Konto za Zero PKO BP

Bank PKO BP zaoferował ciekawy produkt w postaci rachunku osobistego Konto za Zero. Zyskają zwłaszcza aktywni konsumenci – by uniknąć opłat za prowadzenie rachunku czy obsługę karty płatniczej, wystarczy zadbać o systematyczne zasilanie konta i przeprowadzać transakcje kartą debetową. Co więcej, by zarządzać swoimi finansami, klienci mogą korzystać zarówno z bankowości elektronicznej, jak i aplikacji mobilnej.

Przygotowana przez nas analiza obejmuje zarówno wypunktowanie wszystkich opłat i prowizji, jakie naliczy bank, jak i dodatkowych usług, do których dostęp otrzymują właściciele Konta za Zero. Jeżeli rozważasz założenie rachunku osobistego w PKO BP, to koniecznie zapoznaj się z przygotowanymi przez nas materiałami. Zaczniemy od przybliżenia sylwetki banku PKO BP.

Garść informacji o PKO Banku Polskim

bank pko bp kontoWspółcześnie PKO BP to jeden z największych i najstarszych banków działających na polskim rynku. Początki jego działalności datuje się na 1919 r. Wówczas powołano Pocztową Kasę Oszczędności, która po 1945 r. zmieniła nazwę na Powszechną Kasę Oszczędności. W 1974 r. podmiot ten miał już w ofercie produkty opracowane z myślą o klientach indywidualnych – rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Ale to nie koniec krętej drogi banku. W 2000 r. bank stał się spółką Skarbu Państwa i od tamtego czasu działa pod nazwą PKO BP.

Współcześnie w ofercie banku można znaleźć zarówno produkty dedykowane klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. PKO BP reklamuje się przy tym jako bank łączący tradycję z nowoczesnością i stawiający na przedsiębiorczość, wiarygodność oraz satysfakcję klientów. Wychodząc naprzeciw młodym konsumentom, poszukującym taniego i innowacyjnego rachunku osobistego, bank stworzył wspomniane Konto za Zero. Sprawdźmy, kiedy jego założenie będzie dla klienta korzystne.


Konto za Zero banku PKO BP. Najważniejsze informacje

Z jakimi opłatami musi się liczyć osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z PKO BP?

Bank PKO BP postawił na tani produkt. Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku osobistego wynosi 6,90 zł, ale można jej uniknąć – wystarczy zamówić do rachunku kartę debetową. Klient nie ponosi opłat za przelewy krajowe i wypłaty z bankomatów należących do banku (w przypadku wypłaty z pozostałych bankomatów jest naliczana opłata w wysokości 3% wypłaconych środków – min. 5 zł). Bank nalicza też opłatę za obsługę karty debetowej w wysokości 6,90 zł miesięcznie, ale jej również można uniknąć – wystarczy dokonać transakcji kartą na łączną kwotę min. 300 zł. W praktyce zatem można zyskać atrakcyjny rachunek osobisty.

Komu dedykowane jest konto?

Konto za Zero jest idealnym rachunkiem osobistym dla osób aktywnie płacących kartą. Zadowoleni powinni być również ci, którzy zainteresowani są kontrolowaniem swoich finansów zarówno przez Internet, jak i urządzenia mobilne.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Aktywni klienci mogą zyskać bezpłatne prowadzenie rachunku osobistego. Każdy, kto zdecyduje się na podpisanie umowy o prowadzenie Konta za Zero, otrzymuje też dostęp do nowoczesnej aplikacji mobilnej IKO, pozwalającej na uiszczanie rachunków w punktach handlowo-usługowych czy Internecie.

Jakie największe wady ma rachunek?

Bank pobiera wysoką opłatę za wypłatę środków z bankomatów, które nie należą do niego. Konto będzie też drogie dla osób często wyjeżdżających za granicę – trzeba liczyć się z tym, że za wypłatę środków z bankomatu za granicą PKO BP naliczy opłatę w wysokości 3% przeprowadzanej transakcji (min. 10 zł). Osoby, które nie zdecydują się na zamówienie karty debetowej, zapłacą 6,90 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku osobistego.

Gdzie mogę założyć Konto za Zero?

Jeżeli warunki zaproponowane przez PKO BP są dla ciebie atrakcyjne, to Konto za Zero możesz założyć przez Internet, przechodząc na tę stronę PKO BP.

Podstawowe informacje o koncie osobistym Konto za Zero

Porównując oferty banków w zakresie kont osobistych, uwagę zwracamy m.in. na tabele opłat i prowizji. Z myślą o osobach rozważających założenie Konta za Zero, przygotowaliśmy poniższe zestawienie, do zapoznania się z którym serdecznie zachęcamy.

Bezpłatnie bank oferuje:

 • prowadzenie konta, gdy klient zdecydował się na kartę debetową – inaczej bank naliczy opłatę w wysokości 6,90 zł miesięcznie,
 • kartę debetową wówczas, gdy klient dokona nią transakcji na łączną kwotę 300 zł – w innym przypadku bank nalicza opłatę w wysokości 6,90 zł miesięcznie,
 • przelewy na numer telefonu odbiorcy przez serwis internetowy i mobilny – usługa jest dostępna w ramach banku PKO BP,
 • realizację zleceń stałych,
 • przelewy przez Internet,
 • realizację polecenia zapłaty na rachunek w banku PKO BP (pozostałe są płatne – 1 zł),
 • wypłatę gotówki z bankomatów należących do PKO BP,
 • wydanie karty debetowej PKO Ekspres (VISA) z funkcją zbliżeniową. Poniżej prezentujemy wizerunek karty.

Pozostałe opłaty:

 • 40 zł za przelew w systemie SORBNET powyżej 1 mln i 20 zł za przelew poniżej 1 mln,
 • 8 zł za przelew europejski SEPA,
 • 3% (min. 5 zł) za wypłatę gotówki z bankomatów nienależących do PKO BP,
 • 3% (min. 10 zł) za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą,
 • 0,15% (min. 25 zł, max. 130 zł) za przelewy zagraniczne w innej walucie niż EUR (przy EUR bank naliczy opłatę w wysokości 25 zł).

Dla osób zainteresowanych założeniem omawianego rachunku ważne powinno być to, że jego oprocentowanie wynosi 0,01%. Konto za Zero można otworzyć jako rachunek osobisty lub wspólny. Z aktualną tabelą opłat i prowizji pobieranych przez bank można zapoznać się tutaj. Osoby zdecydowane na otwarcie Konta za Zero mogą złożyć wniosek przez Internet – wystarczy przejść na tę stronę PKO BP.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach Konta za Zero?

Nie tylko opłaty za prowadzenie rachunku osobistego czy podstawowe usługi bankowe są istotne przy wybieraniu najlepszego konta – uwagę warto zwrócić na dodatkowe usługi, jakie oferuje bank. Klienci, którzy zdecydują się na podpisanie umowy o prowadzenie Konta za Zero, otrzymają możliwość korzystania z:

 • Konto Oszczędnościowe Plus. To konto łączące zalety lokaty i konta osobistego. Osoby, które skorzystają z tego rachunku, mogą liczyć, że ich oszczędności zostaną pomnożone – 1,45% w skali roku.
 • Rachunek Walutowy. Przyda się tym, którzy często wyjeżdżają za granicę. Konto jest prowadzone w: EUR, USD, GBP i CHF. Zainteresowani klienci mogą też uzyskać kartę płatniczą do rachunku walutowego.
 • Aplikacja mobilna IKO. Stan środków na Koncie za Zero można sprawdzać za pomocą urządzeń mobilnych. Zainteresowani klienci mogą korzystać z nowoczesnej aplikacji mobilnej, umożliwiającej również: wypłaty z bankomatów PKO BP, przelewy środków na numer telefonu odbiorcy w ramach banku PKO czy płacenie w punktach usługowo-handlowych i Internecie.

Opinia Redakcji o koncie osobistym Konto za Zero.

Kto powinien rozważyć podpisanie umowy z bankiem PKO BP? Z całą pewnością osoby aktywnie używające karty debetowej, szukające nowoczesnego rachunku osobistego. Spełniając warunki stawiane przez bank, można otrzymać bezpłatny rachunek osobisty i bez opłat korzystać z karty debetowej. Dla osób posiadających smartfona zawsze przy sobie, ważna powinna być możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, pozwalającej na stałe kontrolowanie środków na koncie. To zdecydowanie konto dla osób zamierzających systematycznie z niego korzystać i lubiących nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>