Ranking kont studenckich marzec 2016

Doskonale wiemy, że wybór pierwszego w życiu konta osobistego nie jest łatwy. Z tego też względu przygotowaliśmy ranking kont młodzieżowych, czyli rachunków skierowanych do tych, którzy właśnie ukończyli 18 rok życia. Jeżeli należysz do tej grupy konsumentów i zastanawiasz się właśnie nad założeniem rachunku osobistego, to zapoznaj się z przygotowanym przez nas rankingiem. Gwarantujemy, że jest on cenną wskazówką – pomoże ci wybrać konto dopasowane do twoich potrzeb.

Jako młoda osoba możesz zastanawiać się, czy rachunek osobisty jest ci właściwie potrzebny. Co prawda, nie masz jeszcze stałych dochodów, ale otrzymujesz stypendium lub wsparcie finansowe od rodziców? Czy te drobne kwoty warto przechowywać na rachunku osobistym? Zdecydowanie tak! W ten sposób możesz nauczyć się nimi dysponować. Umiejętność zarządzania domowym budżetem okaże się bezcenna w dorosłym życiu. Jeżeli zatem sporo czasu poświęcasz na spotkania ze znajomymi czy naukę, to nie zapomnij, że studencki rozdział życia to również dobry moment, by nauczyć się gospodarowania pieniędzmi.

Idealne konto dla osób młodych

Zastanów się przez chwilę, jakiego rachunku osobistego potrzebujesz. Czy jesteś w stanie co miesiąc wyłożyć pewną pulę pieniędzy za prowadzenie konta lub obsługę karty kredytowej? Czy stać cię na płacenie za wypłaty z bankomatów? Większość osób młodych nie może pozwolić sobie na takie wydatki i wymaga, by konto bankowe było pozbawione dodatkowych opłat. I z tego faktu sprawę doskonale zdają sobie banki – większość z nich ogranicza koszty do minimum, bo wie, że studencka kieszeń nie zawsze jest pełna.

Poza kwestią płatności pozostaje funkcjonalność rachunku bankowego. Większość młodych ludzi doskonale porusza się w zagadnieniach nowoczesnych technologii. Jeżeli korzystasz ze smartfona, zaglądasz na Facebooka czy w planach masz stypendium zagraniczne, to z pewnością chcesz mieć dostęp do rachunku przez aplikację mobilną, móc wykonywać drobne przelewy na konto znajomych mających konto na Facebooku czy zrobić przelew zagraniczny. Nic trudniejszego – i w tym zakresie banki przygotowały atrakcyjne rozwiązania. Warto sprawdzić, co oferują poszczególne podmioty działające na rynku, by wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

* Najedź na gwiazdkę by wyświetlić przypis

Pozycja Konto bankowe Prowadzenie
konta
Przelewy Użytkowanie
karty
Darmowe Bankomaty Pozostałe-Bankomaty DodatkoweKorzyści Załóż
1 Konto Smart Smart Konto 0 0 0 wszystkie w Polsce i na świecie 0
 • bezpłatne konto osobiste

więcej

Załóż konto
Opis konta
2 mbnak kontoeKonto mobilne 0 0 4/0* z sieci mBank,Euronet, BZ WBK, Planet cash4you 3% min. 5 zł max.9 zł *
  • bankowość mobilna

więcej

Załóż konto
Opis konta
3 tmobile kontoT mobile Konto 0 0 0 wszystkie w Polsce i na świecie 0
 • przelewy przez Facebooka – do 50 zł

więcej

Załóż konto
Opis konta
4 ing bank kontoKonto z Lwem Direct 0 0 7/0* wszystkie w Polsce 3% kwoty wypłaty zagranicą
 • loteria w której można wygrać nawet 50000 zł

więcej

Załóż konto
Opis konta
5 lubie to konto bphLubie to! 0 0 6/0* wszystkie w Polsce 0
 • 3% cashback za transakcje kartą wniektórychsklepach stacjonarnych i internetowych
Załóż konto
Opis konta
6 vwbankVW Bank 0 0 0 wszystkie w Polsce* 0
 • bezwarunkowo darmowa karta

więcej

Załóż konto
Opis konta
7 alior_bankKonto Wyższej Jakości 12/0* 0 0 wszystkie na świecie 0
 • gwarancja stałych opłat przez okres 5 lat od założenie konta

więcej

Załóż konto
Opis konta
8 raiffaisenWymarzone Konto 0 0 3 wszystkie w Polsce 0
 • gwarancja stałych opłat przez cały okres trwania umowy

więcej

Załóż konto
Opis konta
9 inteligoInteligo 0 0 4/0* sieci BZ WBK, PKO BP,Nordea w Polsce 4,50
 • nowoczesna i przejrzysta bankowość internetowa

więcej

Załóż konto
Opis konta
10 bank_millenniumMillennium 8/0* 0 0 wszystkie w Polsce*0* 0
 • aplikacja do zarządzania budżetem domowym
Załóż konto
Opis konta

W oparciu o jakie kryteria przygotowaliśmy ranking?

Jeżeli ukończyłeś 18 lat i nie przekroczyłeś 26. roku życia, to powinieneś zainteresować się przygotowanym przez nas rankingiem kont młodzieżowych. Przed jego utworzeniem stworzyliśmy pulę przesłanek, które uwzględniliśmy, wybierając najlepsze aktualnie oferty. Oto one:

 • Koszty prowadzenia konta. Doskonale wiemy, że nie każdego młodego człowieka stać na regulowanie otrzymywanego co miesiąc rachunku za prowadzenie konta czy obsługę karty kredytowej. Z tego względu w rankingu uwzględniliśmy wyłącznie rachunki całkowicie darmowe (wymienione niżej banki nie pobierają opłaty za: prowadzenie konta, obsługę karty debetowej, wypłaty z bankomatów czy przelewy krajowe).
 • By uniknąć opłat. Coraz więcej banków uzależnia zwolnienie z opłat od tego, czy klient wykonana konkretne transakcje w ciągu miesiąca kalendarzowego. Wiedząc, że nie każdy uczeń czy student może wydać kilkaset złotych miesięcznie, zdecydowaliśmy się uwzględnić w rankingu tylko te banki, w których uniknięcie opłaty jest stosunkowo najłatwiejsze.
 • Rachunek prowadzony w walucie obcej. Wielu studentów w czasie studiów wyjeżdża za granicę. Mowa nie tylko o wakacyjnej pracy, lecz także różnych programach, które umożliwiają studiowanie np. przez rok na zagranicznej uczelni. Dobrze zatem mieć dostęp do konta walutowego. Sprawdzamy, które banki umożliwiają swoim klientom założenie takiego rachunku w ramach zwykłego konta osobistego.
 • Dostęp do nowoczesnych usług. Osoby młode są zorientowane w działaniu nowoczesnych technologii. Z tego też względu uwzględniliśmy w rankingu te banki, które proponują korzystanie z dodatkowych funkcji. Przykładami takich są: moneyback, aplikacja mobilna, płatności mobilne, gadżety z funkcją zbliżeniową, przelewy na nr telefonu czy Facebooka.
 • Tradycyjne i młodzieżowe konta. W zestawieniu znajdziecie zarówno uniwersalne rachunki osobiste, jak i takie, które są dedykowane wyłączenie osobom młodym (najczęściej do 26. roku życia).

Ranking kont studenckich na marzec 2016 r.

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym rankingiem. Powyżej znajdziecie aż 10 rachunków, które są aktualnie dostępne w ofertach banków. By ułatwić wam wybór, znajdziecie szczegółowe informacje o kosztach za prowadzenie konta, przelewy czy wypłaty w kraju czy za granicą. Jeżeli zdecydujecie się na konkretne, to możecie również przeczytać pełen opis konta i zdecydować się na jego założenie bez wychodzenia z domu – wystarczy kliknąć na ikonę „załóż konto”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>