jak zamknąć konto bankowe

Jak zamknąć konto bankowe

Niezależnie, w którym banku masz konto osobiste, by je usunąć musisz zastosować się do poniższych porad. W wyniku nowej ustawy każdy bank ma obowiązek na wniosek klienta bezpłatnie i niezwłocznie zamknąć prowadzone konto bankowe i zaprzestać reklam.

Jak usunąć konto krok po kroku?

W przypadku, gdy posiadasz konto w banku z placówkami np. ING, należy pójść do oddziału i wypełnić stosowny wniosek, jednak pamiętaj:

  • zanim zamkniesz konto, radzimy abyś najpierw założył inne (możesz wybrać najlepsze w naszym porównaniu). Dlaczego? Po otwarciu nowego konta, wystarczy zadzwonić do banku i poprosić o przeniesienie konta bankowego z starego, niechcianego banku do nowego.
  • jeśli zamykasz konto, konsultant w placówce poda Ci tylko umowę o rozwiązanie usługi, koniecznie zażądaj też usunięcia z bazy klientów, którzy są informowani o nowych promocjach banku, inaczej będziesz otrzymywał nadal oferty z tego banku,
  • Jeżeli natomiast masz konto internetowe bez placówek np. mBank, VW Bank, albo skorzystaj z opisanej powyżej opcji przeniesienia konta, lub zadzwoń na infolinię banku, aby rozwiązać umowę o konto. Zgodnie z aktualnym porównaniem kont i analizą ofert bankowych na łamach poradnika – najlepsze konto obecnie oferuje T-mobile (jest to też doskonałe konto bankowe dla studenta).
Slowa kluczowe