eKonto mBank

mBank eKonto Standard

eKonto mBank

To jeden z najpopularniejszych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych w Polsce. Konto eKonto jest oferowane przez mBank. To podmiot, z którego produktów konsumenci mogą korzystać już od kilku lat. Współcześnie eKonto jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych rachunków osobistych, choć na przestrzeni lat wielokrotnie były modyfikowane warunki korzystania z niego. By zachęcić nowych konsumentów do skorzystania z oferty, mBank przygotował wyjątkową promocję – by otrzymać 50 zł miesięcznie w ramach moneybacku, wystarczy złożyć wniosek o założenie eKonta mobilnego lub eKonta mobilnego plus i być aktywnym klientem.

Przeprowadzona przez nas analiza to znacznie więcej niż zaprezentowanie kosztów związanych z założeniem rachunku osobistego eKonta czy korzyści, jakie mogą osiągnąć jego właściciele. Poniżej dokonaliśmy szczegółowego porównania różnych wersji eKonta, oferowanych przez mBank potencjalnym klientom.

Załóż eKonto w mBanku

Informacji o eKonto w mBanku

Pojawienie się na rynku mBanku w 2000 r. zrewolucjonizowało sposób myślenia konsumentów o kontach bankowych. Z czasem klienci przekonali się, że by zrealizować przelew, wcale nie trzeba udać się do placówki banku. Ale historia samego banku jest dość kręta.

Początkowo mBank był częścią grupy BRE Banku SA. Stosunkowo niedawno, bo w 2013 r. BRE Bank zmienił nazwę na mBank. Dziś bank jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a jego głównym udziałowcem jest Commerzbank. Do grupy kapitałowej mBanku należą m.in.: mBank Hipoteczny, Dom Maklerski mBanku czy mLeasing. O zaufaniu, jakim mBank obdarzyli klienci, świadczy wiele nagród i wyróżnień, jakie zostały mu przyznane. Wśród tych można wskazać m.in. na: Best of Show, World Internet Banks 2010 czy Godło Jakości Obsługi.

Konto osobiste eKonto z darmowymi bankomatami

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z mBankiem?

Tani i dobry produkt – tak można powiedzieć o rachunku osobistym eKonto, jakie zaoferował mBank. Założenie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Również za darmo klienci mogą wykonywać przelewy krajowe i wypłacać środki z bankomatów w kraju. Dokonując transakcji kartą na łączną kwotę min. 200 zł, bank nie naliczy opłaty za kartę debetową (inaczej trzeba się liczyć z opłatą w wysokości 7 zł).

Dla kogo jest eKonto mBank?

mBank postawił na produkt spełniający oczekiwania klientów indywidualnych. eKonto to klasyczny rachunek osobisty, który może być wykorzystywany przez osoby aktywnie korzystające z karty debetowej. Kontem zainteresować powinni się również inwestorzy planujący pomnażanie oszczędności np. na giełdzie.

eKonto Standard korzyści

Bez wątpienia oferta mBanku została opracowana z myślą o tych, którzy nie lubią przepłacać. Poza darmowymi przelewami, wypłatami ze wszystkich bankomatów w kraju, bank umożliwia darmowe prowadzenie konta – w tym przypadku wystarczy dokonać transakcji kartą płatniczą na min. 200 zł. Zyskają również ci, którzy nie rozstają się ze smartfonem – oni mogą płacić zbliżeniowo telefonem komórkowym. Bank udostępnia swoim klientom platformę z funduszami inwestycyjnymi i rachunek maklerski.

Załóż eKonto w mBanku

Wady eKonta w mBanku

Osoby, które zdecydują się na założenie eKonta muszą pamiętać, że w przypadku wyjazdu za granicę i wypłaty środków z zagranicznych bankomatów, bank potrąci opłatę w wysokości 3% wypłaconej kwoty (min. 9 zł). Rozwiązaniem może być założenie rachunku walutowego z kartą płatniczą w walucie obcej.

Gdzie mogę założyć eKonto Standard?

Założenie rachunku osobistego eKonto nigdy nie było łatwiejsze – kliknij poniżej

Konto osobiste eKonto – informacje

Poszukując najlepszego rachunku osobistego, warto szczegółowo zapoznać się zarówno z kosztami, jak i możliwościami, jakie niesie podpisanie umowy o jego prowadzenie. eKonto to produkt opracowany z myślą o szerokim gronie konsumentów. mBank postawił przy tym na różne wersje tego rachunku, a my dokonaliśmy ich szczegółowego porównania – sprawdź tabelkę.

Bezpłatnie bank oferuje

 • założenie i prowadzenie konta,
 • wydanie karty debetowej (klient wybiera między kartą VISA payWave a MasterCard Debit PayPass – każda pozwala zarówno na płatności zbliżeniowe, jak i internetowe),
 • przelewy krajowe ELIXIR,
 • zlecenia stałe,
 • wpłatę środków we wpłatomatach,
 • zlecenie i realizację polecenia zapłaty (w przypadku korzystania z usługi polecenia zapłaty, mBank naliczy co miesiąc opłatę w wysokości 2 zł),
 • wypłatę z bankomatów BZ WBK, PlanetCash i Euronet. Przy wypłacie z pozostałych bankomatów jest naliczana opłata w wysokości 3% wypłaconych środków (min. 5 zł, max. 9 zł). By uniknąć kosztów, klient może wykupić usługę „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” – wówczas wypłaca bezpłatnie z każdego bankomatu na terenie kraju (włączenie usługi jest płatne – bank pobiera co miesiąc 5 zł). Inną możliwością jest skorzystanie z rachunku eKonto z darmowymi bankomatami,
 • obsługę karty debetowej (w przypadku podstawowej wersji rachunku eKonto), jeżeli łączna wartość transakcji bezgotówkowych przy użyciu karty wyniesie min. 300 zł (inaczej bank nalicza opłatę w wysokości 6 zł).

Załóż eKonto w mBanku

Dodatkowe płatne opcje

 • 5 zł za przelewy ekspresowe w systemie BlueCash,
 • 5 zł za przelew SEPA,
 • 35 zł za przelew SORBNET,
 • 3% kwoty, jaką klient wypłaca z bankomatu za granicą (min. 9 zł + opłata za przewalutowanie transakcji),
 • 3 zł za ubezpieczenie karty debetowej – jest to opłata dobrowolna. Ubezpieczenie dotyczy nieuprawnionych transakcji dokonanych przed zastrzeżeniem karty,
 • 0,35% kwoty przelewu przy przelewie zagranicznym SWIFT (min. opłata wynosi 20 zł, max. 200 zł).
 • Zainteresowani klienci mogą skorzystać również z kredytu odnawialnego. Wówczas każdy wpływ odnotowany na eKoncie powoduje spłatę zaciągniętego zobowiązaniu. Oprocentowanie kredytu zależy wyłącznie od jego kwoty – im wyższa kwota, tym niższe oprocentowanie zaoferuje bank.

 

Dodatkowe usługi eKonta w mBanku

Dodatkowe usługi do rachunku osobistego są powszechnie oferowane przez banki, które chcą w ten sposób pozyskać klientów. Nie inaczej jest w przypadku eKonta – mBank oferuje szereg dodatkowych usług, dzięki którym klient ma możliwość rozbudować i udoskonalić posiadany rachunek osobisty. Skorzystanie z dodatkowych usług jest odpłatne i nieobowiązkowe. Prezentujemy kilka, które mogą zainteresować potencjalnych i obecnych już klientów mBanku:

Usługa „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”. To usługa skierowana do tych klientów, którzy często podróżują lub po drodze do pracy czy domu nie mają bankomatów, z których mogli wykonać wypłaty pieniędzy bez ponoszenia opłat. Aktywacja usługi pozwala na wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce bez naliczenia dodatkowych opłat. Koszt usługi wynosi 5 zł miesięcznie. Alternatywą jest założenie rachunku eKonto z darmowymi bankomatami.

Możliwość wykupienia pakietów ubezpieczeń assistance. W ofercie mBanku znajdują się m.in.: Medical Assistance: Opieka24h, Ubezpieczenie NNW: Ochrona24h , Car Assistance: Auto24h czy Home Assistance: Dom24h.

Możliwość aktywowania powiadomień SMS o operacjach wykonanych na rachunku bankowym.

Poza aktywacją płatnych usług, klient może zdecydować się również na usługi bezpłatne. Ich uruchomienie również nie jest obowiązkowe – chęć korzystania z wybranych usług wystarczy zgłosić przy zakładaniu eKonta lub złożyć pisemny wniosek w placówce banku. Oto bezpłatne usługi, jakie mogą zainteresować potencjalnych klientów banku:

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI). Aktualnie to jedna z najlepszych platform, która służy do nabycia i sprzedaży jednostek funduszy inwestycyjnych. Klienci, którzy zdecydują się na aktywowanie tej usługi, mogą zarządzać funduszami bezpośrednio z rachunku osobistego eKonto. Niewątpliwą zaletą SFI jest to, że jednostki funduszy można kupić bez dodatkowej prowizji.

eMakler – to kolejna usługa, która jest zintegrowana z eKontem. Za pomocą eMakler klient zrealizuje usługi maklerskie: sprzeda lub nabędzie papiery wartościowe spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

mNawigacja finansowa – narzędzie, za pomocą którego można szybko kontrolować swój domowy budżet. Z całą pewnością przyda się klientom chcącym mieć swoje finanse pod kontrolą.

mOkazje. Ta usługa pozwala kupować taniej u partnerów mBanku. Początkowo była ona dostępna tylko dla osób korzystających z Facebooka, ale mBank zdecydował się na wprowadzenie zmian i od czerwca 2013 mOkazje to program dostępny bezpośrednio ze strony mBanku. By skorzystać ze zniżek, niezbędne jest opłacenie produktu lub usługi kartą wydaną do rachunku.

mTransfer. Dzięki tej usłudze można szybko i bezpiecznie opłacić usługi i towary zamówione przez Internet. mTransfer pozwala też odpłatnie ubezpieczyć przeprowadzaną transakcję.

Bankowa mobilność. Doceniona przez klientów i specjalistów – usługa zdobyła 1 miejsce w rankingu Newsweeka w 2012 r. w kategorii bankowość mobilna. Zaoferowane przez mBank rozwiązanie pozwala na zarządzanie finansami za pomocą urządzenia mobilnego.

Karta MasterCard Debit PaySIM. Z tej usługi mogą skorzystać osoby będące abonentami sieci T-Mobile i Orange (w ramach usługi Orange Pass). Tacy klienci mogą płacić zbliżeniowo smartfonem. By jednak było to możliwe, konieczne jest: włączenie usługi MyWallet u operatora, zamówienie karty SIM i posiadanie telefonu z anteną NFC.

eKonto w 4 wersjach. Sprawdź, która będzie najkorzystniejsza dla ciebie

Nowoczesne konto musi być dostosowane do potrzeb klientów. mBank postawił na 4 wersje eKonta, dzięki czemu każdy zainteresowany może wybrać dokładnie to, czego oczekuje. Poniższa tabelka porównuje poszczególne warianty rachunku osobistego eKonto.

Promocja „Zarabiaj z eKontem mobilnym” – otrzymaj 2% moneyback

Z myślą o nowych klientach mBank przygotował promocję „Zarabiaj z eKontem mobilnym”. Osoby, które zdecydują się do 30 czerwca 2015 r. założyć eKonto mobilne lub eKonto mobilne plus, otrzymają premię w postaci 2% moneyback. Zwrot nie następuje natychmiast – jest przyznawany od drugiego miesiąca po założeniu konta.

 

eKonto dla młodych

Wiele banków w swojej ofercie posiada produkty opracowane z myślą o młodych konsumentach. Nie inaczej jest w przypadku mBanku, oferującego eKonto dla młodych. Jest ono przeznaczone dla osób w wieku od 18 do 26 lat (później przekształca się w eKonto z darmowymi bankomatami).

Na co może liczyć osoba, która zdecyduje się na założenie takiego konta? Jego założenie i prowadzenie jest bezpłatne. Bank pobiera jednak opłatę (w wysokości 4 zł) za kartę. By jej uniknąć, wystarczy dokonać transakcji kartą na kwotę min. 200 zł miesięcznie. Darmowe są też wypłaty z bankomatów w kraju. Dla części zainteresowanych nie bez znaczenia może możliwość skorzystania z rabatów – do 25% na wybrany kurs języka obcego.

Wniosek o eKonto dla młodych możesz złożyć klikając poniżej.

eKonto mBank opinie

Prezentowane eKonto to rachunek osobisty, który powinien przypaść do gustu klientom indywidualnym, ceniącym sobie wygodę i możliwość rozbudowania konta o dodatkowe funkcje. Choć produkt jest na rynku obecny wiele lat, współcześnie wciąż jest popularny wśród konsumentów. Wszystko dlatego, że eKonto jest dobrym kontem, a mBank wciąż rozbudowuje swoją ofertę i proponuje klientom szereg dodatkowych usług.

Z punktu widzenia klientów nie bez znaczenia może być to, że eKonto zostało rozbudowane – wybierać można wśród kilku wariantów. Naszym zdaniem eKonto to jedno z najlepszych kont dostępnych na rynku. Z całą pewnością warto przemyśleć jego założenie.

Slowa kluczowe , , , , , , , , , , , , , , , , , ,