Konto FIRMA TO JA Idea Bank

W ofercie Idea Bank znajduje się rachunek firmowy FIRMA TO JA. To propozycja dla tych wszystkich, którzy zdecydowali się pracować na własny rachunek. Konto wyróżnia się po wieloma względami wśród innych produktów dostępnych na rynku. Uwagę osób zainteresowanych założeniem tego konta wracamy przede wszystkim na fakt, że rachunek funkcjonuje jako połącznie rachunku osobistego, czyli tradycyjnego ROR-u, z rachunkiem firmowym. Takie rozwiązanie ma zarówno zalety, jak i wady. By je poznać, zachęcamy do zapoznania się z artykułem „Jak wybrać konto firmowe”.

By ułatwić wybór osobom poszukującym konta firmowego, przygotowaliśmy najistotniejsze informacje na temat rachunku FIRMA TO JA. Przed zapoznaniem się z jego parametrami, zachęcamy do bliższego poznania historii Idea Banku.

Garść informacji o Idea Bank

ideabankIdea Bank na polskim rynku zadebiutował w 1991 r. Wówczas działał pod nazwą GMAC Bank Polska SA. Od samego początku oferta banku była ukierunkowana na przedsiębiorców. Z myślą o osobach przedsiębiorczych, bank oferuje zarówno rachunki firmowe, produkty oszczędnościowe, jak i pożyczki czy kredyty. Klienci zainteresowani współpracą mogą liczyć na szeroki wachlarz produktów i tym samym mieć pewność, że Idea Bank wesprze ich w rozwoju ich firmy.

Wysoki poziom świadczonych usług i interesujące produkty zostały wielokrotnie docenione przez klientów banku. I tak: bank został uznany za najlepszy bank dla firm w 2011, 2012 i w 2013 r. w polskiej edycji branżowego magazynu Forbes, zdobył też nagrody w kategoriach: Najlepszy kredyt dla firm i Najlepszy produkt oszczędnościowy dla firm w konkursie „Złoty Bankier” zorganizowanym przez portal Bankier.pl, zaś szczegółowo omawiane niżej konto FIRMA TO JA zostało nagrodzone przez Gazetę Finansową pierwszym miejscem w kategorii „Oszczędne korzystanie z konta firmowego”.

Konto FIRMA TO JA. Najważniejsze informacje

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z Idea Bankiem?

Idea Bank postawił na tani rachunek firmowy – zarówno prowadzenie konta, przelewy krajowe, jak i do ZUS czy urzędu skarbowego są bezpłatne. Bank nie pobierze opłaty również za obsługę karty debetowej, jeżeli jej właściciel dokona transakcji kartą na min. 400 zł (w przeciwnym razie opłata wynosi 4,99 zł miesięcznie). Płatne są wypłaty z bankomatów w kraju – bank nalicza za każdą wypłatę opłatę w wysokości 2,99 zł.

Komu dedykowane jest konto?

Idea Bank to bank przyjazny przedsiębiorcom, dlatego też najwięcej korzyści osiągną osoby prowadzące firmę, którzy poszukują taniego konta firmowego.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Z punktu widzenia przedsiębiorców, zwłaszcza tych początkujących, istotne może być to, że mogą oni uzyskać profesjonalną pomoc w zakresie zakładania własnej działalności czy wyboru formy księgowości. Osoby, które zdecydują się na współpracę z bankiem mogą też skorzystać z jednego z lepszych kont oszczędnościowych z oprocentowaniem 4% w skali roku.

Jakie największe wady ma rachunek?

Początkujący przedsiębiorcy niemający jeszcze stałych dochodów, mogą mieć problem z uniknięciem opłaty za obsługę karty debetowej – należy wykonać płatności kartą na min. 400 zł. Drogie są też wypłaty z bankomatów – bank naliczy 2,99 zł za każdą wypłatę.

Gdzie mogę założyć konto FIRMA TO JA?

By otworzyć konto FIRMA TO JA, wcale nie musisz szukać najbliższego oddziału banku – skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań i złóż wniosek przez Internet, przechodząc na tę stronę Idea Banku.

Podstawowe informacje o koncie firmowym FIRMA TO JA

Opłaty za prowadzenie konta czy przelewy są istotne dla przedsiębiorców. By ułatwić podjęcie decyzji o złożeniu wniosku o założenie rachunku firmowego FIRMA TO JA w Idea Banku lub dalszym szukaniu idealnego konta, przygotowaliśmy szczegółowe zestawienie na temat prezentowanego produktu. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi parametrami konta.

Bezpłatnie bank oferuje:

 • otwarcie i prowadzenie rachunku bankowego – osoby, które złożą wniosek o pakiet odnawialnej linii kredytowej muszą liczyć się z opłatą w wysokości 4,99 zł miesięcznie, choć mogą jej uniknąć, jeżeli w ciągu miesiąca dokonają co najmniej 5 transakcji kartą płatniczą,
 • wydanie karty debetowej – klienci otrzymują kartę MasterCard z funkcją PayPass i możliwości dokonywania płatności w Internecie,
 • przelewy krajowe między rachunkami w Idea Banku i międzybankowe przelewy w systemie ELIXIR, które zostały zlecone drogą elektroniczną,
 • bezpłatną obsługę karty debetowej, jeżeli klient wykona transakcje bezgotówkowe przy jej użyciu na kwotę co najmniej 400 zł miesięcznie – w przeciwnym razie bank naliczy opłatę w wysokości 4,99 zł miesięcznie,
 • przelewy do ZUS i urzędu skarbowego,
 • realizację zleceń stałych,
 • realizację polecenia zapłaty,
 • 2 pierwsze przelewy natychmiastowe w miesiącu – kolejne są płatne i kosztują 3,50 zł; przelewy są realizowane w systemie Express Elixir,
 • 2 pierwsze przelewy SEPA w miesiącu – kolejne są płatne i kosztują 3,99 zł.

Pozostałe opłaty:

 • 2,99 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju – klient może zdecydować się na wykupienie pakietu All Inclusive w wysokości 9 zł – wówczas będzie wypłacał gotówkę bez ponoszenia dodatkowych opłat,
 • 29,99 zł za przelewy SORBNET dla kwoty poniżej 1 mln zł, powyżej tej kwoty bank nie pobiera opłaty,
 • 0,25% (min. 29,99 zł, max. 90 zł) za przelew walutowy,
 • 2% transakcji (min. 10 zł) za wypłatę środków z bankomatów za granicą,
 • 0,3% (min. 5 zł) za wypłatę lub wpłatę gotówki w oddziale banku – tej opłaty unikną klienci, którzy zdecydują się na wykupienie wspomnianego pakietu All Inclusive,
 • 4,99 zł za zlecenie przelewu przez Contact Center lub w oddziale banku.

Z punktu widzenia zainteresowanych klientów ważne może być to, że rachunek firmowy KONTO TO JA nie jest oprocentowany.

Z taryfą opłat i prowizji konta FIRMA TO JA zapoznasz się tutaj, zaś taryfa opłat i prowizji dotycząca kart debetowych jest dostępna tutaj. Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem konta firmowego właśnie w Idea Banku, to zrobisz to, przechodząc na tę stronę Idea Banku.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach konta FIRMA TO JA?

Banki już od dawna oferują swoim klientom dodatkowe usługi, za pomocą których mogą oni rozbudować konto. Nie inaczej jest w przypadku Idea Banku. Klienci mogą skorzystać z następujących dodatkowych usług:

 • Jedno Okienko. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy planują otworzyć własną działalność gospodarczą. Osoba zainteresowana otrzymuje kompleksową pomoc przy procedurach administracyjnych przy zakładaniu firmy, może otworzyć konto firmowe i dodatkowo zaciągnąć kredyt na start.
 • Concierge. Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością dopełniania szeregu formalności. Warto wiedzieć, że są ludzie, którzy mogą pomóc. Concierge to usługa, dzięki której przedsiębiorca może skontaktować się telefonicznie z asystentem klienta – specjalistą z zakresu prawa, podatków czy księgowości.
 • Możliwość skorzystania z debetu na koncie. Czasem przydaje się dostęp do dodatkowej gotówki. Idea Bank wie o tym doskonale, dlatego też umożliwia swoim klientom skorzystanie z debetu.

Konto Zyskowne – Biznes z oprocentowaniem 4% w skali roku

Tradycyjne konto firmowe nie jest oprocentowane. Z tego też względu tak ważne jest zainteresowanie się dodatkowymi produktami. Konto Zyskowne – Biznes to wyjątkowa propozycja dla przedsiębiorców mających konto bankowe FIRMA TO JA. Dobre oprocentowanie to jeden z powodów, dla których warto się zainteresować tym rachunkiem bankowym. Jakimi parametrami charakteryzuje się to konto oszczędnościowe? Oto najważniejsze:

 • oprocentowanie wynosi od 1,5 do 2% w skali roku,
 • klienci, którzy wykonają przelew do ZUS lub urzędu skarbowego i odnotują wpływ w wysokości co najmniej 2 tys. zł, mogą liczyć na wyższe oprocentowanie – 4% dla kwoty do 10 tys. zł,
 • brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta,
 • wypłaty i wpłaty środków w dowolnej kwocie i czasie – bez ograniczeń,
 • bez opłat za pierwszy przelew w miesiącu lub zlecenie stałe wykonane drogą elektroniczną na konto w Idea Banku lub inny; kolejne są płatne – opłata wynosi 5 zł,
 • 0,3% min. 5 zł za wypłatę lub wpłatę środków w oddziale Idea Banku.

Konto FIRMA TO JA czy inne rachunki oferowane przez Idea Bank?

Oferta Idea Banku jest skierowana do przedsiębiorców. Ci mogą zdecydować się nie tylko na konto FIRMA TO JA, lecz także wybrać inne – specjaliści zatrudnieni w banku doskonale wiedzą, że oczekiwania przedsiębiorców są różne, dlatego oferują szeroką gamę produktów. Z jakich jeszcze rachunków firmowych mogą skorzystać przedsiębiorcy?

 • Konto FIRMA TO ZYSK. To wyjątkowe połączenie rachunku firmowego z oprocentowanym kontem oszczędnościowym. Klienci, którzy zdecydują się na założenie konta, mogą liczyć na oprocentowanie do 2,5% w skali roku:
  • 1% od dnia aktywacji rachunku FIRMA TO ZYSK,
  • 1,5% w przypadku dokonania transakcji kartą płatniczą na kwotę min. 400 zł miesięcznie,
  • dodatkowo 0,25% za każde 10 tys. zł na rachunku bankowym – maksymalnie 2,5% w skali roku.

Z punktu widzenia klientów ważne powinno być to, że prowadzenie konta jest darmowe wówczas, gdy jego właściciel spełni konkretne przesłanki – miesięczny wpływ na rachunek musi wynosić min. 1000 zł. Ci, którzy nie spełnią tego wymogu, muszą się liczyć z koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości 9,99 zł miesięcznie. Dodatkowo przedsiębiorca musi uiścić kwotę 4,99 zł miesięcznie za obsługę karty, chyba, że wykona nią transakcje na łączna kwotę co najmniej 400 zł miesięcznie.

 • Konto FIRMA TO JA z DEBETEM. Ten rachunek powinien zainteresować z uwagi na stosunkowo niskie koszty jego prowadzenia – są takie same jak w przypadku konta FIRMA TO JA (tabelę opłat i prowizji znajdziesz tutaj). W ramach rachunku możesz skorzystać z debetu za 0% do 5 tys. zł przez 3 miesiące.
 • Konto z Tabletem Philips Amio. Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością kontaktowania się z klientami czy kontrahentami. Tablet może w tym pomóc. Jeżeli chcesz go otrzymać, to musisz spełnić kilka warunków stawianych przez bank, m.in. musisz zobowiązać się do tego, że nie rozwiążesz umowy rachunku i umowy o kartę płatniczą przed upływem 24 miesięcy. Klienci, którzy otrzymają urządzenie muszą też pamiętać o konieczności zapewnienia wpływów na rachunek w wysokości min. 1000 zł miesięcznie i dokonywania transakcji bezgotówkowych przy użyciu kart płatniczej na kwotę nie niższą niż 500 zł.

Opinia Redakcji o koncie FIRMA TO JA

Czy warto zainteresować się założeniem konta FIRMA TO JA? Zdecydowanie tak, bo Idea Bank to jeden z niewielu banków działających na polskim rynku, którego działalność jest ukierunkowana na pomoc przedsiębiorcom. Rachunek bankowy jest tani w utrzymaniu, posiada też kilka dodatkowych przydatnych usług. Mowa głównie o wsparciu osób prowadzących firmę w zakresie księgowości czy podatków.

Poza dodatkowymi usługami, nie można zapomnieć również o kontach oszczędnościowych. Te są dość ciekawą propozycją z uwagi na wysokie oprocentowanie. To idealne rozwiązanie z myślą o tych przedsiębiorcach, którzy lubią i chcą oszczędzać.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>