Konto Direct z Moim ING

Konto z Lwem Direct z Moim ING

Konto z Lwem Direct

Konto internetowe Konto z Lwem Direct to produktu banku ING Bank Śląski. Jest ono reklamowane jako produkt idealny dla klientów, którzy większość operacji bankowych wykonują samodzielnie. Konto jest tanie w utrzymaniu i bezpieczne. Zainteresowani konsumenci z pewnością docenią również to, że jest ono przyjazne użytkownikom, nowoczesne i wielofunkcyjne.

Kto powinien zainteresować się Kontem z Lwem Direct? Konto jest wielofunkcyjne: użytkownik otrzymuje dostęp do płatności NFC, oprocentowanego rachunku oszczędnościowego czy aplikacji mobilnej. O poszczególnych funkcjach tego rachunku przeczytasz w naszej analizie.

W pierwszej kolejności warto jednak bliżej zapoznać się z bankiem ING Bank Śląski. Czy powierzając mu swoje pieniądze, można spać spokojnie?

Załóż Konto Direct z Moim ING

ING Konto osobiste

 • ING Bank Śląski to część Grupy ING (Grupa jest większościowym udziałowcem), czyli międzynarodowej instytucji finansowej, która swoją działalność rozpoczęła w Holandii. Dziś podmiot ten kieruje swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. ING Bank Śląski na polskim rynku działa od 1989 r. Przez ponad 20 lat bank dał się poznać klientom jako rzetelny partner z szeroką ofertą, skierowaną do różnych grup konsumenckich: młodzieży, studentów, osób pracujących, przedsiębiorców i klientów zamożnych.
 • W Polsce siedziba banku znajduje się w Katowicach przy ul. Sokolskiej 4. Podmiot wyróżnia się nie tylko ilością placówek, lecz także wartością aktywów (pod tym względem jest to 5 bank działający na polskim rynku). Szeroka oferta w połączeniu z zaufaniem, jakim bank obdarzyli konsumenci, przełożyła się na wiele wyróżnień i nagród. Przykładem może być I miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2012.
 • Konto z Lwem Direct to propozycja banku ING Bank Śląski przygotowana z myślą o osobach poszukujących rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Produkt wyróżnia się atrakcyjnymi opłatami, jakie jest zobowiązany ponieść klient i programem premiowym, dzięki któremu można zyskać dodatkowe pieniądze. Z myślą o oszczędnych klientach został przygotowany zestaw narzędzi, za pomocą którego mogą oni kontrolować wydatki.

Konto bankowe ING z Lwem Direct w pigułce

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z ING Bankiem Śląskim?

ING Bank Śląski postawił na konto mające zainteresować osoby, które nie chcą ponosić dodatkowych opłat za utrzymanie rachunku. Darmowe jest nie tylko prowadzenie konta, lecz także przelewy krajowe i wypłaty z bankomatów w Polsce. Właściciel konta, który nie dokona transakcji kartą na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie, musi liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości 7 zł. To koszt utrzymania karty debetowej.

Dla kogo jest to konto?

Konto z Lwem oferowane przez ING Bank jest przeznaczone dla osób poszukujących nowoczesnego rachunku osobistego. Powinny się nim zainteresować głównie osoby chcące mieć dostęp do rachunku z urządzeń mobilnych. Również konsumenci, którym zależy na jednoczesnym oszczędzaniu powinni bliżej przyjrzeć się ofercie przygotowanej przez bank ING Bank Śląski.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Część z klientów na pewno doceni to, że bank udostępnia dostęp do nowoczesnej aplikacji mobilnej, dzięki której transakcje można przeprowadzać, korzystając z urządzeń mobilnych. Osoby chcące mieć kontrolę nad domowym budżetem, powinna zainteresować możliwość korzystania ze specjalnej aplikacji do zarządzenia domowym budżetem (finansometr).

Największe wady konta Direct z Moim ING

Osoby, które zdecydują się na założenie Konta z Lwem w ING Bank Śląski muszą liczyć się z tym, że wyjeżdżając za granicę i wypłacając tam pieniądze z bankomatu, bank pobierze opłatę w wysokości 3% kwoty wypłaconych środków.

Gdzie mogę założyć Konto z Lwem?

Konto z Lwem można założyć m.in. przez Internet klikając poniżej, jest to szybkie i wygodne, albo w placówce banku.

Podstawowe informacje o koncie osobistym Konto z Lwem Direct

Wybór konta nie powinien być przypadkowy. Konto z Lwem Direct oferowane przez ING Bank Śląski to nowoczesne konto internetowe, dedykowane tym, którzy większość operacji bankowych wykonują samodzielnie. Przed podpisaniem umowy o prowadzenie tego konta, warto zorientować się w opłatach i prowizjach, jakich będzie żądał bank.

Bezpłatnie konto ING:

 • otwarcie rachunku bankowego,
 • prowadzenie konta,
 • krajowe przelewy ELIXIR, które zostaną złożone przez Internet,
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty,
 • wypłaty z bankomatów w Polsce i wpłatę pieniędzy we wpłatomatach banku,
 • wydanie karty debetowej – klient otrzymuje kartę VISA lub MasterCard Debit, pozwalającą na realizację transakcji zbliżeniowych, korzystanie z usługi cashback czy umożliwiającą płatności w Internecie,
 • obsługę karty debetowej, jeżeli w ciągu miesiąca (liczony od 29 jednego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca) zrealizujesz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł – inaczej bank naliczy opłatę w wysokości 7 zł miesięcznie.
 • Klienci ceniący sobie indywidualność, mogą złożyć zamówienie na kartę z własnym zdjęciem. Taka usługa jest dostępna w ramach „Moja Karta ING”. Usługa jest odpłatna – koszt zamówienia karty to 15 zł. Poniżej prezentujemy kilka gotowych wzorów oferowanych przez bank.

Załóż Konto Direct z Moim ING

Opłaty przy dodatkowych transakcjach

 • 5 zł za przelewy ekspresowe w systemie Express ELIXIR,
 • 5 zł za przelew SEPA,
 • 35 zł za przelew SORBNET dla kwot poniżej 1 mln zł, 10 zł bank naliczy przy kwocie przelewu co najmniej 1 mln zł,
 • 40 zł za pozostałe przelewy walutowe,
 • 3% kwoty, jaką klient wypłaca z bankomatu za granicą,
 • 9 zł za przelew, wypłatę lub wpłatę środków w oddziale banku,
 • 2 zł za ubezpieczenie karty debetowej – jest to opłata dobrowolna, a ubezpieczycielem jest PZU. Zakres ochrony obejmuje nieuprawnione użycie karty i pobranie gotówki z bankomatu.
 • Dodatkowa opłata zostanie naliczona tym klientom, którzy zdecydują się zamówić naklejkę zbliżeniową VISA (15 zł rocznie) lub MasterCard (30 zł rocznie).

Z punktu widzenia osób zainteresowanych założeniem rachunku Konto z Lwem Direct ważne powinno być to, że nie jest ono oprocentowane.Z pełną taryfą opłat i prowizji możesz zapoznać się na tej stronie. Jeżeli jesteś zdecydowany na założenie rachunku Konto z Lwem Direct, to przejdź na tę stronę ING Banku Śląskiego.

Dodatkowe usługi w ramach Konto z Lwem Direct

Decydując się na założenie rachunku osobistego Konto z Lwem Direct, klient może liczyć na dostęp do szeregu dodatkowych usług. Dzięki temu produkt oferowany przez ING Bank Śląski jest nie tylko nowoczesny, lecz także wielofunkcyjny. Jakie narzędzia bank udostępnia swoim klientom? Oto one:

 

 • Finansometr. To specjalne narzędzie, które zostało opracowane z myślą o oszczędnych i lubiących kontrolować swój domowy budżet klientów. Dzięki niemu możliwe jest zarówno przeanalizowanie swoich przychodów, jak i wydatków kategoriami. Program jest intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu poradzi sobie z nim każdy.
 • Płatności NFC. Jeżeli posiadasz numer telefonu w sieci Orange, to możesz wykonywać płatności zbliżeniowe za pomocą telefonu komórkowego. By zrealizować płatności NFC, będziesz potrzebować telefonu z anteną NFC, specjalnej karty SIM i karty Visa NFC.
 • Aplikacja mobilna ING BankMobile. Żyjesz aktywnie i nie wyobrażasz sobie, że mógłbyś nie mieć dostępu do swojego rachunku, korzystając ze smartfona? Dzięki specjalnej aplikacji ING BankMobile, masz dostęp do swojego rachunku również przez telefon komórkowy. Zlecaj przelewy, sprawdzaj płatności, znajduj najbliższe bankomaty czy oddziały swojego banku.
 • Program bankujesz-kupujesz. Nie każdy bank nagradza lojalnych klientów. Z myślą o takich, ING Bank Śląski przygotował specjalny program lojalnościowy. Zyskają ci, którzy korzystają z produktów przygotowanych przez bank – wówczas otrzymują punkty. Te pozwalają na uzyskanie rabatu na produkty znajdujące się w katalogu.
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe. To kolejna propozycja dla tych, którzy lubią być nagradzani za oszczędzanie. Zyskać można do 3,0% w skali roku. Chcesz wiedzieć więcej o tym koncie oszczędnościowym? Zajrzyj do naszego zestawienia kont oszczędnościowych.
 • Zniżka na ubezpieczenia komunikacyjne. Posiadacze Konta z Lwem Direct zyskują zniżkę w wysokości 10% na OC, AC, NNW i Assistance w Liberty Direct.

Załóż Konto Direct z Moim ING

Konto osobiste z Lwem Direct opinie

Konto z Lwem Direct, czyli produkt przygotowany przez ING Bank Śląski, to propozycja dla klientów ceniących sobie jakość w połączeniu z brakiem opłat. W przypadku tego rachunku osobistego zainteresowani muszą pamiętać tylko o opłacie za kartę debetową w wysokości 7 zł miesięcznie. Opłaty można łatwo uniknąć – wystarczy wykonać transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł.

Aktualnie Konto z Lwem Direct oferowane przez ING Bank Śląski jest jednym z najatrakcyjniejszych rachunków internetowych na rynku. To propozycja dla klientów, którzy chcą móc bezpłatnie korzystać z konta, mieć dostęp do swojego rachunku z urządzeń mobilnych czy szeregu innych, atrakcyjnych usług.

Slowa kluczowe , , , , , , , , , , , , ,