Adres banku

PLUS BANK S.A.

Al. Stanów Zjednoczonych 61a.

04-028 Warszawa

Dane banku

NIP: 7810014345
KRS: 0000096937
REGON: 630520298
Kod BIC/Swift: IVSEPLPP

Kontakt

Strona www:
https://plusbank.pl/
Infolinia:
801 44 55 66

Początki Plus Banku to rok 1991, gdy w Poznaniu powołana została spółka Invest-Bank S.A. To ona była podstawą do rozwinięcia banku komercyjnego, który za cel obrał sobie silny rozwój na rynku i walkę z głównymi instytucjami bankowymi.

Plus Bank – najważniejsze informacje

Początki Plus Banku to rok 1991, gdy w Poznaniu powołana została spółka Invest-Bank S.A. To ona była podstawą do rozwinięcia banku komercyjnego, który za cel obrał sobie silny rozwój na rynku i walkę z głównymi instytucjami bankowymi. Podstawą miała być działalność skierowana do klientów detalicznych, która opierać się będzie na kredytach gotówkowych, hipotecznych i kartach debetowych. W latach 90-tych Invest-Bank stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych banków funkcjonujących w naszym kraju. W międzyczasie doszło do przełomu, ponieważ na koniec lat 90-tych, dokładnie w roku 1999 roku doszło do przejęcia Invest-Bank przez spółkę Cyfrowy Polsat SA. Od początku po przejęciu postawiono na dynamiczne kampanie reklamowe, które pozwalały na budowę rozpoznawalności wśród klientów. Ostatnia zmiana nastąpiła w 2013 roku, gdy doszło do zmiany nazwy na Plus Bank, tak by jednoznacznie kojarzyła się z właścicielami, którzy zarządzają również siecią komórkową Plus. Zmiana była powiązana również przejęciem kolorystyki reklamowej i logo od sieci komórkowej. Pod tą nazwą bank funkcjonuje obecnie i skupia się na rozwoju oferty. Początkowo funkcjonował jako bank dla klientów detalicznych obecnie oferta rozwija się również pod kątem klientów korporacyjnych.

Plus Bank – opinie i recenzje konsumentów

Wielu z nas zaglądając do sieci szuka informacji i opinii na temat produktów i usług. Nie inaczej jest w przypadku banków, dlatego również opinie o Plus Banku będą źródłem informacji od klientów, na temat oceny danej firmy. Z informacji jakie znajdziemy w sieci możemy się dowiedzieć, że Plus Bank ma ofertę, która ocenia jest bardzo pozytywnie. Klienci, którzy sięgają po ofertę Plus Bank podkreślają między innymi wyróżniające się propozycje jeśli chodzi o kredyty w Plus Bank i lokaty w Plus Bank. W opiniach pojawiają się również pozytywne głosy na temat promocji Plus banku, w ramach których klienci mogą liczyć na atrakcyjne oferty dotyczące czy to warunków prowadzenia rachunku czy kredytów bądź lokat. Klienci, którzy łączą usługi banku z usługami telewizji i Internetu w innych spółkach tego samego właściciela podkreślają atrakcyjne propozycje, dla tych, którzy decydują się na łączenie produktów. Jeśli chodzi o kwestie, które przez klientów oceniane są negatywnie można mieć na uwadze funkcjonowanie infolinii, co do której faktycznie pojawiają się zastrzeżenia. Poza tym niektórzy uważają, że strona Plus Banku wymaga odświeżenia i wprowadzenia nowszych rozwiązań. Nie da się zaprzeczyć, że obecnie witryna banku należy do najprostszych i faktycznie na tej płaszczyźnie można mówić o tym, że bank ma pole do poprawy. Podobne głosy pojawiają się w stosunku do bankowości internetowej, gdzie również bank mógłby pracować nad wprowadzeniem większej ilości innowacji.

Produkty bankowe – co wchodzi w skład oferty Plus Bank?

W tym momencie Plus Bank stał się instytucją, która koncentruje się na to, by oferować produkty bankowe dla zróżnicowanej grupy odbiorców. Obecnie pojawiające się propozycje to Plus bank oferta dla firm i oferta dla klientów detalicznych. Produkty bankowe są stale rozwijane, pojawiają się nowe propozycje a na ofertę składają się następujące propozycje:

 • Konta osobiste
 • Lokaty oszczędnościowe
 • Karty kredytowe
 • Usługi połączone z Cyfrowym Polsatem
 • Usługi połączone z Plus GSM
 • Lokaty walutowe
 • Plus bank oferta kredytowa:
 1. Plus bank kredyt konsolidacyjny
 2. Plus bank kredyt ratalny
 3. Plus bank kredyt w koncie
 4. Plus bank kredyt dla firm
 5. Plus bank kredyt gotówkowy
 6. Plus bank kredyt hipoteczny (wycofany w 2020 r.)
 7. Plus bank kredyt przez Internet
 8. Plus bank kredyt inwestycyjny
 • Podstawowy rachunek płatniczy
 • Rachunki lokacyjne
 • Usługi biznesowe

Plus Bank – oferta dla klientów detalicznych

Od początku działalności Plus Bank zakładał, że klienci detaliczni są docelową grupą banku, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że właśnie oferty dla klientów detalicznych są najliczniejsze. Konto plus to propozycja dla klientów, którzy szukają podstawowego rachunku rozliczeniowego. Dostęp do konta jest przez aplikację i bankowość internetową. W ramach konta osobistego można mieć dostęp do limitu odnawialnego. Oprócz tego plus konto bankowe to również propozycje kont oszczędnościowych czy walutowych prowadzonych przez Plus Bank. Konto oszczędnościowe można bezpośrednio połączyć z podstawowym kontem osobistym. Nadwyżka środków przekazywana na konto oszczędnościowe będzie dodatkowo oprocentowane.

Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o plus bank lokaty, gdzie można liczyć na lokaty walutowe i standardowe, zakładane również przez bankowość internetową.W przypadku lokat standardowych w PLN istnieje również możliwość ich założenia w placówce banku. Zarówno konto w Plus Bank jak i lokata w Plus Bank to oferta, gdzie klient może liczyć na indywidualne jej dopasowanie.

Oferta jest stale poszerzana i współgra także z propozycjami przygotowywanymi przez Plus GSM oraz Cyfrowy Polsat.  Decydując się na połączenie usług z siecią Plus bądź Cyfrowym Polsatem klient może liczyć na lepsze warunki zawieranych umów i niższe koszty utrzymania telewizji bądź abonamentu telefonicznego.

Atrakcyjnie prezentuje sie również oferta kredytowa, gdzie klienci mogą liczyć na finansowanie z atrakcyjnym oprocentowaniem z oferty Kredyt Ty i Gotówka. W ofertach kredytowych pojawia się wspominany już limit odnawialny w koncie, ale również karty kredytowe i co ciekawe specjalna oferta dla klientów chcących zakupić panele słoneczne – dla tych inwestorów bank przygotowuje Kredyt na fotowoltaikę.

Oferta dla klientów biznesowych, korporacyjnych i samorządowych

Obsługa klientów biznesowych, korporacyjnych czy samorządowych nie ma w przypadku Plus Banku tak długiej historii jak obsługa klientów detalicznych. Jednak osoby zainteresowane takimi usługami mogą liczyć na ofertę banku, która pod tym kątem stale się rozwija.Obecnie do dyspozycji klientów biznesowych przygotowywane są specjalne pakiety biznesowe zakładające prowadzenie konta firmowego, z obsługą finansową inwestycji jakie prowadzą przedsiębiorcy. Rachunek Biznes oraz Oferta Mikro Biznes to propozycje kredytowe stworzone z myślą o firmach. Przelewy Plus Bank obsługiwane są zarówno jeśli chodzi o przelewy krajowe jak i międzynarodowe, przelewy w złotówkach i przelewy walutowe. Wśród oferty biznesowej pojawiają się lokaty dla firm, dostęp do kart płatniczych i produktów transakcyjnych, które mają ułatwiać obrót środkami finansowymi w firmie. Pozytywne głosy dotyczą również opinii o kredytach Plus Bank oferowanych z myślą o inwestorach, którzy stawiają na finansowanie rozwoju własnych działalności.

Kredyt bankowy – podstawowy produkt Plus Bank

Bank jako podstawową ofertę przygotowuje dla swoich klientów kredyty gotówkowe. W tym względzie podstawową propozycją dla klientów detalicznych jest obecnie: Kredyt Ty i Gotówka. Na tym polu bank skutecznie wyróżnia się na tle konkurencji. Poniżej prezentujemy podstawowe informacje odnoszące się do tej oferty. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to 7,86% gdzie przy kwocie 4146 złotego ogólne koszty wyniosą jedynie 172 złote. To bardzo atrakcyjna oferta, rozłożona na 12 rat będzie kształtować koszt raty na poziomie 359 zł. Opinie na temat kredytu gotówkowego Plus Bank pokazują, że dla wielu klientów to obecnie najbardziej atrakcyjna na rynku propozycja. W stosunku do wielu banków RRSO jest na poziomie nawet około 10% niższym niż u konkurencji. Jeśli ktoś będzie chciał się zdecydować na zaciągnięcie kredytu może faktycznie na ofertę tego banku liczyć. Do pozytywnych głosów zaliczyć możemy również te odnoszące się do kredytów hipotecznych jakie Plus Bank miał w ofercie. Wielu klientów podkreślało atrakcyjne warunki proponowane przez ten bank. Niestety obecnie kredyty hipoteczne zostały przez Plus Bank wycofane z oferty więc ta oferta dla klientów detalicznych jest w tym momencie wyłączona.

Wyciągi bankowe – jak szybko i wygodnie pobrać dokumentację bankową?

Plus Bank zadbał o to, by użytkowanie przygotowanego przez nich konta było jak najbardziej komfortowe dla klientów. Nie powinno więc być zaskoczenia, że dostępne rozwiązania elektroniczne umożliwiają wygodne korzystanie z konta dla każdego klienta. Każdy klient Plus Banku może w kilku prostych krokach dostać się do swojego konta i zebrać potrzebne dane, ściągnąć również wyciąg dla siebie. Chcąc dostać się do wyciągu należy zalogować się do swojego konta przez bankowość elektroniczną. Po tym jak zalogujemy się do konta należy zjechać na dół i pod szczegółami rachunku będzie można wejść w zakładkę „Historia Rachunku”. W tej zakładce będzie można znaleźć informacje o historii transakcji na koncie i tym samym po wyborze konkretnego okresu będzie można wygenerować wyciąg i pobrać go na dysk komputera czy do pamięci urządzenia mobilnego.

Bankowość internetowa w Plus Bank

Jak każdy współczesny bank również Plus Bank musiał zadbać o nowoczesną ofertę dla swoich klientów. Nie powinno więc być zaskoczenia, że również bankowość internetowa przygotowywana przez bank jest stale udoskonalana i obecnie stoi na wysokim poziomie. Regularnie pojawiają się udoskonalenia, które mają usprawnić korzystanie z bankowości internetowej. Plus Bank wprowadza także rozwiązania, dzięki którym klienci będą mieli okazję skorzystać z usług bank bez wychodzenia z domu. Coraz więcej produktów dostępnych w ofercie Plus Banku pojawi się obecnie właśnie jako produkty dostępne w ramach bankowości internetowej. Tym samym złożenie wniosku o kredyt, założenie lokaty czy skorzystanie z usług Plus GSM bądź Cyfrowego Polsatu staje się łatwiejsze. Na uwadze warto mieć także aplikację przygotowywaną przez Plus Bank, która jest częścią bankowości internetowej i pozwala korzystać z usług banku w urządzeniach mobilnych. W przypadku aplikacji pojawiały się różne głosy klientów, dlatego na tym polu widzimy systematyczną pracę banku zmierzającą do udoskonalenia aplikacji.

Oferta Plus Bank dla firm

Przez wiele lat Plus Bank, wcześniej jeszcze jako Invest Bank skupiał się raczej na przygotowywaniu oferty dla klientów indywidualnych. Detaliczna oferta była więc podstawą prowadzonej działalności. Dopiero od kilku lat możemy zauważyć, że pojawiła się nowa ofensywa ze strony Plus Banku i zaczyna się rozwijać oferta dla firm. To niewątpliwie odpowiedź na oczekiwania klientów, pojawiły się bowiem głosy odnoszące się do tego, że oferta korporacyjna banku powinna zacząć się rozwijać. . Dlatego Plus Bank zdaje się na te oczekiwania odpowiedzieć i wprowadza usługi dla firm. Podstawowa oferta banku w tym zakresie to oczywiście konta bankowe dla firm, połączone z pakietami biznesowymi ułatwiającymi oszczędzanie i finansowanie inwestycji. Przedsiębiorcy mogą liczyć na rozwijaną przez bank ofensywę kredytową dla firm i atrakcyjne oprocentowanie inwestycji, które firmy chcą realizować. Do dyspozycji klientów biznesowych znajdują się nowoczesne produkty transakcyjne, które pozwalają na wygodny obrót firmowymi środkami.

Dlaczego zdecydować się na ofertę Plus Banku?

Każdy kto zastanawia się czy Plus Bank będzie dla niego odpowiednią opcją powinien zdać sobie sprawę z tego, że mimo obecnej nazwy podmiot ten jest obecny od początku przemian ustrojowych w Polsce w latach 90-tych a więc posiada pokaźne doświadczenie, jeśli chodzi o usługi finansowe. Decydując się na ofertę banku można liczyć na profesjonalnie przygotowaną ofertę dopasowaną do oczekiwań i potrzeb klienta. Z roku na rok grono tych klientów rośnie. Oferta przygotowana przez Plus Bank może być świetnym wyborem dla tych osób, które korzystają z oferty Cyfrowego Polsatu czy sieci Plus GSM. W ten sposób będzie można dołączyć jeszcze jedną usługę od tego samego dostawcy i tym samym obniżyć ponoszone koszty. Zdobywane przez inwestorów Plus Bank doświadczenie procentuje i na rynku usług finansowych firma ma obecnie doskonałą ofertę, a oferowane kredyty gotówkowe należą do najlepszych na rynku. Za Plus Bankiem stoi duży kapitał, dlatego nie trzeba obawiać się powierzenia własnych środków właśnie do tego banku. Wielu specjalistów podkreśla, że zarządzanie Plus Bankiem należy do wzorcowych i tym samym przygotowana oferta niekiedy bije na głowę konkurencje.

0 0 głosy
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie znaleziono
Couple with credit card buying on-line with a laptop

Ranking kont osobistych

W dzisiejszych czasach ciężko funkcjonować bez posiadania choć jednego konta w banku. Jeśli czeka Cię podjęcie decyzji odnośnie tego, w jakim banku konto otworzyć, to niestety nie udzielimy Ci na to pytanie jednej, prawidłowej odpowiedzi. Podpowiemy jednak na, co zwrócić uwagę podczas wyboru konta osobistego.

Banking online

Ranking kont firmowych

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą zastanawia się jak i w jakim kierunku rozwijać swoje przedsiębiorstwo, aby działało jak najsprawniej. Świetnymi rozwiązaniami dla posiadaczy firm stały się konta bankowe dla firm. Kontem firmowym nazywamy bankowy rachunek bieżący, który przeznaczony jest dla posiadaczy działalności gospodarczych.

Ranking Konto Darmowe

Ranking kont darmowych

Zastanawiasz się nad założeniem darmowego konta w banku, ale pytania bez odpowiedzi i wątpliwości sprawiają, że odwlekasz tę decyzję albo nie wiesz, jak się do niej zabrać? Doskonale trafiłeś! Nasz specjalistyczny portal z precyzją i dokładnością omawia różnorakie zagadnienia, związane z zakładaniem kont bankowych.

Ranking Konto Maklerskie

Ranking kont maklerskich

Podczas przygotowywania naszego rankingu kont maklerskich uwzględniliśmy najciekawsze oferty tych domów maklerskich, które działają na terenie Polski. Oceniając poszczególne produkty wzięliśmy pod uwagę nie tylko takie czynniki jak opłaty i prowizje, ale także dostęp do rozmaitych instrumentów finansowych.

Ranking kont walutowych

Ranking kont walutowych

Świat zmienia się na naszych oczach, również w kwestiach bankowości i prowadzenia różnych operacji związanych z działalnością gospodarczą poza ramami ojczystej waluty. W czasach globalizacji i stałego przemieszczania się po całym świecie, coraz więcej osób doświadczyło podobnej sytuacji.

Ranking konto studenckie

Ranking kont studenckich

Już od dłuższego czasu polski rynek bankowy pełen jest ofert dla młodych - czyli tak zwanych kont studenckich. W założeniu mają one być jak najtańsze, najczęściej po prostu darmowe, tym samym banki zupełnie nie zarabiają na swoich młodych klientach.