Adres banku

INTELIGO

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna

ul. Partyzantów 15

22-411 Zamość

Dane banku

NIP: 5252153450
KRS: 0000012622
REGON: 016236210
Kod BIC/Swift: BPKOPLPW

Kontakt

Strona www:
https://inteligo.pl/
Infolinia:
800121121

Inteligo to polski bank internetowy będący oddziałem PKO Banku Polskiego. Jego funkcjonalność, mobilność i stosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że cieszy się dużą popularnością.

Inteligo – najważniejsze informacje

Inteligo to polski bank internetowy będący oddziałem PKO Banku Polskiego. Jego funkcjonalność, mobilność i stosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że cieszy się dużą popularnością. Bankowość internetowa to w dzisiejszych czasach coś nieuniknionego, a zarazem chętnie stosowanego dla oszczędności czasu i ułatwienia sobie życia. Bank Inteligo stawia przede wszystkim na wygodę i bezpieczeństwo klienta. Wszystko opiera się na nowoczesnych technologiach, wychodzących naprzeciw dzisiejszym czasom. Większość z nas jest mobilna elektronicznie i właśnie do takich ludzi skierowana jest oferta banku. Oszczędność czasu to podstawa z zabieganym świecie. Telefon i komputer to narzędzia, którymi posługujemy się na co dzień w domu i w pracy, pomogą nam również wygodnie zarządzać własnymi finansami.

Inteligo – opinie i recenzje konsumentów

Obecnie Inteligo uznawane jest przez wielu konsumentów za jeden z najlepszych, darmowych rachunków bankowych. Główną przyczyną jest jego bezwarunkowość w braku opłat za standardowe czynności. Ważnym atutem jest również to, że nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić wszelkie formalności. Możemy zaoszczędzić sporo czasu, używając naszego telefonu lub komputera.

Produkty bankowe – co wchodzi w skład oferty Inteligo?

W skład oferty Inteligo wchodzą konta osobiste, konta dla firm oraz rachunki oszczędnościowe. Udostępniane są również karty płatnicze debetowe i kredytowe. Płatności mobilnych umożliwia aplikacja mobilna IKO. Jeśli chodzi o oszczędności i inwestycje, oferta obejmuje: lokaty, fundusze inwestycyjne, obligacje, rachunki maklerskie, złoto inwestycyjne, a także pakiety emerytalne. Bank świadczy usługi standardowych kredytów i pożyczek, a także kredytów hipotecznych. Przy użyciu Inteligo łatwo można doładować telefon na kartę. Bank oferuje ponadto ubezpieczenia majątkowe oraz turystyczne. Dużym udogodnieniem, jakie oferuje jest synchronizacja z e-urzędami, dzięki czemu dostępu do platform urzędowych otrzymamy logując się przez stronę banku.

 Inteligo – konta dla klientów detalicznych

KONTO INDYWIDUALNE INTELIGO – w jego ramach otworzyć można do 10 rachunków dodatkowych, z czego każdy będzie miał swoją indywidualną nazwę. Domniemana opcja znacznie ułatwia zarządzanie i planowanie finansów. Prowadzenie konta jest darmowe, tak samo jak: polecenia przelewu i polecenia stałe, wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego oraz Santander. Obsługa karty debetowej jest bezpłatna, jeśli transakcje dokonane za jej pośrednictwem przekroczą 99,99 zł.

KONTO WSPÓŁNE INTELIGO – idealna opcja dla osób mających potrzebę stworzenia wspólnego portfela. Współwłaścicielami konta mogą być 3 osoby. Mimo wspólnego, pełnego dostępu do wszystkich opcji, każdy z posiadaczy otrzymuje własny identyfikator, hasło i wykorzystuje wybrany przez siebie sposób logowania. Kont tego typu można otworzyć kilka, każde z innymi współwłaścicielami. Warunki jakie należy spełnić to: ukończone 13 lat, ważny dokument tożsamości, stałe zamieszkanie na terenie RP. Konto można dzielić również z osobami niespokrewnionymi.

INTELIGO KONTO DZIECKA – przeznaczone dla dzieci poniżej 13 lat. Rodzice mają pełną kontrolę nad wszelkimi transakcjami dokonanymi przez małoletniego, które muszą zatwierdzić w ramach swojego konta Inteligo. Prowadzenie konta jest bezpłatne, a oprocentowanie rachunku to 0,3% w skali roku do 2500 zł i 0,1% od nadwyżki ponad tą kwotę. Kapitalizacja odsetek odbywa się tygodniowo. Konto posiada ciekawą szatę graficzną, umożliwia wybór różnych tapet. Interesującym rozwiązaniem są wirtualne skarbonki oraz odznaki, które zachęcają dziecko do oszczędzania zgromadzonych funduszy.

RACHUNEK OSZCZĘDNOŚCIOWY – dostępny jest dla posiadaczy konta indywidualnego Inteligo. Każdy użytkownik może otworzyć jeden taki rachunek. Dopłaty do rachunku można dokonywać w dowolnym momencie i w dowolnej kwocie. Kapitalizacja odsetek odbywa się raz w miesiącu, odsetki naliczane są na koniec każdego dnia. Zmienne oprocentowanie konta to 0,01%. Zysk jaki otrzymujemy z rachunku podlega oprocentowaniu podatkiem dochodowym w wysokości 19%. Oszczędnościami można zarządzać bez ryzyka utraty odsetek. Pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna, pozostałe według cennika.

Do wyboru mamy kilka kart dostępnych do kont indywidualnych i wspólnych:

 • wybór karty „dobro procentuje” sprawia, że Inteligo przekazuje część dochodów z naszych transakcji na organizacje dobroczynne, nie umniejszając przy tym naszego konta
 • dwie pozostałe to: Karta debetowa Inteligo MasterCard PayPass i Karta debetowa Inteligo Visa payWave

Oferta dla klientów biznesowych, korporacyjnych i samorządowych

KONTO FIRMOWE- jego prowadzenie jest bezpłatne po spełnieniu warunku, jakim są wpływy 2000 zł miesięcznie, w pozostałych przypadkach ponoszona opłata to 12 zł. Karta wielowalutowa będzie bezpłatna po dokonaniu 5 transakcji, bądź 10 zł bez spełnienia tych warunków. Wypłaty ze wszystkich bankomatów PKO w Polsce są darmowe. Nie pobierane są również żadne opłaty za wpłatomaty, do wysokości 50 000 zł. Po przekroczeniu tej sumy, zostanie naliczone 0,5% wpłaconej kwoty. Przelewy mobilne są darmowe. Konto firmowe umożliwia ponadto wystawianie faktur za 0 zł w e-księgowości oraz korzystanie z oferty leasingu na start na urządzenia biurowe i pojazdy.

W zależności od indywidualnych potrzeb, firmy mogą wybrać jedną spośród dwóch kart:

 • karta firmowa Inteligo Visa Business payWave
 • karta debetowa Inteligo MasterCard Business PayPass

Wszystkie karty mają możliwość płatności zbliżeniowych. Metoda jest dość powszechna w dzisiejszych czasach. Oprócz kartą, zbliżeniowo z Inteligo zapłacimy również telefonem z aplikacją IKO, zegarkiem Garmin Pay. Nie straszne okazać się może zapominalstwo, istnieje duża szansa, że będziemy przypadkiem w posiadaniu jednej z tych kilku rzeczy.

Kredyt bankowy – podstawowy produkt Inteligo

Na stronie Inteligo znajdują się podstawowe informacje na temat pożyczek gotówkowych, konsolidacyjnych oraz kredytów hipotecznych. Aby dowiedzieć się więcej zostaniemy przekierowani do strony PKO Banku Polskiego, gdzie znajdują się głębsze szczegóły. Nie dokonamy tak poważnych inwestycji w części banku jaką jest Inteligo.

Pożyczki i kredyty z bezpośrednio z Inteligo:

 • DEBET – bezproblemowo i bez żadnych formalności otrzymamy do 2000 zł poprzez serwis internetowy, mobilny lub przez konsultanta. Wystarczy, że na naszym koncie została uprzednio dokonana przynajmniej jedna wpłata. Z procesem takim jesteśmy w stanie poradzić sobie w 90 sekund. Wystarczy złożyć wniosek online, potwierdzić aktualność danych, podać kilka niezbędnych informacji na temat zdolności kredytowej, po czym otrzymujemy decyzję o proponowanej kwoce debetu, który zostaje niezwłocznie aktywny.
 • LIMIT ODNAWIALNY INTELIGO – to inaczej kredyt w rachunku płatniczym. Można go otrzymać na podstawie umowy podpisanej elektronicznie. Limit wynosi aż 60 000 zł. Odsetki są pobierane w wybranym przez nas dniu, raz w miesiącu. Można również samodzielnie przelać wyższą kwotę bądź spłacić go w całości. Limit przyznawany jest na 12 miesięcy, z możliwością automatycznego odnowienia

Oszczędności i inwestycje:

 • LOKATĘ jaką udostępnia w danym momencie Inteligo to lokata terminowa na 3 miesiące. Minimalna wpłata wynosi 1000 zł, a oprocentowanie to 0,01%. Można wybrać opcję automatycznego odnowienia lokaty na kolejny trzy miesięczny okres, maksymalna liczba odnowień to 30 razy. Za prowadzenie lokat nie są pobierane żadne opłaty.
 • FUNDUSZ INWESTYCYJNY jaki oferuje bank Inteligo to Fundusz Parasolowy, który zawiera mnóstwo subfunduszy o różnych profilach ryzyka. Środki można przenosić między funduszami, co umożliwia reakcję na aktualną sytuację rynkową. Minimalna wpłata to 100 zł.
 • OBLIGACJE – czyli inwestycja pieniędzy w papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa. Aktualną ofertę znajdziemy na stronie i aplikacji Inteligo. Wszystkie transakcje zostaną natomiast dokonane za pośrednictwem innej strony, jaką jest www.zakup.obligacjeskarbowe.pl , gdzie należy dokonać rejestracji.
 • RACHUNEK MAKLERSKI – bezpośrednio przez konto Inteligo, można mieć dostęp do rachunku maklerskiego prowadzonego przez Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego. Rachunki zostaną łatwo powiązane, po czym otrzymamy dostęp do kupna i sprzedaży wszystkich instrumentów finansowych na giełdzie online. Sami ustalamy limit kwoty jaki może być automatycznie pobierany na potrzeby realizacji ń.
 • PAKIET EMERYTALNY PKO TFI – mogą go otworzyć wszyscy, którzy nie posiadają IKE/IKZE w innej instytucji. Minimalna kwota przy nabyciu to 500 zł, a każda kolejna wpłata 100 zł. Korzystając z usługi, możemy zgromadzić dodatkowe środki w ramach trzeciego dobrowolnego filaru emerytalnego.

Wyciągi bankowe – jak szybko i wygodnie pobrać dokumentację bankową?

Wyciągi bankowe z Inteligo otrzymuje się co miesiąc, bezpłatnie na podany adres e-mail. Wyciągi zawierają wszelkie informacje na temat salda i spis transakcji dokonywanych na rachunkach prowadzonych w ramach konta. Dostęp do tych samych informacji mamy również na bieżąco w serwisie www oraz aplikacji mobilnej. Na specjalne życzenie, możliwe jest otrzymywanie wyciągów papierowych, wiąże się to jednak z dodatkową opłatą.

Bankowość internetowa w Inteligo

Aplikacja mobilna IKO to darmowa aplikacja, za pomocą której odbywają się wszystkie procesy występujące w ofercie banku Inteligo. Aplikacja posiada czytelny wygląd, możemy za jej pomocą załatwić wszystko z profilu naszego telefonu, który niemal każdy trzyma przy sobie 24 godziny na dobę. Posługiwanie się nie jest łatwe i intuicyjne.

E-urzędy z Inteligo

Często używanymi i niezwykle przydatnymi narzędziami jakie używamy, załatwiając nasze prawy mobilnie są między innymi: e-Tożsamość i Profil Zaufany.  Bank Inteligo umożliwia założenie tych profili w łatwy, intuicyjny sposób, dzięki czemu sprawy urzędowe mogą być załatwiane bez zbędnego stania w kolejkach.

 • W łatwy sposób możemy również uzyskać dofinansowanie na dzieci. Składanie wniosków, to kilka kliknięć z profilu naszego banku. Inteligo umożliwia złożenie wniosku Rodzina 500+, który obejmuje wszystkie dzieci poniżej 18 roku życia, niezależnie od dochodów rodziny. Poprzez bank złożymy także wniosek Dobry Start pozwalający uzyskanie 300 zł na wyprawkę szkolną, również bez względu na nasze dochody. Kolejnym przypływem gotówki jaki umożliwi konto bankowe jest „bon turystyczny”, z którego skorzystają rodziny z co najmniej jednym dzieckiem, wykorzystać go można na zorganizowane wakacje, ferie, wyjazdy. Wysokość dofinansowania to 500 zł, plus 500 zł dla dziecka niepełnosprawnego.
 • Inteligo udostępnia opcję logowania się do aplikacji Ministerstwa Zdrowia, co jest niezwykle pomocne w dzisiejszych czasach, ze względu na pandemię Covid-19. Internetowe konto pacjenta (IKP) umożliwia sprawdzenie informacji na temat kwarantanny oraz izolacji, zgłosić można również kontakt z osobą zarażoną. Sprawdzimy także wynik testu na koronawirusa, odbierzemy receptę, sprawdzimy czy mamy e-skierowanie i umówimy się na szczepienie COVID.
 • Ułatwieniu załatwianiu wielu spraw służyć może nam podpis kwalifikowany „mSzafir”, dzięki któremu podpiszemy wszelkie dokumenty, które będą tak samo ważne, jak dokumenty podpisane odręcznie. Wiele spraw doprowadzimy do końca całkowicie online.
 • Z bankiem Inteligo, przedsiębiorstwa wypełnią również wniosek „Tarcza finansowa”, wspomagający firmy w dobie koronawirusa.

Oferta Inteligo dla firm

Rachunek przeznaczony dla firm jest jednym z powszechniejszych na polskim rynku bankowym. Opłata za jego prowadzenie nie należy do najniższych, przez co mogą sobie pozwolić na niego raczej przedsiębiorstwa o bardzo dobrej sytuacji finansowej. Za plusy można uznać dostęp do funkcjonalnej aplikacji mobilnej, co jest niezwykle ważne w dobie Internetu i nowinek technologicznych. Minusem jest przede wszystkim brak bezpłatnych przelewów internetowych. Pozostałe opłaty to:

 • 0 zł za przelewy mobilne
 • 0 zł za prowadzenie, pod warunkiem wpływu 2000 zł, w pozostałych przypadkach opłata to 12 zł
 • 0 zł za kartę wielowalutową, pod warunkiem zapłacenia nią 5 razy w miesiącu, w pozostałych przypadkach opłata to 10 zł
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach PKO Banku Polskiego (do 50 000 zł miesięcznie, po przekroczeniu 0,5% wpłaconej kwoty)
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego
0 0 głosy
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie znaleziono
Couple with credit card buying on-line with a laptop

Ranking kont osobistych

W dzisiejszych czasach ciężko funkcjonować bez posiadania choć jednego konta w banku. Jeśli czeka Cię podjęcie decyzji odnośnie tego, w jakim banku konto otworzyć, to niestety nie udzielimy Ci na to pytanie jednej, prawidłowej odpowiedzi. Podpowiemy jednak na, co zwrócić uwagę podczas wyboru konta osobistego.

Banking online

Ranking kont firmowych

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą zastanawia się jak i w jakim kierunku rozwijać swoje przedsiębiorstwo, aby działało jak najsprawniej. Świetnymi rozwiązaniami dla posiadaczy firm stały się konta bankowe dla firm. Kontem firmowym nazywamy bankowy rachunek bieżący, który przeznaczony jest dla posiadaczy działalności gospodarczych.

Ranking Konto Darmowe

Ranking kont darmowych

Zastanawiasz się nad założeniem darmowego konta w banku, ale pytania bez odpowiedzi i wątpliwości sprawiają, że odwlekasz tę decyzję albo nie wiesz, jak się do niej zabrać? Doskonale trafiłeś! Nasz specjalistyczny portal z precyzją i dokładnością omawia różnorakie zagadnienia, związane z zakładaniem kont bankowych.

Ranking Konto Maklerskie

Ranking kont maklerskich

Podczas przygotowywania naszego rankingu kont maklerskich uwzględniliśmy najciekawsze oferty tych domów maklerskich, które działają na terenie Polski. Oceniając poszczególne produkty wzięliśmy pod uwagę nie tylko takie czynniki jak opłaty i prowizje, ale także dostęp do rozmaitych instrumentów finansowych.

Ranking kont walutowych

Ranking kont walutowych

Świat zmienia się na naszych oczach, również w kwestiach bankowości i prowadzenia różnych operacji związanych z działalnością gospodarczą poza ramami ojczystej waluty. W czasach globalizacji i stałego przemieszczania się po całym świecie, coraz więcej osób doświadczyło podobnej sytuacji.

Ranking konto studenckie

Ranking kont studenckich

Już od dłuższego czasu polski rynek bankowy pełen jest ofert dla młodych - czyli tak zwanych kont studenckich. W założeniu mają one być jak najtańsze, najczęściej po prostu darmowe, tym samym banki zupełnie nie zarabiają na swoich młodych klientach.