Konto Firmowe Inteligo

Produkty z myślą o przedsiębiorcach są dostępne w ofertach wielu banków. Nowoczesne konto firmowe zaoferował bank Inteligo. Powinny się nim zainteresować osoby poszukujące intuicyjnego w obsłudze rachunku bankowego, za prowadzenie którego można uniknąć opłaty. W przygotowanym artykule dokładnie omówiliśmy wszystkie zalety konta zaoferowanego przez Inteligo. By jednak przedsiębiorca miał jak najwięcej informacji, zaczniemy od przedstawienia sylwetki banku. To, komu się powierza pieniądze nie jest bowiem bez znaczenia dla ich bezpieczeństwa.

Garść informacji o Inteligo

konto inteligoBank Inteligo działa na polskim rynku od maja 2001 r. Wkroczenie na rynek bankowy kolejnego podmiotu było ówcześnie szeroko komentowane, dzięki czemu konsumenci szybko zainteresowali się oferowanymi przez bank produktami. W pierwszym roku działalności Inteligo zdobył ponad 100 tys. klientów. Rok później stał się częścią PKO Banku Polskiego, ale jego władze w dalszym ciągu stawiały na intensywny rozwój i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Wśród takich należy wskazać m.in. na udostępnienie klientom możliwości obrotu obligacjami skarbowymi przez Internet czy możliwości uzyskania debetu na koncie przy wykorzystaniu sieci.

Wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów i podnoszenie jakości świadczonych usług sprawiło, że bank był wielokrotnie wyróżniony za swoją działalność. Wśród tytułów, jakie zdobył, można wskazać m.in. na tytuł „Przyjaznego Banku Newsweeka”.

Z myślą o potencjalnych klientach, bank oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest konto firmowe Inteligo. Zostało ono zaprojektowane z myślą o klientach poszukujących funkcjonalnego rachunku firmowego, do którego będą mieć dostęp zarówno przez Internet, jak i aplikację mobilną. Dla części potencjalnie zainteresowanych skorzystaniem z oferty Inteligo, istotne mogą być również dodatkowe usługi online pozwalające na ulepszenie konta.

Konto Firmowe Inteligo. Najważniejsze informacje

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z Inteligo?

Bank Inteligo postawił na tani produkt, który ma spełnić oczekiwania szerokiej grupy konsumentów. Prowadzenie konta jest nieodpłatne, zaś opłaty w wysokości 4 zł miesięcznie za obsługę kart debetowej można uniknąć, dokonując transakcji kartą na min. 100 zł. Klient nie zapłaci za wypłatę środków z bankomatów PKO BP i BZ WBK, zaś wybierając gotówkę z innych musi się liczyć z opłatą w wysokości 5 zł. Warto też pamiętać o opłatach za przelewy – krajowe kosztują 1 zł, zaś przelewy do ZUS i US są bezpłatne.

Komu dedykowane jest konto?

Założeniem konta firmowego w banku Inteligo powinni zainteresować się przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą lub osoby działające w ramach spółki cywilnej. Z konta zadowolone powinny być też osoby wykonujące wolne zawody. Warto dodać, że rachunek firmowy zaoferowany przez Inteligo powinien zadowolić przedsiębiorców poszukujących konta nie tylko z dostępem internetowym, lecz także mobilnym.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Powinieneś mieć świadomość, że korzystając z firmowego rachunku bankowego Inteligo, będziesz mógł dokonywać płatności za zakupy w Internecie za pomocą telefonu komórkowego. Dobrze też pamiętać o możliwości uniknięcia opłaty za kartę debetową – wystarczy dokonać transakcji na kwotę min. 100 zł.

Jakie największe wady ma rachunek?

Główną wadą oferowanego przez bank Inteligo rachunku firmowego jest konieczność uiszczenia opłaty za przelewy krajowe – każdy kosztuje 1 zł. Klienci nie będą mogli też skorzystać z rachunków oszczędnościowych i walutowych.

Gdzie mogę założyć Konto Direct dla Firmy?

Firmowe konto bankowe możesz założyć bez konieczności wychodzenia z domu. Jeżeli zdecydowałeś się na taki krok, to przejdź na tę stronę Inteligo.

Podstawowe informacje o koncie firmowym Konto Firmowe Inteligo

Opłaty za korzystanie z konta bankowego są niezwykle ważne. Warto zapoznać się z tabelą opłat i prowizji ustalonych przez bank, by mieć pewność, że prowadzenie rachunku nie będzie obciążeniem dla firmowego budżetu. Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat opłat za prowadzenie rachunku Konto Firmowe Inteligo dedykowanego przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, spółki cywilne lub wykonującym wolne zawody.

Bezpłatnie bank oferuje:

 • założenie i prowadzenie konta,
 • obsługę karty debetowej pod warunkiem, że klient wykona w ciągu miesiąca transakcje na co najmniej 100 zł – w przeciwnym razie musi on liczyć się z naliczeniem opłaty w wysokości 4 zł miesięcznie,
 • wydanie karty debetowej – klient może wybrać między następującymi kartami: Inteligo VISA Business payWave lub Inteligo MasterCard Business PayPass,
 • przelewy do ZUS i urzędu skarbowego,
 • realizację polecenia zapłaty,
 • wypłatę środków z bankomatów PKO BP i BZ WBK – wypłacając z innych bankomatów klient musi liczyć się z opłatą w wysokości 5 zł,
 • wypłatę gotówki w oddziałach PKO BP – jeżeli wypłata środków nastąpi przez terminal POS, bank naliczy opłatę w wysokości 5 zł.

Pozostałe opłaty:

 • 1 zł za przelew przez Internet,
 • 8 zł za przelew SEPA,
 • 50 zł za przelew zagraniczny,
 • 1 zł za realizację zlecenie stałego, jeżeli przelew został zlecony na rachunek w innym banku,
 • 3% min. 10 zł za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą. Jeżeli klient będzie wypłacał środki przy pomocy karty VISA w walucie innej niż EUR, to bank naliczy dodatkową opłatę za przewalutowanie w wysokości 2% wartości transakcji.

Z punktu widzenia potencjalnych klientów istotne może być, że bank nie umożliwia zlecenia przelewów natychmiastowych i przelewów w systemie SORBNET. Rachunek nie jest też oprocentowany.

Jeżeli chcesz zapoznać się z aktualną taryfą opłat i prowizji, to możesz to zrobić tutaj. Zdecydowałeś się na założenie Konta Firmowego Inteligo? Nie musisz udawać się do oddziału; wniosek o otwarcie rachunku możesz złożyć na tej stronie banku.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach Konta Firmowego Inteligo?

Usługi dodatkowe oferowane przez banki pozwalają ulepszyć posiadany rachunek. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na Konto Firmowe Inteligo, mogą skorzystać z następujących usług dodatkowych:

 • Zdalny debet na koncie. Uwagę warto zwrócić na uproszczone warunki przyznania debetu na koncie. Jeżeli na firmowym rachunku zostanie zaksięgowana co najmniej jedna wpłata, to właściciel może złożyć wniosek o debet. Bank oferuje też atrakcyjne warunki – nie pobiera opłaty za udzielenie debetu i jego obsługę przez 2 pierwsze miesiące.
 • Płatności mobilne IKO. Jesteś przedsiębiorcą chcącym mieć dostęp do swoich pieniędzy w każdym momencie? Dzięki specjalnej aplikacji możesz dokonywać płatności przez telefon i wypłacić gotówkę z bankomatów PKO BP.
 • Kanał dostępu SMS. To innowacyjne rozwiązanie, które nie jest dostępne w ofercie wszystkich banków. Klienci, którzy zdecydują się na podpisanie umowy o prowadzenie Konta Firmowego Inteligo, mogą – w ramach tej usługi – wykonywać płatności, doładowania kont telefonicznych lub sprawdzać informacje o saldzie czy historii rachunku przez wysłanie SMS-a. Korzystanie z usługi jest bezpłatne, właściciel konta zapłaci wyłącznie za wysłanie wiadomości i to zgodnie z taryfą operatora, usług którego korzysta.
 • Powiadomienia SMS, na komunikator internetowy lub pocztę elektroniczną. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą prowadzić kalendarza. Klienci banku korzystający z usługi, mogą otrzymywać informacje np. o wpływach na konto. Powiadomienia na pocztę elektroniczną i komunikator są bezpłatne, a za wysyłanie powiadomień SMS bank pobiera od klienta opłatę w wysokości 5 zł miesięcznie.
 • Lokaty o stałym lub zmiennym oprocentowaniu. Gdy pojawią się pierwsze oszczędności na firmowym koncie, warto pomyśleć o ich pomnożeniu. Lokaty o stałym i zmiennym oprocentowaniu to oferta Inteligo. Odsetki są naliczane codzienne, zaś kapitalizowane są na koniec okresu.

Opinia Redakcji o Koncie Firmowym Inteligo

Czy przedsiębiorcy powinni zainteresować się Kontem Firmowym Inteligo? Z całą pewnością to jeden z ciekawszych rachunków, jaki jest aktualnie dostępny na rynku. Konto jest dedykowane przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą w formie jednoosobowej działalności czy spółki cywilnej. Z rachunku mogą korzystać również osób wykonujące wolne zawody.

Z całą pewnością potencjalnym klientom bank zaoferował atrakcyjne warunki finansowe – nie zapłacą oni za prowadzenie rachunku firmowego, zaś opłaty za obsługę karty płatniczej mogą w prosty sposób uniknąć – wystarczy, że wykonają w ciągu miesiąca transakcje kartą na kwotę min. 100 zł. Tak niskie opłaty w połączeniu z przejrzystymi warunkami korzystania z rachunku Inteligo z całą pewnością są dużym plusem.

Zapomnieć nie można też o szeregu dodatkowych funkcji, z których mogą korzystać właściciele rachunku. Płatności mobilne czy SMS to nowoczesne i wygodne rozwiązania. Jeżeli zatem poszukujesz taniego rachunku firmowego i chcesz móc rozbudować go o dodatkowe funkcje, to z całą pewnością powinieneś rozważyć założenie właśnie tego rachunku.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>