Płatności ekspresowe

Przelew ekspresowy, czyli przelew natychmiastowy to usługa skierowana do osób zainteresowanych wykonaniem szybkiego przelewu. By wykonać błyskawiczny przelew, klienci mogą skorzystać z:

  • zewnętrznej platformy umożliwiającej realizację międzybankowych przelewów w czasie rzeczywistym,
  • usługi Express Elixir.

Jedną z zewnętrznych platform umożliwiających realizację międzybankowych przelewów jest BlueCash. Zainteresowani powinni wiedzieć, że korzystając z tego systemu, mogą zrealizować przelewów nawet w 15 min. Jest to możliwe, bo automatycznie są wykonywane dwa przelewy wewnątrzbankowe.

Jak wygląda proces wykonywania przelewu w systemie BlueCash?

  • Osoba zlecająca przelew wykonuje przelew ze swojego rachunku bankowego na konto operacyjne (najczęściej jest to rachunek w systemie BlueCash);
  • Drugi krok wykonuje bank, który przekazuje drogą elektroniczną dane odbiory przelewu do operatora BlueCash;
  • Operator BlueCash realizuje przelew wewnętrzny do odbiorcy przelewu. Natychmiastowy przelew zostaje wykonany, bo operator BlueCash realizuje przelew, korzystając z tego samego banku, w którym znajduje się konto odbiorcy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o systemie BlueCash, to zrobisz to pod tym adresem internetowym.

Osoby zainteresowane wykonywaniem przelewów BlueCash powinny pamiętać, by dokładnie zapoznać się z ofertą banków, bo wiele z nich może stosować wiele ograniczeń w tym zakresie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Poniżej lista.

  • Nie w każdym banku można zlecić przelew w systemie BlueCash. Dobrze jednak wiedzieć, że taki, czyli natychmiastowy przelew, można wysłać do każdego banku.
  • Część banków stosuje ograniczenia w maksymalnej wysokości kwoty, jakiej przelew można zlecić. Przykładem jest mBank – jednorazowo można przelać 5 tys. zł.
  • Przelewy natychmiastowe to przelewy płatne. Zdecydowana większość banków pobiera opłatę w wysokości od 5 do 30 zł.

Poza przelewami w systemie BlueCash, zainteresowani mogą zdecydować się również na przelew Express Elixir. Aktualnie jest to najbezpieczniejszy rodzaj przelew, bo eliminuje korzystanie z pośredników. Dodatkowo nad poprawność dokonywanych operacji czuwa Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Z systemu Express Elixir mogą korzystać wszyscy zainteresowani – zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Za taki przelew trzeba dodatkowo płacić – cenę ustalają poszczególne banki, które oferują jego wykonanie. Dla osób zainteresowanych ważne powinno być również to, że maksymalna kwota przelewu to 100 tys. zł.

System Express Elixir nie jest dostępny we wszystkich bankach. Aktualnie oferują go m.in. Alior Bank, BZ WBK czy Citi Handlowy. Z tego względu zainteresowani powinni sprawdzić, czy bank, z usług którego zamierzają korzystać, oferuje możliwość wykonywania przelewów ekspresowych w systemie Express Elixir.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o systemie Express Elixir, to zrobisz to pod tym adresem internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>