Jak zamknąć konto bankowe

Niezależnie, w którym banku masz konto osobiste, by je usunąć musisz zastosować się do poniższych porad.
W wyniku nowej ustawy każdy bank ma obowiązek na wniosek klienta bezpłatnie i niezwłocznie zamknąć prowadzone konto bankowe i zaprzestać reklam.

Jak usunąć konto krok po kroku?

W przypadku, gdy posiadasz konto w banku z placówkami np. ING, należy pójść do oddziału i wypełnić stosowny wniosek, jednak pamiętaj:

  • zanim zamkniesz konto, radzimy abyś najpierw założył inne (możesz wybać najlepsze w naszym porównaniu). Dlaczego? Po otwarciu nowego konta, wystarczy zadzwonić do banku i poprosić o przeniesienie konta bankowego z starego, niechcianego banku do nowego.
  • jeśli zamykasz konto, konsultant w placówce poda Ci tylko umowę o rozwiązanie usługi, koniecznie zażądaj też usunięcia z bazy klientów, którzy są informowani o nowych promocjach banku, inaczej będziesz otrzymywał nadal oferty z tego banku,

Jeżeli natomiast masz konto internetowe bez placówek np. Mbank, VW Bank, albo skorzystaj z opisanej powyżej opcji przeniesienia konta, lub zadzwoń na infolinię banku, aby rozwiązać umowę o konto. Zgodnie z aktualnym porównaniem kont i analizą ofert bankowych na łamach poradnika – najlepsze konto obecnie oferuje T-mobile (jest to też doskonałe konto bankowe dla studenta).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>