie bezpieczny, a użytkownik nie musi martwić się o pieniądze umieszczane na koncie. Dodatkowo podlega rygorystycznej kontroli brytyjskiej komisji nadzoru finansowego.

Jego działanie możliwe jest dzięki otrzymaniu licencji instytucji pieniądza elektronicznego, co jest dodatkowym zabezpieczeniem dla użytkowników. Ponadto stał się posiadaczem licencji bankowej, przyznawanej przez Europejski Bank Centralny.

Korzystanie z aplikacji i karty Revolut w obecnym świecie przynosi z pewnością wiele zalet, szczególnie dla osób, które często podróżują oraz robią zakupy w zagranicznych sklepach online. Revolut to nowoczesny system, a jego działanie jest czymś, czego brakuje tradycyjnej bankowości.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Promocje za darmo!

0 0 głosy
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rekomendacja
BNP Paribas: Zgarnij do 350 zł w gotówce LUB 450 zł w e-kodach do sklepu Decathlon z Kontem Otwartym na Ciebie!
Trwa do:
30.11.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: HIT! Zgarnij 350 zł w gotówce oraz 150 zł do Biedronki albo RTV EURO AGD z „Kontem Jakie Chcę”!
Trwa do:
20.12.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
BNP Paribas: Zgarnij 300 zł do Allegro z darmową kartą kredytową Mastercard Standard lub Gold!
Trwa do:
14.01.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Millennium: HIT! Zgarnij aż 360 zł premii z Kontem 360°! [skrócony okres karencji!]
Trwa do:
31.01.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
mBank: Zgarnij do 250 zł premii z mKontem Intensive i dodatkowe 50 zł za otwarcie eKonta Junior!
Trwa do:
31.01.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
mBank: Otwórz eKonto możliwości i zyskaj do 200 zł premii!
Trwa do:
28.02.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Polecana
Citi handlowy: Zgarnij 200 zł i do 100 zł moneybacku za płatności z CitiKontem!
Trwa do:
04.12.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Citi handlowy: HIT! Zgarnij Smartfon Vivo Y11s z Kartą Kredytową Citi Simplicity!
Trwa do:
22.11.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: Zgarnij 350 zł premii z „Kontem Jakie Chcę” oraz do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie!
Trwa do:
31.10.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
BNP Paribas: Zgarnij do 420 zł w gotówce, e-kodach do Costa Coffee i allegro z Kontem Otwartym na Ciebie!
Trwa do:
31.10.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Polecana
mBank: Otwórz eKonto i zyskaj do 300 zł premii i 1.8% na Koncie Oszczędnościowym Moje cele!
Trwa do:
08.02.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła