Wymarzone Konto Osobiste

Raiffeisen Polbank stworzył nowy rachunek osobisty, czyli Wymarzone Konto Osobiste. To produkt wyróżniający się konkurencyjnymi opłatami (klienci mogą skorzystać z darmowego prowadzenia konta, przelewów internetowych i wypłat środków z bankomatów w kraju). Ponadto konto jest oprocentowane, a do karty debetowej – za prowadzenie której bank nalicza opłatę w wysokości 3 zł miesięcznie – dołączone są atrakcyjne pakiety ubezpieczeń.

Komu dedykowane jest Wymarzone Konto Osobiste? Przede wszystkim klientom poszukującym atrakcyjnego rachunku ze stałymi, niskimi opłatami. Osoby, które wybiorą Wymarzone Konto Osobiste mogą również liczyć, że będą mogli oszczędzać na koncie osobistym.

W przeprowadzonej analizie sprawdziliśmy zarówno podstawowe opłaty związane z prowadzeniem rachunku, jak i przelewami czy obsługą karty debetowej. Sprawdziliśmy też, jakie dodatkowe usługi do Wymarzonego Konta Osobistego oferuje swoim klientom Raiffeisen Polbank. W pierwszej kolejności zapraszamy jednak do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat banku Raiffeisen Polbank.

Garść informacji o Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank nie jest bankiem polskim – należy do zagranicznej grupy finansowej. Raiffeisen działa w Polsce od 1991 r. i w początkowej fazie działalności koncentrował się na dostarczaniu produktów przedsiębiorcom. Dopiero w okresie późniejszym bank rozszerzył swoją ofertą o produkty dostępne dla klientów indywidualnych.

W 2012 r. doszło do połączenia banków Raiffeisen i Polbank. Od stycznia 2013 r. podmioty działają pod wyżej wymienioną nazwą, czyli Raiffeisen Polbank. Współcześnie w ofercie banku znajdują się produkty dedykowane zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Bank posiada też atrakcyjne produkty zaprojektowane z myślą o dużych przedsiębiorstwach.

Konto osobiste Wymarzone Konto Osobiste. Konto w pigułce

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z Raiffeisen Polbank?

Klienci, którzy zdecydują się na podpisanie umowy o prowadzenie Wymarzonego Konta Osobistego nie zapłacą za jego prowadzenie. Muszą jednak liczyć się z kosztem karty debetowej w wysokości 3 zł miesięcznie – tej opłaty nie można uniknąć. Darmowe są też wypłaty z bankomatów i przelewy krajowe.

Komu dedykowane jest konto?

Produktem przygotowanym przez Raiffeisen Polbank powinny zainteresować się osoby poszukujące oprocentowanego rachunku osobistego. Konto jest przeznaczone również dla klientów ceniących sobie stabilne i niskie opłaty miesięczne.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Konto Wymarzone Konto Osobiste to rachunek osobisty, który jest oprocentowany (wysokość oprocentowania jest uzależniona od stopy referencyjnej NBP). Za podstawowe operacje bankowe bank nie nalicza opłat. Dodatkowo do karty debetowej dołączone są darmowe ubezpieczenia.

Jakie największe wady ma rachunek?

Konsumenci, którzy zdecydują się na założenie rachunku osobistego Wymarzone Konto Osobiste muszą się liczyć z koniecznością naliczenia opłaty za kartę debetową w wysokości 3 zł miesięcznie.

Gdzie mogę założyć konto Wymarzone Konto Osobiste?

Jeżeli jesteś zdecydowany założyć konto Wymarzone Konto Osobiste, to możesz to zrobić przez Internet – wystarczy, że wypełnisz wniosek na tej stronie banku Raiffeisen Polbank.

Z danych udostępnionych przez Raiffeisen Polbank wynika, że aktualnie bank obsługuje ponad 800 tys. klientów. Mają oni dostęp do szerokiej oferty produktów, mogą również korzystać z placówek stacjonarnych, obsługi telefonicznej, bankowości internetowej i mobilnej.

Podstawowe informacje o koncie osobistym Wymarzone Konto Osobiste

By wybrać najlepszy rachunek osobisty, niezbędne jest porównanie aktualnych ofert banków. Podjęcie decyzji o wyborze konta powinny ułatwić podstawowe informacje o koncie osobistym Wymarzone Konto Osobiste, które prezentujemy poniżej.

Bezpłatnie bank oferuje:

 • otwarcie i prowadzenie konta,
 • wydanie karty debetowej – klient otrzymuje kartę MasterCard Debit PayPass, która umożliwia zarówno płatności internetowe, jak i zbliżeniowe. Poniżej prezentujemy wizerunek takiej karty.
 • realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty,
 • wypłatę gotówki w oddziale – darmowa jest pierwsza w miesiącu, pozostałe są płatne – 0,2% (min. 5 zł, max. 200 zł),
 • przelewy krajowe w systemie ELIXIR,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju,
 • wpłaty we wpłatomatach.

Pozostałe opłaty:

 • 3 zł miesięcznie za obsługę karty debetowej – jest to stała opłata, której nie można uniknąć,
 • 15 zł za wydanie naklejki zbliżeniowej i pierwszy rok jej użytkowania,
 • 5 zł za przelew europejski do 50 000 euro (powyżej tej kwoty bank naliczy opłatę w wysokości 10 zł),
 • 35 zł za przelew walutowy (z opcją podziału kosztów),
 • 10 zł za przelew SORBNET od 1 mln zł (za przelew w niższej kwocie trzeba zapłacić 29 zł).
 • 3% kwoty wypłacanych środków (min. 8 zł) za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą.

Klienci korzystający z konta Wymarzone Konto Osobiste nie mogą zlecać przelewów natychmiastowych. Jednocześnie rachunek osobisty jest oprocentowany. Wysokość oprocentowania zależy od stopy referencyjnej NBP i zmienia się w kolejnym miesiącu po obniżce lub podwyższeniu tej stopy przez Radę Polityki Pieniężnej. Wysokość oprocentowania prezentuje się następująco:

 • od 0 do 3000 zł – stopa referencyjna * 0,25 (aktualnie 0,375%),
 • od 3000,01 do 10 000 zł – stopa referencyjna * 0,75 (aktualnie 1,125%),
 • dla 10 000,01 zł i więcej – stopa referencyjna * 1 (aktualnie 1,5%).

Tabelę opłat i prowizji Wymarzonego Konta Osobistego znajdziesz tutaj. Jeżeli jesteś zdecydowany na założenie tego rachunku, to możesz to zrobić na tej stronie Raiffeisen Polbanku. Wówczas założenie rachunku możesz potwierdzić na jeden z dwóch sposobów: przelewem z innego banku lub podpisując umowę, którą pod wskazany przez ciebie adres dostarczy kurier.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach Wymarzonego Konto Osobistego?

Nie tylko niskie opłaty świadczą o tym, że konkretne konto jest atrakcyjne. Coraz więcej klientów szczegółowo przygląda się dodatkowym usługom, z jakich może skorzystać po podpisaniu umowy o prowadzenie rachunku. Klienci, którzy zdecydują się na Wymarzone Konto Osobiste, mogą skorzystać z następujących usług:

 • Wymarzone Konto Lokacyjne. To rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem uzależnionym od stopy referencyjnej NBP i wysokości salda rachunku. Oprocentowanie wynosi odpowiednio: 0,75% (od 0 do 3000 zł), 1,425% (od 3000,01 do 10 000 zł) i 1,8% (od 10 000,01 zł).
 • Konto Walutowe R-Dealer. To atrakcyjny produkt dla osób, które często podróżują za granicę. Ta usługa umożliwia darmowe prowadzenie na rzecz klienta konta w walucie obcej: EUR, USD czy GBP. Klienci, którzy zdecydują się na prowadzenie konta w euro mogą otrzymać kartę debetową.
 • Bezpłatne ubezpieczenia do karty debetowej. Klienci mogą skorzystać z dodatkowych pakietów ubezpieczeniowych. W ramach pakietów Pomoc Medyczna, Pomoc Domowa i Pomoc Drogowa (Polska) mają dostęp do lekarzy lub fachowców (1-2 razy w roku). Właściciel rachunku jest również objęty ochroną za granicą w ramach pakietu Podróż bez zmartwień.
 • R-Dealer. To internetowa platforma, za pomocą której można nabyć i sprzedać walutę między rachunkami prowadzonymi w złotówkach i walutach obcych.
 • Lokata Mobilna. Usługi pozwala na skorzystanie z kwartalnego depozytu ze stałym oprocentowaniem wynoszącym 3,25% w skali roku.
 • Nowoczesna aplikacja mobilna.

Wymarzone Konto Osobiste czy inne rachunki osobiste oferowane przez Raiffeisen Polbank?

By odpowiedzieć na to pytanie, przygotowaliśmy specjalną tabelkę, za pomocą której przedstawiliśmy najważniejsze różnice między rachunkami oferowanymi przez Raiffeisen Polbank.

Wymarzone Konto Konto Wygodne Konto Aktywne
Darmowe prowadzenie konta tak tak tak
Opłata za kartę 3 zł 6 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę nie można uniknąć opłaty wykonanie min. 6 transakcji kartą wykonanie transakcji kartą na min. 350 zł
Wypłaty gotówki z bankomatów bezpłatnie w kraju 0 zł za wypłaty we własnym banku i bankomatów Euronet (z wyjątkiem tych zlokalizowanych w oddziałach innych banków), 8 zł – pozostałe

Wymarzone Konto Osobiste wyróżnia się kilkoma parametrami wśród innych. Jest ono dedykowane tym klientom, którzy poszukują rachunku osobistego ze stałymi opłatami – bank gwarantuje, że opłaty nie ulegną zmianie przez cały czas trwania umowy. Niewątpliwą zaletą jest to, że konto jest prowadzone na rzecz klienta bezpłatnie, choć należy się liczyć z koniecznością uiszczania opłaty w wysokości 3 zł miesięcznie za obsługę karty debetowej (jest to koszt, którego nie można uniknąć).

Kto powinien zainteresować się Kontem Aktywnym? To rachunek osobisty dedykowany klientom, którzy nie są pewni swoich miesięcznych wpływów (np. pracują dorywczo), ale jednocześnie dość często płacą kartą debetową.

Konsumenci, na których konto wpływa np. wynagrodzenie za pracę i jednocześnie dość często płacą kartą debetową, powinni zainteresować się Kontem Wygodnym. W jego ramach bank oferuje możliwość korzystania z moneyback i premii za pensję. To dodatkowe usługi stanowiące o atrakcyjności tego konta, które nie są dostępne dla klientów posiadających Konto Aktywne lub Wymarzone Konto Osobiste.

Opinia Redakcji o koncie osobistym Wymarzone Konto Osobiste

Wydawanie jednoznacznych opinii o kontach osobistych nie jest możliwe, bo zawsze należy je rozpatrywać w kontekście osobistych oczekiwań i potrzeb klientów. Z całą pewnością można jednak powiedzieć, że Wymarzone Konto Osobiste jest atrakcyjne. Na jego korzyść przemawiają zarówno stałe opłaty, oprocentowanie czy brak prowizji za wypłaty z bankomatów. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z dodatkowych usług np. Wymarzonego Konta Lokacyjnego z wyższym oprocentowaniem.

Trudno jednak ukrywać, że Wymarzone Konto Osobiste jest pozbawione wad. Klienci muszą pamiętać o konieczności uiszczania opłaty za obsługę karty w wysokości 3 zł. To opłata, której nie można uniknąć. Kwoty tej nie odczują osoby, które będą utrzymywać na rachunku osobistym kwotę ok. 4500 zł – wówczas oprocentowanie konta może pokryć opłatę za kartę debetową. Dla części klientów istotną wadą konta może być również brak usługi moneyback.

Podsumowując, można stwierdzić, że Wymarzone Konto Osobiste zaoferowane przez Raiffeisen Polbank jest udane. Jeżeli bank w przyszłości zdecyduje się na wprowadzenie zmian w przygotowanej ofercie i zaproponuje dodatkowe bonusy, to jest szansa, że kontem zainteresuje się jeszcze większa grupa konsumentów.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>