Adres banku

BOŚ S.A.

ul. Żelazna 32

00-832 Warszawa

Dane banku

NIP: 5270203313
KRS: 0000015525
REGON: 006239498
Kod BIC/Swift: EBOSPLPWXXX

Kontakt

Strona www:
https://www.bosbank.pl/
Infolinia:
+48 22 543 34 88

Genezą jego powstania stała się chęć wspierania wszelkiego rodzaju działań mających na celu ochronę środowiska - począwszy od promowania postaw proekologicznych oraz inicjatyw na rzecz ochrony środowiska.

BOŚ Bank – najważniejsze informacje

Bank Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ) powstał trzydzieści lat temu, w latach 90-tych, na podstawie decyzji nr 42 Prezesa Narodowego Banku Polskiego z dnia 15.09.1990 r. Genezą jego powstania stała się chęć wspierania wszelkiego rodzaju działań mających na celu ochronę środowiska – począwszy od promowania postaw proekologicznych oraz inicjatyw na rzecz ochrony środowiska naturalnego, pomoc samorządom w uzyskaniu dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej, po wspieranie przedsięwzięć służących rozwój przemysłu i usług w zakresie dbania o ekologię. Jest to pierwszy, a zarazem jedyny bank w Polsce, który skupia się na pozyskiwaniu kapitałów na kredytowe wspieranie przedsięwzięć ekologicznych.

Jest to bank komercyjny, uniwersalny, z siedzibą w Polsce, którego podmiotami zależnymi są: Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A., BOS Eko Profit S.A. oraz Bank Ochrony Środowiska SA, Asset Management Arm.

BOŚ Bank – Opinie i recenzje konsumentów

Zapoznanie się z opiniami dotyczącymi oferowanych przez bank usług jest kluczowe, gdyż pozwala na wyeliminowanie nieprzyjemnych doświadczeń związanych z instytucją. Po wpisaniu w popularną wyszukiwarkę frazy „BOŚ bank opinie” można uzyskać informacje na temat poziomu ogólnego zadowolenia konsumentów, jak również dotyczące konkretnych usług – konto oszczędnościowego, lokaty, kredytu hipotecznego lub leasingu.

Z dostępnych w Internecie recenzji wynika, że klienci doceniają przede wszystkim profesjonalną i rzetelną obsługę oraz przyjazną atmosferę, jaka panuje w placówkach banku – świadczy to, iż usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Konsumenci chwalą także minimalną ilość formalności, atrakcyjne warunki kredytowe oraz niezbyt wysokie RRSO. Z kolei osoby niezadowolone ze świadczonych przez BOŚ Bank S.A. usług zwróciły uwagę między innymi na długi czas oczekiwania na infolinii oraz występującymi problemami z zalogowaniem się w bankowości internetowej.

Produkty bankowe – co wchodzi w skład oferty BOŚ Bank?

Analizując informacje zawarte na oficjalnej stronie internetowej banku można dostrzec, że świadczy on szeroką gamę usług. Do najbardziej popularnych, bez wątpienia należą konta i rachunki bankowe – w większości przypadków są one zwolnione z opłat za prowadzenie konta oraz korzystanie z karty. Drugim typem produktów, które chętnie wybierają klienci są pożyczki i kredyty, między innymi hipoteczne, na fotowoltaikę czy dostępny „od ręki” kredyt w koncie. Oprócz tego, BOŚ Bank posiada w swojej ofercie także konta oszczędnościowe, lokaty negocjowane, pakiety dla NGO, produkty skarbowe oraz faktoring.

BOŚ Bank – oferta dla klientów detalicznych

Ze względu na szeroką gamę produktów oferowanych przez bank, jego usługi skierowane są do różnej grupy odbiorców. W przypadku klientów detalicznych, składa się ona z czterech podstawowych kategorii: konto osobistepożyczki i kredytykonta oszczędnościowebankowość elektroniczna i telefoniczna. Sama oferta jest bardzo rozbudowana, gdyż klient ma do wyboru aż trzy typy kont osobistych oraz jedenaście rodzajów kredytów. Oprócz powszechnie znanych klientom wszystkich banków usług, takich jak wydanie karty kredytowej czy pożyczki w koncie, BOŚ bank oferuje także EKOkredyt na fotowoltaikę oraz pożyczkę „Pełnym oddechem” – skierowaną do klientów PGNiG. Możliwe jest także oszczędzanie funduszy – zarówno w złotówkach, jak również obcej walucie – frankach szwajcarskich lub euro. Co więcej, ogromnym ułatwieniem dla klienta jest możliwość korzystania z bankowości elektronicznej i telefonicznej, co sprawia, że posiada on stały wgląd w wykonywane na swoim koncie operacje oraz wszelkie posiadane usługi.

Oferta dla klientów biznesowych, korporacyjnych i samorządowych

Zarówno klienci biznesowi, korporacyjni, jak również samorządowi mają możliwość założenia konta lub rachunku, ściśle dopasowanego do ich potrzeb. Są oni także uprawnieni do wykonywania przelewów natychmiastowych Express Elixir, płatności telefonem oraz wypłacania nim gotówki z bankomatu (przez aplikację Google Pay). BOŚ bank ma także specjalną ofertę skierowaną do właścicieli małych i średnich firm – mogą oni zgłosić się po odbiór darmowego terminala, co oszczędzi im załatwiania formalności z tym związanych. Oprócz tego, tym typom klientów oferowane są kredyty i pożyczki – głównie dofinansowujące przedsiębiorstwo oraz przeznaczone na podjęcie działań mających na celu ochronę środowiska, a więc między innymi: EKOkredyt obrotowykredyt inwestycyjny EBI, pożyczki JESSICA czy kredyt na OZE. Warto również wspomnieć, że przedsiębiorcom zapewniona jest gwarancja bankowa, czyli pomoc związana ze skutkami COVID-19. Mogą oni także skorzystać z proponowanych produktów skarbowych (transakcje FX Forward, transakcje IRS) oraz usług faktoringowychDzięki dostępowi do bankowości elektronicznej i telefonicznej posiadają stały wgląd w operacje na swoim koncie oraz posiadane w banku usługi. Co więcej, dla klientów biznesowych, korporacyjnych i samorządowych udostępniony jest „Szafir„, czyli kwalifikowany podpis elektroniczny. Samorządy mają możliwość skorzystania z pakietów dla NGO oraz uzyskania kredytu z premią na termomodernizację.
Jeśli chodzi o korporacje, oferta banku jest dokładnie taka sama, jak w przypadku małych i średnich firm. Oferty mogą różnić się warunkami współpracy, np. wymaganiami dot. udzielenia kredytu.

Kredyt bankowy – podstawowy produkt BOŚ Bank

Podstawowym produktem oferowanym przez każdy bank jest kredyt. W przypadku Banku Ochrony Środowiska, oferowany jest nie tylko kredyt w formie karty kredytowej, ale także kredyty i pożyczki hipoteczne oraz przeznaczone na obniżenie kosztów utrzymania domu lub modernizację nieruchomości. Poszczególne kredyty różnią się głównie warunkami udzielania oraz wysokością oprocentowania. Celem przedstawienia, jak prezentuje się oferta BOŚ Bank, poniżej, na czynniki pierwsze zostanie rozłożony jeden z proponowanych, a zarazem najczęściej wybierany przez klientów detalicznych produkt, jakim jest kredyt hipoteczny. Zawarte poniżej informacje stanowią jedynie przykład, gdyż warunki i kwota udzielonego kredytu zależy od potrzeb oraz indywidualnej oceny wiarygodności kredytowej konsumenta.

 • Przeznaczenie kredytu: zakup lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.
 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 2,77%.
 • Oprocentowanie zmienne: 2,54%.
 • Wysokość kredytu: 252 000 PLN.
 • Forma spłaty: równe raty miesięczne.
 • Okres spłaty: 300 miesięcy.
 • Całkowita kwota do zapłaty: 356 627,44 PLN.

Powyższe dane są aktualne w chwili publikacji niniejszego tekstu, wobec czego mogą różnić się w późniejszym czasie.

Bankowość internetowa w BOŚ Bank

Dostęp do bankowości internetowej jest niezwykle przydatny, szczególnie w przypadku, gdy klient chce szybko wykonać jakąś operację (np. przelew) lub sprawdzić historię swoich płatności. Dzięki temu, ma on pełną kontrolę nad swoimi finansami.

W BOŚ Bank, istnieją dwie formy bankowości internetowej: tradycyjna, do której można zalogować się poprzez przeglądarkę oraz aplikację mobilną, która dostępna jest za pośrednictwem smartfona (system operacyjny Android lub iOS) z dostępem do Internetu. Co więcej, warto wspomnieć, iż niedawno została wprowadzona technologia 3DSecure 2.1., która ma wpływ na bezpieczeństwo wykonywanych transakcji.

Bankowość internetowa jest dostępna pod następującymi nazwami:

 • BośBank24 – dla klientów detalicznych oraz przedsiębiorców.
 • iBOSS24 – dla firm oraz korporacji.

W przypadku firm, do bankowości internetowej należy także usługa BOŚ Connect, zapewniająca automatyczną wymianę danych pomiędzy systemem bankowości a systemem finansowo-księgowym. Nie tylko usprawnia to procesy operacyjne, ale także eliminuje ryzyko pojawiania się błędów wynikających z manualnego wprowadzania danych.

Wyciągi bankowe – jak szybko i wygodnie pobrać dokumentację bankową?

Posiadając konto w Banku Ochrony Środowiska każdy z klientów może uzyskać wyciąg bankowy, dzięki któremu będzie posiadał całą historię rachunku. Jest to przydatne szczególnie w przypadku wykonywania wielu operacji, gdyż konsument może na bieżąco weryfikować stan jego konta.

Najprostszą, a zarazem najszybszą formą uzyskania dokumentacji bankowej jest zalogowanie się do systemu bankowości elektronicznej, za pośrednictwem strony internetowej. Po wybraniu rachunku oraz interesującego okresu (np. z ostatnich x miesięcy), wyszukana zostanie historia konta. Można pobrać ją w najbardziej popularnych formatach: pdf, xml, Elixir, liniowym oraz MT940. Takie rozwiązanie jest nie tylko oszczędnością czasu, ale także ma pozytywny wpływ na środowisko, bowiem oszczędza się papier, na którym niegdyś wysyłane były wyciągi drogą pocztową.

Oferta BOŚ Bank dla firm

Oferta Banku Ochrony Środowiska jest szczególnie korzystna w przypadku klientów prowadzących firmę, ponieważ pozwala ona na dokładne dopasowanie konta do potrzeb. Do największych korzyści posiadania konta w BOŚ Bank, niewątpliwie, należy darmowe korzystanie z dostępu do bankowości elektronicznej, bezpłatne przelewy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) i Urzędu Skarbowego (US) oraz możliwość płatności telefonem poprzez Google Pay (G Pay). Ponadto, za pośrednictwem banku można zgłosić chęć uzyskania terminala (który również jest całkowicie darmowy) oraz uzyskania kredytu obrotowego, który jest pomocny w zarządzaniu płynnością firmy.

Wybierając ofertę dla firm w BOŚ Bank można liczyć także na pozyskanie środków pozyskanych z „Tarczy Finansowej PFR”, skierowanej do wszystkich przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

Co więcej, w przypadku wystąpienia niemożności spłacania rat kredytu, bank przygotował ułatwienie dla swoich klientów, w postaci zawieszenia płatności kapitału przez okres do trzech miesięcy od złożenia wniosku.

Wszystkie pozostałe profity, na które mogą liczyć klienci zostały wyszczególnione we wcześniejszej analizie typów kont.

BOŚ Bank – oddziały w Polsce

Na niekorzyść Banku Ochrony Środowiska może działać liczba Centrów Biznesowych, Oddziałów Operacyjnych oraz Punktów Obsługi Klienta, gdyż w poszczególnych województwach funkcjonują średnio 2-3 placówki. Na tę chwilę, są one dostępne w następujących miastach:

 • Województwo dolnośląskie: Wrocław, Legnica.
 • Województwo kujawsko-pomorskie: BydgoszczToruńWłocławek.
 • Województwo lubelskie: LublinChełm.
 • Województwo lubuskie: Gorzów WielkopolskiZielona Góra.
 • Województwo łódzkie: ŁódźBełchatów.
 • Województwo małopolskie: KrakówKrzeszowiceNowy TargNowy SączTarnówOświęcim.
 • Województwo mazowieckie: WarszawaPłock.
 • Województwo opolskie: Opole.
 • Województwo podkarpackie: RzeszówLeżajskMielecTarnobrzeg.
 • Województwo podlaskie: BiałystokSuwałkiŁomża.
 • Województwo pomorskie: GdańskGdyniaSłupsk.
 • Województwo śląskie: KatowiceGliwiceCzęstochowaZawiercieBielsko Biała.
 • Województwo świętokrzyskie: Kielce.
 • Województwo warmińsko-mazurskie: OlsztynElblągEłk.
 • Województwo wielkopolskie: PoznańOstrów WielkopolskiOstrzeszów.

W jaki sposób można zatem wyrazić chęć skorzystania z oferty BOŚ Bank?

Jeżeli, z różnych przyczyn, klient nie może stawić się w oddziale BOŚ Bank, istnieje możliwość wyrażenia chęci skorzystania z oferty banku za pośrednictwem Internetu. Bez względu na to, czy chce się otworzyć konto czy uzyskać pożyczkę hipoteczną, należy wypełnić formularz kontaktowy, za pośrednictwem którego pracownik banku skontaktuje się, aby ustalić jak najbardziej korzystne dla klienta warunki oraz poinformuje o szczegółach dot. wybranego produktu.

Podsumowanie

Bank Ochrony Środowiska to doskonały wybór dla osób pragnących działać na rzecz ochrony środowiska, a więc posiadają firmę działającą w tym sektorze, chcą uzyskać kredyt na fotowoltaikę, uzyskać dofinansowanie lub zmodernizować nieruchomość. Szeroki wachlarz oferowanych produktów pozwala na dokładne dopasowanie usługi do klienta, co także działa na korzyść banku. Jeśli jednak nie jest się przekonanym do załatwiania wszystkich spraw związanych z bankowością drogą internetową, ze względu na niewielką ilość placówek, bank nie będzie zbyt dobrym wyborem.

0 0 głosy
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie znaleziono
Couple with credit card buying on-line with a laptop

Ranking kont osobistych

W dzisiejszych czasach ciężko funkcjonować bez posiadania choć jednego konta w banku. Jeśli czeka Cię podjęcie decyzji odnośnie tego, w jakim banku konto otworzyć, to niestety nie udzielimy Ci na to pytanie jednej, prawidłowej odpowiedzi. Podpowiemy jednak na, co zwrócić uwagę podczas wyboru konta osobistego.

Banking online

Ranking kont firmowych

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą zastanawia się jak i w jakim kierunku rozwijać swoje przedsiębiorstwo, aby działało jak najsprawniej. Świetnymi rozwiązaniami dla posiadaczy firm stały się konta bankowe dla firm. Kontem firmowym nazywamy bankowy rachunek bieżący, który przeznaczony jest dla posiadaczy działalności gospodarczych.

Ranking Konto Darmowe

Ranking kont darmowych

Zastanawiasz się nad założeniem darmowego konta w banku, ale pytania bez odpowiedzi i wątpliwości sprawiają, że odwlekasz tę decyzję albo nie wiesz, jak się do niej zabrać? Doskonale trafiłeś! Nasz specjalistyczny portal z precyzją i dokładnością omawia różnorakie zagadnienia, związane z zakładaniem kont bankowych.

Ranking Konto Maklerskie

Ranking kont maklerskich

Podczas przygotowywania naszego rankingu kont maklerskich uwzględniliśmy najciekawsze oferty tych domów maklerskich, które działają na terenie Polski. Oceniając poszczególne produkty wzięliśmy pod uwagę nie tylko takie czynniki jak opłaty i prowizje, ale także dostęp do rozmaitych instrumentów finansowych.

Ranking kont walutowych

Ranking kont walutowych

Świat zmienia się na naszych oczach, również w kwestiach bankowości i prowadzenia różnych operacji związanych z działalnością gospodarczą poza ramami ojczystej waluty. W czasach globalizacji i stałego przemieszczania się po całym świecie, coraz więcej osób doświadczyło podobnej sytuacji.

Ranking konto studenckie

Ranking kont studenckich

Już od dłuższego czasu polski rynek bankowy pełen jest ofert dla młodych - czyli tak zwanych kont studenckich. W założeniu mają one być jak najtańsze, najczęściej po prostu darmowe, tym samym banki zupełnie nie zarabiają na swoich młodych klientach.