Adres banku

Bank Pocztowy S.A.

ul. Jagiellońska 17

85-959 Bydgoszcz

Dane banku

NIP: 5540314271
KRS: 0000010821
REGON: 002482470
Kod BIC/Swift: POCZPLP4

Kontakt

Strona www:
https://www.pocztowy.pl/
Infolinia:
801 100 500

Oferta banku pocztowego skierowana jest do ludzi w różnym wieku, statusie majątkowym oraz z różnych miejsc zamieszkania. Stopniowo się ona również rozwija o czym świadczy również wprowadzony przez Bank Pocztowy.

Bank Pocztowy – najważniejsze informacje

Na pierwszy rzut oka większość banków na terenie naszego kraju świadczy identyczne usługi. Kredyty, konta osobiste, walutowe oraz lokaty, o które wnioski można składać zarówno w punktach stacjonarnych, jak i przez Internet. Okazuje się jednak, że poszczególne oferty bankowe znacznie się od siebie różnią. Oferowane przez nie usługi bardzo często są względem siebie konkurencyjne, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć ofertę szytą pod siebie. Banki zabiegają o uwagę swoich potencjalnych klientów, w związku z czym tak dobierają parametry swoich prowizji i kosztów prowadzenia rachunku, by zwrócić na siebie uwagę konsumenta. W wyścigu tym bardzo mocną pozycją cieszy się również i Bank Pocztowy, który powstał już w 1990 r., dzięki współpracy dwóch potężnych  akcjonariuszy: Poczty Polskiej S.A. oraz PKO BP S.A. A czego dotyczy jego ofertą? Instytucję tą rozsławiły produkty takie jak pocztowe konto oszczędnościowe oraz zakładane w Banku Pocztowym lokaty. To jednak jeszcze nie wszystko – stawia on również nie tylko na to, co polskie. Bank Pocztowy to także konto walutowe oraz wiele innych, nowoczesnych usług. Dużą jego zaletą jest także obrana przez tą instytucję strategia. Głównym celem Banku Pocztowego jest zapewnienie swoim klientom szerokiego i maksymalnie łatwego dostępu do gotówki. Dlatego też usługi tego banku dostępne są w ponad 4,7 tysięcy placówkach na terenie całego kraju. Głównie są to urzędy pocztowe, aczkolwiek posiada on również niemalże 200 placówek własnych. A co zawiera oferta Banku Pocztowego? Jest ona skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw oraz dużych instytucji samorządowych. Każda z placówek tego banku realizuje zagraniczne i krajowe przekazy pieniężne, dostęp do konta oszczędnościowego, kredytów gotówkowych, hipotecznych, funduszy inwestycyjnych oraz atrakcyjnych pakietów ubezpieczeń. Więcej informacji znajdziesz w poniższym artykule.

Bank Pocztowy – opinie i recenzje konsumentów

Oferta banku pocztowego skierowana jest do ludzi w różnym wieku, statusie majątkowym oraz z różnych miejsc zamieszkania. Stopniowo się ona również rozwija o czym świadczy również wprowadzony przez Bank Pocztowy BLIK. Wraz z rozwojem Internetu zmianom na lepsze ulega także Bank Pocztowy i bankowość elektroniczna. Ponadto kusi on także swoimi lokatami oszczędnościowymi, kredytami oraz w miarę niskimi opłatami. Na szczególną uwagę zasługuje także Konto walutowe w Banku Pocztowym.

Konkurencyjne stawki oraz bogatą ofertą Banku Pocztowego sprawiły, że zaufały mu już tysiące klientów indywidualnych oraz biznesowych. Instytucja ta brnie również z duchem czasu i nie boi się sięgać po najnowsze technologie, takie jak aplikacja Banku Pocztowego. Rzesze fanów zdobyły także oferowane przez nich ubezpieczenia. Jednak nie wszystko wydaje się być tak kolorowe, jak malują to pracownicy Banku Pocztowego. Niestety jeżeli chodzi np. o kwestie związane z wykonywaniem przelewów na rachunek odbiorcy w innym banku – tutaj opinie klientów banku są już podzielone.

Produkty bankowe – co wchodzi w skład oferty Banku Pocztowego?

Trzeba przyznać, że oferta Banku Pocztowego jest dobrze dostosowana do potrzeb każdego rodzaju klienta. Instytucja ta ma niezwykle uniwersalny i zadziwiająco nieprofilowany jak na te czasy, charakter swoich usług. Znajdą w niej coś ciekawego zarówno emeryci, studenci, klienci biznesowi, jak i Ci, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Oferta Banku Pocztowego zawiera m.in. usługi takie jak:

 • Konta osobiste i konto oszczędnościowe – Bank Pocztowy część swoich usług kieruje także m.in. przyjeżdżającym do Polski Ukraińcom;
 • Pożyczki i kredyty – w tym m.in. hipoteczne, konsolidacyjne i gotówkowe;
 • Dostęp do kart płatniczych debetowych i kredytowych;
 • Szybkie przelewy – Bank Pocztowy kładzie nacisk głównie na przelewy między posiadaczami kont w tym samym banku, aczkolwiek wykonywanie przelewów zagranicznych bądź na inne rachunki, powoli ulega zmianom na lepsze;
 • Ubezpieczenia i lokaty pocztowe;
 • Fundusze inwestycyjne;
 • Wiele innych, a w tym korzystanie z usług takich jak: BLIK, aplikacja, bankowość elektroniczna, MoneyGram itp.

Bank Pocztowy – oferta dla klientów detalicznych

Dla klientów indywidualnych Bank Pocztowy przygotował niezwykle uniwersalną propozycję –rachunek Konto w Porządku, które jest prowadzone w 3 wariantach wiekowych. Różnią się on m.in. wysokością opłat, które dedykowane są potrzebom klientom na różnych etapach swojego życia. Warto wiedzieć, że wybór wersji konta pada automatycznie – po przeprowadzeniu pomyślnej weryfikacji daty urodzenia klienta banku.

Dużym powodzeniem cieszy się także rachunek w Porządku Start, który przeznaczony jest osobom młodym – pomiędzy 13. a 25. rokiem życia. W tym przypadku bankowość elektroniczna Banku Pocztowego jest bezpłatna. Dotyczy to także korzystania z karty płatniczej. Posiadacze tego konta mogą również bezpłatnie korzystać z bankomatów należących do sieci Planet Cash. Przedłużeniem tej usługi jest konto w Porządku, czyli standardowa wersja rachunku. Skierowana jest ona do konsumentów, którzy są w wieku 26-64 lat. Usługi ta przewiduje bezpłatne prowadzenie konta, jednak żeby  uniknąć opłaty za kartę, należy przestrzegać limitu transakcji bezgotówkowych, której kwotę określa bank Pocztowy.

Coś ciekawego dla siebie znajdą także klienci, którzy przekroczyli magiczną granicę 65. roku życia. To właśnie z myślą o nich Bank Pocztowy stworzył ofertę Konto w Porządku Plus. W tym wypadku jego posiadacze zwolnieni są całkowicie z obowiązku płacenia za prowadzenie konta pod warunkiem, że zdecydują się na wydanie do konta karty płatniczej. Ewentualnie zamiast tego muszą zgodzić się na comiesięczne wpływy renty lub emerytury na ten rachunek. W zamian mogą oni jednak korzystać z takich udogodnień, jak np. możliwość dostarczenia gotówki za pośrednictwem listonosza pod wskazany przez klienta adres lub bonusy i promocje, które czekają na nich za dokonywanie płatności kartą w placówkach Banku Pocztowego.

Oferta dla klientów biznesowych, korporacyjnych i samorządowych.

 

Oferta Banku Pocztowego skierowana jest również do klientów bankowości instytucjonalnej. Uwzględniając różne relacje biznesowe Bank Pocztowy wyróżnia klientów takich jak:

 • Małe i Średnie Przedsiębiorstwa;
 • Sektor mieszkaniowy – w tym np.: wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, zarządcy nieruchomości i Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS);
 • Jednostki zajmujące się Finansami Publicznymi oraz różnego rodzaju Organizacje Pożytku Publicznego (FP i OPP) – są to głównie stowarzyszenia, organizacje i związki zawodowe;
 • Poczta Polska i spółki należące do jej Grupy Kapitałowej.

Według danych Banku Pocztowego, które opublikowano pod koniec 2018 roku, z tego rodzaju usług korzystało już nawet 14 000 klientów instytucjonalnych. Z danych tych wynika również, że najliczniejszą grupę podmiotów z obszaru instytucjonalnego stanowił sektor Mieszkalnictwa. Było to ponad 11 tysięcy klientów. Segment instytucjonalny Banku Pocztowego nie obejmuje jednak mikroprzedsiębiorstw, które zgodnie z polityką tej instytucji, zaliczane są do segmentu klientów indywidualnych.

Instytucje będące klientem Banku Pocztowego mogą w ramach prowadzonych rachunków korzystać z:

 • Pocztowego Biznes Pakietu;
 • Pocztowego Pakietu MINI DOM – program przeznaczony dla Wspólnot Mieszkaniowych z niskimi obrotami. Dzięki temu mogą one ponosić jednostkowe koszty opłat i prowizji za dokonywane przez siebie operacje;
 • Pocztowego Pakietu DOM – przeznaczony docelowo dla Wspólnot Mieszkaniowych z wysokimi obrotami i dużą płynnością finansową. W jego ramach klienci mogą korzystać z bezpłatnych przelewów;
 • Pocztowego JST – program skierowany wyłącznie do Ośrodków Pomocy Społecznej;
 • Pocztowego Pakietu Rada Rodziców – przeznaczony dla Rad Rodziców, które funkcjonują przy placówkach oświatowych.
 • Lokat standardowych o stałym oprocentowaniu – na 3, 6 lub 12 miesięcy i minimalną kwotą  1 000 zł;
 • Lokat indywidualnych, których wysokość oprocentowania jest negocjowana dla środków opiewających na minimum 50 000 zł;
 • Lokat typu overnight, które podlegają automatycznemu odnawianiu – każde kolejne oprocentowanie lokaty jest korzystniejsze w stosunku do proponowanego przez Bank Pocztowy oprocentowania bieżącego;
 • Korzystania z Konta Oszczędnościowego Biznes – z myślą o wszystkich klientach;
 • Prowadzenia rachunku bankowego w obcych walutach – w tym: USD, EUR, GBP, CHF oraz CAD.

Kredyt bankowy – podstawowy produkt Banku Pocztowego

Kredyt Banku Pocztowego to usługa, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest on niezwykle przystępny i jasny w swoich warunkach. Nic więc dziwnego, że jest on jednym z najpopularniejszych produktów tego banku. Największą popularnością cieszy się Kredyt Niechwilówka, którego RRSO wynosi 9,30%, przy stałym oprocentowaniu w wysokości 8,90%. Bank Pocztowy nie pobiera od niego prowizji, a przy kwocie 1300 zł, całkowity koszt spłaty kredytu wyniesie 1371,22 zł.

Wyciągi bankowe – jak szybko i wygodnie pobrać dokumentację bankową?

Klient indywidualny tego banku może korzystać bez przeszkód z bankowości internetowej. Sesje w banku Pocztowym pozwalają na wgląd m.in. do wyciągu swojego rachunku. Jak to wygląda krok po kroku?

Bank Pocztowy – sesje internetowe

Bankowość elektroniczna w Banku Pocztowym zachodzi w kilku prostych krokach. Wystarczy:

 1. Wskazać, jakiego rodzaju konta dotyczy logowanie – rachunki prowadzone do 16.12.2019 powinny wybrać logowanie dla Banku Pocztowego 24, pozostałe – Envelo Bank Online.
 2. Zalogować się na stronie głównej banku – poprzez wpisanie loginu (numeru klienta) i hasła w okna logowania, które znajdują się w górnym, prawym rogu strony.
 3. Po przekierowanie na kolejną stronę klient banku zyskuje dostęp do swojej bankowości w trybie on-line. W celu sprawdzenia pobrania wyciągu swojego konta wystarczy wejść w zakładkę „historia”. To właśnie tam znajduje się odnośnik, który służy do pobrania historii wyciągów. Po wybraniu okresu rozliczeniowego można to pobrać na swoje urządzenie.

Bankowość internetowa w Banku Pocztowym

Klienci Banku Pocztowego mogą w ramach korzystania z rachunku bankowego uzyskać dostęp do bankowości internetowej. W ten sposób można m.in. monitorować przelewy przychodzące na konto w Banku Pocztowym. Warto jednak pamiętać o tym, że od pewnego czasu platforma Pocztowy24 została zastąpiona na rzecz nowocześniejszego EnveloBanku. W ramach tej platformy klienci Banku Pocztowego zyskują m.in. wielokanałowy dostęp do swojego konta, za pomocą powiązanym z nim urządzeń – np. komputera, telefonu komórkowego, tabletu, q także nowoczesnej aplikacji mobilnej.

W celu aktywowania platformy internetowej EnveloBanku, trzeba zalogować się na swoje konto używając do tego serwisu Pocztowy24. Po wejściu na stronę należy przejść do zakładki, która zawiera ofertę produktową. Tam można bezpłatnie aktywować usługę – po kliknięciu w „Aktywuj EnveloBank” strona przenosi nas do kolejnej, gdzie trzeba wypełnić wniosek o nazwie: „Aktywacja bankowości internetowej EnveloBanku”. Wypełniony wniosek należy wysłać, a następnie zalogować się na stronie Envelobanku. W tym celu należy posłużyć się swoim NIK-iem, czyli Numerem Identyfikacyjnym Klienta. Ostatnim krokiem jest wybranie nowego hasło, za pomocą którego będzie można logować się w tej platformie. Aktywacja bankowości internetowej umożliwia również korzystanie z aplikacji mobilnej Banku Pocztowego. Aplikację tą można pobrać ze strony banku, bądź sklepu Google Play.

Oferta Banku Pocztowego dla firm

Bank Pocztowy posiada również w swoim asortymencie szereg usług, które skierowane są do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw. Mogą być to zarówno firmy jak i wspomniani wcześniej klienci instytucjonalni. Właściciele mikro, małych i średnich firm mogą założyć w Banku Pocztowym tzw. Pocztowe Konto Firmowe. Usługa ta jest dostosowana do potrzeb przedsiębiorców, którzy prowadzą  jednoosobową działalność gospodarczą, ale i nie tylko. Mogą z niej korzystać również spółki cywilne, rolnicy, którzy trudnią się działalnością wytwórczą oraz przedstawiciele tzw. wolnych zawodów. Wśród usług oferowanych w ramach prowadzenia tego konta znajdują się m.in. udogodnienia takie jak: mikrofaktoring, limit debetowy, lokaty oszczędnościowe oraz korzystanie z terminali płatniczych. Bank Pocztowy udostępnia również posiadaczom tego konta dostęp do korzystania z kredytów obrotowych.

0 0 głosy
Ocena
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Miejsce 9
4/5
Pocztowe Konto Firmowe
Pocztowe Konto Firmowe

Opłata wynosi 0 zł, jeżeli w danym miesiącu:
•zapewnisz łączny wpływ na rachunek w wysokości min. 2000 zł (wpływ środków nie może pochodzić z rachunków prowadzonych w Banku Pocztowym S.A).
oraz
•będziesz posiadać aktywną kartę debetową.

Konta

Opłaty za kartę nie da się uniknąć.

Karta

Bankomaty

Przelew internetowy

Płatności mobilne

Konto przy spełnieniu prostych warunków jest darmowe.
Darmowe wypłaty gotówki z wszystkich bankomatów.
Darmowe wpłaty i wypłaty w placówkach Banku i Poczty Polskiej (do 30.06.2021r.).
Limit debetowy w Koncie Firmowym(1000 zł lub 1500 zł).
Niewielka prowizja za przewalutowanie transakcji w walucie innej niż PLN.
Opłaty za kartę nie da się uniknąć.
Brak pomocniczych kont walutowych.
więcej
Przeznaczenie konta
X
Oprocentowanie rachunku
X
Opłata za otwarcie konta
X
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
X
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku
X
Pokaż szczegóły
Nie znaleziono
Couple with credit card buying on-line with a laptop

Ranking kont osobistych

W dzisiejszych czasach ciężko funkcjonować bez posiadania choć jednego konta w banku. Jeśli czeka Cię podjęcie decyzji odnośnie tego, w jakim banku konto otworzyć, to niestety nie udzielimy Ci na to pytanie jednej, prawidłowej odpowiedzi. Podpowiemy jednak na, co zwrócić uwagę podczas wyboru konta osobistego.

Banking online

Ranking kont firmowych

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą zastanawia się jak i w jakim kierunku rozwijać swoje przedsiębiorstwo, aby działało jak najsprawniej. Świetnymi rozwiązaniami dla posiadaczy firm stały się konta bankowe dla firm. Kontem firmowym nazywamy bankowy rachunek bieżący, który przeznaczony jest dla posiadaczy działalności gospodarczych.

Ranking Konto Darmowe

Ranking kont darmowych

Zastanawiasz się nad założeniem darmowego konta w banku, ale pytania bez odpowiedzi i wątpliwości sprawiają, że odwlekasz tę decyzję albo nie wiesz, jak się do niej zabrać? Doskonale trafiłeś! Nasz specjalistyczny portal z precyzją i dokładnością omawia różnorakie zagadnienia, związane z zakładaniem kont bankowych.

Ranking Konto Maklerskie

Ranking kont maklerskich

Podczas przygotowywania naszego rankingu kont maklerskich uwzględniliśmy najciekawsze oferty tych domów maklerskich, które działają na terenie Polski. Oceniając poszczególne produkty wzięliśmy pod uwagę nie tylko takie czynniki jak opłaty i prowizje, ale także dostęp do rozmaitych instrumentów finansowych.

Ranking kont walutowych

Ranking kont walutowych

Świat zmienia się na naszych oczach, również w kwestiach bankowości i prowadzenia różnych operacji związanych z działalnością gospodarczą poza ramami ojczystej waluty. W czasach globalizacji i stałego przemieszczania się po całym świecie, coraz więcej osób doświadczyło podobnej sytuacji.

Ranking konto studenckie

Ranking kont studenckich

Już od dłuższego czasu polski rynek bankowy pełen jest ofert dla młodych - czyli tak zwanych kont studenckich. W założeniu mają one być jak najtańsze, najczęściej po prostu darmowe, tym samym banki zupełnie nie zarabiają na swoich młodych klientach.