Adres banku

Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.

ul. Rodziny Hiszpańskich 8

02-685 Warszawa

Dane banku

NIP: 5252533454
KRS: 0000425263
REGON: 146182054
Kod BIC/Swift: POCZPLP4

Kontakt

Strona www:
https://envelobank.pl/
Infolinia:
22 276 28 28

EnveloBank jest stosunkowo niewielkim i młodym bankiem. To cyfrowy "młodszy brat" Banku Pocztowego S.A., założonego w 1990 roku. Jest to bank silnie związany z Pocztą Polską.

EnveloBank – najważniejsze informacje

EnveloBank jest stosunkowo niewielkim i młodym bankiem. To cyfrowy „młodszy brat” Banku Pocztowego S.A., założonego w 1990 roku. Jest to bank silnie związany z Pocztą Polską. Głównym akcjonariuszami jest Poczta Polska S.A. – posiada ona ok. 75% udziałów; drugim akcjonariuszem jest PKO BP S.A. – około 25% udziałów. Twarzą zarówno Banku Pocztowego, jak i Envelo Banku jest Adam Małysz.

Envelo Bank powstał w roku 2017 jako odpowiedź Banku Pocztowego na coraz dalej idącą cyfryzację konkurencyjnych banków. W założeniu miał być bankiem w dużej mierze internetowym, oferującym bankowość elektroniczną oraz aplikację mobilną. Ma on skupiać klientów, którym zależy na nowoczesności oraz sprawnej obsłudze klienta, którzy nie chcą obsługiwać swojego konta stacjonarnie, stojąc w długich kolejkach w oddziałach banku czy na poczcie. Sugerować ma to zarówno nowoczesny design strony internetowej, jak i rozbudowany interfejs aplikacji mobilnej.

23 lutego 2021 roku na oficjalnych stronach Banku Pocztowego oraz banku Envelo pojawiła się informacja, że planowane jest połączenie obu banków i działanie pod wspólną marką Banku Pocztowego. Oferta zostanie ujednolicona i poszerzona, a wszyscy klienci będą mieli dostęp do nowoczesnych rozwiązań cyfrowych, dotychczas dostępnych jedynie dla klientów EnveloBanku.  Powstanie nowa platforma bankowości elektronicznej o nazwie Pocztowy24 oraz aplikacja mobilna Pocztowy.

EnveloBank – opinie i recenzje konsumentów

Wielu konsumentów poświęca sporo czasu na podjęcie decyzji o skorzystaniu z oferty nowego banku. Nic w tym dziwnego – bardzo często jest to decyzja podejmowana raz na kilka, a nawet więcej lat, a mnogość i zróżnicowanie ofert mogą przyprawić o zawrót głowy. Na rynku banki prześcigają się w promocjach, mających na celu zwabienie nowej klienteli, dlatego ważne jest ostrożne przeanalizowanie oferty oraz warunków promocji. Stosunkowo łatwo jest porównać techniczne aspekty różnych ofert, takie jak opłaty za kontro czy oprocentowanie na lokatach. Niemniej ważna jest jednak jakość obsługi klienta czy awaryjność rozwiązań cyfrowych banku. Tu z pomocą przychodzą strony z opiniami aktualnych (a czasem także już byłych) klientów danego banku.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „Envelo bank opinie”, znajdziemy najróżniejsze, często skrajne opinie o Envelo banku. Wielu zadowolonych klientów podkreśla łatwość samodzielnego zarządzania kontem. Według nich aplikacja mobilna działa sprawnie i bezawaryjnie, a jej obsługa jest intuicyjna. Chwalą oni również bezproblemową obsługę konta poprzez bankowość internetową. Kolejną zaletą często pojawiającą się w opiniach o kontach Envelo banku są niskie opłaty za prowadzenie konta oraz profesjonalna obsługa klienta na infolinii. EnveloBank jawi się jako dobre rozwiązanie dla osób często podróżujących za granicę, z niskimi kosztami wypłat z bankomatów za granicą oraz korzystnymi kursami przewalutowania. W opiniach negatywnych pojawiają się informacje o problemach z obsługą aplikacji mobilnej oraz jej awariami. Część osób jest również niezadowolona z jakości obsługi infolinii banku. Można znaleźć także informacje o problemach z założeniem konta Envelo w placówce pocztowej.

Produkty bankowe – co wchodzi w skład oferty EnveloBank?

Envelo bank jest bankiem stosunkowo młodym i niewielkim. Nie posiada rozbudowanej oferty dla bardzo wymagających klientów. Jednakże w jego ofercie znajdziemy wszystkie najpotrzebniejsze i najpopularniejsze produkty bankowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm.

W ofercie banku znajdują się:

 1. Konta osobiste:
 • EnveloKonto,
 • Konto w Porządku
 1. Konta oszczędnościowe:
 • Konto Oszczędnościowe
 • Konto Oszczędnościowe 500+
 • EnveloKonto Oszczędnościowe
 1. Lokaty oszczędnościowe:
 • Lokata terminowa MINI, MIDI i MAXI
 1. Kredyty gotówkowe:
 • Kredyt w Porządku
 • Kredyt na EkoWydatki
 • Kredyt dla seniorów
 1. Konta firmowe:
 • EnveloKonto Firmowe
 • Konto firmowe oszczędnościowe
 • Firmowe EnveloKonto Oszczędnościowe
 1. Karty płatnicze i debetowe:
 • Karta Mastercard z programem Bezcenne chwile
 • Karta Caritas Mastercard z programem Uratuję Cię
 • Karta Visa z programem Visa Oferty
 • EnveloKarta
 • EnveloKarta Firmowa

EnveloBank – oferta dla klientów detalicznych

Dla klientów indywidualnych Envelo bank przygotował stosunkowo bogatą ofertę. Widać, że bank stara się dotrzeć do osób z różnych grup wiekowych, docelowo starając się zwabić do siebie trzy pokolenia rodzin konsumentów. Podstawowe konto w Envelo banku – Konto w Porządku – dostępne jest w trzech wariantach. Jego pierwotna wersja kierowana jest do osób w wieku od 26 do 64 lat. Konto w Porządku Start adresowane jest dla młodzieży oraz młodych dorosłych w wieku od 13 do 25 lat. Dla seniorów powyżej 65 roku życia bank Envelo przygotował Konto w Porządku Plus, z dodatkowymi opcjami obsługi konta w placówce pocztowej i możliwością dostarczenia gotówki przez listonosza do domu klienta. Klienci wszystkich trzech rodzajów kont mają dostęp do aplikacji mobilnej i serwisu internetowego. Konto w Porządku Start jest całkowicie pozbawione opłat za prowadzenie, a w przypadku kont dla dorosłych i seniorów opłaty są łatwe do zlikwidowania przy spełnieniu określonych warunków.

Dla klientów detalicznych Envelo bank przygotował również konto oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie 0,01%, zmiennym w skali roku, którego prowadzenie jest w dużej mierze darmowe. W ofercie banku pojawiło się również nowe konto oszczędnościowe, dedykowane osobom otrzymującym świadczenia z rządowego Programu Rodzina 500+. Dla tych osób warunki są znacznie bardziej atrakcyjne, z oprocentowaniem sięgającym 0,10% w skali roku do kwoty 10000 zł.

Bank pocztowy Envelo oferuje również lokaty terminowe w opcji na 4 miesiące (Lokata MINI), 6 miesięcy (Lokata MIDI) i 36 miesięcy (Lokata MAXI) ze stałym oprocentowaniem na poziomie 0,01% w skali roku. Oferowane są również kredyty gotówkowe, które zostały dokładnie omówione w dalszej części artykułu.

Kredyt bankowy – podstawowy produkt EnveloBank

Interesujący wydaje się też jeden z głównych produktów bankowych – kredyt w Envelo banku. Podstawowy kredyt gotówkowy udzielany w Envelo banku to Kredyt w Porządku, który udzielany jest dla kwot od 300 do 200000 zł. Poniżej prezentujemy reprezentatywny przykład kredytu gotówkowego, dostępny na stronie internetowej banku. Warto szczególnie zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, takie jak oprocentowanie kredytu i RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

 • RRSO: 13,58%
 • Oprocentowanie zmienne: 7,20%
 • Całkowita kwota kredytu: 12000 zł
 • Całkowity koszt kredytu: 4227,85 zł
 • Odsetki: 2591,49 zł
 • Prowizja: 1636,36 zł
 • Wysokość raty: 284,71 zł
 • Ostatnia rata wyrównująca: 284,09 zł
 • Ilość rat: 57
 • Całkowita kwota do zapłaty 16 227,85 zł

Envelo bank oferuje także Kredyt w Porządku skierowany do seniorów. W tym przypadku obniżeniu uległa prowizja dla banku do 5% kwoty kredytu. Kredyt udzielany jest tylko osobom, których jedynym źródłem dochodu jest emerytura. Kwota kredytu może wynieść od 300 do 5000 zł, a maksymalny okres kredytowania to 36 miesięcy.

Na stronie można również znaleźć informację o bardzo ciekawym rozwiązaniu kredytowym dostępnym w Envelo banku. Jest to Kredyt na EkoWydatki z dodatkową gotówką na dowolny cel, który może zostać wykorzystany do sfinansowania celów ekologicznych, a więc zakupu lub montażu:

 • odnawialnych źródeł energii,
 • kotłów centralnego ogrzewania, oprócz kotłów węglowych,
 • pomp ciepła,
 • wiatraków przydomowych,
 • okien, drzwi i materiałów do ocieplania domu,
 • sprzętu AGD klasy energooszczędności minimum A+++,
 • przydomowych oczyszczalni ścieków,
 • elektronicznych systemów zarządzania energią w budynkach,
 • rowerów, hulajnóg i innego sprzętu sportowego,
 • pojazdów z napędem elektrycznym lub hybrydowym.

Kredyt jest przyznawany w kwocie od 2000 do 50000 zł, a oprocentowanie może być zmniejszone o 1 punkt procentowy pod warunkiem dostarczenia faktury VAT potwierdzającej zakup lub montaż wyżej wymienionych urządzeń ekologicznych. Jest to więc dobra propozycja dla osób, które planują inwestycje w rozwiązania ekologiczne dla swojego domu.

Oferta EnveloBank dla firm

Envelo bank posiada trzy produkty bankowe skierowane do firm: EnveloKonto firmowe, Firmowe EnveloKonto oszczędnościowe oraz Envelokarta dla firm. EnveloKonto firmowe posiada kilka przydatnych udogodnień dla firm: umożliwia bezpłatne korzystanie z terminala kart płatniczych przez 12 miesięcy, ułatwia opłacanie faktur, a także umożliwia korzystanie z kalendarza zintegrowanego z aplikacją mobilną banku. Obecnie nie ma możliwości wnioskowania o nowe EnveloKonto firmowe, natomiast dotychczas założone konta firmowe są prowadzone bez zmian.

Oferta dla klientów biznesowych, korporacyjnych i samorządowych

Envelo bank jest bankiem stosunkowo małym, oferującym głównie produkty dla klientów indywidualnych, a także okrojoną ofertę dla firm. Nie posiada natomiast w swojej ofercie produktów dedykowanych klientom biznesowym, korporacyjnym i samorządowym.

Wyciągi bankowe – jak szybko i wygodnie pobrać dokumentację bankową?

Obsługa konta w Envelo banku jest niesłychanie prosta i intuicyjna. Po krótkim okresie wdrożenia, poruszanie się zarówno po serwisie transakcyjnym, jak i aplikacji mobilnej nie powinno stanowić żadnego problemu. Aby pobrać wyciągi bankowe, należy wybrać górne Menu, następnie wybrać opcję Historia transakcji. Gdy na ekranie zobaczymy swoje ostatnie transakcje, należy przejść do sekcji Wyciągi. Stamtąd można pobrać wyciągi bankowe ze swojego konta.

Jeśli natomiast zależy nam na potwierdzeniu jednej, konkretnej transakcji, należy w menu Historia transakcji wybrać interesującą nas operację, przejść do jej szczegółów i wybrać Potwierdzenie. Serwis umożliwi nam przesłanie potwierdzenia wykonania transakcji na wybrany adres mailowy lub pobranie potwierdzenia w formie pliku w formacie pdf i jego wydrukowanie.

Bankowość internetowa w EnveloBank

Jak wspomniano wcześniej, główną zaletą Envelo banku jest jego rozbudowana oferta produktów cyfrowych oraz liczne ułatwienia dla klientów korzystających z aplikacji mobilnej. Każdy klient banku Envelo ma dostęp zarówno do bankowości internetowej, jak i aplikacji mobilnej. Korzystanie z tych udogodnień nie jest obowiązkowe, ułatwia jednak znacznie obsługę konta bankowego i kontrolę nad wydatkami.

Bankowość internetowa to bardzo wygodne rozwiązanie dla każdego użytkownika produktów bankowych. W jednym miejscu mamy dostęp do historii naszego konta, możemy w łatwy sposób dokonywać przelewów i płatności internetowych. Klienci Envelo banku mają dostęp do nowoczesnych form płatności internetowych: Pay-By-Link EnveloBank, która pozwala na szybkie zakupy w sklepach internetowych, Split Payment, umożliwiający dzielenie płatności czy Mikrorachunek podatkowy do opłacania CIT, PIT i VAT. Klienci korzystający z bankowości elektronicznej Envelo banku mają również bezpieczny dostęp do usług oferowanych przez inne firmy, takich jak usługa inicjacji płatności (PIS), informacji o rachunku (AIS) czy usługa weryfikacji dostępności środków płatniczych (CAF).

W aplikacji mobilnej zastosowano liczne nowoczesne rozwiązania, takie jak logowanie i autoryzacja za pomocą odcisku palca lub przy pomocy systemu rozpoznawania twarzy Face ID. Metody płatności oferowane w aplikacji mobilnej to płatność BLIK, Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay. Umożliwia również planowanie dokonania przelewu przy pomocy zintegrowanego kalendarza, wnoszenie opłat za autostrady, a także uproszczony system opłacania faktur.

EnveloBank to mały bank pocztowy, oferujący kilka interesujących produktów. Warto zwrócić uwagę na ofertę kont dla klientów indywidualnych, szczególnie na konto przeznaczone dla osób młodych, przed 25. rokiem życia oraz ofertę kierowaną dla seniorów. Zdaje się, że to właśnie seniorzy mogą stanowić dużą grupę docelową banku, z udogodnieniami pod względem atrakcyjniejszych warunków kredytu i opcją doręczenia wypłacanych środków przez listonosza. Jednocześnie bank Envelo stara się pozyskiwać młodszych klientów, oferując rozbudowane możliwości użytkowania internetowej bankowości oraz aplikacji mobilnej. Jest to strategia, która sprawia, że Envelo bank zyskuje popularność oraz szerszą rzeszę klientów.

0 0 głosy
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie znaleziono
Couple with credit card buying on-line with a laptop

Ranking kont osobistych

W dzisiejszych czasach ciężko funkcjonować bez posiadania choć jednego konta w banku. Jeśli czeka Cię podjęcie decyzji odnośnie tego, w jakim banku konto otworzyć, to niestety nie udzielimy Ci na to pytanie jednej, prawidłowej odpowiedzi. Podpowiemy jednak na, co zwrócić uwagę podczas wyboru konta osobistego.

Banking online

Ranking kont firmowych

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą zastanawia się jak i w jakim kierunku rozwijać swoje przedsiębiorstwo, aby działało jak najsprawniej. Świetnymi rozwiązaniami dla posiadaczy firm stały się konta bankowe dla firm. Kontem firmowym nazywamy bankowy rachunek bieżący, który przeznaczony jest dla posiadaczy działalności gospodarczych.

Ranking Konto Darmowe

Ranking kont darmowych

Zastanawiasz się nad założeniem darmowego konta w banku, ale pytania bez odpowiedzi i wątpliwości sprawiają, że odwlekasz tę decyzję albo nie wiesz, jak się do niej zabrać? Doskonale trafiłeś! Nasz specjalistyczny portal z precyzją i dokładnością omawia różnorakie zagadnienia, związane z zakładaniem kont bankowych.

Ranking Konto Maklerskie

Ranking kont maklerskich

Podczas przygotowywania naszego rankingu kont maklerskich uwzględniliśmy najciekawsze oferty tych domów maklerskich, które działają na terenie Polski. Oceniając poszczególne produkty wzięliśmy pod uwagę nie tylko takie czynniki jak opłaty i prowizje, ale także dostęp do rozmaitych instrumentów finansowych.

Ranking kont walutowych

Ranking kont walutowych

Świat zmienia się na naszych oczach, również w kwestiach bankowości i prowadzenia różnych operacji związanych z działalnością gospodarczą poza ramami ojczystej waluty. W czasach globalizacji i stałego przemieszczania się po całym świecie, coraz więcej osób doświadczyło podobnej sytuacji.

Ranking konto studenckie

Ranking kont studenckich

Już od dłuższego czasu polski rynek bankowy pełen jest ofert dla młodych - czyli tak zwanych kont studenckich. W założeniu mają one być jak najtańsze, najczęściej po prostu darmowe, tym samym banki zupełnie nie zarabiają na swoich młodych klientach.