Konto Godne Polecenia BZ WBK

Specjalną ofertę w postaci Konta Godnego Polecenia, dla konsumentów poszukujących taniego konta internetowego, przygotował BZ WBK. Ponieważ produkt stanowi ciekawą alternatywę dla innych rachunków osobistych oferowanych przez banki działające w Polsce, warto przyjrzeć mu się dokładniej.

Klient, który zdecyduje się na założenie Konta Godnego Polecenia nie zapłaci jego za prowadzenie i wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Jednocześnie musi on pamiętać, że bank co miesiąc naliczy opłatę za obsługę karty debetowej w wysokości 7 zł. Wspomnianej opłaty nie można uniknąć. Osoby zainteresowane mogą przy tym skorzystać z szeregu atrakcyjnych funkcji dodatkowych, np. zbierać punkty w programie PAYBACK czy założyć Lokatę Mobilną. Z myślą o rozważających podpisanie umowy o prowadzenie Konta Godnego Polecenia, przygotowaliśmy szczegółową analizę. W pierwszej kolejności zapraszamy do zapoznania się z krótką historią banku.

Garść informacji o Banku BZ WBK

bzwbk-santander-konto-godne-poleceniaBank Zachodni WBK działa na rynku od 2001 r. – właśnie wtedy doszło do fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A. Powstanie tego podmiotu było początkiem szeregu późniejszych zmian, jakie przeszedł aż do chwili obecnej. Po kilku latach funkcjonowania na rynku, Bank Zachodni WBK połączył się z Kredyt Bankiem. Właśnie wówczas stał się jednym z największych banków działających na polskim rynku.

Współcześnie bank posiada zróżnicowaną ofertę, skierowaną zarówno do klientów indywidualnych, przedsiębiorców, jak i korporacji. Klienci mogą zasięgać informacji o aktualnie dostępnych produktach przez Internet, telefonicznie i w placówkach banku. Tych ostatnich jest w Polsce całkiem sporo, o czym świadczy fakt, że bank zajmuje trzecie miejsce w zestawieniu pod względem liczby placówek. O jakości świadczonych usług świadczy również szereg nagród, jakie zostały przyznane Bankowi Zachodniemu WBK.

Konto Godne Polecenia w Banku BZ WBK. Najważniejsze informacje

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z Bankiem BZ WBK?

Konto Godne Polecenia oferowane przez Bank BZ WBK to produkt tani. Podstawowe usługi bankowe są darmowe, co oznacza, że klient nie zapłaci za założenie i prowadzenie rachunku osobistego, przelewy krajowe czy wypłaty z bankomatów w Polsce. Stałym kosztem jest miesięczna opłata za obsługę karty debetowej w wysokości 7 zł (dotyczy kart MasterCard).

Komu dedykowane jest konto?

Produkt zaoferowany przez BZ WBK to dobre rozwiązanie dla klientów poszukujących taniego konta w banku z szeroką siecią oddziałów. Zadowolone powinny być również osoby zbierające punkty w programie PAYBACK.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Podstawowe usługi bankowe są bezpłatne, co oznacza, że klient nie płaci za otwarcie czy utrzymanie rachunku bankowego. Darmowe są również przelewy czy wypłaty z bankomatów na terenie Polski.

Jakie największe wady ma rachunek?

Osoby, które zdecydują się na Konto Godne Polecenia muszą pamiętać o stałej miesięcznej opłacie w wysokości 7 zł za obsługę karty debetowej MasterCard. Tej opłaty nie można uniknąć.

Gdzie mogę założyć Konto Godne Polecenia?

Jeżeli zdecydowałeś się na założenie Konta Godnego Polecenia, to możesz to zrobić, przechodząc na tę stronę Banku BZ WBK.

Podstawowe informacje o koncie osobistym Konto Godne Polecenia

Wybierając rachunek osobisty uwagę należy zwrócić na opłaty i prowizje, jakie bank będzie naliczał za udostępnienie poszczególnych usług. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób poszukujących idealnego konta bankowego, przygotowaliśmy szczegółową rozpiskę. Zapraszamy do lektury.

Bezpłatnie bank oferuje:

 • otwarcie i prowadzenie konta,
 • krajowe przelewy ELIXIR,
 • zlecenia stałe,
 • realizację poleceń zapłaty,
 • wypłatę środków w oddziałach banku,
 • wypłatę środków z bankomatów w kraju,
 • wypłatę środków z bankomatów w kraju za pomocą aplikacji mobilnej,
 • wydanie karty debetowej – klienci mogą wybierać wśród kart:
  • MasterCard Omni. To karta, za pomocą której można realizować płatności internetowe czy płatności zbliżeniowe w technologii MasterCard PayPass. Klienci, którzy zdecydują się na tę kartę mogą również korzystać z usługi cashback, czyli wypłaty gotówki w punktach handlowo-usługowych podczas robienia zakupów.
  • MasterCard PAYBACK Omni. To karta posiadająca funkcjonalność wyżej opisanej karty MasterCard Omni. Dodatkowo jednak jej właściciel może zbierać punkty i wymieniać je na ciekawe nagrody w programie PAYBACK. Każde wydane 6 zł to 1 punkt. Korzystając z karty u partnerów programu PAYBACK, klient BZ WBK zyskuje dwa razy więcej punktów: pierwsze punkty otrzymuje od partnera, drugie od banku.
  • Visa Sol. To karta zbliżeniowa działająca w systemie Visa PayWave i pozwalająca na dokonywanie bezpiecznych zakupów w Internecie. Poniżej prezentujemy wizerunek jednej z kart MasterCard.

Pozostałe opłaty:

 • 3 zł za przelew natychmiastowy w systemie Express ELIXIR,
 • 35 zł za przelew w systemie SORBNET,
 • 8 zł za przelew SEPA,
 • 0,2% kwoty przelewanych środków (min. 20 zł, max. 200 zł) przy przelewach zagranicznych o priorytecie standardowym (dostępne są również zagraniczne przelewy pilne i ekspresowe, za realizację których należy dodatkowo zapłacić),
 • 5 zł za wypłatę środków z bankomatów za granicą,
 • 1,5 zł za wypłatę środków w ramach usługi cashback,
 • 0,5% kwoty środków wypłacanych w oddziale banku (min. 10 zł),
 • 2,8% za przewalutowanie transakcji dokonanej w walucie innej niż waluta, w której jest prowadzony rachunek osobisty,
 • 7 zł miesięcznie za utrzymanie karty debetowej MasterCard – tej opłaty nie można uniknąć, ale jeżeli zdecydujesz się na założenie Konta Godnego Polecenia do 30 czerwca 2015 r. i wyrazisz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i kontakt telefoniczny, to za obsługę kartę nie zapłacisz do końca 2015 r.,
 • 4 zł miesięcznie za obsługę karty Visa Sol – opłaty możesz uniknąć, jeżeli dokonasz co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych (pamiętaj jednak, że zamawiając tę kartę, bezpłatnie gotówkę będziesz mógł wypłacać wyłącznie z placówek BZ WBK, a wypłata środków z pozostałych bankomatów będzie płatna – 3% kwoty transakcji i jednocześnie min. 5 zł),
 • 3 zł miesięcznie po upływie dwóch pierwszych, bezpłatnych miesięcy za wykupienie pakietu ubezpieczeń finansowych „Pewne Pieniądze”. Ubezpieczenie chroni właściciela rachunku osobistego przed nieuprawnionym użyciem jego karty debetowej i kradzieży gotówki. Dodatkowo klient otrzymuje 30-dniowe ubezpieczenie przedmiotów, jakie nabył, używając karty.

Rachunek osobisty Konto Godne Polecenia nie jest oprocentowany. Jeżeli chcesz zapoznać się z pełną ofertą opłat i prowizji naliczanych przez bank, to możesz to zrobić tutaj. Konto Godne Polecenia możesz założyć bez wychodzenia z domu. By to zrobić, przejdź na tę stronę banku BZ WBK.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach Konta Godnego Polecenia?

Jeżeli chcesz, by twój rachunek osobisty był jeszcze bardziej funkcjonalny, to z pewnością zainteresuje cię oferta usług dodatkowych, jaką przygotował BZ WBK. W ramach Konta Godnego Polecenia możesz skorzystać z następujących produktów:

 • Lokata Mobilna. Jak sama nazwa wskazuje, Lokatę Mobilną można założyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej. To doskonałe rozwiązanie dla osób oszczędnych i korzystających na co dzień z urządzeń mobilnych. Oprocentowanie na lokacie wynosi 2,5% na 12 miesięcy. Każdy zainteresowany może ulokować środki w wysokości od 1000 do 10 000 zł.
 • Punkty w programie PAYBACK. By otrzymać atrakcyjne nagrody, wcale nie musisz wiele robić. Jeżeli wybrałeś kartę debetową MasterCard PAYBACK Omni, to wystarczy, że będziesz jej aktywnie używał – wówczas na twoim koncie zostaną odnotowane dodatkowe punkty. Każde wydane 6 zł to 1 punkt. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na stronę internetową programu PAYBACK.
 • Mobilny dostęp do bankowości elektronicznej BZ WBK. Smartfona masz zawsze przy sobie? W takim razie korzystaj ze specjalnej aplikacji, za pomocą której przez telefon będziesz mógł sprawdzić stan konta czy wykonać przelewy.
 • Dodatkowe zniżki w sklepach internetowych i stacjonarnych. Bank BZ WBK współpracuje z ponad 200 sklepami internetowymi i stacjonarnymi, w których klienci banku mogą korzystać ze zniżek. Listę punktów oferujących rabaty klientom banku BZ WBL znajdziesz na tej stronie banku.

Opinia Redakcji o koncie osobistym Konto Godne Polecenia

Konto Godne Polecenia to produkt wyróżniający się wśród innych dostępnych aktualnie na rynku. Z całą pewnością zainteresować się nim powinny osoby poszukujące dobrego, taniego konta internetowego, do którego będą miały dostęp również z urządzeń mobilnych. To niewątpliwe zalety tego konta i warto o nich pamiętać, dokonując porównania tego rachunku osobistego z produktami oferowanymi przez inne banki działające na polskim rynku.

W ramach Konta Godnego Polecenia podstawowe usługi bankowe są bezpłatne, choć należy się liczyć z opłatą za obsługę karty debetowej. W zależności od tego, jaką zainteresowany klient wybierze, może on skorzystać z programu PAYBACK i zyskać atrakcyjne nagrody. Funkcjonalność zaprezentowanego rachunku osobistego można też zwiększyć, decydując się na korzystanie z przygotowanych przez bank usług. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy aktywnie użytkują kartę debetową.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>