Jak wybrać konto młodzieżowe?

najlepsze konta dla młodychOferta banków w zakresie kont osobistych jest bardzo szeroka. Poza produktami uniwersalnymi, banki posiadają także produkty dedykowane konkretnym grupom klientów: przedsiębiorcom (rachunki firmowe) czy studentom (konta młodzieżowe). Rachunki osobiste stworzone z myślą o osobach między 18 a 26 rokiem życia to atrakcyjne produkty, którymi warto się zainteresować.

 

Jeżeli jesteś osobą młodą i poszukujesz atrakcyjnego konta osobistego, to pomożemy ci w wyborze. Przygotowaliśmy artykuł z myślą o tych, którzy rozważają podpisanie umowy o prowadzenie konta młodzieżowego. Dowiesz się z niego, jakimi parametrami kierować się przy wyborze rachunku i co oferują aktualnie banki. Zapraszamy do lektury.

Konta z myślą o młodych

Jak wspomniano, konta młodzieżowe (zwane również studenckimi) są dedykowane osobom między 18 a 26 rokiem życia. Z uwagi na zmiany, jakie dokonały się w ostatnich latach, banki stworzyły linie specjalnych produktów przeznaczonych osobom młodym. Wszystko po to, by ich edukować i – w okresie późniejszym – móc zaoferować szereg innych, ciekawych produktów.

Jakie jest idealne konto młodzieżowe? Powinno być łatwe w obsłudze i tanie, bo większość młodych ludzi nie posiada jeszcze stałych dochodów gwarantujących możliwość uiszczania comiesięcznej opłaty za prowadzenie konta czy obsługę karty płatniczej. Przyjmując, że uczeń czy student otrzymuje stypendium, trzeba pamiętać, że środki te nie zawsze są wystarczająco duże, by właściciel konta mógł ponosić szereg opłat. Z tego też względu na aspekt kosztów należy zwrócić szczególną uwagę.

Ponieważ osoby młode są najczęściej zorientowane w nowoczesnych technologiach, to chętnie z nich korzystają. W przypadku kont młodzieżowych większość banków umożliwia przekazywanie środków na adres e-mail, numer telefonu czy konto na Facebooku. Z punktu widzenia osoby myślącej o założeniu konta studenckiego ważne może być również to, by możliwe było korzystanie z niego przy użyciu urządzeń mobilnych.

Konkurencja między bankami i chęć przyciągnięcia nowych klientów sprawia, że faktycznie uczniowie i studenci mogą wybierać w szerokiej gamie produktów. Część z kont bankowych pozwala na korzystanie z usługi moneyback. Myli się jednak ten, kto uważa, że premie za płatności dokonywane kartami debetowymi można znaleźć w ofercie każdego banku. To kolejny powód, dla którego warto dokładnie zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi tego, czym należy kierować się przy wyborze konta młodzieżowego.

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze konta młodzieżowego?

Podobnie jak przy tradycyjnych, uniwersalnych kontach osobistych wybór konta młodzieżowego nie jest prosty. Wszystko dlatego, że poszczególne banki oferują zróżnicowane produkty, zaś poszczególne oferty różnią się pod wieloma względami. By wybrać korzystnie, niezbędne jest porównanie dostępnych produktów pod konkretnymi względami.

Jakie kryteria są najważniejsze przy wyborze konta młodzieżowego? Podstawową kwestią jest to, by każdy zainteresowany założeniem takiego określił swoje potrzeby i sprecyzował, czego oczekuje on rachunku. W ten sposób łatwiej będzie wybrać korzystny dla siebie produkt.

Jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze konta młodzieżowego? Oto najważniejsze:

  • Koszty związane z utrzymaniem rachunku i obsługą karty debetowej. To jeden z najważniejszych punktów. Większość młodych osób nie chce płacić i wymaga, by banki oferowały darmowe produkty. Niestety, część z podmiotów działających na rynku przewiduje pobrania opłaty, jeżeli właściciel konta nie spełni warunków zawartych w umowie.
  • Dostęp do środków. Standardowo, by skorzystać ze środków zgromadzonych na koncie młodzieżowym, właściciel może skorzystać z bankomatów lub płacić kartą debetową. Warto sprawdzić, jakie opłaty wiążą się z poszczególnymi opcjami, by zorientować się, czy przeprowadzenie danej transakcji będzie opłacalne. Dodatkowo warto też sprawdzić, czy istnieje możliwość wpłaty gotówki na konto w oddziale banku lub wpłatomacie i czy z takimi operacjami wiążą się dodatkowe opłaty.
  • Przekształcenie konta po ukończeniu określonego wieku. Warto sprawdzić, jak bank podchodzi do kwestii przekształcenia konta młodzieżowego po tym, jak jego właściciel skończy 26 rok życia. Najczęściej banki przekształcają takie rachunki w konta standardowe i za prowadzenie takiego rachunku pobierają konkretne opłaty.
  • Dodatkowe opcje. Możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, moneyback, dodatkowe zniżki za zakupy w wybranych sklepach czy możliwość założenia i korzystania z konta walutowego – to tylko przykładowe usługi, jakie może udostępniać bank. Wybór konkretnych powinien być uzależniony od indywidualnych oczekiwań i potrzeb.

Wybór konta młodzieżowego nie jest prosty. Jako młody konsument powinieneś jednak pamiętać, że zawsze masz możliwość zrezygnowania z produktów, z jakich aktualnie korzystasz, jeżeli znajdziesz lepszą ofertę.

Zapraszamy do zapoznania się przygotowanym przez nas rankingiem kont studenckich. Przygotowaliśmy go o w oparciu o aktualną ofertę banków i mamy nadzieję, że okaże się on pomocny w wyborze najlepszego rachunku. Jeżeli nie jesteś zainteresowany założeniem rachunku młodzieżowego, to zapraszamy do sekcji kont osobistych, w której opisujemy ofertę dla studentów w ramach tradycyjnego konta bankowego, o ile bank taką przewidział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>