Co to jest TransferWise? Jak z niego skorzystać w transakcjach międzynarodowych?

woman with laptop and credit card at table

Osoby regularnie dokonujące przelewów międzynarodowych doskonale wiedzą, co to jest TransferWise i często robią to za jego pośrednictwem. Jeśli jednak do tej pory nie miałeś okazji zapoznać się z tym serwisem i wpisując w wyszukiwarkę hasła typu: „TransferWise jak to działa”, „co to TransferWise”, ” TransferWise jak działa” czy „TransferWise ile idzie przelew” i poszukujesz informacji na temat tego, czy warto założyć tam konto, poniższy artykuł jest przeznaczony dla Ciebie, gdyż postaramy się w nim odpowiedzieć na te pytania oraz dokładnie wyjaśnić kwestie związane z założeniem i prowadzeniem konta na tej platformie.

TransferWise co to jest i czy można mu zaufać?

TransferWise obecnie funkcjonujący pod nazwą Wise to wirtualny portfel, który został stworzony, aby umożliwić użytkownikom zlecanie oraz otrzymywanie błyskawicznych przelewów z zakątków całego świata. Założycielami serwisu jest dwójka mężczyzn, którzy ze względu na swoje estońskie pochodzenie i zobowiązania finansowe w ojczyźnie oraz pracę w Wielkiej Brytanii mieli z tym problem, postanowili więc ułatwić życie ludziom znajdującym się w podobnej sytuacji.

Projektując platformę zadbali o to, żeby była ona intuicyjna, działała w oparciu o przejrzyste, zgodne z obowiązującym prawem zasady, cechowała się konkurencyjnymi opłatami i przede wszystkim o to, aby przesyłanie pieniędzy za jej pośrednictwem odbywało się w szybki i sprawny sposób.

Jak działa TransferWise? Instrukcja krok po kroku.

Słysząc o tym serwisie po raz pierwszy zastanawiamy się przede wszystkim nad tym, jak działa TransferWise i czego możemy od niego oczekiwać. System nie należy do skomplikowanych – wystarczy utworzyć konto i je zarejestrować, po czym uzyskujemy możliwość dokonywania przelewów. W poniższych punktach przedstawiamy szczegóły związane z całą tą procedurą.

Jak założyć konto na TransferWise? Czy to skomplikowane?

Konto zakładamy poprzez kliknięcie przycisku „Zarejestruj się”, który widnieje na stronie głównej platformy. Może ono należeć zarówno do osoby prywatniej, jak i do firmy. Następnie musimy podać wymagane dane wraz z adresem mailowym, który następnie będzie trzeba potwierdzić. Istotny jest także dowód osobisty, paszport lub zdjęcie selfie, na którym trzymamy taki dokument blisko naszej twarzy. Pozwolą one potwierdzić naszą tożsamość.

Pełny proces weryfikacji konta wynosi do dwóch dni roboczych, jednak zazwyczaj odbywa się o wiele szybciej. Po tym czasie możemy zalogować się na nie w celu prowadzenia osobistego wirtualnego portfela (rachunku).

TransferWise jak zrobić przelew? Czego będę potrzebować?

Jeśli zastanawiasz się jak wysłać pieniądze przez TransferWise, spieszymy z wyjaśnieniem. Po otwarciu konta w serwisie każdy użytkownik otrzymuje indywidualny numer rachunku, na który będą przesyłane środki. Po przejściu na stronę główną znajdziemy informację o tym, ile zaoszczędzimy dokonując przelewu za pośrednictwem TransferWise w porównaniu do tradycyjnego międzynarodowego przelewu bankowego. Dzięki temu można bardzo łatwo ocenić czy jest to dla nas opłacalne, czy lepiej pozostać przy dotychczasowym serwisie.

Czy TransferWise jest bezpieczny?

Kwestia bezpieczeństwa naszego kapitału jest bardzo ważna, dlatego każdy użytkownik TransferWise chce mieć pewność, że jego pieniądze będą odpowiednio chronione. Londyński serwis podlega takim samym regulacjom, jak tradycyjne banki, zatem nie ma powodu, by obawiać się o jego wiarygodność.

Ze względu na brytyjskie pochodzenie platformy, TransferWise podlega ścisłym przepisom Wielkiej Brytanii. Ponadto jego działanie jest kontrolowane przez instytucje prawne w każdym z obsługiwanych przez siebie krajów, co sprawia, że korzystanie z serwisu jest w pełni bezpieczne. Dowodem na to są miliony zadowolonych użytkowników, regularnie zlecających oraz odbierających międzynarodowe przelewy.

Stała prowizja i opłaty za przewalutowanie – koszt korzystania z TransferWise

Koszt wykonywania przelewów za pośrednictwem TransferWise jest niższy niż w przypadku przelewów międzynarodowych w tradycyjnych bankach czy nawet na konkurencyjnych platformach. Serwis jako jeden z niewielu korzysta z rzeczywistych uśrednionych kursów przewalutowania bez ukrytych opłat, a to ile zapłacimy za nasz przelew zależy od zestawienia walut. Dobrym przykładem kosztów poniesionych przez użytkownika zlecającego przelew jest koszt przewalutowania 5 tysięcy złotych na Euro z połowy roku 2020. W przypadku transferu Fast and easy (karta kredytowa lub debetowa) odbiorca otrzyma 1096,57 EUR, natomiast operacja będzie nas kosztować 45,38 zł. Przy transferze Low cost (pieniądze wysyłane z konta) opłata wyniesie 30,50 zł, a nasz odbiorca otrzyma 1099,74 EUR. W porównaniu do przelewu bankowego, dzięki TransferWise możemy zaoszczędzić nawet ponad 100 zł.

Oczywiście w przypadku przelewów bez przewalutowań poniesiemy wyłącznie opłatę za sam transfer. Przy 1000 zł wyniesie ona mniej niż 10 zł.

Kolejnym plusem korzystania z platformy jest brak opłat za założenie i prowadzenie konta oraz wirtualnego portfela. Podobnie jest z przechowywaniem pieniędzy oraz przelewamy między portfelami użytkowników bez przewalutowania.

TransferWise – do jakich krajów i w jakiej walucie można zrobić przelew?

Za pośrednictwem serwisu TransferWise możemy przesłać pieniądze do 71 państw. Z kolei otrzymać przelew możemy z 43 krajów. Wymiana walut między państwami odbywa się w 49 walutach i w ponad tysiącu kombinacji. W naszym wirtualnym portfelu możemy też przechowywać ponad 50 różnych walut.

Ile wynosi czas trwania przelewu TransferWise i czy jest natychmiastowy?

Opinie TransferWise ile trwa przelew oraz czy można liczyć na jego natychmiastową realizację to jedne z najważniejszych kwestii dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad otworzeniem konta na platformie. Opinie z jakimi można spotkać się w Internecie są dobre. Ponadto z serwisu korzystają już miliony osób, a liczba ta wciąż wzrasta, co przemawia na korzyść jego twórców. Na jak szybkie przelewy zatem można liczyć?

TransferWise jak długo może trwać przelew?

Platforma udostępnia specjalny kalkulator pozwalający obliczyć czas trwania przelewu. Należy jednak pamiętać, że w chwili, gdy zostanie on utworzony mogą nastąpić pewne zmiany w czasie, gdyż do jego pełnego oszacowania niezbędne są wszystkie wymagane informacje.

To, jak szybko przebiegnie przelew zależy od tego skąd i dokąd wysyłamy pieniądze oraz od czasu przewalutowania, który jak już wspomnieliśmy może wynieść maksymalnie 2 dni robocze, lecz zwykle trwa o wiele krócej. Liczy się także wybrana metoda płatności, gdyż niektóre są szybsze, jak w przypadku użycia karty. Podczas zlecania płatności mamy możliwość sprawdzić ile czasu zajmie dana metoda.

Jedno jest pewne. Przelewy w TransferWise są realizowane szybko. W wielu przypadkach odbiorca otrzymuje przelew nawet w ciągu kilku godzin od momentu zlecenia, jest to więc bardzo wygodny sposób przekazywania sobie pieniędzy z różnych miejsc na świecie zwłaszcza, kiedy zależy nam na zminimalizowaniu związanych z tym kosztów.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Promocje za darmo!

0 0 głosy
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rekomendacja
BNP Paribas: Zgarnij do 350 zł w gotówce LUB 450 zł w e-kodach do sklepu Decathlon z Kontem Otwartym na Ciebie!
Trwa do:
30.11.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: HIT! Zgarnij 350 zł w gotówce oraz 150 zł do Biedronki albo RTV EURO AGD z „Kontem Jakie Chcę”!
Trwa do:
20.12.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
BNP Paribas: Zgarnij 300 zł do Allegro z darmową kartą kredytową Mastercard Standard lub Gold!
Trwa do:
14.01.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Millennium: HIT! Zgarnij aż 360 zł premii z Kontem 360°! [skrócony okres karencji!]
Trwa do:
31.01.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
mBank: Zgarnij do 250 zł premii z mKontem Intensive i dodatkowe 50 zł za otwarcie eKonta Junior!
Trwa do:
31.01.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
mBank: Otwórz eKonto możliwości i zyskaj do 200 zł premii!
Trwa do:
28.02.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Polecana
Citi handlowy: Zgarnij 200 zł i do 100 zł moneybacku za płatności z CitiKontem!
Trwa do:
04.12.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Citi handlowy: HIT! Zgarnij Smartfon Vivo Y11s z Kartą Kredytową Citi Simplicity!
Trwa do:
22.11.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
Santander: Zgarnij 350 zł premii z „Kontem Jakie Chcę” oraz do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie!
Trwa do:
31.10.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Rekomendacja
BNP Paribas: Zgarnij do 420 zł w gotówce, e-kodach do Costa Coffee i allegro z Kontem Otwartym na Ciebie!
Trwa do:
31.10.2021
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła
Polecana
mBank: Otwórz eKonto i zyskaj do 300 zł premii i 1.8% na Koncie Oszczędnościowym Moje cele!
Trwa do:
08.02.2022
00
dni
/
00
godzin
/
00
minut
promocja minęła