Adres banku

Santander Consumer Bank S.A.

ul. Legnicka 48 B

54-202 Wrocław

Dane banku

NIP: 5272046102
KRS: 0000040562
REGON: 012736938
Kod BIC/Swift: SCFBPLPWXXX

Kontakt

Strona www:
https://www.santanderconsumer.pl/
Infolinia:
19500

Santander Consumer Bank S.A. należy do hiszpańskiej grupy Banco Santander. W roku 2002 w wyniku nabycia Bank of America Polska S.A., grupa rozpoczęła realizację planów działalności w Polsce.

Santander Consumer Bank to instytucja, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Rozpoznawalność tej marki udało się zbudować dzięki wieloletniej obecności na rynku polskim oraz europejskim. Oferta Santander Consumer Bank koncentruje się przede wszystkim na produktach kredytowych. Potencjalni klienci mogą skorzystać z różnorodnych kredytów gotówkowych, kredytów ratalnych, a także z kredytów samochodowych. W ofercie dostępne są także niezwykle dziś popularne karty kredytowe, które umożliwiają dokonywanie transakcji bezgotówkowych, w tym także w internecie. W Santander Consumer Bank można się ubiegać o kredyt konsolidacyjny. Przedsiębiorcy mogą natomiast skorzystać z oferty kredytu na zakup usług i towarów.

Warto przyjrzeć się ofercie tego banku ze szczególną dokładnością.

Santander Consumer Bank – najważniejsze informacje

Santander Consumer Bank S.A. należy do hiszpańskiej grupy Banco Santander. W roku 2002 w wyniku nabycia Bank of America Polska S.A., grupa rozpoczęła realizację planów działalności w Polsce. Zmieniono wówczas nazwę na CC-Bank SA z siedzibą w Poznaniu i wznowiono działalność operacyjną. W 2004 roku nazwa banku została przekształcona na PTF Bank SA, jako wynik wchłonięcia operatora kredytowego Polskie Towarzystwo Finansowe. Siedziba centrali banku została przeniesiona do Wrocławia. Wraz z początkiem roku 2006 bank ponownie zmienił nazwę, tym razem na Santander Consumer Bank S.A.

Z dniem 8 czerwca 2010 r. Santander Consumer Bank S.A. stał się większościowym udziałowcem AIG Bank Polska z pakietem akcji wynoszącym 99,92%.

1 marca 2011 roku AIG Bank Polska S.A. połączył się z Santander Consumer Bank S.A. Od tego momentu oba oddziały bankowe funkcjonują pod jednym logo i nazwą Santander Consumer Bank S.A.

Santander Consumer Bank – opinie i recenzje konsumentów

Santander Consumer Bank to instytucja, która zgromadziła rzeszę oddanych klientów. Niemal każdy kredyt w Santander Consumer Bank opinie wśród klientów ma bardzo dobre. O wysokim poziomie usług świadczą między innymi liczne nagrody i wyróżnienia, które otrzymała ta instytucja na przestrzeni kilku ostatnich lat. Na szczególną uwagę zasługują organizowane corocznie rankingi kredytów samochodowych, w których Santander Consumer Bank zawsze utrzymuje się w ścisłej czołówce. Można powiedzieć, że praktycznie nie schodzi z pierwszego miejsca na podium.

Z kolei oferowana przez Santander Consumer Bank karta kredytowa to rewelacyjne rozwiązanie dla klientów, którzy cenią sobie niezależność i płynność finansową w każdym momencie.

Nic zatem dziwnego, że Santander Consumer Bank opinie wśród klientów ma bardzo pozytywne. Osoby korzystające z usług tej instytucji cenią sobie między innymi wysoki poziom obsługi i znakomicie skrojoną ofertę kredytów gotówkowych. Dużym powodzeniem cieszą się także kredyty konsolidacyjne i usługi ubezpieczeniowe. W Santander Consumer Bank lokaty opinie również mają pozytywne, co w każdym roku przekłada się na dużą liczbę nowych klientów.

Produkty bankowe – co wchodzi w skład oferty Santander Consumer Bank?

Oferta Santander Consumer Bank obejmuje wyłącznie produkty kredytowe, ubezpieczeniowe i oszczędnościowe. Są one dedykowane przede wszystkim klientom detalicznym oraz dość wąskiej grupie klientów biznesowych.

Santander Consumer Bank nie prowadzi rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych dla osób fizycznych ani dla podmiotów gospodarczych.

Santander Consumer Bank S.A. to placówka o uniwersalnym charakterze działalności. W swojej ofercie przewiduje zróżnicowane produkty bankowe skierowane do szerokiego grona odbiorców. W Santander Consumer Bank S.A. można liczyć na usługi takie jak:

 • kredyty gotówkowe
 • kredyty samochodowe,
 • kredyty konsolidacyjne,
 • karty kredytowe Santander,
 • rachunek oszczędnościowy,
 • lokaty,
 • zakupy na raty,
 • ubezpieczenia,
 • internetowy odnawialny limit kredytowy.

Santander Consumer Bank – oferta dla klientów detalicznych

Santander Consumer Bank posiada bardzo zróżnicowaną ofertę kredytową dla klienta indywidualnego. Niemal każdy znajdzie w niej coś interesującego dla siebie.

Na szczególną uwagę zasługują w Banku Santander karty kredytowe z konkurencyjnym oprocentowaniem, w tym kredyt bez wychodzenia z domu oraz mistrzowski kredyt gotówkowy.

Dla osób zmotoryzowanych, Santander Consumer Bank przygotował bardzo bogatą ofertę na kredyty samochodowe, a w tym:

 • Kredyt na samochód używany
 • Kredyt na nowy samochód
 • Kredyt na motocykl
 • Kredyt na samochód elektryczny

Santander Consumer Bank przygotował także ofertę kart kredytowych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Warto zwrócić uwagę w szczególności na takie produkty jak:

 • Santander Karta Visa Comfort,
 • Karta Visa Comfort Plus,
 • Karta Visa Media Markt,
 • Karta Visa Castorama.

Santander Consumer Bank posiada w swojej ofecie dla kientów detalicznych rachunek oszczędnościowy, lokaty (zakłądane przez internet, przez telefon i w oddziale), bardzo wygodny system zakupów na raty (w sklepie tradycyjnym, internetowym oraz raty EKO), a także szeroki pakiet ubezpieczeń, w tym m.in. ubezpieczenie do kredytów gotówkowych, do kart kredytowych, do kredytów ratalnych, do kredytów samochodowych, a także interesujący pakiet Mój Rower i Moja Hulajnoga oraz pakiet Mój Ogród.

W ramach bankowości online, w Santander Consumer Bank klient ma do dyspozycji dedykowaną aplikację mobilną, z której może korzystać z dowolnego urządzenia posadającego dostęp do interentu.

Dodatkowo, klienci detaliczni mogą liczyć na Internetowy Odnawialny Limit Kredytowy, w tym limit P24NOW oraz limit odnawialny w sklepach grupy Morele.net.

Oferta dla klientów biznesowych, korporacyjnych i samorządowych

Bank udostępnia lokaty dla klientów instytucjonalnych oraz kredyty dla dealerów i komisów samochodowych. Na tym jednak jego propozycja dla firm się kończy.

Klienci biznesowi, do których Santander Consumer Bank kieruje swoją ofertę mogą skorzystać z takich produktów jak:

Sprzedaż ratalna

 • sprzedaż ratalna dla sklepów i placówek handlowych
 • sprzedaż ratalna dla sklepów internetowych

Kredyty dla Partnerów Handlowych

Kredyt bankowy – podstawowy produkt Santander Consumer Bank

Gotówkowy kredyt w Santander Consumer Bank S.A. to jeden z najlepszych sposobów na sfinansowanie swoich potrzeb.

Kredyty Santander Consumer Bank S.A. oferuje na  dowolny cel, w tym na remont mieszkania, zakup auta, wyjazd na wymarzone wakacje czy wymiana sprzętów domowych.

Kredyt gotówkowy Santander Consumer Banku to produkt charakteryzujący się prostymi zasadami. Wybierając kredyt Santander Consumer Banku, klient korzysta z atrakcyjnego i stałego oprocentowania, rata jest zawsze dopasowana do indywidualnych możliwości kredytobiorcy. Klient sam określa wysokość raty oraz dzień dokonania płatności.

Wnioskując o kredyt gotówkowy klient ma również do dyspozycji całkowicie dobrowolne, usługi dodatkowe, które mogą się przydać w różnych sytuacjach życiowych. Wśród nich znajduje się szeroka gama ubezpieczeń na życie, pomoc techniczna, opieka medyczna, a nawet pakiet powiadomień SMS. Wszystkie wymienione usługi są dostępne natychmiast od podpisywania umowy o kredyt.

Santander Consumer Bank S.A. zapewnia również kredytobiorcy możliwość bieżącej kontroli swojego kredytu gotówkowego. Jest to możliwe dzięki usłudze tj. Bankowość Elektroniczna Santander Consumer Bank S.A. Dzięki niej klient w dowolnej chwili może sprawdzić szczegółowe informacje o pożyczce, w tym również aktualny harmonogram spłat.

Udzielane przez bank Santander kredyty można dostać w prosty sposób poprzez wypełnienie formularza online, a także składając wniosek bezpośrednio w oddziale banku albo dzwoniąc na infolinię. Każdy klient składający wniosek o kredyt gotówkowy online, otrzymuje pieniądze na konto już następnego dnia roboczego od chwili podpisania umowy o kredyt. Santander Consumer Bank S.A. weryfikuje wniosek na podstawie danych znajdujących się w dowodzie osobistym. W przypadku wniosku składanego przez internet, odbywa się dodatkowa weryfikacja na podstawie przelewu w kwocie 1 zł.

Będąc stałym Klientem banku, można wnioskować o kredyt gotówkowy w kwocie do 25 000 zł. W przypadku nowych klientów, maksymalna kwota gotówkowego kredytu przez internet wynosi 15 000 zł.  Warto pamiętać, że karta kredytowa Santander Consumer Banku to również rodzaj kredytu.

Karta kredytowa – Santander Consumer Bank

Karta kredytowa Santander Consumer Banku pozwala na wygodny dostęp do pieniędzy w ramach limitu kredytowego, który jest udostępniony przez bank. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie łatwiej radzić sobie z różnymi, czasem niespodziewanymi wydatkami.

W Santander Consumer Bank karta kredytowa opinie ma znakomite wśród stałych klientów, gdyż zapewnia możliwość korzystania z kredytu bez odsetek. Karty kredytowe Santander Consumer Banku posiadają aż do 54 dni okresu bezodsetkowego.

W Banku Santander logowanie na kartę kredytową odbywa się za pomocą dedykowanego portalu bankowości elektronicznej.

Jeśli w tym okresie, klient nie zwróci całej kwoty zadłużenia, którą wykorzystał w ramach przysługującego mu limitu na karcie, wówczas może ją rozłożyć na wygodne raty. Wniosek o kartę kredytową można złożyć online bez wychodzenia z domu. Z pieniędzy dostępnych na rachunku karty można swobodnie korzystać na całym świecie. Kartą kredytową Santander Consumer Banku można zapłacić za zakupy w sklepach tradycyjnych i w internecie, oraz wypłacić gotówkę z dowolnego bankomatu.

Korzystając z karty kredytowej Visa TurboKARTA można uzyskać między innymi do 5% zwrotu w myjniach samochodowych oraz 1% za paliwo. Co więcej, istnieje możliwość skorzystania z darmowego pakietu car assistance, który obejmuje pomoc drogową w razie wypadku lub awarii podczas podróży. Karty kredytowe Santander Consumer Banku to przede wszystkim  bardzo niska miesięczna opłata za obsługę produktu, oraz dogodne możliwości spłaty zadłużenia.

Jak otrzymać kartę kredytową w Santander Consumer Bank? Wystarczy złożyć wniosek przez internet lub osobiście odwiedzić jeden z wielu oddziałów Santander Consumer Banku w Polsce. Karta kredytowa zostaje wydana po pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnego klienta.

Wyciągi bankowe – jak szybko i wygodnie pobrać dokumentację bankową?

Posiadając dostęp do bankowości internetowej w Santander Consumer Bank można swobodnie korzystać z licznych funkcjonalności portalu, wliczając w to możliwość pobierania dokumentacji bankowe. Oto jak wygląda ten proces.

 1. Należy wejść na stronę bankowości elektronicznej Santander Consumer Bank pod adresem https://online.santanderconsumer.pl/Authentication/.
 2. Należy zalogować się do swojego konta
 3. W górnym pasku menu trzeba wybrać hasło“Karty kredytowe”
 4. Wówczas wybieramy kartę i wchodzimy w podstronę menu “Zestawienia transakcji”
 5. W tym miejscu można pobrać zestawienie miesięczne

Wyciąg z konta bankowości elektronicznej obsługiwanej przez Santander Consumer Bank można pobrać tylko w formacie PDF.

Pobranie wyciągu z konta jest darmowe. Santander Consumer Bank nie nalicza żadnych opłat za wygenerowanie elektronicznej historii swojego rachunku.

Bankowość Internetowa Santander Consumer Banku

W Santander Consumer Bank konto osobiste nie jest dostępne w postaci rachunku rozliczeniowego. Za pośrednictwem bankowości elektronicznej można jednak w prosty i wygodny sposób zarządzać swoimi produktami.

Udostępniona za pośrednictwem witryny Banku Santander bankowość internetowa zapewnia klientowi:

 • bezpłatny dostęp do informacji o produktach z dowolnego urządzenia
 • bezpieczne logowanie z wykorzystaniem indywidualnego numeru ICN
 • możliwość błyskawicznej spłaty karty kredytowej i rat kredytu
 • bieżący dostęp do swoich dokumentów
 • przelew z karty kredytowej Santander
 • opcja czasowej blokady karty/zastrzeżenie karty
 • najnowsze informacje dotyczące aktualnej oferty Banku

Santander Consumer Bank konto osobiste

W Santander Consumer Bank nie ma możliwości otwarcia konta osobistego. Placówka oferuje produkty kredytowe, oszczędnościowe i ubezpieczeniowe.

Oferta Santander Consumer Bank dla firm

Dla klientów biznesowych Bank Santander Consumer S.A. przygotował nieco skromniejszą ofertę niż w przypadku klientów detalicznych. Na szczególną uwagę zasługują kredyty przygotowane specjalnie z myślą o dealerach samochodów i właścicielach komisów samochodowych, w tym:

 • kredyt gospodarczy na finansowanie tzw. stocków
 • kredyt obrotowy na finansowanie bieżącej działalności
 • gwarancja bankowa zabezpieczająca spłatę aktualnych zobowiązań

Santander Consumer Bank S.A. zapewnia bardzo korzystne warunki finansowania, nieskomplikowane i czytelne procedury udzielania kredytów, a także bieżące wsparcie ze strony dedykowanego opiekuna przydzielonego przez Bank.

0 0 głosy
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
4/5
Visa Comfort
Visa Comfort

Konta

Opłata wynosi 0 zł, jeżeli:
•dokonasz transakcji bezgotówkowych kartą główną o wartości min. 1000 zł w poprzednim okresie rozliczeniowym.

Karta

Bankomaty

Przelew internetowy

Płatności mobilne

Karta kredytowa dostępna bez wychodzenia z domu.
Możliwość uniknięcia opłaty miesięcznej za kartę.
Program Visa Oferty- zwrot części pieniędzy za zakupy.
Plan ratalny dla transakcji powyżej 200 zł.
Karta jest darmowa jeżeli dokonasz transakcji bezgotówkowych na min. 1000 zł/mies.
Wysokie prowizje za wypłaty z bankomatów (min. 10 zł).
Opłata za przekroczenie limitu (30 zł).
więcej
Przeznaczenie konta
X
Oprocentowanie rachunku
X
Opłata za otwarcie konta
X
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
X
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku
X
Pokaż szczegóły
Miejsce 4
4/5
Visa TurboKARTA
Visa TurboKARTA

Konta

Opłata wynosi 0 zł, jeżeli:
•dokonasz transakcji bezgotówkowych kartą główną o wartości min. 1000 zł w poprzednim okresie rozliczeniowym.

Karta

Bankomaty

Przelew internetowy

Płatności mobilne

Karta kredytowa dostępna bez wychodzenia z domu.
Możliwość uniknięcia opłaty miesięcznej za kartę.
Bezpłatnym pakiet car assistance.
Program Visa Oferty- zwrot części pieniędzy za zakupy.
Plan ratalny dla transakcji powyżej 200 zł.
Atrakcyjny moneyback - zwrot 5% zwrotu w samodzielnych myjniach samochodowych, 3% zwrotu w restauracjach, a także pubach, kawiarniach oraz fast foodach i 1% zwrotu za paliwo i inne zakupy na stacjach paliw(maks. 30 zł miesięcznie).
Karta jest darmowa jeżeli dokonasz transakcji bezgotówkowych na min. 1000 zł/mies.
Wysokie prowizje za wypłaty z bankomatów (min. 10 zł).
Opłata za przekroczenie limitu (30 zł).
Niski limit kredytowy.
więcej
Przeznaczenie konta
X
Oprocentowanie rachunku
X
Opłata za otwarcie konta
X
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
X
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku
X
Pokaż szczegóły
Miejsce 9
4/5
Rachunek Oszczędnościowy
Rachunek Oszczędnościowy

Konta

Karta

Bankomaty

Przelew internetowy

Płatności mobilne

Darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku.
Do otwarcia Konta Oszczędnościowego wymagane jest Konto Osobiste w dowolnym banku.
Dowolna ilość przelewów w miesiącu bez dodatkowych opłat.
Dowolny moment wypłat, bez utraty odsetek.
Niskie oprocentowanie standardowe 0.01%.
Wyższe oprocentowanie uzależnione od ilości środków na koncie.
więcej
Przeznaczenie konta
X
Oprocentowanie rachunku
X
Opłata za otwarcie konta
X
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
X
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku
X
Pokaż szczegóły
Nie znaleziono
Couple with credit card buying on-line with a laptop

Ranking kont osobistych

W dzisiejszych czasach ciężko funkcjonować bez posiadania choć jednego konta w banku. Jeśli czeka Cię podjęcie decyzji odnośnie tego, w jakim banku konto otworzyć, to niestety nie udzielimy Ci na to pytanie jednej, prawidłowej odpowiedzi. Podpowiemy jednak na, co zwrócić uwagę podczas wyboru konta osobistego.

Banking online

Ranking kont firmowych

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą zastanawia się jak i w jakim kierunku rozwijać swoje przedsiębiorstwo, aby działało jak najsprawniej. Świetnymi rozwiązaniami dla posiadaczy firm stały się konta bankowe dla firm. Kontem firmowym nazywamy bankowy rachunek bieżący, który przeznaczony jest dla posiadaczy działalności gospodarczych.

Ranking Konto Darmowe

Ranking kont darmowych

Zastanawiasz się nad założeniem darmowego konta w banku, ale pytania bez odpowiedzi i wątpliwości sprawiają, że odwlekasz tę decyzję albo nie wiesz, jak się do niej zabrać? Doskonale trafiłeś! Nasz specjalistyczny portal z precyzją i dokładnością omawia różnorakie zagadnienia, związane z zakładaniem kont bankowych.

Ranking Konto Maklerskie

Ranking kont maklerskich

Podczas przygotowywania naszego rankingu kont maklerskich uwzględniliśmy najciekawsze oferty tych domów maklerskich, które działają na terenie Polski. Oceniając poszczególne produkty wzięliśmy pod uwagę nie tylko takie czynniki jak opłaty i prowizje, ale także dostęp do rozmaitych instrumentów finansowych.

Ranking kont walutowych

Ranking kont walutowych

Świat zmienia się na naszych oczach, również w kwestiach bankowości i prowadzenia różnych operacji związanych z działalnością gospodarczą poza ramami ojczystej waluty. W czasach globalizacji i stałego przemieszczania się po całym świecie, coraz więcej osób doświadczyło podobnej sytuacji.

Ranking konto studenckie

Ranking kont studenckich

Już od dłuższego czasu polski rynek bankowy pełen jest ofert dla młodych - czyli tak zwanych kont studenckich. W założeniu mają one być jak najtańsze, najczęściej po prostu darmowe, tym samym banki zupełnie nie zarabiają na swoich młodych klientach.