iKonto

Bank BGŻ BNP Paribas zaproponował klientom indywidualnym rachunek osobisty iKonto. Produkt można uznać za internetową wersję popularnego Konta Dobrze Dobranego. Ale nowe konto bankowe wyróżnia się szeregiem dostępnych opcji i kusi m.in. usługą moneyback w wysokości 3% (za płatności zrealizowane kartą online lub przez platformę PayU). By bank nie naliczył opłaty za prowadzenie konta i możliwe było skorzystanie ze zwrotu wydatków, trzeba pamiętać o zapewnieniu miesięcznych wpływów na rachunek bankowy w wysokości min. 1000 zł.

Kto powinien zainteresować się iKontem? Patrząc na powyższe parametry śmiało można powiedzieć, że to rachunek bankowy przede wszystkim dla osób aktywnych, które nie tylko mają regularne wpływy na konto, lecz także chętnie nabywają produkty i usługi przez internet. By pomóc w podjęciu decyzji o podpisaniu umowy o prowadzenie właśnie tego rachunku osobistego, przygotowaliśmy szczegółową analizę. Zachęcamy do zapoznania się nie tylko z najważniejszymi opłatami i prowizjami. Na początek prezentujemy jednak sylwetkę BGŻ BNP Paribas.

Garść informacji o Banku BGŻ BNP Paribas

W 1990 r. powstała spółka Krakowskie Towarzystwo Bankowe, które utorowało drogę do powstania BGŻ BNP Paribas. Przez lata działalności na polskim rynku bank zmieniał nazwy. Ostatnia zmiana miała miejsca niedawno, bo w kwietniu 2015 r. Wtedy doszło do połączenia BNP Paribas Banku Polska S.A. z Bankiem BGŻ S.A., a bank rozpoczął działać pod nazwą Bank BGŻ BNP Paribas. Dziś podmiot jest częścią międzynarodowej grupy finansowej BNP Paribas.

Zakres działalności BGŻ BNP Paribas jest dość szeroki. W ofercie banku znajdują się zarówno produkty dedykowane klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Ci pierwsi mogą skorzystać m.in. z produktów: depozytowych, oszczędnościowych, kredytowych czy ubezpieczeniowych. Osoby prowadzące firmy mogą w BGŻ BNP Paribas zarówno inwestować nadwyżkę środków finansowych, jak i znaleźć produkty przeznaczone do finansowania działalności. Wszystko dlatego, że bank opiera swoje działanie na dwóch hasłach: zrównoważonym rozwoju i zaangażowaniu społecznym.

iKonto Banku BGŻ BNP Paribas. Najważniejsze informacje

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z Bankiem BGŻ BNP Paribas?

Bank BGŻ BNP Paribas przewiduje pobieranie opłat zarówno za prowadzenie rachunku bankowego, jak i obsługę karty debetowej. Zgodnie z tabelą opłat i prowizji, za prowadzenie rachunku klienci zapłacą 9 zł miesięcznie, chyba, że na ich koncie co miesiąc będą odnotowywane wpływy w wysokości co najmniej 1000 zł. Jeżeli klient banku dokona transakcji kartą debetową na łączną kwotę min. 200 zł, to bank nie naliczy opłaty za obsługę karty debetowej w wysokości 6 zł. Przelewy krajowe i wypłaty z bankomatów należących do BGŻ BNP Paribas są bezpłatne. W przypadku wypłaty środków z innych bankomatów, darmowe są tylko 4 pierwsze wypłaty – przy kolejnych transakcjach bank nalicza opłatę w wysokości 3 zł.

Komu dedykowane jest konto?

Założeniem rachunku osobistego iKonto powinny zainteresować się osoby mające regularne wpływy na konto. Korzyści osiągną również konsumenci często nabywający towary i usługi w Internecie i płacący za nie kartą debetową.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Osoby, które zdecydują się na założenie rachunku osobistego iKonto, mogą skorzystać z 3% moneybacku (maksymalnie 50 zł) za płatności kartą debetową w Internecie lub przez system PayU. By jednak móc skorzystać z powyższej promocji, niezbędne jest zapewnienie miesięcznego wpływu na konto w wysokości co najmniej 1000 zł. Karta debetowa jest też bezpłatnie ubezpieczona od nieuprawnionych transakcji i ryzyka kupna towaru po niekorzystnej cenie – w większości banków taka usługa nie jest darmowa.

Jakie największe wady ma rachunek?

Osoby zainteresowane założeniem iKonta muszą pamiętać, że bank BGŻ BNP Paribas nie umożliwia wykonywania przelewów natychmiastowych.

Gdzie mogę założyć iKonto?

By założyć iKonto nie musisz przemierzać miasta w poszukiwaniu najbliższej placówki. Znacznie prostszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku przez Internet. Zrobisz to, przechodząc na tę stronę Bank BGŻ BNP Paribas.

Podstawowe informacje o koncie osobistym iKonto

Rachunek osobisty, z którego będzie się korzystało na co dzień warto wybrać rozważnie. Pomóc w tym powinno zapoznanie się z jego podstawowymi parametrami. By ułatwić zadanie osobom zainteresowanym, poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje.

Bezpłatnie bank oferuje:

 • prowadzenie rachunku, ale tylko wówczas, gdy na konto wpływa miesięcznie co najmniej 1000 zł – w przeciwnym razie użytkownik zostanie obciążony opłatą w wysokości 9 zł,
 • realizację poleceń stałych i zapłaty,
 • przelewy krajowe w systemie ELIXIR,
 • wypłatę środków z bankomatów własnych banku,
 • 4 pierwsze wypłaty w miesiącu w bankomatach innych niż własne, później bank nalicza opłatę w wysokości 3 zł za każdą transakcję,
 • wypłaty i wpłaty gotówki w oddziałach banku,
 • obsługę karty debetowej, jeżeli klient za jej pomocą wykona transakcje w wysokości co najmniej 200 zł – przeciwnie bank nalicza opłatę w wysokości 6 zł miesięcznie,
 • wydanie karty debetowej – klienci otrzymują kartę BNP Paribas MasterCard Debit PayPass, która umożliwia płatności internetowe i zbliżeniowe. Karta jest ubezpieczona od nieuprawnionych transakcji i ryzyka kupna towaru po niekorzystnej cenie – usługa jest bezpłatna. Poniżej prezentujemy wizerunek tej karty.

Pozostałe opłaty:

 • 10 zł za przelew europejski SEPA,
 • 25 zł za przelew SORBNET poniżej kwoty 1 mln i 8 zł za przelew powyżej 1 mln zł,
 • 3% (min. 7 zł) kwoty środków wypłaconych z bankomatu za granicą,
 • 0,2% (min. 30 zł, max. 200 zł) za przelew walutowy (z opcją podziału kosztów).

Z punktu widzenia osób zainteresowanych ważne powinno być to, że bank nie umożliwia zlecania przelewów natychmiastowych, a rachunek bankowy nie jest oprocentowany. Jeżeli chcesz się zapoznać z pełną tabelą opłat i prowizji iKonta, to możesz to zrobić tutaj. By złożyć wniosek o założenie konta, przejdź na tę stronę banku BGŻ BNP Paribas.

Kupuj i… zarabiaj, czyli iKonto z moneyback

Właściciele rachunku osobistego iKonto mogą skorzystać z atrakcyjnej usługi moneyback. Warunkiem jest jednak zagwarantowanie miesięcznego wpływu na konto w wysokości co najmniej 1000 zł. Zwrot wynosi 3% (maksymalnie 50 zł miesięcznie, rocznie 600 zł) i dotyczy płatności dokonanych kartą debetową w ramach programu PayU. To dobra wiadomość głównie dla tych, którzy chętnie i często kupują na Allegro.

Jeżeli jesteś zainteresowany promocją, to warto się pośpieszyć, bo trwa ona do 12 czerwca 2015 r. Z jej regulaminem zapoznasz się tutaj. Lista punktów, w których możesz płacić, korzystając z PayU znajduje się pod tym adresem.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach iKonta?

Specjaliści zajmujący się tworzeniem produktów bankowych doskonale wiedzą, że konsumenci są zainteresowani dodatkowymi usługami. Bank BGŻ BNP Paribas przewidział, że właściciele iKonta będą mogli skorzystać z następujących usług:

 • Konto Dobrze Oszczędnościowe. To produkt opracowany z myślą o oszczędnych, chcących pomnażać zgromadzone środki. Oprocentowanie rachunku oszczędnościowego zaproponowanego przez BGŻ BNP Paribas wynosi 2,0% dla kwoty do 50 000 zł przez pierwsze 3 miesiące. By otworzyć konto oszczędnościowe, niezbędna jest wizyta w oddziale banku.
 • Konto Walutowe. Z myślą o podróżujących, BGŻ BNP Paribas stworzył konto walutowe. Jego zaletą jest to, że prowadzone jest nie tylko w standardowych walutach (np. EUR, USD czy CHF), lecz także w rzadziej używanych (np. HRK – kuna chorwacka, EEK – korona estońska).
 • Ubezpieczenie „Bezpieczna Karta”. Przy zakładaniu konta osobistego iKonto klient otrzymuje kartę debetową. Ta jest objęta wyżej wymienionym ubezpieczeniem bezpłatnie, co – warto podkreślić – nie oferują wszystkie banki. Ubezpieczenie obejmuje przeprowadzenie nieuprawnionych transakcji (na całym świecie), gwarancji najniższej ceny (klient może skorzystać z niej, jeżeli w ciągu 15 dni od zakupu towaru, znajdzie taki sam produkt w innym sklepie w niższej cenie), rachunku gotówki (dotyczy wyłącznie terytorium UE). Jeżeli chcesz zapoznać się z warunkami tego ubezpieczenia, to zrobisz to tutaj.

iKonto czy Konto Dobrze Dobrane?

Większość banków oferuje więcej niż jeden rachunek bankowy. Bank BGŻ BNP Paribas, poza omówionym wyżej iKontem, zaproponował konsumentom założenie również Konta Dobrze Dobranego. Które z nich jest korzystniejsze? Ponieważ na takie pytanie nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie, poniżej prezentujemy tabelkę, w której zamieściliśmy szczegółowe informacje o moneybacku oferowanym przez Bank BGŻ BNP Paribas.

iKonto Konto Dobrze Dobrane
Premia Moneyback 3% 2%
Warunki wypłacenia premii miesięczne wpływy minimum 1000zł wystarczy posiadać Konto Dobrze Dobrane i karte debetową
 Miesięczny limit zwrotu 50 zł 60 zł
Transakcje moneyback płatność kartą poprzez PayU Płatność kartą w obrębie danego programu wydatków np. Dom i Ogród, Rozrywka
Opłata za prowadzenie konta 12 zł 9/0*
Opłata za karte 6/0* 9zł
Bankomaty w kraju
 darmowe 4 pierwsze w miesiącu oraz z własnej sieci,
kolejne 5 zł
0 zł

Dla kogo z całą pewnością jest iKonto? To produkt, który spełni oczekiwania klientów często płacących kartą w Internecie np. przez system PayU. Oni mogą liczyć na dodatkowe profity z moneyback na czele. Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać, że korzystanie z moneyback jest możliwe tylko wówczas, gdy właściciel konta zagwarantuje miesięczny wpływ w wysokości co najmniej 1000 zł.

Gdy mowa o Koncie Dobrze Dobranym, to – w zakresie moneyback – jest ono dedykowane osobom preferujących opłacanie produktów czy usług kartą w tradycyjny sposób. Tacy klienci najwięcej korzyści osiągną, zakładając właśnie to konto.

Osoby zainteresowane założeniem iKonta lub Konta Dobrze Dobranego powinny wiedzieć, że oba rachunki są podobne, różni je zaś sposób ich zakładania: pierwsze założyć można on-line, drugie zaś wyłącznie w oddziale banku.

Opinia Redakcji o koncie osobistym iKonto

iKonto oferowane przez BGŻ BNP Paribas to nowoczesny rachunek bankowy, dedykowany klientom aktywnie korzystającym z karty w Internecie. By założyć to konto, nie trzeba udawać się do oddziału – można to zrobić on-line. Do skorzystania z oferty banku zachęca również możliwość bezpłatnego korzystania zarówno z rachunku, jak i karty debetowej – wystarczy zapewnić miesięczny wpływ w wysokości 1000 zł i wykonać transakcje w wysokości co najmniej 200 zł. Klienci mogą też skorzystać z atrakcyjnego moneybacku – w ten sposób można zyskać do 50 zł miesięcznie.

Oferta przygotowana przez BGŻ BNP Paribas powinna być interesująca przede wszystkim dla tych osób, które często kupują i płacą on-line (przez PayU). Dla części klientów poszukujących bezpiecznego rachunku osobistego istotne może być to, że bank zapewnia bezpłatne ubezpieczenie karty debetowej. Podsumowując – założenie iKonta warto rozważyć.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>