konto oszczędnościowe profit

Konto 360 Millennium

Konto 360 jest reklamowane przez Bank Millennium jako tani rachunek osobisty z ubezpieczeniem assistance i śmiało można powiedzieć, że produkt jest odpowiedzią na potrzeby klientów indywidualnych. Jeżeli poszukujesz rachunku osobistego, z którego będziesz mógł korzystać na co dzień, to warto bliżej zapoznać się z ofertą przygotowaną przez Bank Millennium.

Zaletą oferowanego przez Millennium konta jest to każdy jego posiadacz z łatwością może uniknąć opłat za jego prowadzenie. By tak było, niezbędne jest zagwarantowanie miesięcznego wpływu na konto w wysokości co najmniej 1000 zł i przeprowadzenie jednej transakcji kartą płatniczą. Dla części klientów nie bez znaczenia może być również możliwość skorzystania z ubezpieczenia assistance – w razie awarii czy choroby otrzymają oni pomoc specjalistów.

Przed podpisaniem umowy o prowadzenie konta warto sprawdzić wszystkie korzyści, jakie bank przewidział dla potencjalnych klientów. Analizując warunki zaproponowane przez bank, koncentrujemy się zarówno na przedstawieniu podstawowych parametrów Konta 360, jak i usługach dodatkowych, z których może korzystać użytkownik tego rachunku osobistego. W pierwszej kolejności przedstawimy jednak sylwetkę Banku Millennium. Zapraszamy do lektury.

Załóż konto 360 w Banku Millennium

Konto 360 Millennium informacje

Bank Millennium jest dość dobrze znany konsumentom. To jeden z największych banków komercyjnych w Polsce ze sporą liczbą placówek. Jego historia rozpoczęła się w 1989 r., bo właśnie wtedy powstał Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.). Ten podmiot zapisał się w historii jako pierwszy bank notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Po kilku latach funkcjonowania na polskim rynku połączył się z Bankiem Gdański S.A. Właśnie wówczas powstał BIG Bank Gdański. W 2003 r. jego głównym udziałowcem stał się portugalski Banco Comercial Portugues. W 2003 r. nastąpiła kolejna zmiana – BIG Bank Gdański zmienił nazwę na Bank Millennium.

Oferta Banku Millennium jest szeroka. Podmiot dedykuje swoje produkty zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. W ofercie nie brakuje też usług skierowanych są do dużych firm. Zasady, jakimi kieruje się podmiot, zostały wyrażone w obecnym motcie banku: „Inspiruje nas życie”. Jak na tym tle wypada Konto 360, które aktualnie bank oferuje klientom indywidualnym?

Darmowe Konto 360 Millennium

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z Bankiem Millennium?

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za kartę,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów,
 • 0 zł za przelewy,
 • 0 zł za realizację zleceń stałych

Osoba podpisująca umowę o prowadzenie Konta36o musi się liczyć z szeregiem miesięcznych opłat: 8 zł za prowadzenie konta, 7 zł za kartę czy 5 zł za wypłaty ze wszystkim bankomatów w Polsce. Opłat można jednak uniknąć – niezbędne jest: zasilenie rachunku przelewami zewnętrznymi (łącznie kwota powinna wynosić co najmniej 1000 zł miesięcznie) i przeprowadzenie jednej transakcji za pomocą karty debetowej. Przelewy są darmowe.

Dla kogo jest konto 360?

Bank Millennium opracował produkt z myślą o klientach indywidualnych, poszukujących intuicyjnego w obsłudze rachunku osobistego. W przypadku Konta 360 należy pamiętać, że jego właściciel nie musi wcale płacić – wystarczy, że spełni wyżej wymienione warunki banku. Prezentowany rachunek bankowy powinien też zainteresować klientów poszukujących konta z ubezpieczeniem assistance i osoby oszczędne, poszukujące lokat czy kont oszczędnościowych z atrakcyjnym oprocentowaniem.

Załóż konto 360 w Banku Millennium

Konto 360 korzyści

Wśród głównych korzyści, o jakich powinien pamiętać klient decydujący się na Konto 360, jest możliwość uniknięcia szeregu opłat za jego prowadzenie. Dodatkowo właściciel jest objęty ubezpieczeniem „Pakiet Bardzo Pomocny”. Dla oszczędnych istotne może być wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego i Lokaty Mobilnej, a dla zwolenników nowinek technologicznych możliwość dokonania przelewów na e-mail czy numer telefonu.

Gdzie mogę założyć Konto 36o?

W dobie bankowości internetowej wcale nie musisz udawać się do najbliższej placówki Millennium, by założyć Konto 360. Jeżeli chcesz złożyć wniosek, to wystarczy, że przejdziesz na tę stronę Banku Millennium.

Dodatkowe usługi konta 360

Klienci porównując oferty banków w zakresie rachunków osobistych zwracają uwagę również na to, czy wraz z podpisaniem umowy otrzymają dostęp do dodatkowych usług. Takie są szczególnie ważne, by konto było wielofunkcyjne. Na co mogą liczyć klienci Banku Millennium? Oto pełna lista:

 

 • Przelewy na e-mail i numer telefonu. To nowa, bezpłatna usługa, która nie jest dostępna w innych bankach. Na czym ona polega? Jeżeli nie pamiętasz numeru konta np. znajomego, a chcesz przelać mu środki, wystarczy, że pamiętasz jego adres poczty elektronicznej lub numer telefonu. W takiej sytuacji bank powiadomi odbiorcę, że może odebrać środki i to niezależnie od tego, z usług jakiego banku korzysta.
 • Wyższe oprocentowanie rachunków oszczędnościowych i lokat. To powinno zainteresować klientów chcących pomnażać swoje oszczędności. Właściciele rachunku osobistego Konto 360 mogą skorzystać i ulokować środki na lepiej oprocentowanym koncie oszczędnościowym lub Lokacie Mobilnej. W pierwszym przypadku oprocentowanie wynosi 3,0% przez pierwsze 3 miesiące (dla salda do 50 000 zł, dla kwoty powyżej 50 000 zł jest niższe), w drugim 3,25%.
 • Limit na koncie osobistym. Chwilowy brak środków na koncie? Możesz skorzystać z dodatkowych pieniędzy oferowanych przez bank do 7 dni w miesiącu. Bank nie naliczy odsetek od zadłużenia.
 • Manager Finansów. Intuicyjna w obsłudze aplikacja, dzięki której szybko i bez większego wysiłku opanujesz swój domowy budżet. Idealne rozwiązanie dla wszystkich lubiących mieć wydatki pod kontrolą.
 • Program rabatowy „Inspiracje”. Za zakupy płacisz kartą debetową? Skorzystaj z rabatów i kupuj taniej. Po niższych cenach możesz nabywać produkty i usługi w prawie 1000 sklepach i punktach usługowych.
 • Byś czuł się bezpiecznie, czyli ubezpieczenie assistance „Pakiet Bardzo Pomocy”
 • Klienci, którzy zdecydują się na podpisanie umowy o prowadzenie Konta 360, mogą liczyć na otrzymanie ubezpieczenia assistance. „Pakiet Bardzo Pomocy” zapewnia pomoc specjalistów w nagłych sytuacjach. Skorzystać można z:
 • Ubezpieczenia medycznego. Obejmuje ono m.in. wizytę lekarza, pielęgniarki, transport medyczny czy dostawę leków pod wskazany adres. Klient ma prawo do jednej interwencji w ciągu 12 miesięcy. Jednocześnie by uzyskać poradę medyczną, może skorzystać z infolinii medycznej czy telefonicznych konsultacji lekarskich (bez ograniczeń).
 • Ubezpieczenie domowe. Zepsuty telewizor? Problem z kranem? W ramach pakietu klient może skorzystać z jednej interwencji poszczególnych specjalistów w ciągu 12 miesięcy w razie nieprzewidzianych awarii.
 • „Pakiet Bardzo Pomocy” jest dostępny dla klienta przez 12 miesięcy. W tym okresie ma on prawo do skorzystania łącznie z 7 różnych interwencji (z każdej interwencji bezpłatnie można skorzystać tylko raz). Osoby zainteresowane przedłużeniem tego ubezpieczenia mogą to zrobić odpłatnie – miesięczna opłata wynosi 4,99 zł. Szczegółowe warunki korzystania z ubezpieczenia assistance zostały zaprezentowane na tej stronie.

Załóż konto 360 w Banku Millennium

Konto 36o Student

Konto 360 jest również dostępne w wersji przeznaczonej dla studentów, czyli klientów od 18. do 26. roku życia. Po ukończeniu 26. roku życia klient może zdecydować się na nowy rachunek. Jeżeli nie zrobi tego w ciągu 3 miesięcy, to konto studenckie przekształca się w podstawową wersję Konta 36o.

Jak większość rachunków osobistych dedykowanych młodym konsumentom, również Konto 30o Student może być w pełni bezpłatne. By jednak bank nie naliczył opłaty, niezbędne jest przeprowadzenie co najmniej 1 transakcji kartą debetową w miesiącu. Studenci nie zapłacą również wypłacając środki z bankomatów zarówno w kraju, jak i za granicą. Minusem konta jest konieczność uiszczenia opłaty w przypadku chęci korzystania ze wspomnianego wyżej ubezpieczenia assistance.

Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem Konta 36o Student, to przejdź na tę stronę Banku Millennium.

Konto 360 opinie

Oferowane przez Bank Millennium Konto 360 nie wyróżnia się wśród innych produktów dostępnych na rynku. Najwięcej korzyści osiągną klienci, którzy są aktywni – często płacą kartą debetową i mają stałe wpływy na rachunek. Wówczas bank nie naliczy opłat za prowadzenie rachunku czy utrzymanie karty debetowej. Dla części osób poszukujących rachunku osobistego nie bez znaczenia może być dodatkowe ubezpieczenie assistance „Pakiet Bardzo Pomocy”, z którego posiadacze konta mogą korzystać przez rok, nie ponosząc przy tym opłat.

Śmiało można powiedzieć, że konto sprawdzi się w przypadku klientów chcących rozbudować oferowany im rachunek osobisty o dodatkowe funkcje. Bank Millennium oferuje szereg dodatkowych usług, które mogą sprawić, że konto będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Pozostaje jeszcze pytanie, czy tak przygotowaną ofertą Millennium zdoła zainteresować większe grono konsumentów niż w przypadku Dobrego Konta. To pokaże czas.

Slowa kluczowe , , , , , , , , , ,