SMART Biznes Konto

Konto dla przedsiębiorców zaproponował również Bank SMART. Rachunek firmowy SMART Biznes Konto wyróżnia się pod względem opłat – użytkownik nie zapłaci za prowadzenie konta, obsługę karty debetowej czy wypłatę gotówki z bankomatów. To jednak nie wszystkie powody, dla których warto zainteresować się właśnie tym rachunkiem.          

Którzy przedsiębiorcy powinni zainteresować się rachunkiem firmowym SMART Biznes Konto? Przede wszystkim poszukujący konta internetowego i mobilnego. Bank SMART wychodzi naprzeciw oczekiwaniom takich klientów, oferując nowoczesny produkt bankowy. Spore korzyści odniosą również przedsiębiorcy lubiący mieć pod kontrolą swoje wydatki, bo mogą skorzystać z konta lokacyjnego SMART Biznes Procent. Jest ono jednym z lepiej oprocentowanych rachunków dostępnych aktualnie w ofercie banków.

Ponieważ doskonale wiemy, że wybór konta firmowego nie jest łatwy, poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące: podstawowych opłat związanych z prowadzeniem konta, prowizji naliczanych przez bank czy dodatkowych usług, z jakich może skorzystać właściciel. Zaczniemy jednak od sylwetki Banku SMART, bo nie wszyscy zainteresowani mogli o nim słyszeć.

Garść informacji o Banku SMART

konto bank smartBank SMART reklamuje się hasłem: „Dyskont finansowy urodzony na smartfony”. I rzeczywiście, w Polsce jest to pierwszy bank, którego działalność koncentruje się na obsłudze klientów przez urządzenia mobilne (smartfony i tablety). Jego zaplecze jest przy tym solidne, bo bank jest częścią FM Banku PBP S.A.

Oferta Banku SMART wyróżnia się produktami, choć tych wcale nie jest dużo. Klienci indywidualni zainteresowani podpisaniem umowy z bankiem, mogą zdecydować się: na konto osobiste, oszczędnościowe, rachunek walutowy czy lokacyjny w euro. Taki sam zestaw produktów znajduje się w ofercie przygotowanej z myślą o przedsiębiorcach. Obok rachunków osobistych i firmowych, bank proponuje również mikropożyczki osobom fizycznymi i kredyty osobom wykonującym wolne zawody.

SMART Biznes Konto Banku SMART. Najważniejsze informacje

Naturalnym jest, że każdy przedsiębiorca rozpoczynający prowadzenie firmy szczególną uwagę przykłada do opłat. Ci, którzy zdecydują się na ofertę Banku SMART mogą być pewni, że skorzystają, bo koszty prowadzenia i korzystania z rachunku firmowego są naprawdę niewielkie.

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z Bankiem SMART?

Bank SMART przygotował dla swoich klientów atrakcyjne pod względem finansowym konto. Za jego prowadzenie czy wypłaty z bankomatów klient nie zapłaci. Również przelewy do ZUS i US są zupełnie darmowe. Bank nie nalicza też opłat za obsługę karty debetowej.

Komu dedykowane jest konto?

Bank SMART kieruje swoje usługi do tych, którzy chcą mieć swoje finanse pod kontrolą, korzystając z urządzeń mobilnych. SMART Biznes Konto jest zatem idealne dla przedsiębiorców intensywnie korzystających z sieci. Skorzystają również ci, którzy chcą lokować oszczędności na atrakcyjnie oprocentowanym koncie oszczędnościowym.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Oferta SMART Banku wyróżnia się pod względem opłat – klienci nie zapłacą za prowadzenie rachunku, wypłatę gotówki z bankomatów czy obsługę karty debetowej. Korzyścią jest również możliwość pomnażania pieniędzy na dobrze oprocentowanym koncie oszczędnościowym.

Jakie największe wady ma rachunek?

Klienci banku nie mogą korzystać z przelewów natychmiastowych. Bank pobierze również wysokie opłaty od osób zainteresowanych zleceniami stałymi i poleceniami zapłaty.

Gdzie mogę założyć Konto 360o?

Jeżeli zainteresowała cię oferta Banku SMART i chcesz założyć konto, to możesz to zrobić bez wychodzenia z domu – przejdź na tę stronę Banku SMART.

Podstawowe informacje o koncie firmowym SMART Biznes Konto

Bezpłatnie bank oferuje:

 • prowadzenie rachunku,
 • obsługę karty debetowej – klient otrzymuje kartę Visa Business wyposażoną w funkcję płatności zbliżeniowych i internetowych,
 • przelewy internetowe,
 • przelewy do ZUS i US,
 • przelewy SEPA,
 • wypłaty gotówki z bankomatów w kraju,
 • wypłaty gotówki z bankomatów za granicą – bank naliczy jedynie opłatę za przewalutowanie transakcji w wysokości 3%.

Pozostałe opłaty:

 • 5 zł za realizację zlecenia stałego,
 • 5 zł za korzystanie z polecenia zapłaty,
 • 5 zł za przelewy walutowe,
 • 15 zł za przelewy SORBNET.

Jeżeli chcesz zapoznać się z aktualną tabelą opłat i prowizji, to możesz to zrobić pod tym adresem. Zdecydowałeś się na założenie rachunku firmowego w Banku SMART? Wniosek o jego otwarcie możesz złożyć na tej stronie Banku SMART.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach SMART Konto Biznes?

Dodatkowe usługi są niezwykle atrakcyjne z punktu widzenia klienta. Z tego też względu większość banków przewiduje możliwość, by zainteresowany klient skorzystał np. z atrakcyjnie oprocentowanego konta oszczędnościowego. Oferta Banku SMART nie wyróżnia się na tym polu – klienci mogą skorzystać z ciekawych produktów dodatkowych. Oto one:

 • Konto oszczędnościowe SMART Biznes Procent. Idealne dla oszczędnych przedsiębiorców, którym zależy na pomnażaniu zgromadzonych środków. Rachunek wyróżnia się atrakcyjnym oprocentowaniem – do 3,0% (dla kwot do 50 tys. zł). Za prowadzenie konta bank nie pobiera opłat. Również pierwszy przelew w miesiącu na rachunek firmowy (wewnętrzny) jest bezpłatny.
 • Kredyty dla osób wykonujących wolne zawody. Jeżeli jesteś klientem Banku SMART i wykonujesz jeden z zawodów zaliczanych do wolnych (np. lekarz, notariusz), to możesz liczyć na kredyt na preferencyjnych warunkach. Bank przyznaje nawet do 300 tys. zł osobom zainteresowanym.
 • SMART Biznes Konto EU. To bezpłatny rachunek walutowy prowadzony w euro, który przyda się osobom utrzymującym kontakty handlowe z zagranicznymi podmiotami.
 • Aplikacja mobilna. Bank SMART proponuje klientom nowoczesny, czyli mobilny dostęp do poszczególnych usług. Aplikacja mobilna zaoferowana przez bank jest nowoczesna, bo klienci mogą się logować, wydając np. polecenie głosowe.

Opinia Redakcji o koncie osobistym SMART Konto Biznes

Oferta Banku SMART nie jest rozbudowana, ale to nie przeszkoda, by móc korzystać z naprawdę ciekawych produktów. Jest to szczególnie widoczne w przypadku kont firmowych, za których prowadzenie banki najczęściej naliczają wysokie opłaty. Bank SMART wyróżnia się na tym polu, bo oferuje zupełnie darmowe prowadzenie konta i dodatkowo nie pobiera opłat za obsługę karty debetowej.

Na szczególną uwagę zasługuje również możliwość skorzystania przez klientów z dodatkowych usług. Jedną z najciekawszych jest możliwość użytkowania darmowego konto w EUR. Dla części klientów nie bez znaczenia może być również oszczędzanie pieniędzy na atrakcyjnie oprocentowanym koncie oszczędnościowym. Minusem produktu zaoferowanego przez Bank SMART jest brak możliwości korzystania z przelewów natychmiastowych i brak stacjonarnych oddziałów banku. Z tego też względu polecamy konto zwłaszcza nowoczesnym przedsiębiorcom.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>