jakie konto bankowe wybrać

Jak wybrać konto bankowe

Wybór konta bankowego nie jest łatwy, bo aktualna oferta banków jest bardzo szeroka. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się, czym się kierować przy wyborze takiego produktu? Czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest wiele. Poniżej lista pytań, na które odpowiedzi powinny znaleźć osoby zainteresowane podpisaniem umowy z bankiem o prowadzenie rachunku osobistego.

Dodatkowe opłaty bankowe

Czy bank nalicza opłaty za prowadzenie rachunku i obsługę karty debetowej? Nie każdy bank oferuje darmowe prowadzenie rachunku bankowego czy obsługę karty płatniczej. Jeżeli nie chcesz przepłacać, porównaj oferty pod tym względem.

Koszty przelewów

Jakie są koszty przelewów? Współcześnie przelewy bezgotówkowe są bardzo popularne, więc dobrze sprawdzić, czy bank nie nalicza wysokich opłat za zlecenie takich. Osoby, które będą korzystały również z przelewów natychmiastowych czy SORBNET, również powinny zainteresować się kosztem ich wykonania.

Darmowe bankomaty

Czy bank pobierze opłaty za wypłatę środków z bankomatów? Do wypłaty środków z bankomatów banki mają różne podejście. Część z nich oferuje darmowe wypłaty tylko ze swoich bankomatów, część zaś ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Ostatnia opcja jest szczególnie istotna dla tych, którzy często wyjeżdżają za granicę.

Oprocentowanie rachunku bankowego

Czy rachunek jest oprocentowany? Rachunki rozliczeniowooszczędnościowe najczęściej nie są oprocentowane. Część banków, chcąc skusić potencjalnych klientów, decyduje się na zaoferowanie atrakcyjnego oprocentowania. Ci, którzy zamierzają oszczędzać, powinni szczególną uwagę zwrócić na ten punkt.

Dodatkowe korzyści z konta bankowego

Lokalizacja placówek banku i bankomatów. Zdarza się, że niezbędne jest załatwienie czegoś w oddziale banku. W takiej sytuacji dobrze, by placówka znajdowała się blisko miejsca zamieszkania lub pracy. Osoby, które regularnie będą wypłacać gotówkę, powinny wziąć pod uwagę rozlokowanie bankomatów w najbliższej okolicy.

Jak bank księguje przelewy? Sesje przelewów bankowych są realizowane w określonym czasie. Większość banków realizuje przelewy wychodzące i księguje przelewy przychodzące w różnych godzinach. Dobrze sprawdzić, czy godziny sesji są dla nas wygodne.

Czy bank oferuje dodatkowe usługi? Część banków oferuje swoim klientom dostęp do dodatkowych usług. Przykładami takich są: lokata z wyższym oprocentowaniem, program ułatwiający zarządzanie domowym budżetem czy dostęp do funduszy inwestycyjnych. Dobrze zorientować się, czy i jakie usługi dodatkowe oferuje bank, by zyskać jeszcze więcej.

Osoby zainteresowane założeniem rachunku bankowego, które odpowiedzą sobie na powyższe pytania, mogą mieć pewność, że wybiorą ofertę dostosowaną do ich potrzeb i oczekiwań.

Slowa kluczowe , , , ,