Konto Wyższej Jakości Alior Bank

Wprowadzając do oferty Konto Wyższej Jakości, Alior Bank zaoferował produkt bardzo atrakcyjny pod względem opłat. Produktem powinni zainteresować się przede wszystkim konsumenci, których miesięczne wpływy na rachunek osobisty przekraczają 2500 zł lub którzy dość często płacą kartą, a przeprowadzone miesięcznie transakcje opiewają na kwotę przynajmniej 700 zł. Takie osoby zyskają najwięcej – mogą liczyć na całkowicie bezpłatne prowadzenie konta, nie zapłacą również za obsługą karty kredytowej, wypłatę gotówki z bankomatów czy przelewy walutowe. Nie bez znaczenia jest również to, że bank gwarantuje stabilność opłat przez 5 lat – nie trzeba obawiać się, że po kilku miesiącach bank zmieni taryfę opłat.

Nasz analiza obejmuje dokładne sprawdzenie oferty przygotowanej przez Alior Bank. Sprawdzimy nie tylko opłaty za podstawowe operacje bankowe przy korzystaniu z rachunku osobistego Konto Wyższej Jakości, lecz także dodatkowe usługi, z jakich może skorzystać osoba zainteresowana. Porównamy również oferowany produkt z popularnym Kontem Rozsądnym. W pierwszej kolejności zapraszamy jednak do zapoznania się z sylwetką Alior Banku.

Garść informacji o Alior Banku

alior bankAlior Bank działa w Polsce od 2008 r. i od samego początku dążył do połączenia tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami. Realizację tego dążenia docenili klienci, których w pierwszym półroczu 2013 r. bank miał ponad 1 700 000. Zainteresowanie produktami oferowanymi przez Alior Bank wynika m.in. z tego, że podmiot postawił na docieranie ze swoją ofertą do szerokiej grupy konsumentów – zarówno indywidualnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą. Nie bez znaczenia są też wartości, jakimi kieruje się bank: przejrzystość i prostota, uczciwość i odpowiedzialność, bezpieczeństwo i stabilność oraz przedsiębiorczość i innowacyjność.

O sukcesie Alior Banku na polskim rynku świadczy również fakt, że podmiot zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie już w grudniu 2012 r. Bank otrzymał również wiele nagród i wyróżnień. W 2009 r. wygrał w rankingu przygotowanym przez Newsweeka w trzech kategoriach (najlepszy bank tradycyjny, internetowy i dla emeryta), a w 2013 r. został nagrodzony Orłem Rzeczpospolitej jako najszybciej rozwijający się bank w Polsce.

Konto Wyższej Jakości. Konto w pigułce

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z Alior Bankiem?

Alior Bank oferuje darmowe prowadzenie konta konsumentom, którzy zapewnią miesięczne jednorazowe wpływy w wysokości min. 2500 zł lub dokonają transakcji kartą na łączną kwotę min. 700 zł. Takim klientom bank oferuje również darmową wypłatę środków z bankomatów w kraju i za granicą oraz przelewy krajowe. Niespełnienie jednego z wyżej wymienionych warunków skutkuje naliczeniem opłaty za prowadzenie konta w wysokości 12 zł.

Komu dedykowane jest konto?

Kontem Wyższej Jakości powinny zainteresować się osoby uzyskujące dochody w wysokości co najmniej 2500 zł miesięcznie lub przeprowadzające transakcje kartą na co najmniej 700 zł miesięcznie. Konto jest również dedykowane klientom dokonującym transakcji zagranicznych.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Główną korzyścią, jaką mogą osiągnąć klienci jest możliwość korzystania z konta w pełni darmowego (pod warunkiem spełnienia wymagań banku – co najmniej 2500 zł miesięcznie jednorazowego wpływu na rachunek lub dokonanie transakcji kartą na kwotę 700 zł miesięcznie). Taka oferta nie zdarza się często w innych bankach.

Jaki największe wady ma rachunek?

Jedyną wadą rachunku oferowanego przez Alior Bank jest naliczenie opłaty w wysokości 12 zł wówczas, gdy nie zostaną spełnione wymagania opisane wyżej.

Gdzie mogą założyć rachunek Konto Wyższej Jakości?

Aby założyć Konto Wyższej Jakości, nie musisz szukać najbliższej placówki banku. Rachunek możesz założyć przez Internet, przechodząc na tę stronę Alior Banku.

Oferta Alior Banku jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą. Jeżeli spojrzeć na bank i jego ofertę z perspektywy czasu, to śmiało można powiedzieć, że stara się on wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i szybko reaguje na zmiany zachodzące w sektorze bankowym.

Podstawowe informacje o Koncie Wyższej Jakości

Trudno ukrywać, że gdy chcemy założyć konto osobiste, porównujemy przygotowaną przez banki ofertę pod kątem opłat za prowadzenie rachunku, utrzymanie karty debetowej czy przelewy kredytowe. Jak wyglądają te parametry w przypadku Konta Wyższej Jakości?

Bezpłatnie bank oferuje:

 • prowadzenie konta, jeżeli zapewnisz jednorazowy miesięczny wpływ na konto w wysokości min. 2500 zł lub dokonasz transakcji kartą na kwotę co najmniej 700 zł – inaczej bank nalicza opłatę w wysokości 12 zł miesięcznie,
 • obsługę karty debetowej,
 • przelewy krajowe przez Internet, w placówkach Alior Banku i przez telefon,
 • przelewy natychmiastowe w systemach: Express ELIXIR i Blue Cash niezależnie od kwoty przelewu. W systemie Express ELIXIR maksymalna kwota to 20 000 zł, w przypadku Blue Cash jest niższa – 5000 zł,
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty,
 • przelewy europejskie i zagraniczne,
 • przelewy w systemie SORBNET,
 • wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą,
 • wypłaty i wpłaty środków w oddziałach banku,
 • wpłaty gotówki we wpłatomatach.
 • wydanie karty do konta, dostępne są następujące karty:
  • Wypukła karta Debit MasterCard PayPass, za pomocą której możliwe jest zrealizowanie płatności internetowych i zbliżeniowych. Wizerunek karty poniżej.
  • karta_z_aniolem_alior_bank

  • Płaska karta MasterCard Debit bez funkcji zbliżeniowej, która jest dostępna w dwóch wariantach: spersonalizowana (bank wysyła kartę pocztą pod adres wskazany przez klienta) i niespersonalizowana (tę można otrzymać od ręki w oddziale). Karta nie posiada funkcji płatności zbliżeniowych i płatności w Internecie.
  • Naklejka zbliżeniowa, za pomocą której możesz dokonywać płatności zbliżeniowych.
  • Karta Debit MasterCard NFC umożliwiająca płatności zbliżeniowe telefonem komórkowym.

Z punktu widzenia klientów ważne może być również to, że rachunek Konto Wyższej Jakości nie jest oprocentowany. Pełną taryfę prowizji znajdziesz pod tym adresem. Jeżeli jesteś zdecydowany na założenie konta, to możesz to zrobić na tej stronie Alior Banku. Wówczas umowę potwierdzasz za pomocą przelewu zrealizowanego z rachunku prowadzonego przez inny bank lub podpisujesz ją w obecności kuriera.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach Konta Wyższej Jakości?

Banki doskonale wiedzą, że dla konsumentów liczą się nie tylko opłaty pobierane przez okres prowadzenia konta, lecz także dodatkowe usługi. Nie inaczej jest w przypadku Alior Banku, oferującego swoim klientom zróżnicowany pakiet dodatkowych usług. Z czego mogą skorzystać zainteresowani? Oto lista:

 • Konto oszczędnościowe. Nowi klienci mogą skorzystać z promocji i oszczędzać środki na koncie oszczędnościowym z podwyższonym oprocentowaniem – 2,25% w skali roku przez pierwsze 3 miesiące. Po upływie tego okresu oprocentowanie jest równe stawce WIBID 1M minus 0,1 p.p. Do konta oszczędnościowego można zamówić płaską kartę MasterCard Debit (bez funkcji zbliżeniowej).
 • Płatności NFC. Ten rodzaj płatności jest aktualnie bardzo popularny. Klienci Alior Banku posiadający telefon komórkowy w sieci T-Mobile mogą wykonywać płatności zbliżeniowe przy użyciu telefonu komórkowego. Wymogiem jest jednak posiadanie telefonu z anteną NFC i specjalnej karty SIM. Niezbędne jest też aktywowanie usługi u operatora komórkowego i złożenie wniosku w banku.
 • MasterCard Mobile. To atrakcyjna opcja dla tych, którzy telefon mają zawsze przy sobie. MasterCard Mobile to usługa pozwalająca zapłacić za towary przy pomocy telefonu (kupując np. bilet do kina). By ją włączyć, niezbędne jest powiązanie karty MasterCard z numerem telefonu. Osoby zainteresowane mogą też pobrać mobilną aplikację MasterCard, informującą użytkowników o dostępności poszczególnych usług. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.
 • Program rabatowy Mapa Okazji. Jeżeli lubisz nabywać towary lub usługi w promocyjnych cenach, to za pomocą tego programu sprawdzisz, gdzie w Twojej okolicy uzyskasz zniżki, płacąc kartą otrzymaną przy zakładaniu Konta Wyższej Jakości. Usługa wykorzystuje geolokalizację – po włączeniu GPS w telefonie, program wyświetli dostępne rabaty.
 • Usługa iKASA. Korzystając z tej usługi, możesz dokonywać mobilnych płatności w sklepach Biedronka. Więcej przeczytasz tutaj. [LINK pod „tutaj”]
 • Innowacyjna aplikacja mobilna.

Konto Wyższej Jakości czy Konto Rozsądne?

Konto Rozsądne to wcześniejszy produkt Alior Banku. Jeżeli zastanawiasz się, które z kont będzie dla ciebie korzystniejsze, zapoznaj się z naszą tabelką – zamieściliśmy w niej najważniejsze różnice między tymi kontami.

  Konto Wyższej Jakości Konto Rozsądne
Opłata za prowadzenie konta 12 zł 8 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie
rachunku
zapewnienie jednorazowego miesięcznego
wpływu na konto w wysokości min. 2500 zł lub
dokonanie transakcji kartą na przynajmniej 700
łwpływ na rachunek wynagrodzenia lub
świadczenia z tytułu renty, emerytury lub
stypendiumOpłata za karte0 zł0 zł (jeśli na
konto wpływa wynagrodzenie renta, emerytura lub
stypendium) w
innym wypadku 5zł
Bankomaty bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju

Po porównaniu dwóch kont oferowanych przez Alior Bank, doskonale widać, że każdy z produktów ma swoje mocne i słabe strony. Konto Wyżej Jakości to rachunek osobisty, który może być dla klienta całkowicie darmowy, jeżeli spełni on dość rygorystyczne warunki stawiane przez bank. Zaletą Konta Rozsądnego jest to, że znacznie łatwiej uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku i obniżyć koszt karty debetowej. Posiadacze Konta Rozsądnego mogą również liczyć na moneyback w wysokości 3% wydatków w sklepach spożywczych. Trudno zatem powiedzieć, które konto jest lepsze, gdyż najważniejsze są tu indywidualne potrzeby każdego klienta. Jeżeli chcesz sprawdzić, jakie jeszcze korzyści zyskasz wybierając Konto Rozsądne, zajrzyj pod ten adres.

Opinia Redakcji o koncie osobistym Konto Wyżej Jakości

Konto Wyższej Jakości jest produktem, który powinien spełnić oczekiwania klientów indywidualnych. Alior Bank reklamuje je jako konto całkowicie bezpłatne – rzeczywiście, wystarczy spełnić warunki stawiane przez bank (zagwarantowanie wpływów w wysokości co najmniej 2500 zł lub przeprowadzenie transakcji kartą na kwotę min. 700 zł miesięcznie), by móc korzystać z pełni darmowego konta i to przez kolejnych 5 lat. W praktyce zatem jest to konto dedykowane konsumentom osiągającym miesięcznie dochody na średnim i wyższym poziomie. Jeżeli spełniasz warunki, to nie wahaj się – załóż konto i skorzystaj z pakietu dodatkowych usług: płatności NFC czy MasterCard Mobile.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>