Konto e-direct

Volkswagen Bank stworzył rachunek osobisty dedykowany klientom indywidualnym pod nazwą Konto e-direct. To nowoczesne konto internetowe, za pomocą którego klienci mogą wykonywać przelewy czy dokonywać płatności kartą debetową. Nie bez znaczenia jest też to, że prezentowane konto osobiste jest praktycznie darmowe. Bezpłatne bank oferuje: prowadzenie konta, obsługę karty płatniczej (Visa Electron) i przelewy międzybankowe. Zapłacić trzeba za wypłatę środków z bankomatu, choć i tej opłaty można uniknąć. Opłata za wypłatę pieniędzy z bankomatu wiąże się z faktem, że Volkswagen Bank nie posiada placówek w całej Polsce, a jego siedziba mieści się w Warszawie.

Dlaczego warto zainteresować się Kontem e-direct? Na tle innych produktów oferowanych przez konkurencję, wyróżnia się ono bezpłatnym ubezpieczeniem karty płatniczej. Klient zainteresowany podpisaniem umowy o prowadzenie tego konta może też wybierać wśród pakietów: Srebrnego lub Złotego, do których wydawane są odpowiednio karty: Visa Classic i Visa Gold. Przed omówieniem podstawowych parametrów tego konto warto jednak poznać historię samego banku.


Garść informacji o Volkswagen Bank

Na polskim rynku Volkswagen Bank działa od 1998 r. W początkowej fazie specjalizował się w finansowaniu samochodów na kredyt. Z tego względu uczestniczy w systemie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, należy też do Związku Banków Polskich. Po kilku latach działalności, dokładniej w 2001 r. rozszerzył ofertę i rozpoczął oferować produkty przez platformę usług Volkswagen Bank direct. Aktualnie bank oferuje produkty zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Na bogatą ofertę składają się m.in. rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, ubezpieczenia komunikacyjne, lokaty terminowe, kredyty samochodowe i gotówkowe czy karty płatnicze.

Gdy mowa o rachunkach osobistych, nie sposób nie zauważyć, że Volkswagen Bank stawia na minimalizm. O ile ten może być dla części klientów zaletą, o tyle inni mogą postrzegać go jako wadę. Dotyczy to przede wszystkim osób zainteresowanych dodatkowymi usługami, dzięki którym możliwe jest zbudowanie funkcjonalnego konta. Klienci powinni też pamiętać, że podpisując umowę o prowadzenie Konta e-direct, nie będą mogli wykonywać przelewów natychmiastowych czy walutowych.


Konto e-direct Volkswagen Banku. Najważniejsze informacje

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z Volkswagen Bankiem?

Zarówno prowadzenie rachunku, przelewy krajowe, jak i obsługa karty debetowej to usługi, za które bank nie pobiera opłaty. Za wypłatę środków z bankomatu bank nalicza opłatę w wysokości 1,5 zł, ale można jej uniknąć – wystarczy wypłacać kwotę w wysokości co najmniej 400 zł.

Komu dedykowane jest konto?

Rachunek osobisty e-direct został zaprojektowany z myślą o osobach chcących posiadać konto internetowe. Propozycja Volkswagen Banku powinna też zadowolić tych, którzy chcą, by większość przeprowadzanych transakcji była bezpłatna.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Produkt oferowany przez Volkswagen Bank jest przede wszystkim tani – bezpłatnie bank oferuje: użytkowanie karty debetowej, prowadzenie rachunku osobistego czy przelewy krajowe. Klienci zainteresowani dodatkowymi korzyściami powinni pamiętać o tym, że mogą wybrać jeden z dwóch pakietów: Srebrny lub Złoty. Korzystanie z każdego z nich wiążą się z dodatkowymi korzyści.

Jakie największe wady ma rachunek?

Głównymi wadami Konta e-direct jest niemożność wykonania np. przelewów natychmiastowych czy walutowych. Dodatkowo wypłaty z bankomatów kwot niższych niż 400 zł wiążą się z naliczeniem przez bank opłaty w wysokości 1,5 zł.

Gdzie mogę założyć Konto e-direct?

Volkswagen Bank nie posiada swoich placówek na terenie kraju. Z tego względu Konto e-direct możesz założyć wyłącznie przez Internet, przechodząc na tę stronę Volkswagen Banku.


Podstawowe informacje o koncie osobistym Volkswagen Bank

Wybór konta osobistego powinien być dokładnie przemyślany. Ważne jest sprawdzenie m.in. opłat i prowizji, jakie bank będzie naliczał swoim klientom. Jak wygląda ta kwestia w przypadku Volkswagen Banku?

Bezpłatnie bank oferuje:

 • otwarcie konta,
 • prowadzenie konta,
 • wydanie karty debetowej – w zależności od wyboru pakietu, klient otrzymuje następującą kartę: Visa Electron (Pakiet Standard), Visa Classic (Pakiet Srebrny) lub Visa Gold (Pakiet Złoty),
 • obsługę karty debetowej,
 • 250 przelewów ELIKSIR w miesiącu złożonych za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej – powyżej tej liczby klient zostaje obciążony opłatą w wysokości 0,3 zł za każdy kolejny przelew,
 • wypłaty środków z bankomatów powyżej kwoty 400 zł – jeżeli wypłata będzie niższa, bank naliczy 1,5 zł za przeprowadzoną transakcję,
 • zlecenia stałe, które zostały zlecone za pośrednictwem bankowego systemu internetowego,
 • zlecenia i realizację polecenia zapłaty,
 • ochronę ubezpieczeniową klientom posiadającym kartę Volkswagen Bank direct, choć zakres ubezpieczenia zależy od rodzaju karty (do 150 euro za nieuprawnione użycie karty płatniczej).

Pozostałe opłaty:

 • od 0,3 do 2 zł za przelew zlecony telefonicznie (IVR, konsultant),
 • 10 zł za wypłatę środków z bankomatów za granicą,
 • 0,5 zł za korzystanie z usługi cashback (wypłata środków w punktach handlowo-usługowych).

Klienci, którzy podpiszą umowę o prowadzenie Konta e-direct muszą pamiętać, że nie mają możliwości zlecenia przelewu ekspresowego, nie mogą również skorzystać z przelewów SORBNET do 1 mln zł i wykonać przelewu walutowego. Z pełną tabelą opłat i prowizji możesz zapoznać się tutaj. Jeżeli jesteś zdecydowany na otwarcie Konta e-direct, to możesz to zrobić na tej stronie Volkswagen Banku.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach Konta e-direct?

Klienci, którzy wybiorą Konto e-direct mogą wybrać jeden z poniższych pakietów, jakie przygotował z myślą o nich Volkswagen Bank:

 • Pakiet Standard. Jest to podstawowy pakiet. Klient otrzymuje przy nim kartę Visa Electron, a opłaty za wypłatę środków z bankomatów zostały szczegółowo omówione wyżej. Karta jest objęta ubezpieczeniem przed nieupoważnionym użyciem, o którym więcej przeczytasz tutaj.
 • Pakiet Srebrny. Klienci, którzy wybiorą ten pakiet powinni wiedzieć, że: do konta wydawana jest karta Visa Classic, za pomocą której możliwe jest płacenie za zakupy w Internecie, a bank nalicza miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku osobistego w wysokości 10 zł. Płatna jest również każdorazowa wypłata środków z bankomatów – bank naliczy opłatę w wysokości 2,5% (min. 10 zł). Jednocześnie korzystanie z tego pakietu daje klientowi możliwość uzyskania wyższego limitu kredytowego z niższym niż oprocentowaniem (w porównaniu do Pakietu Standard). Karta jest również objęta ochroną ubezpieczeniową, dodatkowo klient otrzymuje ubezpieczenie przed niekorzystnymi skutkami zdarzeń w życiu prywatnym i podróży. Więcej o ubezpieczeniu przyznanym w tym Pakiecie przeczytasz tutaj.
 • Pakiet Złoty. Podpisanie umowy o Pakiet Złoty wiąże się z tym, że klient otrzymuje kartę Visa Gold (za jej pomocą możliwe jest dokonywanie płatności w Internecie) i może korzystać z najwyższego limitu kredytowego z najniższym oprocentowaniem. Bank nalicza miesięczną opłatę za prowadzenie konta – 20 zł i pobiera 2,5% od kwoty pieniędzy wypłaconych w bankomacie (min. 10 zł). Karta jest również objęta ubezpieczeniem – jego zakres jest zbliżony do ubezpieczenia oferowanego przy karcie Visa Classic, ale suma ubezpieczenia jest dwukrotnie wyższa. Więcej o ubezpieczeniu w Pakiecie Złotym przeczytasz tutaj.


Opinia Redakcji o koncie osobistym Konto e-direct

Konto e-direct jest atrakcyjne dla osób poszukujących internetowego rachunku osobistego. Atutem produktu zaoferowanego przez Volkswagen Bank jest przede wszystkim brak opłat za podstawowe usługi bankowe – klient nie płaci za prowadzenie konta czy wydanie i obsługę karty debetowej. Minusem jest naliczanie przez bank opłaty za wypłatę gotówki w bankomacie, choć tej opłaty można uniknąć (wypłacając co najmniej 400 zł).

Produkt oferowany przez Volkswagen Bank powinien przypaść do gustu również konsumentom poszukującym prostego rachunku osobistego, którego w przyszłości nie chcą rozbudowywać o dodatkowe funkcje. Postawienie przez bank na minimalizm takim osobom z pewnością się spodoba.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>