Jak zamknąć konto bankowe w Santander Bank Polska?

Jak zamknąć konto bankowe w Santander Bank Polska?

Instytucje finansowe prześcigają się w ciekawych ofertach dla nowych klientów. Utrzymanie klienta jest o wiele prostszym zadaniem niż jego pozyskanie. Zmieniając miejsce powierzenia Twoich środków finansowych, zyskujesz zarówno Ty, jak i bank, do którego przenosisz swoje oszczędności.

Odpowiemy dziś na pytanie, jak zrezygnować z konta w Santander Bank Polska, w jaki sposób złożyć wypowiedzenie i na co jeszcze zwrócić uwagę, aby Twój wniosek po okresie wypowiedzenia spowodował skuteczną likwidację konta w Santander Bank Polska.

Czy można zamknąć konto bankowe przez internet w Santander Bank Polska?

Tak, w bankowości elektronicznej Santander Banku Polska masz możliwość rozmowy z konsultantem za pomocą połączenia audio/wideo. Podczas takiej rozmowy możesz złożyć dyspozycję zamknięcia konta. Ta metoda wydaje się być szybką i przyjazną. Podczas kontaktu z konsultantem możesz zadać pytania i poprosić np. o cofnięcie zgód na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Upewnij się także czy bank poinformuje Cię o prawidłowym zamknięciu konta. Warto uzyskać pisemne potwierdzenie likwidacji konta w Santander Banku.

Na ten moment bank nie przewidział możliwości złożenia wniosku w systemie transakcyjnym w inny sposób. 

Jak zamknąć konto w banku w Santander Bank Polska?

Zamknięcie konta w banku polega na złożeniu oświadczenia woli wypowiadającego umowę prowadzenia rachunku. Taką dyspozycję możesz złożyć w trybie standardowym:

Rezygnacji z konta w Santander Consumer Banku dokonasz:

  • osobiście – w oddziale banku. Pamiętaj o zabraniu ze sobą dowodu osobistego. Powinieneś złożyć wniosek, który zawierał będzie następujące dane: imię i nazwisko, adres, PESEL, numer dowodu osobistego, dane kontaktowe (np. numer telefonu), treść dyspozycji zamknięcia konta oraz umowy ramowej (niestety dostęp do bankowości elektronicznej można zlikwidować tylko podczas wizyty w placówce), numer zamykanego rachunku, drugi numer konta (w celu przelania nadwyżki środków w momencie likwidacji), Twój własnoręczny podpis;
  • poprzez infolinię – telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu 1 9999 (z zagranicy: 48 61 81 1 9999) i wybrać opcję przełączenia do działu likwidacji kont. W ten sposób zamkniesz swój rachunek bankowy, jednak aby zlikwidować dostęp do bankowości elektronicznej, będziesz musiał udać się do oddziału banku; 
  • poprzez bankowość elektroniczną – umówisz tu spotkanie audio/wideo z konsultantem, który przeprowadzi z Tobą, na wizji całą procedurę;
  • listownie – jest to najbardziej kłopotliwa metoda, bowiem Twój podpis na wniosku musi zostać potwierdzony notarialnie, a pismo najlepiej, jeśli wyślesz listem poleconym ze zwrotnym poświadczeniem odbioru. 

Pamiętaj o wycofaniu zgód na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych, unikniesz dzięki temu otrzymywania niechcianej korespondencji. 

Okres wypowiedzenia w wyżej wymienionych przypadkach w Santander Banku wynosi 28 dni.

Istnieje jeszcze możliwość zamknięcia konta ze skutkiem natychmiastowym bez wypowiedzenia, w przypadku gdy bank zmienia Tabelę Opłat lub Regulamin. Musisz powołać się na zaplanowane zmiany, zanim wejdą one w życie.

Jeżeli nie jesteś jedynym posiadaczem konta, w przypadku złożenia wypowiedzenia przez Ciebie lub drugiego posiadacza, termin wypowiedzenia zaczyna biec, a konto zostanie zamknięte z upływem 28 dni. 

Poza rozwiązaniem umowy rachunku bankowego pamiętaj o rozwiązaniu umowy dostępu do bankowości elektronicznej. Po okresie wypowiedzenia przestaną funkcjonować także produkty powiązane z rachunkiem jak m.in. karty płatnicze.

Warto pamiętać, że bank może zamknąć rachunek bankowy tylko wtedy, gdy jego saldo nie jest ujemne. W związku z tym pozostaw na rachunku odpowiednią ilość środków pieniężnych, aby wystarczyły na opłaty związane z prowadzeniem konta oraz inne, zlecone przelewy. 

Zachowaj dokumentację związaną z likwidacją konta w Santander Banku. 

Wypowiedzenie umowy rachunku bankowego Santander Bank Polska?

Wypowiedzenie rachunku bankowego jest jednostronnym oświadczeniem woli posiadacza, czyli Twoim, klienta banku, jakie składasz bankowi w formie, jaką instytucja ta przewidziała.

W Santander Banku możesz rozwiązać umowę rachunku, składając oświadczenie w oddziale banku, bądź telefonicznie w rozmowie z pracownikiem banku. Nie ma możliwości złożenia wypowiedzenia w bankowości elektronicznej Santander Banku.  

Rachunek bankowy zostanie zamknięty po upływie okresu wypowiedzenia, czyli po 28 dniach od momentu złożenia dyspozycji rezygnacji z konta bankowego.

Możesz także wypowiedzieć umowę z Santander Bank ze skutkiem natychmiastowym, a dokładnie ze skutkiem od dnia poinformowania Cię przez bank o zmianie warunków Tabel i Opłat dotyczących Twojego rachunku bankowego. Koniecznym jest złożenie dyspozycji przed wejściem w życie tych zmian. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Promocje za darmo!

0 0 głosy
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rekomendacja
Citi handlowy: HIT! Zgarnij Smartfon Vivo Y11s z Kartą Kredytową Citi Simplicity!
Trwa do:
22.11.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: Zgarnij 350 zł premii z „Kontem Jakie Chcę” oraz do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie!
Trwa do:
31.10.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
BNP Paribas: Zgarnij do 420 zł w gotówce, e-kodach do Costa Coffee i allegro z Kontem Otwartym na Ciebie!
Trwa do:
31.10.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Polecana
mBank: Otwórz eKonto i zyskaj do 300 zł premii i 1.8% na Koncie Oszczędnościowym Moje cele!
Trwa do:
08.02.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
ING: Otwórz Konto Osobiste Mobi [18-26 lat] i zyskaj 160 zł premii oraz 50 zł z Programu Poleceń!
Trwa do:
19.01.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Bank Pekao: Zgarnij 100 zł premii i do 100 zł moneybacku Kontem Przekorzystnym!
Trwa do:
31.12.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Alior Bank: Zgarnij 200 zł premii z Kontem Jakże Osobistym!
Trwa do:
31.12.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Polecana
Millennium: Zgarnij do 250 zł premii z Kontem 360°!
Trwa do:
08.11.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: HIT Powrócił! Zgarnij 350 zł premii z „Kontem Jakie Chcę” oraz 70 zł na zakup do CCC, łącznie aż 420 zł!
Trwa do:
30.09.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
BNP Paribas: Zgarnij do 370 zł w gotówce i e-kodach do Biedronki i Żabki z Kontem Otwartym na Ciebie!
Trwa do:
30.09.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła