Konto mBiznes mBanku

Rachunek firmowy mBiznes zaoferowany przez mBank jest dostępny aż w 4 wersjach. Specjaliści zatrudnieni w banku zaprojektowali produkty z myślą o przedsiębiorcach o rożnych potrzebach i oczekiwaniach. Dzięki temu każda osoba prowadząca firmę może wybrać coś dla siebie.

W przygotowanej analizie zajmiemy się rachunkiem firmowym mBiznes konto Start i porównany go z innymi rachunkami z oferty mBanku. Już w tym miejscu warto napisać, że wspomniany produkt mBiznes konto Start to rachunek przeznaczony dla przedsiębiorców chcących dopiero założyć działalność gospodarczą lub prowadzących firmę krócej niż rok.

mBiznes konto Start to z pewnością atrakcyjny produkt. Na uwagę zasługuje przede wszystkim brak opłat za prowadzenie rachunku. Jeżeli przedsiębiorca opłaci z konta składki do ZUS, to może liczyć na 5 bezpłatnych przelewów w miesiącu. To główne powody, dla których warto zainteresować się wspomnianym rachunkiem bankowym.

Przed analizą zachęcamy do zapoznania się z sylwetką mBanku, czyli podmiotu, któremu zamierzamy powierzyć firmowe pieniądze.

Garść informacji o mBanku

konto w mbankumBank to jeden z banków najprężniej działających na polskim rynku finansowym. Od 2000 r. bank dostarcza sprawdzonych i innowacyjnych rozwiązań, po które chętnie sięgają konsumenci indywidualni i przedsiębiorcy. Nie można też zapomnieć, że mBank za swoją działalność był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. To główne powody, dla których warto zainteresować się produktami oferowanymi przez ten podmiot.

W ofercie mBanku znajduje się szereg produktów. Konta bankowe cieszą się wśród klientów dużą popularnością. Czołowym kontem osobistym jest rachunek eKonto. Przedsiębiorcy poszukujący rachunku firmowego powinni pomyśleć o koncie mBiznes oferowanym przez mBank. To konto dostępne jest w aż 7 wersjach, dzięki czemu każdy z zainteresowanych może znaleźć coś dla siebie. Warto też pamiętać, że poza tymi kontami są dostępne też rachunki oszczędnościowe: mBiznes max i mBiznes plus. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą skorzystać z konta walutowego. Wymienione produkty nie są jednak obowiązkowe – są uzupełnieniem oferty przygotowanej przez bank z myślą o przedsiębiorcach.

mBiznes konto Start. Najważniejsze informacje

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z mBankiem?

mBank po raz kolejny postawił na nowoczesny i atrakcyjny finansowo produkt bankowy. Na uwagę zasługuje fakt, że prowadzenie konta jest bezpłatne, zaś opłaty w wysokości 5 zł za obsługę karty debetowej można uniknąć, dokonując transakcji kartą na łączną kwotę min. 200 zł. Przedsiębiorcy opłacający z posiadanego rachunku bankowego obowiązkowe składki do ZUS, mogą liczyć na 5 darmowych przelewów. Przelewy do ZUS i urzędu skarbowego są bezpłatne, zaś pozostałe kosztują 1,50 zł.

Choć większość przedsiębiorców dokonuje transakcji bezgotówkowych, dobrze wiedzieć, że wypłaty z bankomatów: mBanku, BZ WBK, Cash4You, eCard i Euronetu są bezpłatne. Decydując się na wypłatę środków z innych bankomatów należy się liczyć z naliczeniem przez bank opłaty w wysokości 5 zł.

Komu dedykowane jest konto?

Rachunek bankowy mBiznes konto Start jest przeznaczony głównie dla młodych przedsiębiorców, którzy liczą się z kosztami. Skorzystają również osoby poszukujące atrakcyjnych promocji.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Poza brakiem opłat lub możliwością ich uniknięcia, nie można zapomnieć, że klienci mBanku mogą przebierać w dodatkowych produktach, np. rachunkach oszczędnościowych. Swoim klientom bank udostępnienia dostęp do platformy mikroFirmy. Informacje na niej zgromadzone ułatwiają założenie i prowadzenie firmy. Początkujący przedsiębiorcy mogą też liczyć na limit kredytowy w wysokości 10 tys. zł.

Jakie największe wady ma rachunek?

Główną wadą oferowanego przez mBank rachunku firmowego jest konieczność uiszczenia opłaty za przelewy w wysokości 1,50 zł. Klient, który ureguluje zobowiązania wobec ZUS korzystając z konta, może liczyć na 5 darmowych przelewów.

Gdzie mogę założyć Konto Direct dla Firmy?

mBank doskonale rozumie, że przedsiębiorcy nie mają czasu na wizyty w oddziałach i wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem rachunku firmowego w tym właśnie banku, to możesz to zrobić przechodząc na tę stronę mBanku.

Podstawowe informacje o koncie firmowym mBiznes konto Start

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością ponoszenia szeregu opłat. Dobrze, by móc korzystać z taniego konta firmowego. A właśnie takie oferuje mBank. By jednak świadomie zdecydować się na założenie rachunku mBiznes konto Start, warto dokładnie zapoznać się z opłatami. Poniżej prezentujemy informacje na temat usług oferowanych przez bank nieopłatnie i tych, za które naliczy on opłaty.

Bezpłatnie bank oferuje:

 • prowadzenie rachunku bankowego,
 • wydanie karty debetowej – klient może wybrać kartę Visa PayWave oraz MasterCard PayPass (każda z nich umożliwia płatności zbliżeniowe i internetowe),
 • obsługę karty debetowej – jeżeli klient dokona transakcji kartą na łączną kwotę min. 200 zł, inaczej bank naliczy opłatę w wysokości 5 zł,
 • przelewy do ZUS i urzędu skarbowego,
 • realizację polecenia zapłaty, ale trzeba pamiętać, że bank pobiera za tę usługę miesięczną opłatę w wysokości 1 zł,
 • 5 bezpłatnych przelewów w miesiącu, jeżeli właściciel rachunku dokona przelewu do ZUS, w innych przypadkach przelewy są płatne – bank pobiera opłatę w wysokości 1,50 zł,
 • wypłatę z bankomatów: Euronet, mBank, BZ WBK, eCard i Cash4You – wypłaty z pozostałych bankomatów są płatne – 3% wypłacanej kwoty, min. 5 zł,

Pozostałe opłaty:

 • 35 zł za przelew SORBNET,
 • 1,5 zł za realizację zlecenia stałego,
 • 5 zł za przelew SEPA,
 • od 2 do 4 zł za przelew zlecony telefonicznie,
 • 3 zł miesięcznie za ubezpieczenie „Pakiet Bezpieczna Karta” – usługa nie jest obowiązkowa,
 • 0,25% kwoty przelewu (min. 20 zł, max. 200 zł) za przelew walutowy SWIFT. Dodatkowo klient musi uiścić opłatę w wysokości 5 zł – opłata telekomunikacyjna w obrocie SWIFT-owym,
 • 0,5% (min. 9 zł) za wypłatę i wpłatę gotówki w oddziale banku,
 • 3% (min. 9 zł) kwoty środków wypłaconych z bankomatów za granicą. Dodatkowo klient musi liczyć się z opłatą za przewalutowanie (od 3 do 6%), jeżeli operacja jest wykonywana w innej walucie niż EUR),
 • 10 zł za przelew ekspresowy na dowolny rachunek w innym baku (przelew jest wykonywany w systemie BlueCash – środki mogą trafić na konto odbiorcy w ciągu 15 minut. Klienci powinni pamiętać, że maksymalna kwota pojedynczego przelewu wynosi 5 tys. zł i dziennie mogą zlecić tylko dwa takie przelewy).

Przypominamy, że rachunek firmowy mBiznes konto Start jest dedykowany osobom rozpoczynającym prowadzenie działalność gospodarczej i prowadzącym firmę nie dłużej niż 12 miesięcy (wymóg ten dotyczy jednoosobowej działalności gospodarczej, spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, z o.o., stowarzyszeń, fundacji i spółdzielni). Dla firm działających dłużej niż 12 miesięcy, bank przygotował inne wersje rachunku mBiznes konto: Standard, Komfort lub Premium.

Z punktu widzenia przedsiębiorców istotną informacją może być to, że rachunek nie jest oprocentowany.

Jeżeli chcesz zapoznać się z pełną taryfą opłat i prowizji, to możesz to zrobić tutaj. Zdecydowałeś się na założenie rachunku firmowego w mBanku? Zrób to nie wychodząc z domu – wystarczy, że przejedziesz na tę stronę mBanku i złożysz wniosek.

mBiznes konto w 4 wersjach. Sprawdź, która będzie najkorzystniejsza dla ciebie

Przedsiębiorcy mają różne potrzeby, dlatego też mBank skonstruował 4 warianty mBiznes konta – każdy zainteresowany wybierze coś dla siebie. Chcesz poznać różnicę między poszczególnymi wersjami? Przygotowaliśmy krótkie zestawienie, dzięki któremu nie musisz szukać szczegółowych informacji na stronie mBanku – zachęcamy do lektury!

 • mBiznes konto Start. Rachunek jest przeznaczony dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej i dla tych, którzy prowadzą firmę nie dłużej niż 12 miesięcy. Po upływie tego okresu konto zostanie przekształcone w rachunek mBiznes konto Komfort, które jest droższe w utrzymaniu. Jeżeli nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów, to wystarczy, że przed upływem okresu 12 miesięcy złożysz wniosek o zmianę rachunku mBiznes konto Start na mBiznes konto Standard.
 • mBiznes konto Standard. Ta wersja rachunku mBiznes konto jest dedykowana przedsiębiorcom prowadzącym firmę dłużej niż 12 miesięcy. Szczególną uwagę warto zwrócić na fakt, że klient może z łatwością uniknąć opłat za prowadzenie tego konta.
 • mBiznes konto Komfort. Jeżeli realizujesz co najmniej 17 przelewów miesięcznie, to powinieneś zainteresować się właśnie tym wariantem konta. Korzystając z niego otrzymujesz praktycznie bezpłatne konto – nie musisz płacić za obsługę karty debetowej, w miesiącu możesz wykonać aż 20 przelewów bez ponoszenia opłat.
 • mBiznes konto Premium. Najdroższa wersja rachunku firmowego w mBanku i z całą pewnością korzystna dla tych, którzy wykonują co najmniej 37 przelewów w ciągu miesiąca.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach mBiznes konto?

Dodatkowe usługi oferowane przez banki mogą być bardzo korzystne dla właścicieli rachunków. Większość z takich usług pozwala na korzystną rozbudowę posiadanego rachunku. mBank również ma w swojej ofercie pakiet dodatkowych usług, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy:

 • mPlatforma Walutowa. Przedsiębiorstwa często współpracują z zagranicznymi kontrahentami. By móc się rozliczać w walucie obcej, warto ją nabywać po korzystnych cenach. Do tego właśnie służy mPaltforma Walutowa. Kupuj i sprzedawaj waluty szybko i po korzystnym kursie z poziomu serwisu transakcyjnego.
 • mNawigacja Finansowa. By lepiej rozporządzać firmowym budżetem, wypróbuj mNawigację Finansową, czyli przydatne narzędzie, za pomocą którego możesz dokonywać analizy przychodów i wydatków.
 • Kredyt na start do 10 tys. zł. Jako początkujący przedsiębiorca z pewnością potrzebujesz gotówki na start. mBank rozumie potrzeby młodych właścicieli firm i oferuje kredyt w wysokości do 10 tys. zł. Możesz o niego wnioskować od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli prowadzisz firmę dłużej, to możesz zawnioskować o 20 tys. zł. Forma zabezpieczenia kredytu jest ustalana indywidualnie z kredytobiorcą i zależy od wysokości zaciągniętego kredytu. Z punktu widzenia przedsiębiorców istotną informacją powinno być to, że przyznanie kredytu wiąże się z naliczeniem dodatkowej opłaty – do 5% wartości kredytu.
 • mTransfer. Specjalna usługa, która jest dostępna tylko dla posiadaczy konta mBiznes. Za pomocą tej aplikacji możliwy jest szybki transfer środków między klientami mBanku i to bez konieczności ręcznego uzupełniania danych przelewu. Korzystanie z usługi jest płatne – opłata wynosi 2% wartości odebranego przelewu (min. 0,01 zł) plus 5 zł za korzystanie z usługi.
 • pl. mBank wspiera przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej. Platforma mikroFirmy.pl to serwis, na łamach którego są publikowane przydatne i ciekawe z punktu widzenia przedsiębiorców informacje. Znaczenie mają również dodatkowe korzyści, jakie mogą osiągnąć przedsiębiorcy:
  • możliwość rejestracji firmy i założenia konta w jednym formularzu – idealne rozwiązanie dla osób zamierzających korzystać z produktów mBanku – korzystając z takiego rozwiązania można zaoszczędzić sporo czasu,
  • dostęp do programu, za pomocą którego mogą prowadzić księgowość przez Internet za 0 zł i to przez 6 miesięcy,
  • możliwość założenia skrzynki pocztowej w domenie mikrofirmy.pl,
  • skorzystanie z platformy to również możliwość stworzenia własnej firmy – przedsiębiorca otrzymuje dostęp do kreatora stron www.

Oszczędzaj z mBankiem, czyli konta oszczędnościowe: mBiznes max i mBiznes plus

Prowadzenie firmy wiąże się z dużymi wydatki. Jeżeli jednak rozwija się ona prężnie, a na koncie firmy pojawia się nadwyżka pieniędzy, to warto pomyśleć o jej pomnożeniu. Klienci mają do wyboru terminowe lokaty i elastyczne konta oszczędnościowe. Te drugie to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców chcących mieć dostęp do zgromadzonych środków w każdej chwili.

mBank przygotował z myślą o oszczędnych przedsiębiorcach dwa rachunki oszczędnościowe: mBiznes max i mBiznes plus.

mBiznes max to konto z oprocentowaniem 0,2% w skali roku, co dla wielu przedsiębiorców może być mało korzystne. Z tego też względu warto pomyśleć o drugim koncie: mBiznes plus. Oprocentowanie tego konta jest zmienne i zależy wyłącznie od wysokości wkładu:

 • 0,3% dla wkładów do 49 999 zł,
 • 0,5% dla wkładów od 50 000 do 99 999 zł,
 • 0,6% dla wkładów od 100 tys. zł.

Z punktu widzenia przedsiębiorców ważne powinno być to, że prowadzenie rachunku oszczędnościowego mBiznes plus jest zupełnie darmowe. Warto jednak pamiętać, że tylko pierwszy przelew w miesiącu z rachunku oszczędnościowego na mBiznes konto jest darmowy – przy drugim bank nalicza opłatę w wysokości 1,50 zł, przy kolejnych 5 zł.

Opinia Redakcji o koncie firmowym mBiznes konto

Oferta przygotowana przez mBank dla przedsiębiorców wyróżnia się pod wieloma względami wśród innych produktów dostępnych na rynku. Uwagę należy zwrócić głównie na fakt, że rachunek jest dostępny w aż 4 wersjach. Nie bez znaczenia są też niskie opłaty – przedsiębiorca nie zapłaci wiele za prowadzenie rachunku bankowego czy obsługę karty debetowej, jeżeli spełni proste warunki.

Poza dostępem do podstawowych usług bankowych, nie można zapomnieć, że przedsiębiorca może też skorzystać z szeregu dodatkowych, atrakcyjnych usług bankowych. Dla początkujących właścicieli ważne może być skorzystanie z oferty banku w zakresie pożyczek oferowanych młodym przedsiębiorcom – bank oferuje 10 lub 20 tys. zł. Wszystko to sprawia, że śmiało można polecić produkty mBanku tym, którzy szukają przystępnego i ciekawego konta firmowego.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>