Ranking kont osobistych – marzec 2016

Jeżeli poszukujesz konta osobistego, to koniecznie powinieneś zapoznać się z przygotowanym przez nas rankingiem. Stworzyliśmy go po to, by pomóc ci wyborze rachunku, który będzie spełniał twoje oczekiwania i potrzeby.

Aktualna oferta banków w zakresie rachunków bankowych jest bardzo szeroka. Poszczególne konta pozwalają nie tylko na przeprowadzenie podstawowych transakcji, lecz także umożliwiają korzystanie z dodatkowych funkcji, np. moneyback. Wszystko to sprawia, że wybór konta osobistego nie jest łatwy. Osoby, które nie poświęcą czasu, by szczegółowo zapoznać się z ofertą banków, mogą stracić w ciągu roku nawet kilkaset złotych. Z tego względu warto skorzystać z systematycznie przygotowywanych przez nas rankingów kont osobistych i sprawdzić, który bank oferuje najatrakcyjniejsze warunki.

* Najedź na gwiazdkę by wyświetlić przypis

Pozycja Konto bankowe Prowadzenie
konta
Przelewy Użytkowanie
karty
Darmowe Bankomaty Pozostałe-Bankomaty DodatkoweKorzyści Załóż
1 Bank Smart
Konto Smart
0 0 0 wszystkie w Polsce i na świecie 0
 • bezpłatne konto osobiste

więcej

Załóż konto
Opis konta
2 ing bank konto
Konto z Lwem Direct
0 0 7/0* wszystkie w Polsce 3% kwoty wypłaty za
granicą
 • loteria w której można wygrać nawet 50000 zł

więcej

Załóż konto
Opis konta
3 tmobile konto Tmobile konto 0 0 0 wszystkie w Polsce i na świecie 0
 • przelewy przez Facebooka – do 50 zł

więcej

Załóż konto
Opis konta
alior_bank Wyższej jakości 12/0* 0 0 wszystkie na świecie 0
 • gwarancja stałych opłat przez okres 5 lat od założenie konta

więcej

Załóż konto
Opis konta
5 mbnak konto eKonto z damorymi bankomatami 0 0 4/0* wszystkie w Polsce 3% min. 9 zł za granicą
  • przelewy przez Facebooka

więcej

Załóż konto
Opis konta
6 lubie to konto bph Lubie to! 0 0 6/0* wszystkie w Polsce 0
 • 3% cashback za transakcje kartą w
  niektórych
  sklepach stacjonarnych i internetowych
Załóż konto
Opis konta
inteligo Konto indywidualne 0 0 4/0* sieci BZ WBK, PKO BP,
Nordea w Polsce
4,50
 • nowoczesna i przejrzysta bankowość internetowa

więcej

Załóż konto
Opis konta
8 vwbank Direct 0 0 0 wszystkie w Polsce* 0
 • bezwarunkowo darmowa karta

więcej

Załóż konto
Opis konta
9 raiffaisen Wymarzone Konto 0 0 3 wszystkie w Polsce 3% min. 8 zł
 • gwarancja stałych opłat przez cały okres trwania umowy

więcej

Załóż konto
Opis konta
10 bank_millennium Konto 360o 8/0* 0 0 wszystkie w Polsce*0* 0
 • aplikacja do zarządzania budżetem domowym
Załóż konto
Opis konta

Przed zapoznaniem się z kryteriami, na podstawie których opracowaliśmy nasz ranking, wymienimy najczęstsze przeoczenia klientów decydujących się na założenie rachunku osobistego. Wszystkie negatywnie odbijają się na zawartości ich portfeli.

Jednym z podstawowych błędów popełnianych przez wielu klientów jest przechowywanie oszczędności na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, zamiast na oszczędnościowych. Badania pokazują, że aż 17% Polaków nie potrafi oszczędzać, przechowując zaoszczędzone pieniądze na kontach osobistych. Jeszcze mniej optymistyczne są wyniki badań dotyczących inwestowania – ok. 58% wcale nie inwestuje posiadanych pieniędzy. Dlaczego przechowywania środków na kontach osobistych jest nieopłacalne? Wszystko dlatego, że takie konta najczęściej nie są oprocentowane lub są bardzo nisko. Przechowywanie oszczędności na koncie osobistym jest o tyle niekorzystne, że – jak wyliczyli specjaliści zajmujących się rynkiem finansowym – trzymanie pieniędzy na tradycyjnym koncie kosztuje przeciętnego Polaka około 5% posiadanych oszczędności rocznie. Lepszym rozwiązanie jest zatem skorzystanie z kont oszczędnościowych lub lokat terminowych.

Gdy mowa o wyborze konta osobistego, nie można zapomnieć, że wielu klientów decyduje się na dany bank z uwagi na sentyment. Niestety, takie rozwiązanie się nie sprawdza – w praktyce klient traci, bo często otrzymuje gorsze warunki niż w konkurencyjnym banku. To kolejny powód, dla którego warto regularnie zapoznawać się szczegółowo z ofertami prezentowanymi przez banki – dzięki temu można wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę i… zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy.

Zapoznanie się z najczęściej popełnianymi przez konsumentów błędami pozwala się przed nimi ustrzec. Jest to szczególnie ważne dzisiaj, gdy możliwe jest otwarcie i zamknięcie konta w ciągu kilku minut. Pomocny może być też przygotowany przez nas ranking kont osobistych – powinien on ułatwić wybranie najlepszej oferty. Zapoznanie się z nim nie zajmuje dużo czasu, a pozwala na zaoszczędzenie czasu w przyszłości.

W oparciu o jakie kryteria przygotowaliśmy ranking?

By sporządzić ranking kont osobistych, kierowaliśmy się pewnymi założeniami. Przyjęliśmy, że kryteria, jakie uwzględniamy muszą odpowiadać zarówno potrzebom, jak i możliwością finansowym przeciętnego obywatela. Z drugiej strony zależało nam na tym, by przygotowane przez nas zestawienie było uniwersalne. Poniżej prezentujemy listę najlepszych rachunków osobistych, które są aktualnie dostępne na rynku. Porównania możesz też dokonać samodzielnie. Z tego względu przegotowany przez nas ranking powinieneś traktować dość elastycznie – uznaj go za wskazówkę, za pomocą której wybierzesz najlepsze konto bankowe dla siebie.

Jakie kryteria są istotne przy wyborze konta osobistego? Ważne są nie tylko opłaty za przelewy czy wypłaty bankomatu – równie ważny jest dostęp do unikalnych usług w ramach rachunku czy możliwość skorzystania z przelewów natychmiastowych. Dla części klientów istotne może być skorzystanie z dodatkowych produktów, np. konta oszczędnościowego. W praktyce zatem niezbędne jest porównanie poszczególnych rachunków, biorąc pod uwagę swoje indywidualne potrzeby.

O jakim koncie można powiedzieć, że jest atrakcyjne? Większość konsumentów za dobry rachunek osobisty uznaje konto, za którego prowadzenia bank nie pobiera opłat. Uznaniem cieszą się również produkty banków oferujących darmową kartę płatniczą czy darmowe wypłaty z bankomatów. Dla części klientów ważna jest możliwość skorzystania z dodatkowych usług bankowych, np. moneyback. Osoby, które nie rozstają się ze swoim smartfonem nie powinny zapomnieć, by sprawdzić, czy będą miały dostęp do aplikacji mobilnej.

Przygotowując ranking kont osobistych, wzięliśmy pod uwagę szereg kryteriów, podzielonych na 5 grup. To właśnie te uznaliśmy za najbardziej istotne z punktu widzenia potencjalnego klienta, który będzie z nich korzystał:

 • Informacje ogólne – podstawowe informacje na temat danego rachunku: wysokość oferowanego oprocentowania środków na koncie, funkcjonalność karty płatniczej, opłata za wydanie karty debetowej,
 • Koszty prowadzenia rachunku. To jedno z najważniejszych parametrów. Przy tworzeniu rankingu wzięliśmy pod uwagę opłaty za otwarcie i prowadzenie konta czy wydanie i obsługę karty płatniczej. Nie bez znaczenia były również opłaty za przelewy. Uwagę przywiązaliśmy również do możliwości uniknięcia przez klienta opłaty za np. obsługę karty płatniczej.
 • Dostęp do środków. Stwierdziliśmy, że z punktu widzenia klientów ważna jest możliwość bezpłatnego korzystania z bankomatów zarówno w kraju, jak i za granicą. Warto też podkreślić, że jeżeli bank nalicza opłatę za wypłaty, to informujemy o tym fakcie w przygotowanym zestawieniu.
 • Produkty powiązane. Są istotne głównie dla osób oszczędnych. Atrakcyjnie oprocentowany rachunek bankowy to zupełna podstawa, by móc pomnażać zaoszczędzone środki.
 • Unikalna wartość dla klienta. Część banków próbuje skusić potencjalnych klientów dodatkowymi, atrakcyjnymi opcjami, np. programem premiowym. By stwierdzić, czy konto rzeczywiście jest atrakcyjne, warto dokładne wczytać się w warunki oferowane przez bank.

Ranking kont osobistych na marzec 2016 r.

Powyżej prezentujemy ranking kont osobistych wyróżniających się na tle innych ofert dostępnych na rynku. Wybraliśmy 10 najlepszych rachunków osobistych. W sporządzonej przez nas tabelce znajdują się informacje o kosztach, jakie musi ponieść osoba zainteresowana za: prowadzenie konta, przelewy, użytkowanie karty, wypłaty środków z bankomatów w kraju i za granicą oraz dodatkowe korzyści, jakie może osiągnąć. Z myślą o wygodzie czytelników, zapraszamy również do szczegółowego zapoznania się z opisem konta. Osoby zdecydowane zachęcamy do założenia konta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>