Ranking kont firmowych – marzec 2016

Doskonale wiemy, że wybór rachunku firmowego nie jest najłatwiejszy. Z tego względu, by ułatwić wybór poszukującym idealnego rachunku, przygotowaliśmy aktualny ranking kont oferowanych przedsiębiorcom przez banki. Jeżeli dopiero rozpoczynasz prowadzić działalność gospodarczą i nie zamierzasz otwierać konta firmowego, to zachęcamy cię do zapoznania się z przygotowanym przez nas rankingiem kont osobistych. Powinien on pomóc ci w podjęciu korzystnej decyzji.

Czy stworzenie uniwersalnego rankingu kont firmowych jest proste? Nie. To zadanie, które jest niezwykle trudne, bo każdy z przedsiębiorców kieruje się innymi potrzebami, porównując oferty poszczególnych banków. Przy wyborze konta osobistego najczęściej kierujemy się naszymi oczekiwaniami i wydatki. W przypadku kont firmowych, niezbędne jest uwzględnienie specyfiki branży, w jakiej będzie działał przedsiębiorca. Zakładając, że właściciel firmy będzie utrzymywał kontakty handlowe z zagranicznymi kontrahentami, ważne będą dla niego głównie opłaty za wykonanie i odbiór przelewów w obcej walucie. Biorąc pod uwagę możliwe zatory płatnicze, ważne mogą być również przelewy ekspresowe. Możliwość podpisania umowy o kredyt odnawialny może natomiast pomóc firmie sfinansować określone inwestycje lub utrzymać płynność finansową.

Jakimi kryteriami kierować się, wybierając konto firmowe? Skupić należy się na planowaniu, ustalaniu priorytetów i porównaniu dostępnych ofert. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na podpisanie umowy o prowadzenie konta, nie powinien zapomnieć o systematycznym przeglądaniu ofert. Większość banków przygotowuje liczne promocje dla nowych klientów, a korzystając z nich można zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy. Warto zatem regularnie odwiedzać naszą stronę, by uzyskać szczegółowe informacje na temat aktualnych ofert banków. To najprostszy sposób, by być na czasie z produktami bankowymi.

Pozycja Konto bankowe Prowadzenie
konta
Przelewy*** Użytkowanie
karty
 Darmowe Bankomaty swojej sieci Bankomaty obcych sieci Dodatkowe
Korzyści
Załóż
1 Deutsche_Bank_AGDbNet Biznes 0 0/0/5 3,5/0* wszystkie w Polsce 0 w Polsce i za granicą
 • oproc. 2% na koncie
  oszczędnościowym
Załóż konto
Opis konta
2 idea_bank_logoFirma to ja 0 0/0/4,99 4,99/0* wszystkie w Polsce 2,99/0*
 • darmowy debet do 5000
Załóż konto
Opis konta
3 ing bank kontoKonto Direct dla firmy 9/0* 0/0,9*/10 7/0* wszystkie w Polsce 0
 • darmowe wpłatomaty
Załóż konto
Opis konta
4 mbnak kontomBiznes 0 0/0*/10 5/0* mBank, Euronet,
Planet Cash, BZ WBK
3%, min. 5 zł
 • darmowa księgowość online przez 6 miesięcy
Załóż konto
Opis konta
5 Bank SmartBiznes Konto 0 0/0/brak oddziałów 0 wszystkie w Polsce i na
świecie
0
 • darmowe prowadzenie rachunku
Załóż konto
Opis konta
6 bizbankBIZnes konto active 20/0* 0/0/4 5/0* BZ WBK 2,5
 • bezpłatne bankomaty w Polsce i
  zagranicą dla nowych klientów
Załóż konto
7 inteligoKonto Firmowe 0 0/1/brak oddziałów 4/0* PKO BP,BZ WBK 5
 • 50 zł za polecenie konta w programie
  lojalnościowym Mam Inteligo
Załóż konto
Opis konta
8 alior_bankAlior Partner 25/0* 0/0/10 3 wszystkie w Polsce 2
 • darmowy pakiet Office Assistance
  obejmujący m.in. organizację
  wizyty lekarza, pomoc fachowców,
  i inne
Załóż konto
Opis konta
9 lubie to konto bphBPH 10/0* 0/1/15 0 1 zł BPH i Euronet 1% min. 6 zł - Załóż konto
10 pko_small BIZNES rozwój 28 0/1,3/9 0 0zł Bankomaty PKO BP 3% min. 5 zł -

W oparciu o jakie kryteria przygotowaliśmy ranking?

To Ty podejmujesz decyzję o tym, jakie konto najlepiej sprawdzi się w przypadku prowadzonej przez ciebie działalności gospodarczej. My jednak, by ułatwić ci ten wybór, przygotowaliśmy szczegółowe informacje na temat aktualnej oferty banków. Nasz ranking to zestaw szczegółowych informacji, które przydadzą się przy podejmowaniu decyzji, z którym bankiem podpisać umowę o prowadzenie firmowego rachunku bankowego. Ponieważ zależy nam na tym, by nasi czytelnicy podjęli korzystne dla siebie decyzje, informujemy, że zestawienie przygotowaliśmy w oparciu o następujące parametry:

 • Koszty prowadzenia konta i obsługi karty płatniczej. W rankingu uwzględniliśmy m.in. miesięczną opłatę za prowadzenie konta czy wydanie i obsługę karty płatniczej. Z uwagi na to, że część przedsiębiorców może korzystać z bankomatów, informujemy również o prowizji naliczanej za wypłatę takich środków.
 • Opłaty za przelewy, wypłaty i wpłaty środków w oddziale. Nie każdy przedsiębiorca korzysta tylko z bankomatów – czasem konieczna jest wypłata lub zasilenie konta w oddziale banku. Jeżeli dany bank przewiduje opłaty za takie operacje, to informacje można znaleźć w naszym zestawieniu. W rankingu podajemy też dane na temat wysokości opłat za przelewy środków na konta fiskusa, ZUS-u czy rachunki zagraniczne. Nie zapomnieliśmy też o kosztach związanych z przelewami ekspresowymi.
 • Dodatkowe usługi. Część banków umożliwia swoim klientom korzystanie z dodatkowych usług, np. linii kredytowej. To kolejny powód, dla którego warto dokładnie przeanalizować możliwość skorzystania z dodatkowych opcji.

Przy sporządzeniu poniższego rachunku firmowego przyjęliśmy założenie, że wszystkie operacje bankowe wykonywane przez klienta, są realizowane przez Internet (np. zlecenie przelewu środków przedsiębiorca dokonuje przez bankowość elektroniczną – nie korzysta z pomocy pracowników w oddziale banku czy pośrednictwa obsługi telefonicznej).

Ranking kont bankowych na marzec 2016 r.

Powyżej prezentujemy ranking kont firmowych, które wyróżniają się wśród innych ofert przygotowanych przez banki. Wybraliśmy 10 najlepszych rachunków firmowych. W sporządzonej przez nas tabelce znajdują się informacje o kosztach, jakie musi ponieść osoba zainteresowana za: prowadzenie konta, przelewy, użytkowanie karty, wypłaty środków z bankomatów w kraju i za granicą oraz dodatkowe korzyści, jakie może osiągnąć. Z myślą o wygodzie czytelników, zapraszamy również do szczegółowego zapoznania się z opisem konta. Osoby zdecydowane zachęcamy do założenia konta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>