Konto Direct dla Firmy ING Bank Śląski

ING Bank Śląski przygotował konto firmowe z myślą o szerokiej grupie przedsiębiorców. Konto Direct dla Firmy to konto, z którego skorzystać mogą osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub w formie spółki (cywilnej, partnerskiej czy jawnej). Głównymi zaletami prezentowanego konta są: nowoczesność, przystępne opłaty, możliwość korzystania z dodatkowych usług i jego intuicyjna obsługa.

By pomóc w podjęciu decyzji osobom poszukującym dobrego, ciekawego i taniego konta firmowego, zdecydowaliśmy się na szczegółowe przeanalizowanie głównych parametrów Konta Direct dla Firmy. Szczególną uwagę zwróciliśmy na koszty: prowadzenia rachunku, opłaty za kartę płatniczą czy przelewy. Nie zapomnieliśmy również o dodatkowych usługach, jakie bank oferuje klientom korzystającym z tego konta. Mamy nadzieję, że ty, jako nasz czytelnik, będziesz miał ułatwiony wybór. Zanim jednak przejdziemy do szczegółowe omówienia wspomnianego rachunku firmowego, zachęcamy do bliższego zapoznania się z sylwetką ING Banku Śląskiego.

Garść informacji o ING Banku Śląskim

Ing bank śląski

ING Bank Śląski powstał w 1989 r. Wówczas powstał Bank Śląski. Po kilku latach działalności na polskim rynku 25% jego akcji zakupił ING Bank N.V. Kolejne lata to intensywny rozwój podmiotu i poszerzanie oferty. W 2001 r. bank zmienia nazwę na obecną, czyli ING Bank Śląski. Następnym krokiem, który ma pomóc dostać się tej instytucji finansowej do czołówki banków na polskim rynku jest połączenie z ING Bankiem Hipotecznym S.A. To następuje w 2011 r., a w 2013 r. bank znajduje się już w pierwszej piątce banków w Polsce pod względem aktywów.

Co konkretnie znajduje się w ofercie banku? Dziś, po latach działania na polskim rynku, oferta podmiotu jest wyważona i jednocześnie szeroka. Bank oferuje produkty bankowe zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Nie brakuje też specjalnych ofert przygotowanych z myślą o jednostkach samorządu terytorialnego.

Konto Direct dla Firmy. Najważniejsze informacje

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z ING Bankiem Śląskim?

ING Bank Śląski pobiera od właścicieli konta Direct dla Firmy opłaty za: prowadzenie konta (9 zł), obsługę karty debetowej (7 zł) i przelewy krajowe (0,90 zł). Przedsiębiorca nie zapłaci za przelewy do ZUS-u i US oraz za wypłaty środków z bankomatu. Uniknąć można pozostałych opłat – by nie płacić za prowadzenie konta i przelewy internetowe, przedsiębiorca jest zobowiązany: dokonać przelewu do ZUS-u lub na konto fiskusa i zadbać o to, by na konto wpłynęło łącznie min. 2000 zł (do tej sumy bank nie wlicza przelewów z rachunków własnych firmy). Jeżeli przedsiębiorca dokona transakcji kartą debetową na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie, to uniknie również opłaty za jej obsługę.

Komu dedykowane jest konto?

Konto Direct dla Firmy to nowoczesne konto. Jest ono dedykowane przedsiębiorcom poszukującym taniego i intuicyjnego w obsłudze rachunku firmowego. Z tego konta powinny skorzystać również osoby śledzące nowinki techniczne – po podpisaniu umowy z bankiem, klient otrzymuje dostęp do aplikacji mobilnej.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Najwięcej korzyści odniosą ci, którzy aktywnie korzystają z karty debetowej i wykorzystują rachunek firmowy, by regulować zobowiązania względem ZUS-u czy US – dzięki temu nie zapłacą za jego prowadzenie i utrzymanie. W ramach rachunku bankowego klienci otrzymują również dostęp do nowoczesnej aplikacji mobilnej. Bank udostępnia również Moduł Użytkowników – z niego korzystać mogą pracownicy przedsiębiorcy.

Jakie największe wady ma rachunek?

Przedsiębiorcy, którzy nie spełnią warunków stawianych przez bank muszą liczyć się z tym, że bank naliczy opłaty w wysokości: 7 zł za obsługę karty debetowej i 9 zł za prowadzenie konta.

Gdzie mogę założyć Konto Direct dla Firmy?

Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem Konta Direct dla Firmy, to przejdź na tę stronę ING Banku Śląskiego.

Podstawowe informacje o koncie firmowym Direct dla Firmy

Przedsiębiorca ma wystarczająco dużo wydatków każdego miesiąca, by płacić jeszcze za prowadzenie konta czy obsługę karty debetowej. Właśnie z tego względu dobrze sprawdzić, jakie usługi bank oferuje bezpłatnie. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje w tym zakresie.

Bezpłatnie bank oferuje:

 • prowadzenie konta – wówczas, gdy jego właściciel spełni następujące warunki (tzw. warunki aktywności)
  • wykona przelew do ZUS lub US,
  • suma wpływów na rachunek firmowy wyniesie łącznie 2000 zł (bank nie bierze pod uwagę wpływów z rachunków własnych firmy).

Niespełnienie powyższych warunków oznacza, że przedsiębiorca będzie zobowiązany zapłacić 9 zł za prowadzenie konta firmowego;

 • obsługę karty debetowej – opłata nie jest pobierana, jeżeli właściciel konta dokona za jej pomocą transakcje na łączną sumę min. 300 zł w miesiącu rozliczeniowych – w przeciwnym razie zostanie naliczona opłata w wysokości 7 zł,
 • przelewy krajowe przez Internet – jeżeli właściciel rachunku pełni warunki aktywności (opisane wyżej), w przeciwnym razie bank nalicza opłaty w wysokości: 0,90 zł za przelew i 10 zł przelew w oddziale banku,
 • wydanie karty debetowej – klient wybiera wśród kart: VISA Business (karta zbliżeniowa), MasterCard Business (Premium jest przewidziana dla właściciela firmy, Standard dla ich pracowników),
 • przelewy do ZUS-u i US,
 • realizację polecenia zapłaty,
 • wpłaty gotówki we wpłatomacie (jeżeli suma wpłat dokonanych w miesiącu nie przekracza kwoty 50 tys. zł),
 • wypłatę gotówki w usłudze cashback,
 • wypłaty z bankomatów w kraju.

Pozostałe opłaty:

 • 1 zł za realizację zlecenia stałego,
 • 5 zł za przelew SEPA,
 • 10 zł za przelew SORBNET dla kwoty powyżej 1 mln zł i 35 zł za kwot poniżej 1 mln zł,
 • 40 zł za pozostałe przelewy walutowe (jeżeli rachunek odbiorcy nie jest w formacie IBAN, zlecenie nie zawiera kodu BIC banku odbiorcy przelewu lub klient wskazał instytucję pośredniczącą),
 • 3% kwoty wypłaty (min. 5 zł) za wypłatę środków z bankomatów za granicą,
 • 10 zł za przelew natychmiastowy przez Internet w systemie Express Elixir,
 • 10 zł + 0,5% kwoty wpłaty lub wypłaty gotówki w oddziale.

Rachunek Direct dla Firm jest dedykowany konsumentom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę (np. cywilną czy partnerską). Z punktu widzenia osób zainteresowanych tych właśnie kontem ważne powinno być to, że rachunek nie jest oprocentowany. Konto jest obsługiwane przez: system bankowości internetowej ING BankOnLine, telefon i w oddziałach banku.

Pełną taryfę opłat i prowizji znajdziesz tutaj. Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem konta Direct dla Firmy, to możesz to zrobić na tej stronie ING Banku Śląskiego.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach Konta Direct dla Firmy?

Dodatkowe usługi cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Z tego względu specjaliści zatrudnieni w bankach starają się przygotować atrakcyjna ofertą z myślą zarówno o nowych, jak i stałych klientach. Jeżeli zdecydowałeś się na założenie rachunku firmowego w ING Banku Śląskich, to możesz skorzystać m.in. z takich usług dodatkowych:

 • Bezpłatne Otwarte Konto Oszczędnościowe. To propozycja dla tych, którzy chcą oszczędzać. Oprocentowanie konta wynosi 1,25% w skali roku.
 • Dostęp do aplikacji mobilnej. Za pomocą tej aplikacji przedsiębiorca może korzystać z konta za pośrednictwem urządzeń mobilnych, np. smartfona.
 • Wieloosobowe korzystanie z rachunku. Z rachunku może korzystać więcej niż jedna osoba – wystarczy stosowne uprawnienia nadać wybranym pracownikom w oddziale banku.
 • Moduł użytkowników w bankowości online. Korzystając z tej opcji, właściciel rachunku może udostępnić dostęp osobom trzecim do podglądu rachunków czy akceptacji przelewów wybranych rachunków.
 • Serwis SMS HaloŚąski. Aktywując tę usługę, klient otrzyma dostęp do pakietu pozwalającego mu na otrzymywanie bezpłatnych SMS-ów informujących o transakcjach dokonanych na koncie.
 • Lokata terminowa. Właściciele rachunku firmowego w ING Banku Śląski mają możliwość założenia atrakcyjnej oferty terminowej z oprocentowaniem od 1 do 1,75% w zależności od okresu umownego lokaty. Co ważne, środki można lokować zarówno w EUR, jak i USD.
 • Program lojalnościowy „Bankujesz-zyskujesz”. Jeżeli za zakupy będziesz płacił kartą, to na twoim koncie odnotowane zostaną punkty. Te możesz wymienić na produkty w atrakcyjnych cenach.
 • Finansometr. To specjalny system do zarządzania finansami, który jest dostępny w ramach bankowości internetowej.

Opinia Redakcji o koncie firmowym Direct dla Firmy

Propozycja przygotowana przez ING Bank Śląski to konto firmowe dedykowane przedsiębiorcom, którzy chcą mieć nieograniczony dostęp do swojego konta. Ten zapewniają aplikacje mobilne i specjalny serwis – ING BankOnLine. Kontem powinny zainteresować się także osoby chcące wykonywać tanie przelewy europejskie i natychmiastowe.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na konto firmowe Direct dla Firmy, powinni pamiętać też o możliwości darmowej wypłaty środków z bankomatów. Spełniając warunki stawiane przez bank, można też uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku. To główne powody, dla których warto pomyśleć o założeniu tego konta.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>