dbNET Biznes

Przedsiębiorcy poszukujący konta firmowego mają wiele możliwości, bo takie produkty znajdują się w ofercie praktycznie każdego banku. Jednym z nich jest Deutsche Bank oferujący rachunek dbNET Biznes. Dlaczego warto zdecydować się na podpisanie umowy o jego prowadzenie?

Deutsche Bank zaoferował własny rachunek dedykowany przedsiębiorcom. Konto firmowe zaoferowane przez ten bank wyróżnia się niskimi opłatami – klient musi się liczyć jedynie z koniecznością uiszczenia opłaty za obsługę karty debetowej. Osoby zainteresowane, które spełnią warunki stawiane przez bank, mogą być pewne, że nie będą musiały ponosić żadnych kosztów tytułem korzystania z rachunku zaoferowanego przez Deutsche Bank. Takie rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza dla drobnych przedsiębiorców liczących się z każdą złotówką.

By ułatwić osobom zainteresowanym podjęcie decyzji o współpracy z Deutsche Bankiem, przygotowaliśmy szczegółową analizę zaoferowanego przez bank produktu. Szczególną uwagę przyłożyliśmy do zapoznania czytelników z opłatami i prowizjami. Zaczniemy jednak od zaprezentowania sylwetki banku.

Garść informacji o Deutsche Banku

deutche_bankDeutsche Bank to podmiot, który na polskim rynku działa już od kilku lat, dokładniej od 1995 r. Początkowo oferta banku była ukierunkowana wyłącznie na przedsiębiorców, a do obsługi klientów indywidualnych powołano Deutsche Bank PBC. Ponieważ takie rozwiązanie na dłuższą metę okazało się niekorzystne, już w 2012 r. podjęto decyzję o połączeniu obu banków. Dziś w placówka Deutsche Banku profesjonalnie zostaną obsłużeni zarówno klienci indywidualni, jak i właściciele firm.

Niewątpliwą zaletą Deutsche Banku jest rozbudowana i kompleksowa oferta. Na oferowane produkty składają się: rachunki bankowe, kredyty, ubezpieczenia, karty kredytowe czy produkty oszczędnościowe. W praktyce klienci tego banku mają dostęp do zróżnicowanych i atrakcyjnych produktów, a jednym z najciekawszych jest rachunek firmowy dbNET Biznes.

dbNET Biznes Deutsche Banku. Najważniejsze informacje

Z jakimi opłatami musi liczyć się osoba podpisująca umowę o prowadzenie konta z Deutsche Bankiem?

Deutsche Bank postawił na tani produkt. Zarówno prowadzenie rachunku, jak i przelewy krajowe czy do ZUS i US są zupełnie bezpłatne. Również za wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą klient nie będzie musiał zapłacić. Jeżeli właściciel rachunku dbNET Biznes wykona w miesiącu co najmniej jedną płatność kartą debetową otrzymaną do konta, to będzie zwolniony z konieczności uiszczenia opłaty za kartę w wysokości 3,50 zł.

Komu dedykowane jest konto?

Rachunek firmowy oferowany jest Deutsche Bank powinien spełnić oczekiwania tych przedsiębiorców, którzy chcą zarządzać swoimi funduszami przez Internet. Zyskają również osoby zainteresowane korzystaniem z taniego rachunku firmowego.

Jakie korzyści można osiągnąć, zakładając konto?

Z produktu Deutsche Banku klient może korzystać zupełnie za darmo – wystarczy, że wykona raz w miesiącu płatność kartą debetową. Właściciel rachunku firmowego nie zapłaci również za pierwszy przelew europejski w miesiącu. Dodatkowo może skorzystać on z pakietów ubezpieczeń, które są bezpłatnie dodawane do konta.

Jakie największe wady ma rachunek?

Możliwość uniknięcia opłat należy zaliczyć na plus produktu oferowanego przez Deutsche Bank. Za minus trzeba uznać brak możliwości zlecania przez przedsiębiorców przelewów natychmiastowych.

Gdzie mogę założyć dbNET Biznes?

Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z oferty Deutsche Banku, to nie musisz wychodzić z domu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, bank oferuje możliwość złożenia wniosku przez Internet – wystarczy, że przejdziesz na tę stronę Deutsche Banku.

Podstawowe informacje o koncie firmowym dbNET Biznes

Osoby poszukujące dobrego konta firmowego zwracają uwagę nie tylko na opłaty, lecz także korzyści. Ponieważ jednak wysokość miesięcznych opłat jest istotna, przygotowaliśmy szczegółowe informacje w tym zakresie. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Bezpłatnie bank oferuje:

 • prowadzenie rachunku,
 • wydanie karty debetowej – klient otrzymuje kartę Visa Business Electron, za pomocą której może wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie czy opłacać zakupy wykonane przez Internet,
 • obsługę karty debetowej – tylko wówczas, gdy klient wykona jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu, w przeciw razie bank naliczy opłatę w wysokości 3,50 zł,
 • przelewy krajowe w systemie ELIXIR,
 • przelewy do ZUS i US,
 • realizację zlecenia stałego,
 • realizację polecenia zapłaty,
 • realizację pierwszego w miesiącu przelewu SEPA – każdy kolejny kosztuje 5 zł,
 • wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą,
 • wypłaty i wpłaty gotówki w oddziałach banku.

Pozostałe opłaty:

 • 5 zł za przelew przez Teleserwis lub w oddziale banku,
 • 65 zł + 0,2% (min. 30 zł, max. 250 zł) za przelew walutowy,
 • 40 zł za przelew SORBNET.

Rachunek firmowy dbNET Biznes nie jest oprocentowany. Dla części klientów istotną informacją może być to, że karta oferowana przez bank jest ubezpieczona m.in. od nieuprawnionych transakcji dokonanych przez osoby trzecie przy jej użyciu (w sytuacji, gdy została zagubiona lub skradziona). Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Jeżeli chcesz poznać wszystkie opłaty i prowizje naliczane przez bank, to takie informacje znajdziesz pod tym adresem. Zdecydowałeś się na otwarcie rachunku firmowego dbNET Biznes? Zrobisz to bez wychodzenia z domu – wystarczy, że przejdziesz na tę stronę Deutsche Banku.

Jakie są dodatkowe usługi w ramach konta dbNET Biznes?

Dodatkowe usługi to atrakcyjne rozwiązanie, z którego mogą skorzystać klienci banku. Oferta Deutsche Bank jest w tym zakresie ciekawa – bank umożliwia osobom zainteresowanym sięgnięcie po atrakcyjne produktu. Do tych należą:

 • Konto oszczędnościowe db Oszczędna Firma. To rachunek oszczędnościowy o oprocentowaniu 2%, który bank poprowadzi dla swojego klienta bezpłatnie. Pierwszy przelew z tego konta na konto prowadzone przez Deutsche Bank klient wykona bez ponoszenia kosztów, kolejne są już odpłatne – kosztują 15 zł.
 • Pakiet Przedsiębiorcy. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią oszczędzać. Korzystając z pakietu, klienci mogą u nabywać towary lub usługi po niższych cenach u partnerów Deutsche Banku.
 • Pakiet ubezpieczeń do rachunku. Klienci Deutsche Banku mają też możliwość skorzystać z pomocy medycznej czy ubezpieczenia sprzętu komputerowego. Ubezpieczeniem objęty jest nie tylko właściciel rachunku, lecz także jego współmałżonek i dzieci do pierwszego roku życia. Osoby zainteresowane uzyskaniem większej ilości informacji na temat dostępnych polis mogą to zrobić pod tym adresem.

Opinia Redakcji o koncie firmowym dbNET Biznes

Z oferty Deutsche Banku powinni skorzystać przedsiębiorcy, którym zależy na korzystaniu z nowoczesnego rachunku bankowego. Najwięcej korzyści odniosą osoby współpracujące z zagranicznymi podmiotami, bo one mogą korzystać z rachunku walutowego. Ten na ich rzecz bank poprowadzi bezpłatnie.

Choć dbNET Biznes to nowoczesny rachunek firmowy, nie można zapomnieć o jego wadach. Minusem jest przede wszystkim brak możliwości zlecania przelewów ekspresowych. Jeżeli nie korzystasz z takich, to z całą pewnością powinieneś przemyśleć możliwość podpisania umowy z Deutsche Bankiem.

Załóż konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>