Rachunek Partner Alior Bank

Produkt zaoferowany przez Alior Bank jest dedykowany przedsiębiorcom prowadzącym własną firmę. Na plus tego produktu należy zaliczyć: niskie opłaty za przelewy krajowe i zagraniczne, atrakcyjne produkty dodatkowe (np. rachunek lokacyjny czy pomocniczy) i paletę dodatkowych usług. Wszystko to sprawia, że rozważając założenie rachunku firmowego, warto bliżej przyjrzeć się propozycji Alior Banku. Zachęcamy do zapoznania się z naszą analizą. Zaczniemy jednak od zaprezentowania sylwetki Alior Banku.

Garść informacji o Alior Banku

alior bankNa polskim rynku Alior Bank działa od niedawna, dokładniej od listopada 2008 r. Otwarcie pierwszych placówek było szeroko komentowane, a dzięki świetnym akcjom reklamowym, bank cieszył się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych. Dziś w jego ofercie znajdują się produkty przeznaczone zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców.

Rozwój Alior Banku na polskim rynku jest bardzo dynamiczny. W 2012 r. bank zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Rozwój nie byłby jednak możliwy, gdyby nie zasady, jakimi kieruje się bank, czyli: przejrzystość, uczciwość, odpowiedzialność, bezpieczeństwo i przedsiębiorczość. Wartości leżące u podnóży działalności Alior Banku procentują zaufaniem klientów.

Omawiany niżej rachunek firmowy Rachunek Partner zastąpił wcześniejszy produkt skierowany do przedsiębiorców, czyli Rachunek Gotówkowy. Osoby zainteresowane złożeniem wniosku o otwarcie tego właśnie rachunku, powinny dokładnie sprawdzić, jak kształtują się opłaty za jego prowadzenie i co konkretnie mogą zyskać.

Konto Rachunek Partner. Najważniejsze informacje

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z Alior Bankiem?

Opłata za prowadzenie konta wynosi 25 zł. Można jej jednak uniknąć, spełniając następujące warunki:

 • opłacając zobowiązania do ZUS i urzędu skarbowego,
 • zapewniając wpływy na konto w wysokości co najmniej 2500 zł lub korzystając z oferty kredytowej banku.

Rozumiejąc potrzeby nowych klientów, bank wychodzi z doskonałym rozwiązaniem – opłata nie jest pobierana przez pierwszych 6 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy, jeżeli z konta są opłacane składki do ZUS i urzędu skarbowego.

Poza wyżej wymienionymi opłatami, klient musi się liczyć z koniecznością uiszczenia opłaty za korzystanie z karty debetowej w wysokości 3 zł. Przelewy krajowe, do ZUS i urzędu skarbowego są bezpłatne. Klienci nie zapłacą też za wypłatę środków z bankomatów należących do Alior Banku. W przypadku wypłaty gotówki z pozostałych bankomatów, bank nalicza opłatę w wysokości 2 zł.

Komu dedykowane jest konto?

Konto Rachunek Partner jest dedykowane przedsiębiorcom. Najwięcej korzyści odniosą ci, którzy dopiero rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Jeżeli dopiero rozpocząłeś prowadzenie firmy, to bank nie naliczy na twoim koncie opłat za prowadzenie konta przez pierwszych 6 miesięcy (o ile będziesz z rachunku opłacał składki do ZUS lub zobowiązania podatkowe). Dodatkową korzyścią jest bezpłatne ubezpieczenie Office Assistance i pomoc konsultanta.

Jakie największe wady ma rachunek?

Klienci nie mogą uniknąć opłaty za kartę debetową. Bank pobiera również opłatę w wysokości 1 zł za realizację zlecenia stałego.

Gdzie mogę założyć Konto Rachunek Partner?

Jeżeli uważasz, że Konto Rachunek Partner będzie dobrym rozwiązaniem dla ciebie, to wcale nie musisz udawać się do oddziału, by założyć konto – możesz to zrobić wygodniej, przechodząc na tę stronę Alior Banku.

Podstawowe informacje o koncie firmowym Konto Rachunek Partner

Alior Bank proponuje tani rachunek firmowy z możliwością rozszerzenia go o dodatkowe, przydatne narzędzia. Ponieważ opłaty, jak i możliwości są niezwykle ważne przy wyborze produktu, zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z przygotowaną przez nas analizą.

Bezpłatnie bank oferuje:

 • otwarcie konta,
 • prowadzenie konta, ale tylko wówczas, gdy klient spełni dwa poniższe warunki – w przeciwnym razie zostanie naliczona opłaca w wysokości 25 zł:
  • będzie opłacać z konta zobowiązania do ZUS lub urzędu skarbowego,
  • zapewni wpływy na konto w wysokości co najmniej 2500 zł lub skorzysta z oferty kredytowej banku,
 • wydanie kary debetowej – klient może wybierać wśród kart: MasterCard Business i MasterCard Business Travel (wydanie tej drugiej jest odpłatne, kosztuje 50 zł),
 • przelewy krajowe przez Internet,
 • przelewy do ZUS i urzędu skarbowego,
 • realizację polecenia zapłaty,
 • wypłaty gotówki z bankomatów Alior Banku i 2 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów.

Pozostałe opłaty:

 • 3 zł za korzystanie z karty płatniczej – tej opłaty nie można uniknąć,
 • 2 zł za „Pakiet bezpieczeństwa” zapewniający ubezpieczenie karty debetowej od kradzieży – ubezpieczenie jest dobrowolne,
 • 15 zł za przelew natychmiastowyw systemie Express Elixir (dla kwot do 20 tys. zł) oraz Blue Cash (dla kwot do 5 tys. zł),
 • 1 zł za realizację zlecenia stałego,
 • 5 zł za przelew europejski SEPA,
 • 20 zł za przelew zagraniczny,
 • 30 zł za przelew SORBNET dla kwot do 1 mln i 10 zł dla kwot równych i wyższych od 1 mln zł,
 • 3% (min. 8 zł) za wypłatę gotówki w bankomatach za granicą,
 • 0,4% (min. 6 zł) za wypłatę gotówki w oddziale banku,
 • 0,3% (min. 6 zł) za wpłatę gotówki w oddziale.

Z punktu widzenia zainteresowanych klientów ważne może być to, że rachunek firmowy Konto Partner nie jest oprocentowany.

Z taryfą opłat i prowizji konta Partner zapoznasz się tutaj. Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem konta firmowego właśnie w Alior Banku, to zrobisz to, przechodząc na tę stronę Alior Banku.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach Konta Rachunek Partner?

Dodatkowe usługi są dla większości klientów rachunków bankowych bardzo istotne. Klienci, którzy zdecydują się na założenie konta firmowego w Alior Banku mogą skorzystać z kilku ciekawych usług. Na szczególną uwagę zasługuje bezpłatne ubezpieczenie Office Assistance. W ramach pakietów klient otrzymuje:

 • Pomoc w firmie. Posiadacze konta firmowego w Alior Banku mogą skorzystać z pomocy specjalistów (np. ślusarza czy hydraulika). Bank pokrywa koszty do łącznego limitu 1000 zł na jedno zdarzenie ubezpieczeniowe.
 • Ochronę sprzętu elektronicznego. Wiadomo, że sprzęt elektroniczny jest w firmie niezbędny. W przypadku awarii np. laptopów klienci Alior Banku otrzymują niezbędną pomoc w tym zakresie.
 • Pomoc medyczną w firmie. Wypadek może zdarzyć się w każdej firmie. Wówczas zainteresowani mogą skorzystać z udostępnionego ubezpieczenia, które obejmuje również m.in. zorganizowanie opieki nad dziećmi. Usługa jest dostępna całodobowo.

Poza możliwością skorzystania z ubezpieczenia Office Assistance, posiadacze Konta Partner mogą skorzystać również z serwisu Concierge. To pomoc osobistego konsultanta przez 24 h na dobę przez 365 dni w roku. Asystent zarezerwuje bilety czy nocleg w hotelu, pomoże w zakupach i w domu czy udzieli przydatnych informacji dla klientów. Warto pamiętać, że koszty wykonania usługi ponosi posiadacz rachunku, zaś konsultant pomaga wyłącznie w kwestiach formalnych.

Z warunkami ubezpieczenia Office Assistance i Concierge możesz zapoznać się tutaj.

Rachunki dodatkowe: Lokacyjny i Pomocniczy

Właściciele rachunku Konto Partner mogą skorzystać również z dwóch dodatkowych rachunków, jakie przygotował dla nich Alior Bank: lokacyjnego i pomocniczego. Ten pierwszy jest przeznaczony do lokowania nadwyżek pochodzących z działalności gospodarczej. Otworzyć można go bez ponoszenia dodatkowych opłat, a pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny (każdy kolejny kosztuje 5 zł). Rachunek ten jest szczególnie atrakcyjny, bo jest oprocentowany:

 • 0,7% dla kwot do 20 tys. zł,
 • 0,9% dla kwot powyżej 20 tys. zł.

Rachunek pomocniczy przyda się tym przedsiębiorcom, którzy utrzymują kontakty handlowe z zagranicznymi partnerami. To konto, o czym warto pamiętać, jest prowadzone w walutach obcych, m.in.: EUR, USD czy JPY. Otwarcie tego rachunku jest pomocnicze, a za jego obsługę bank naliczy opłatę w wysokości 5 zł miesięcznie.

Opinia Redakcji o koncie firmowym Konto Rachunek Partner

Prezentowane Konto Partner jest dedykowane przedsiębiorcom, którzy poszukują atrakcyjnego rachunku firmowego. Konto powinno przypaść do gustu zarówno przedsiębiorcom dopiero rozpoczynającym prowadzenie działalności gospodarczej, jak i tym, którzy doskonale poruszają się w zagadnieniach prowadzenia firmy.

Dla większości przedsiębiorców niezwykle ważne są opłaty. W przypadku Konta Partner są one dość atrakcyjne – opłaty za prowadzenie konta można z łatwością uniknąć, ale bank nalicza opłatę za obsługę karty debetowej. Najwięcej skorzystają jednak ci, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej, bo przez pół roku mogą uniknąć opłat.

Klienci, którzy zdecydują się na założenie Konta Partner, powinni mieć na uwadze to, że będą mogli skorzystać z ubezpieczenia Office Assistance i serwisu Concierge. To duże ułatwienie, bo sięgnięcie po te usługi powinno pomóc w codziennym prowadzeniu firmy.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>