Adres banku

Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.

Rondo ONZ 1

00-124 Warszawa

 

Dane banku

NIP: 5252800978
KRS: 0000803746
REGON: 384356191
Kod BIC/Swift: NGBPLPW

Kontakt

Strona www:
https://www.vwbank.pl/
Infolinia:
800103301

Na szerokim rynku banków poza uniwersalnymi, dopasowanymi do różnych klientów. Świetnym przykładem takiego właśnie banku jest Volkswagen Bank Polska należący do dużej grupy Volkswagen Financial Services.

Na szerokim rynku banków poza uniwersalnymi, dopasowanymi do różnych klientów, istnieją także banki specjalistyczne takie jak np. samochodowe. Świetnym przykładem takiego właśnie banku jest Volkswagen Bank Polska należący do dużej grupy Volkswagen Financial Services. Pojawienie się tego banku jest bezpośrednio związane ze wzrostem popularności samochodów, który rozpoczął się od początku lat 90-tych. Ta duża popularność doprowadziła oczywiście do sytuacji, w której możemy zauważyć, że pojawia się na rynku coraz więcej dealerów samochodowych, a także rozwijają się nowoczesne formy finansowania zakupu samochodów. Funkcjonujące na rynku banki samochodowe coraz częściej otwierają się jednak również na klientów detalicznych. Poznajmy więc bliżej Volkswagen Bank.

Volkswagen Bank – najważniejsze informacje

Historia tego banku rozpoczyna się w 1998 roku. To właśnie wtedy w Polsce oddział Volkswagena podejmuje decyzję o tym, by stworzony został również dział, który będzie odpowiadał za operacje finansowe. Dlatego w tym celu w Warszawie została założona spółka Volkswagen Bank Polska, która swoją działalność rozpoczęła w połowie 1998 roku. Volkswagen Bank oczywiście od początki podlegał niemieckiemu Volkswagenowi i prowadzonemu w tej grupie kapitałowej holdingowi Volkswagen Financial Services. Oczywiście formuła prawna banku sprawiła, że od początku podlega on Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu oraz należy do Związku Banków Polskich.

Na początku swojej działalności Volkswagen Bank Polska był skupiony na oferowaniu dla swoich klientów usług finansowych z zakresu kredytowania zakupu pojazdów należących do grupy Volkswagen a więc Audi, Skoda, Seat i Volkswagen. Takie funkcjonowanie jako typowy bank samochodowy nie było jednak długie. W roku 2001 podjęto decyzję o tym, by zwiększyć ofertę o produkty, które będą przygotowane dla klientów detalicznych jak między innymi kredyty gotówkowe, lokaty czy ubezpieczenia. Bank nigdy nie posiadał placówek, zawsze funkcjonował jedynie w zakresie punktów dealerskich Grupy Volkswagena. Istotna zmiana dla funkcjonowania banku miała miejsce w 2018 roku, gdy podjęta była decyzja o tym, by Volkswagen ujednolicił operacje bankowe w krajach UE. Dlatego doszło do połączenia polskiej części z niemieckim Volkswagen Bank GmbH. Po uzyskaniu stosownych zgód doszło do wykreślenia z KRS Volkswagen Bank Polska. Miało to miejsce w marcu 2019 roku. Od tego momentu bank funkcjonuje na rynku jak Volkswagen Financial Services. Specjalizacją banku są oczywiście oferty finansowania zakupu samochodów. Jednak poza tym pojawiają się także w ofercie propozycje dla klientów detalicznych i biznesowych o innym charakterze.

Volkswagen Bank – opinie i recenzje konsumentów

Obecnie gdy większość z nas ma dostęp do internetu, również w sieci poszukujemy informacji na temat różnych instytucji finansowych, chętnie sprawdzamy jakie oferują produkty, na jakim poziomie jest ich oferta. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób szuka informacji pod takim hasłem jak Volkswagen bank opinie. W końcu kto może lepiej ocenić funkcjonowanie takiej instytucji niż jej klienci. W sieci znajdziemy różne informacje na temat funkcjonowania tego banku, będziemy mogli dowiedzieć się, że szczególnie bogata oferta instrumentów finansowych, jest tym co wzbudza zadowolenie klientów. Okazuje się, że bank to już nie tylko szansa na sfinansowanie zakupu samochodu, ale coraz częściej również atrakcyjne produkty i usługi dla klientów detalicznych, którzy nie są kierowcami. Pozytywne głosy dotyczą oczywiście kredytów na zakup samochodu, gdzie bank ma świetnie przygotowaną ofertę i dostępne propozycje zarówno pod katem zakupu nowych jak i używanych aut. To co budzi niezadowolenie klientów to spotykane w opiniach informacje na temat bankowości internetowej, która na tą chwilę według większości klientów wymaga poprawek. Warto również zajrzeć do sieci i poszukać informacji pod takimi hasłami jak: kredyt volkswagen bank opinie czy też leasing w volkswagen bank opinie. Dzięki temu będzie można dokładnie zobaczyć jak wyglądają opinie klientów o kredytach i lokatach banku. W przypadku kredytów samochodowych spotkać się można z pozytywnymi głosami zadowolonych z oferty banku klientów. To co przewija się w opiniach to między innymi sprawna obsługa wniosków kredytowych realizowana przez bank.

Produkty bankowe – co wchodzi w skład oferty Volkswagen Bank?

Początkowo Volkswagen bank skupiał się na działalności jako bank samochodowy, natomiast obecnie sytuacja nieco uległa zmianie i okazuje się, że ta instytucje ma zaskakująco szeroką ofertę jak na bank, który kapitałowo powiązany jest z producentem samochodów. W tym momencie ta baza produktowa jest już dobrze rozwinięta i znajdziemy tam:

 • kredyty gotówkowe
 • kredyty samochodowe
 • ubezpieczenia komunikacyjne
 • ubezpieczenia samochodowe
 • leasing
 • karty debetowe
 • karty płatnicze
 • lokaty
 • konta osobiste
 • konta oszczędnościowe
 • limity kredytowe w koncie

Widać więc jak na dłoni, że przygotowana oferta skupia się obecnie na obsłudze klientów z rynku detalicznego i faktycznie propozycje tego banku nie odbiegają wiele od tego, co w swojej ofercie ma większość banków komercyjnych obecnych na rynku.

Volkswagen Bank – oferta dla klientów detalicznych

Volkswagen Bank postarał się o stworzenie oferty z myślą o zróżnicowanej grupie klientów. Jeśli chodzi o klientów detalicznych mamy propozycje, które przygotowywane są z myślą o osobach szukających produktów bankowych jak i specjalna grupa produktów kierowana do kierowców. Klienci indywidualni, którzy chcą skorzystać z oferty banku mogą liczyć między innymi na rachunki osobiste, lokaty oszczędnościowe, limity kredytowe czy kredyty gotówkowe. Obok tego pojawiają się specjalne oferty kierowane dla kierowców, w ramach których pojawia się między innymi oferta kredytowa na nowe i używane samochody, a także specjalne oferty ubezpieczeniowe dla właścicieli samochodów: komunikacyjne, dostępna aplikacja InMobi czy Car Protect, gdzie naprawy samochodu po wypadkach będą dokonywane przez ubezpieczyciela. Oferta przygotowana dla kierowców ma na celu powiązanie klienta banku z ofertą dostępną w salonach samochodowych należących do Volkswagen Bank.

Oferta dla klientów biznesowych, korporacyjnych i samorządowych

Warto zauważyć, że obecnie Volkswagen Bank to już nie tylko oferta dla klientów prywatnych. Pojawiają się również propozycje dla przedsiębiorców czy klientów biznesowych, korporacyjnych. Również ta oferta może być podzielona na propozycje dla firm oraz propozycje dla kierowców.  W przypadku kierowców można liczyć na atrakcyjne warunki leasingu pojazdów należących do grupy Volkswagena. Właściciele firmowych pojazdów mogą także liczyć na przeglądy okresowe i naprawy, opiekę w przypadku szkód komunikacyjnych. Na uwadze warto mieć również ogólną ofertę dla przedsiębiorców, w ramach której klienci otrzymują propozycje kont firmowych oraz różnych form finansowania w tym kredytów na inwestycje. Volkswagen bank promocje to również atrakcyjne propozycje, które pojawiają się pod kątem przedsiębiorców i dają okazję do znalezienia wyjątkowej oferty np. gdy chodzi o warunki kredytu zaciąganego w Volkswagen Bank. Oferta biznesowa należy do tych w ostatnich latach poszerzanych przez Volkswagen Bank.

Kredyt bankowy – podstawowy produkt Volkswagen Bank

Oczywiście kredyt w Volkswagen bank to podstawowa oferta skierowana zarówno do klientów indywidualnych jak i biznesowych. Nie powinno więc być zaskoczenia, że oferta jest na tym polu dobrze rozwinięta a klienci zainteresowani usługami banku mogą liczyć na oferty kredytowe przygotowywane indywidualnie z myślą o nich. Podstawowa oferta kredytowa w ofercie Volkswagen Bank proponowana jest pod nazwą Kredyt PLUS na dodatkowe marzenia. Wysokość kredytu może być na poziomie od 3 do 50 tysięcy a okres kredytowania od 3 do 72 miesięcy. Prowizja za kredyt to 3% jego wartości uzyskać można go bez poręczycieli czy dodatkowych zabezpieczeń. Bank stara się również usprawniać procedurę przyznawania kredytów wprowadzają także do swojej oferty wygodne wnioskowanie kredytów online.

Wyciągi bankowe – jak szybko i wygodnie pobrać dokumentację bankową?

Volkswagen Bank opiera się w swoich działaniach na czynnikach, które bezpośrednio związane są z obsługą klientów w sieci, ewentualnie w salonach Volkswagena. Nie posiada swoich placówek bankowych, co sprawia, że obsługa online musi być na wysokim poziomie. Również w sieci, w ramach dostępu do bankowości elektronicznej klienci mogą wygodnie pobrać wyciągi ze swojego konta. Mechanizm ten nie będzie powodował trudności, ponieważ wystarczy tylko zalogować się do swojego konta i tam znaleźć się w zakładce, która przedstawia szczegóły rachunku i transakcji dokonywanych w jego ramach. Po zaznaczeniu okresu, którego ma dotyczyć wyciąg będzie można wygodnie pobrać dokument z historią transakcji.

Bankowość internetowa w Volkswagen Bank

Volkswagen Bank online – to oferta, która związana jest z możliwością obsługi klientów przez internet. Każdy klient dostaje oczywiście możliwość korzystania z bankowości elektronicznej prowadzonej przez bank. Należy jednak podkreślić, że wielu klientów uważa, że jeśli chodzi o Volkswagen Bank, bankowość elektroniczna jest tym zagadnieniem, które wymaga poprawek. Klienci narzekają, że w stosunku do innych obecnych na rynku banków, bankowość elektroniczna Volkswagen Bank nie ma odpowiedniej intuicyjności, dlatego jej obsługa nie jest komfortowa. W tym względzie nieco lepiej oceniana jest aplikacja banku, natomiast i w tym zakresie na pewno możliwe byłyby poprawki, które doprowadziłyby do tego, że oferta byłaby na poziomie konkurencyjnych banków, których oferta bankowości elektronicznej i aplikacji jest oceniana najlepiej na rynku.

Oferta Volkswagen Bank dla firm

Powyżej zostało już krótko wskazane, że oferta przygotowywana przez Volkswagen Bank kierowana jest obecnie również do klientów biznesowych. Na tym polu bank stale się rozwija i okazuje się, że jego propozycje stoją na coraz wyższym poziomie. Warto mieć tutaj na uwadze fakt, że oferta dla firm charakteryzuje się bezpośrednim powiązaniem również z motoryzacją. Przedsiębiorcy korzystający z usług banku mogą liczyć na atrakcyjne oferty leasingu na samochody należące do grupy Volkswagen. Przy tym pojawia się także oferta kredytowania zakupu pojazdów, ubezpieczenia samochodów i ubezpieczenia komunikacyjne. Bank stara się dbać o spełnienie oczekiwań klientów i proponuje oczywiście konta firmowe, obsługę biznesową w zakresie przelewów do ZUS i US. Oferta korporacyjna to produkty bankowe skrojone pod indywidualne oczekiwania klienta, który będzie miał okazję z nich skorzystać i wybrać te, które będą dla niego atrakcyjne. Propozycje dla firm to również okresowe naprawy i przeglądy zakupionych dzięki finansowaniu Volkswagen Bank samochodów.

Dlaczego zdecydować się na Volkswagen Bank?

Potencjalni klienci banku mogą zastanawiać się nad tym, dlaczego oferta akurat tego banku będzie dla nich atrakcyjna. W przypadku Volkswagen Bank na uwagę zasługuje bardzo dobra oferta przygotowywana dla kierowców. Jeśli ktoś planuje zakup auta od producenta, który należy do grupy Volkswagena może liczyć na atrakcyjną ofertę finansowania. Dodatkowo korzystając z usług banku można liczyć na ubezpieczenia samochodowe czy usługę Car Protect. Bank mimo, że w Polsce nie ma silnie rozwiniętej struktury to jednak na międzynarodowym rynku obecny jest od bardzo wielu lat i ma już faktycznie silną pozycję. Jego propozycje cieszą się zainteresowaniem klientów, a stabilna sytuacja finansowa sprawia, że bez większych obaw można powierzyć mu swoje pieniądze. Jeśli chodzi o samo funkcjonowanie banku niewątpliwie mamy takie czynniki, które wymagają poprawy, jak między innymi obsługa klienta czy funkcjonowanie bankowości elektronicznej. Ogólnie jednak instytucja dobrze się rozwija, stara się udoskonalać swoją ofertę i faktycznie jeśli chodzi o finansowe propozycje to widać, że grupa Volkswagena odrobiła lekcję i jest w stanie na wielu płaszczyznach konkurować z dużymi bankami, które skupiają się wyłącznie na działalności w świecie finansów, nie prowadząc aktywności w żadnej innej dziedzinie usług bądź sprzedaży.

5 1 głos
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie znaleziono
Couple with credit card buying on-line with a laptop

Ranking kont osobistych

W dzisiejszych czasach ciężko funkcjonować bez posiadania choć jednego konta w banku. Jeśli czeka Cię podjęcie decyzji odnośnie tego, w jakim banku konto otworzyć, to niestety nie udzielimy Ci na to pytanie jednej, prawidłowej odpowiedzi. Podpowiemy jednak na, co zwrócić uwagę podczas wyboru konta osobistego.

Banking online

Ranking kont firmowych

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą zastanawia się jak i w jakim kierunku rozwijać swoje przedsiębiorstwo, aby działało jak najsprawniej. Świetnymi rozwiązaniami dla posiadaczy firm stały się konta bankowe dla firm. Kontem firmowym nazywamy bankowy rachunek bieżący, który przeznaczony jest dla posiadaczy działalności gospodarczych.

Ranking Konto Darmowe

Ranking kont darmowych

Zastanawiasz się nad założeniem darmowego konta w banku, ale pytania bez odpowiedzi i wątpliwości sprawiają, że odwlekasz tę decyzję albo nie wiesz, jak się do niej zabrać? Doskonale trafiłeś! Nasz specjalistyczny portal z precyzją i dokładnością omawia różnorakie zagadnienia, związane z zakładaniem kont bankowych.

Ranking Konto Maklerskie

Ranking kont maklerskich

Podczas przygotowywania naszego rankingu kont maklerskich uwzględniliśmy najciekawsze oferty tych domów maklerskich, które działają na terenie Polski. Oceniając poszczególne produkty wzięliśmy pod uwagę nie tylko takie czynniki jak opłaty i prowizje, ale także dostęp do rozmaitych instrumentów finansowych.

Ranking kont walutowych

Ranking kont walutowych

Świat zmienia się na naszych oczach, również w kwestiach bankowości i prowadzenia różnych operacji związanych z działalnością gospodarczą poza ramami ojczystej waluty. W czasach globalizacji i stałego przemieszczania się po całym świecie, coraz więcej osób doświadczyło podobnej sytuacji.

Ranking konto studenckie

Ranking kont studenckich

Już od dłuższego czasu polski rynek bankowy pełen jest ofert dla młodych - czyli tak zwanych kont studenckich. W założeniu mają one być jak najtańsze, najczęściej po prostu darmowe, tym samym banki zupełnie nie zarabiają na swoich młodych klientach.