SMART Konto

Rachunek osobisty SMART Konto to oferta przygotowana przez Bank SMART. Wyróżnia się ona opłatami – precyzując ich brakiem. Bezpłatnie bank oferuje prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej, wypłatę środków z bankomatów w kraju i za granicą czy przelewy internetowe. Dla klientów indywidualnych istotne może być to, że produkt jest dedykowany na urządzenia mobilne. To dobra wiadomość dla tych, którzy nie rozstają się ze smartfonem. Skorzystać można również z atrakcyjnego oprocentowania dostępnego na koncie oszczędnościowym – 3,0% dla kwot do 50 000 zł.

By pomóc konsumentom w podjęciu decyzji o założeniu tego konta lub dalszym poszukiwaniu idealnego rachunku, przygotowaliśmy szczegółową analizę SMART Konta. Zachęcamy do zapoznania się z opłatami i prowizjami, jakie nalicza bank czy dodatkowymi usługami, z jakich mogą korzystać właściciele rachunku. Na początku jednak zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat Banku SMART.

Garść informacji o Banku SMART

konto bank smartBank SMART jest częścią FM Banku PBP, czyli jednego z mniejszych banków komercyjnych, jakie działają na polskim rynku. Oferta Banku SMART jest dedykowana osobom, które na co dzień korzystają z urządzeń mobilnych – smartfonów czy tabletów. Takie ukierunkowanie usług nie jest przypadkowe – z roku na rok rośnie liczba użytkowników, którzy robią zakupy przez Internet, korzystając przy tym z urządzeń mobilnych.

Za koncepcję pierwszego na rynku banku mobilnego odpowiadają specjaliści, którzy wcześniej przygotowali ofertę banku mBank. W związku z tym prognoza kierunku, w jakim będzie podążać Bank SMART nie jest trudna – z całą pewnością będzie on stawiać na innowacyjne produkty i nowoczesną technologię, czyli odpowiadać na potrzeby klientów doskonale zorientowanych w innowacyjnych rozwiązaniach.

Konto SMART Banku SMART. Najważniejsze informacje

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z Bankiem SMART?

Bank SMART postawił na tani produkt. Klienci nie zapłacą za prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej czy przelewy internetowe. Również wypłaty gotówki z bankomatów zarówno w kraju, jak i za granicą są bezpłatne.

Komu dedykowane jest konto?

Konto SMART można polecić klientom poszukującym dobrego i taniego rachunku osobistego. Ofertą powinni zainteresować się konsumenci na co dzień korzystający z urządzeń mobilnych. Do grona potencjalnych klientów banku należy też zaliczyć klientów zainteresowanych oszczędzaniem środków na atrakcyjnie oprocentowanym koncie oszczędnościowym.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Gdy mowa o korzyściach w kontekście korzystania z rachunku osobistego przygotowanego przez Bank SMART, należy wskazać przede wszystkim na brak opłat za podstawowe usługi, czyli prowadzenie konta, wypłatę pieniędzy z bankomatów, przelewy czy obsługę karty debetowej. Klienci mogą też skorzystać z jednej z najlepszych ofert w zakresie kont oszczędnościowych – z oprocentowaniem 3,0% w skali roku.

Jakie największe wady ma rachunek?

Choć Bank SMART wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, to aktualnie nie umożliwia zlecenia przelewu natychmiastowego.

Gdzie mogę założyć SMART Konto?

Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem SMART Konta, to możesz to zrobić przez Internet – przejdź na tę stronę Banku SMART.

Aktualna oferta Banku SMART jest oszczędna – bank oferuje klientom indywidualnym tylko jedno, opisane wyżej konto. Również klienci biznesowi nie mają wielkiego wyboru – bank przygotował dla nich tylko jeden rodzaj konta firmowego. W ofercie banku znajdują się też mikropożyczki dedykowane osobom fizycznym i kredyty. Te drugie są dedykowane osobom wykonującym wolne zawody (np. lekarzom).

Podstawowe informacje o koncie osobistym SMART Konto

Na wybór rachunku osobistego ma wpływ wiele parametrów. Klienci zwracają uwagę zarówno na opłaty i prowizje naliczane przez bank, jak i dodatkowe usługi, dzięki którym konto może być wielofunkcyjne. Jak wyglądają te parametry w przypadku SMART Konta?

Bezpłatnie bank oferuje:

 • prowadzenie rachunku,
 • przelewy internetowe,
 • zlecenia stałych,
 • przelewy zagraniczne SEPA,
 • wypłatę środków w ramach usługi cashback,
 • wypłaty z bankomatów,
 • obsługę karty debetowej – klienci otrzymują kartę VISA PayWave, umożliwiającą wykonywanie płatności zbliżeniowych i internetowych. Poniżej prezentujemy wizerunek karty.

karta_bank_smart
Pozostałe opłaty:

 • 5 zł miesięcznie za polecenie zapłaty,
 • 15 zł za przelew SORBNET,
 • 5 zł za przelewy zagraniczne,
 • 3% za przewalutowanie transakcji.

Istotną informacją dla klientów powinno być to, że bank nie oferuje przelewów natychmiastowych. Rachunek osobisty SMART Konto nie jest oprocentowany. Z pełną taryfą opłat i prowizji zapoznasz się tutaj. Jeżeli jesteś zdecydowany na założenie SMART Konta, to najłatwiej to zrobisz, przechodząc na tę stronę Banku SMART.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach SMART Konta?

Ponieważ oferta Banku SMART jest dość oszczędna, liczba dodatkowych usług nie jest długa. Mimo to warto się z nimi zapoznać, bo może się okazać, że właśnie te usługi pozwolą na stworzenie idealnego konta osobistego. Oto dodatkowe usługi, po które może sięgnąć właściciel rachunku osobistego SMART konta:

 • SMART Procent. To konto oszczędnościowe, które jest aktualnie jedną z najlepszych propozycji dostępnych na rynku. Oprocentowanie tego konta wynosi aż 3,0% w skali roku dla kwot do 50 000 zł. Tak atrakcyjna oferta obowiązuje do 17 października 2015 r.
 • SMART Konta EU. Jeżeli często podróżujesz po Europie Zachodniej, to przyda się tobie właśnie takie konto, czyli rachunek osobisty prowadzony w euro. Do założenia tego rachunku osobistego zachęcają przede wszystkim niskie opłaty.
 • SMART Mikropożyczka. Potrzebujesz szybko dodatkowej gotówki? Bank oferuje ci do 1000 zł. Decyzję o przyznaniu lub odmowie udostępnienia środków poznasz już w trakcie składania wniosku.
 • Aplikacja mobilna. Sprawdzaj saldo i zlecaj przelewy, korzystając z urządzeń mobilnych – jest to możliwe dzięki nowoczesnej aplikacji z obsługą poleceń głosowych. Za jej pomocą opłacisz również fakturę (za pomocą kodu QR lub zdjęcia).

Opinia Redakcji o koncie osobistym SMART Konto

Pojawienie się SMART Konta jest szczególnie istotne dla klientów indywidualnych, którzy na co dzień korzystają z urządzeń mobilnych. Dotychczas na rynku nie było konta skupiającego się na nowoczesnych rozwiązaniach mobilnych. Nie bez znaczenia jest również to, że Bank SMART oferuje za darmo najważniejsze usługi. W praktyce zatem niewielki i nieznany szerszej grupie konsumentów FM Bank stał się liderem, dominując tę część rynku usług bankowych.

Największym atutem rachunku osobistego Banku SMART jest to, że jest on w pełni darmowy. Użytkownicy nie zapłacą ani za prowadzenie konta, ani za obsługę karty debetowej. Bezpłatne są również wypłaty z bankomatów czy przelewy internetowe. Część konsumentów może skusić się na konto oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem. Ale SMART Konto ma też jeden minus – jego właściciele nie zlecą przelewów natychmiastowych. Ponieważ Bank SMART wciąż się rozwija, istnieje prawdopodobieństwo, że możliwość wykonania takich pojawi się w przyszłości.

Załóż konto

4 thoughts on “SMART Konto

 1. Konto założyłem miesiąc temu, jak narazie wszystko wygląda na plus, przede wszystkim jest darmowe. Aplikacja mobilna jest nowoczesna chociaż może troche nieczytalna, może z czasem sie przyzwyczaje, jeżeli nie wprowadza dodarkowych opłat napewno zostane przy smarciel;]

 2. Założyłam konto w smarcie, jest to moje drugie konto. Karta przyszła juz kilka dni po wniosku. Jezeli wszystko bedzie za darmo tak jak obiecuja smart bedzie moim głownym kontem, narazie pozytyw chociaz komendy glosowe mogly by byc lepsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>