Adres banku

Toyota Bank Polska S.A.

ul Postępu 18 B

02-676 Warszawa

Dane banku

NIP: 5213092922
KRS: 0000051233
REGON: 016283043
Kod BIC/Swift: TOBAPLPWXXX

Kontakt

Strona www:
https://www.toyotabank.pl/
Infolinia:
801900700

Marka Toyota jest na całym świecie doskonale rozpoznawalna. W Polsce pewnie większość osób będzie kojarzyć tę nazwę z samochodami i słusznie. Toyota to przedsiębiorstwo o znacznie szerszym spektrum zainteresowań biznesowych.

Marka Toyota jest na całym świecie doskonale rozpoznawalna. W Polsce pewnie większość osób będzie kojarzyć tę nazwę z samochodami i słusznie. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że Toyota to przedsiębiorstwo o znacznie szerszym spektrum zainteresowań biznesowych. Samochody Toyoty spotkamy na całym świecie, ale należy podkreślić, że to również firma, która specjalizuje się w bankowości. Na tym polu również ma doskonale przygotowaną ofertę, na którą warto zwrócić uwagę. W Polsce może Toyota Bank Polska nie jest szczególnie znany, ale jest obecny więc warto się mu bliżej przyjrzeć i sprawdzić jakie propozycje ten bank dla nas przygotowuje. Toyota to przykład banku, który wywodzi się ze zdecydowanie większego koncernu, który jest aktywny na wielu płaszczyznach. Większość banków skupia się wyłącznie na bankowości i nie prowadzi działalności w innych branżach. W przypadku Toyota Bank jest inaczej, jak to wpływa na ofertę banku? Przyjrzyjmy się historii banku i jego ofercie.

Toyota Bank – najważniejsze informacje

Pod względem roku założenia Toyota Bank znajduje się w Polsce mniej więcej w połowie stawki, nie jest to na pewno jedna z najstarszych instytucji finansowych, jednak bank, który ma już spore doświadczenie i ugruntowaną pozycję. W sumie około 20 lat doświadczenia to gwarancja, że realia polskiego rynku są tej instytucji bardzo dobrze znane i można oczekiwać, że oferta produktowa będzie odpowiedzią na te realia. Początki tego banku to rok 2000, gdy koncern Toyota, który był w Polsce obecny od lat 90-tych zdecydował się spektrum swoich działań poszerzyć. Poza dostawą samochodów podjęto decyzję o tym, by stworzyć Toyota Bank Polska. Instytucja ta stała się jedną z filii Toyota Financial Services Corporation isntytucji, która miała filie na całym świecie i byłą przez Toyotę bezpośrednio przeznaczona do realizowania usług bankowo – finansowych. Siedziba banku znalazła się w Warszawie, gdzie instytucja jest zarejestrowana jako spółka akcyjna o nazwie Toyota Bank Polska. W 2002 na bazie banku utworzono również Toyota Leasing Polska, ofertę bezpośrednio skierowaną do klientów samochodowej marki.Natomiast przełomem był rok 2007, gdy zdecydowano o tym, by poszerzyć usługi o produkty dla klientów indywidualnych. Obecnie można bank określić jako instytucję, która ma komercyjny charakter i świadczy usługi o uniwersalno – samochodowym profilu. Co za tym idzie oferta przygotowana przez Toyota Bank to obecnie propozycje przygotowywane pod kątem nabywców pojazdów Toyoty i Lexusa, a obok tego świadczone są również usługi bankowe dla innych klientów.

Toyota Bank – opinie i recenzje konsumentów

Usługi bankowe jakie są nam proponowane wzbudzają oczywiście zainteresowanie klientów. Natomiast trzeba być świadomym, że przed wyborem konkretnej oferty klienci starają się w miarę możliwość poszczególne oferty sprawdzić, zobaczyć jak inni oceniają proponowane usługi. Nie inaczej to wygląda jeśli weźmiemy pod uwagę bank Toyota. Obecnie Toyota bank opinie to takie zagadnienie, która wzbudza spore zainteresowanie wśród wszystkich osób, które chcą skorzystać z oferty banku. Kierując się takimi opiniami łatwiej będzie podjąć decyzję o tym czy warto z usług skorzystać czy lepiej będzie poszukać innej oferty. W przypadku Toyota Bank klienci podkreślają bardzo często, że bank ma świetną ofertę dla tych osób, które chcą jednocześnie skorzystać z oferty usług leasingowych bądź kredytowej, by sięgnąć po pojazdy marki Toyota bądź Lexus. Wśród klientów pojawiają się pozytywne opinie na temat funkcjonowania oferty banku, która regularnie poszerzana jest o nowe produkty. Klienci doceniają również atrakcyjne oferty kredytowe nie tylko dla kupujących samochód, ale również dla klientów szukających kredytów gotówkowych. Wśród negatywnych głosów pojawiają się te odnoszące się do obsługi klienta. Według większości z nich obsługa infolinii Toyota Bank powinna zostać poprawiona, ponieważ bardzo często długo należy oczekiwać na kontakt z konsultantem.

Produkty bankowe – co wchodzi w skład oferty Toyota Bank?

Tak jak zostało wskazane Toyota Bank to instytucja, która ma bardzo szeroką ofertę. Jej nazwa bezpośrednio kojarzy się nam z samochodami, jednak to spektrum działań realizowanych przez Toyota Bank jest znacznie szersze. Produkty finansowe jakie są przygotowywane przez bank to coś więcej niż oferta dla tych, którzy chcą kupić samochód. Obecnie można liczyć między innymi na takie propozycje ze strony tego banku jak:

 • konta osobiste
 • kredyty samochodowe
 • kredyty gotówkowe
 • pożyczki gotówkowe
 • kredyty odnawialne
 • leasing samochodów
 • leasing konsumencki
 • konto oszczędnościowe
 • lokaty oszczędnościowe
 • finansowanie zakupu nowych i używanych samochodów
 • konta firmowe
 • wynajem długoterminowy samochodów

Można więc zauważyć, że oferta banku nie odstaje znacząco od propozycji dostępnych w ofercie większości banków komercyjnych. Dodatkowo pojawiają zaś te propozycje, które odnoszą się do produktów bankowych bezpośrednio związanych z rynkiem motoryzacyjnym, na którym działa Toyota.

Toyota Bank – oferta dla klientów detalicznych

Po krótkim wspomnieniu w ogólny sposób oferty przygotowanej przez Toyota Bank możemy zainteresować się tym jak ta oferta wygląda w szczegółowy sposób i jakie propozycje przygotowywane są dla klientów indywidualnych. Okazuje się, że po tym kątem oferta Toyota Bank regularnie jest udoskonalana. W tym momencie klienci banku mogą już liczyć na solidnie przygotowane propozycje dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Podstawowe propozycje dla klientów detalicznych to oczywiście: Toyota bank konto, Toyota bank lokaty, Toyota bank kredyt gotówkowy bądź samochodowy. Jeśli chodzi o Lokaty toyota bank to występują w kilku opcjach również takie o specjalnym motoryzacyjnym charakterze. Pojawiają się również takie propozycje, w ramach których można skorzystać ze specjalnie przygotowanych planów oszczędzenia. Lokata toyota bank może więc okazać się dobrym wyborem dla a wymagających klientów. Na uwadze warto mieć także Konto toyota bank gdzie istnieje możliwość prowadzenia go indywidualnie bądź wspólnie. Obok kont osobistych pojawia się również taka oferta jak Toyota bank konto oszczędnościowe. Możliwości dla klientów pojawia się sporo, dotyczy to również ofert kredytowych, gdzie warto wskazać, że oprocentowanie należy do najbardziej atrakcyjnych na rynku. Klienci zainteresowani ofertą Toyota Bank powinni więc dokładnie zapoznać się z tym, co bank ma obecnie do zaproponowania.

Oferta dla klientów biznesowych, korporacyjnych i samorządowych

Toyota Bank oprócz tego, że zajmuje się obsługą klientów indywidualnych obecnie kieruje także swoją ofertę do firm i klientów biznesowych. Pojawiają się specjalne propozycje dla kierowców, którzy są oczywiście ważną grupą klientów Toyota Bank. Na uwagę zasługuje również oferta dla klientów biznesowych, gdzie można liczyć na specjalnie przygotowaną ofertę kont firmowych, kredytów i usługi leasingu stworzone z myślą o przedsiębiorcach. Specjalne oferty dla firm mają zachęcać klientów do nawiązania współpracy nie tylko z bankiem, ale również z Toyotą jako z dostawcą samochodów dla firmy. Wydaje się, że dla wielu przedsiębiorców ten kierunek staje się obecnie bardzo popularny i jeśli decydują się na to co proponuje Toyota Bank to prawdopodobnie są już powiązani z marką Toyoty pod kątem jej motoryzacyjnych propozycji, bądź też będą chcieli taką współpracę rozpocząć.

Kredyt bankowy – podstawowy produkt Toyota Bank

Tak jak w każdym banku podobnie w przypadku Toyota Bank podstawowy oferowany produkt to kredyt gotówkowy. Warto bliżej przyjrzeć się temu jak ten produkt się kształtuje, na jakie warunki mogą liczyć klienci tego banku. To  co wzbudza największe zainteresowanie to oczywiście jak kształtuje się oprocentowanie kredytu w Toyota Bank. Na tej podstawie będzie można uzyskać konkretne informacje odnoszące się do tego jakie będą koszty kredytu zaciąganego w Toyota Bank. Obecnie RRSO kształtuje się na poziomie około 16% i przy symulacji kredytu na 7 tysięcy złotych pełne koszty wynosić będą 578 zł przy rozłożeniu kredytu na rok. Wysokość raty będzie na poziomie 631 złotych. Jeśli chodzi o oferty kredytowe na rynku niewątpliwie Toyota Bank nie wyróżnia się najlepszymi propozycjami. Ofertę kredytową można określić jako średnią, spełni oczekiwania klientów, na rynku są oferty zarówno lepsze jak i gorsze.

Wyciągi bankowe – jak szybko i wygodnie pobrać dokumentację bankową?

Podobnie jak każdy inny bank tak również oferta Toyota Bank musiał być przystosowany do obecnych realiów. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że istotnym elementem jest dostęp do konta przez internet. Uzyskanie dostępu do wyciągów bankowych nie stanowi problemu dla klientów . Wystarczy zalogować się do swojego konta przez stronę internetową, by tam uzyskać dostęp do danych o rachunku. Przechodząc do szczegółowych informacji i historii transakcji będzie można, po oznaczeniu okresu, uzyskać wyciąg za dany okres rozliczeniowy, na którym będzie klientowi zależało.

Bankowość internetowa w Toyota Bank

Współcześnie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie banku bez nowoczesnej bankowości internetowej. Nie inaczej jest jeśli chodzi o Toyota bank, gdzie również klienci otrzymują dostęp do bankowości internetowej i mogą wygodnie korzystać z dostępu do konta. Obok tego pojawia się również Toyota bank aplikacja mobilna, która jest bardzo dobrą propozycją, ponieważ większość z nas obecnie korzysta z nowoczesnych rozwiązań i urządzeń elektronicznych. Współcześnie dostęp do konta w telefonie stał się niezwykle istotny. Jeśli chodzi o aplikację Toyota Bank została ona przygotowana na wysokim poziomie, jest wygodna w obsłudze, posiada wszystkie podstawowe funkcje ułatwiające kontrole własnych finansów. Na uwadze warto mieć również to, że bank stara się również przenosić obsługę klienta do sieci i możemy spotkać się z coraz większą liczbą tych produktów bankowych, z których skorzystać można za pośrednictwem bankowości internetowej, bądź też za pośrednictwem aplikacji. Jeśli chodzi o obsługę musimy jednak pamiętać, że istotnym czynnikiem będą również Sesje w Toyota Bank, ponieważ to one będą wyznaczać moment, w którym pieniądze wpłyną na konto. W przypadku tego banku sesje wychodzące są o godzinach: 8:10, 12:10, 14:40, zaś sesje przychodzące w godzinach: 10.30, 14.30 oraz 16.30

Oferta Toyota Bank dla firm

Tak jak zostało wskazane powyżej od początku swojej działalności Toyota bank skupiał się na obsłudze klientów związanych bezpośrednio z marką Toyota. Z czasem usługi banku były rozwijane i pojawiła się oferta dla klientów detalicznych. Obecnie funkcjonuje również baza propozycji dla klientów biznesowych. Jeśli chodzi o ofertę Toyota Bank dla firm to możemy obecnie liczyć na atrakcyjne propozycje, jeśli weźmiemy pod uwagę specjalnie przygotowane konta firmowe oraz kredyty dla firm, które umożliwiają finansowanie nawet dużych inwestycji. Włodarze banku zadbali o przygotowanie oferty, w ramach której klienci mogą liczyć na specjalnie przygotowaną pod kątem firm ofertę leasingowym. Decyzja o wyborze przez klientów biznesowych właśnie banku Toyoty ma być czynnikiem związanym również z przywiązaniem do marki motoryzacyjnej, dlatego te aspekty w ofercie dla firm ze sobą współgrają. Klienci biznesowi sięgający po leasing mogą liczyć na świetną ofertę pojazdów Toyota oraz Lexus.

Dlaczego wybrać ofertę Toyota Bank?

Klienci, którzy zastanawiają się nad wyborem Toyota Bank powinni przede wszystkim  zwrócić uwagę na to, że mają do czynienia z dużą instytucją finansową o ugruntowanej na świecie pozycji. Jednocześnie oferta dla klientów jest na dobrym poziomie, a oprocentowanie lokat w Toyota Bank jest obecnie na jednym z najwyższych poziomów na rynku, co pokazuje, że oferta tego banku jest mocno konkurencyjna w stosunku do innych podmiotów na naszym krajowym podwórku. Wszystko to sprawia, że Toyota Bank jest świetnym wyborem dla wymagających klientów. Jeśli dodatkowo ktoś ma w planach zakup samochodu czy szuka oferty leasingu to niewątpliwie skorzystanie z oferty tego banku będzie dla niego wyborem idealnym. Tak samo jak na rynku motoryzacyjnym warto Toyocie zaufać, tak samo jej funkcjonowanie na wysokim poziomie wpisane jest w rynek finansowy, na którym mają silną pozycję. To gracz, który dobrze zajmie się powierzonymi finansami i sprawi, że klient otrzyma ofertę bankową dopasowaną do jego potrzeb.

0 0 głosy
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie znaleziono
Couple with credit card buying on-line with a laptop

Ranking kont osobistych

W dzisiejszych czasach ciężko funkcjonować bez posiadania choć jednego konta w banku. Jeśli czeka Cię podjęcie decyzji odnośnie tego, w jakim banku konto otworzyć, to niestety nie udzielimy Ci na to pytanie jednej, prawidłowej odpowiedzi. Podpowiemy jednak na, co zwrócić uwagę podczas wyboru konta osobistego.

Banking online

Ranking kont firmowych

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą zastanawia się jak i w jakim kierunku rozwijać swoje przedsiębiorstwo, aby działało jak najsprawniej. Świetnymi rozwiązaniami dla posiadaczy firm stały się konta bankowe dla firm. Kontem firmowym nazywamy bankowy rachunek bieżący, który przeznaczony jest dla posiadaczy działalności gospodarczych.

Ranking Konto Darmowe

Ranking kont darmowych

Zastanawiasz się nad założeniem darmowego konta w banku, ale pytania bez odpowiedzi i wątpliwości sprawiają, że odwlekasz tę decyzję albo nie wiesz, jak się do niej zabrać? Doskonale trafiłeś! Nasz specjalistyczny portal z precyzją i dokładnością omawia różnorakie zagadnienia, związane z zakładaniem kont bankowych.

Ranking Konto Maklerskie

Ranking kont maklerskich

Podczas przygotowywania naszego rankingu kont maklerskich uwzględniliśmy najciekawsze oferty tych domów maklerskich, które działają na terenie Polski. Oceniając poszczególne produkty wzięliśmy pod uwagę nie tylko takie czynniki jak opłaty i prowizje, ale także dostęp do rozmaitych instrumentów finansowych.

Ranking kont walutowych

Ranking kont walutowych

Świat zmienia się na naszych oczach, również w kwestiach bankowości i prowadzenia różnych operacji związanych z działalnością gospodarczą poza ramami ojczystej waluty. W czasach globalizacji i stałego przemieszczania się po całym świecie, coraz więcej osób doświadczyło podobnej sytuacji.

Ranking konto studenckie

Ranking kont studenckich

Już od dłuższego czasu polski rynek bankowy pełen jest ofert dla młodych - czyli tak zwanych kont studenckich. W założeniu mają one być jak najtańsze, najczęściej po prostu darmowe, tym samym banki zupełnie nie zarabiają na swoich młodych klientach.